FINAL SCREENING OF CANDIDATES WHO PASSED THE COMPUTER BASED TEST (CBT) FOR RECRUITMENT

S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
4th and October 2022, ABIA, ADAMAWA, AKWA IBOM, ANAMBRA, BAUCHI, BAYELSA AND BENUE STATES.
ABIA STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C541958ALOZIE CHIGOZIE DESTINYABIA – ABA NORTH4th and 5th October 2022
2NCS/C6904CHARLES TOCHI IHEANACHOABIA – ABA NORTH4th and 5th October 2022
3NCS/C254203GOODNESS CHINENYE IHEANACHOABIA – ABA NORTH4th and 5th October 2022
4NCS/C163068IHUAKU JULIET AZUKAABIA – ABA NORTH4th and 5th October 2022
5NCS/C270137PROMISE SIKE NWOSUABIA – ABA NORTH4th and 5th October 2022
6NCS/C276615UGOCHUKWU EZENWAABIA – ABA NORTH4th and 5th October 2022
7NCS/C407473ANTHONY ADAKU GLORYABIA – ABA SOUTH4th and 5th October 2022
8NCS/C405069BRIGHT UGONNA NDUBUISIABIA – ABA SOUTH4th and 5th October 2022
9NCS/C338503ADAKU EMMANUEL VICTORIAABIA – AROCHUKWU4th and 5th October 2022
10NCS/C318540ADIEME BONIFACE DANIELABIA – AROCHUKWU4th and 5th October 2022
11NCS/C329482CHRISTIAN CHIBUEZE SOLOMONABIA – AROCHUKWU4th and 5th October 2022
12NCS/C71816CLINTON CLINTONABIA – AROCHUKWU4th and 5th October 2022
13NCS/C167897NNAMDI ABRAHAM AMAHABIA – AROCHUKWU4th and 5th October 2022
14NCS/C331510EJIKEME EMMANUEL EGBOGAHABIA – BENDE4th and 5th October 2022
15NCS/C542021IHUOMA UGAHABIA – BENDE4th and 5th October 2022
16NCS/C311272MICHAEL CHINONYEREM EZURUONYEABIA – BENDE4th and 5th October 2022
17NCS/C342893OBINNA CHIDINMA MIRACLEABIA – BENDE4th and 5th October 2022
18NCS/C557955PRECIOUS UGOCHI EZITONYEABIA – IKWUANO4th and 5th October 2022
19NCS/C184221BRIDGET NZUBECHI AKWARANDUABIA – ISIALA NGWA SOUTH4th and 5th October 2022
20NCS/C192140ESINWOKE DORIS CHIDINMAABIA – ISIALA NGWA SOUTH4th and 5th October 2022
21NCS/C328779GOODNESS OGBONNAABIA – ISIALA NGWA SOUTH4th and 5th October 2022
22NCS/C359972IBEZIM CHINAZA CHINAZAABIA – ISIALA NGWA SOUTH4th and 5th October 2022
23NCS/C378030IBEZIM CHIZURUOKE EMMANUELABIA – ISIALA NGWA SOUTH4th and 5th October 2022
24NCS/C460834INNOCENT MARCUS IFEANYIABIA – ISIALA NGWA SOUTH4th and 5th October 2022
25NCS/C22608JUSTICE CHIMENKA AVOAJAABIA – ISIALA NGWA SOUTH4th and 5th October 2022
26NCS/C485760TOVIA EZE AMARACHIABIA – ISIALA NGWA SOUTH4th and 5th October 2022
27NCS/C210113UGWUNNA UGWUNNA UBOCHIABIA – ISIALA NGWA SOUTH4th and 5th October 2022
28NCS/C537037CHIDINMA ROSEANN OBIALORABIA – ISUIKWUATO4th and 5th October 2022
29NCS/C285615CHIOMA IROANUSIABIA – ISUIKWUATO4th and 5th October 2022
30NCS/C556116CHUKWUEMEKA PRECIOUS ANYAOGUABIA – ISUIKWUATO4th and 5th October 2022
31NCS/C330489IKWUAJA IKENNA COLLINSABIA – ISUIKWUATO4th and 5th October 2022
32NCS/C326763ONYEBUCHI NKEONYE JOSHUAABIA – ISUIKWUATO4th and 5th October 2022
33NCS/C299021VICTOR DIVINE DIMGBAHABIA – ISUIKWUATO4th and 5th October 2022
34NCS/C485862ANGEL JOHNSONABIA – OBI NGWA4th and 5th October 2022
35NCS/C108273CHRISTIAN CHIMEREUCHEYA AHUEKWEABIA – OBI NGWA4th and 5th October 2022
36NCS/C155282DELIGHT CHINEDUABIA – OBI NGWA4th and 5th October 2022
37NCS/C246894IFEANYI IHEDINACHI SALEMABIA – OBI NGWA4th and 5th October 2022
38NCS/C332084NGOZI CONSTANCE MKPURUOMAABIA – OBI NGWA4th and 5th October 2022
39NCS/C438414OGBONNA CHIBUDOM CHARLESABIA – OBI NGWA4th and 5th October 2022
40NCS/C355207ONYENATURUCHI PRECIOUSABIA – OBI NGWA4th and 5th October 2022
41NCS/C331823REUBEN ENYINNAYA WOGUABIA – OBI NGWA4th and 5th October 2022
42NCS/C246016IKECHUKWU OKEREKE NJOKUABIA – OHAFIA4th and 5th October 2022
43NCS/C249555NNENNA MARY EMELEAWAABIA – OHAFIA4th and 5th October 2022
44NCS/C331105OBINNA MICHAEL CLEMENTABIA – OHAFIA4th and 5th October 2022
45NCS/C462662CHINEDUM ISRAEL CHARLESABIA – OSISIOMA NGWA4th and 5th October 2022
46NCS/C210496GODSPOWER CHISOM HEARTABIA – OSISIOMA NGWA4th and 5th October 2022
47NCS/C228033GLORY CHIDINMA NWOGUABIA – UGWUNAGBO4th and 5th October 2022
48NCS/C279053CHILEE HANNAH OGBOAYAABIA – UKWA EAST4th and 5th October 2022
49NCS/C149235NWAONUMA GIFT ULOMAABIA – UKWA EAST4th and 5th October 2022
50NCS/C508488OTUKA CHIOMA SARAHABIA – UKWA EAST4th and 5th October 2022
51NCS/C536604KINGSLEY CHIBUEZE ADIELEABIA – UKWA WEST4th and 5th October 2022
52NCS/C177887ANOLABA PHILIP CHINWENDUABIA – UKWA WEST LGA4th and 5th October 2022
53NCS/C311662MADUAKO AMAKA VICTORIAABIA – UMU NNEOCHI4th and 5th October 2022
54NCS/C189390NGOZIKA BLESSING OKORIEABIA – UMU NNEOCHI4th and 5th October 2022
55NCS/C365529CHRISTIAN CHINAZA OKEBUGWUABIA – UMUAHIA NORTH4th and 5th October 2022
56NCS/C259632EMERUWA JOSHUA DELIGHTABIA – UMUAHIA NORTH4th and 5th October 2022
57NCS/C20887EMMANUEL ISRAEL OKOROCHAABIA – UMUAHIA NORTH4th and 5th October 2022
58NCS/C68563EZINNE IHEOMAGWU NWOKOCHAABIA – UMUAHIA NORTH4th and 5th October 2022
59NCS/C374333FAVOUR UCHEAGA CHINYEREABIA – UMUAHIA NORTH4th and 5th October 2022
60NCS/C395572NWOKONTA FAVOUR IHUOMAABIA – UMUAHIA NORTH4th and 5th October 2022
61NCS/C318029ONUOHA OLUOMACHI DIVINE FAVOURABIA – UMUAHIA NORTH4th and 5th October 2022
62NCS/C45693VICTOR CHINEDUM OSUAGWUABIA – UMUAHIA NORTH4th and 5th October 2022
63NCS/C504444VICTOR KELECHI OBIOMAABIA – UMUAHIA NORTH4th and 5th October 2022
ADAMAWA STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C340494ANTIBAS JOHN AMOSADAMAWA – DEMSA4th and 5th October 2022
2NCS/C300085GRIMTHI IBRAHIMADAMAWA – DEMSA4th and 5th October 2022
3NCS/C302929MUSA DAVID PUSAMIADAMAWA – DEMSA4th and 5th October 2022
4NCS/C366927NURUDEEN UMARADAMAWA – DEMSA4th and 5th October 2022
5NCS/C517668USMAN ISAADAMAWA – DEMSA4th and 5th October 2022
6NCS/C314165ABDULLAHI YAHAYA MUHAMMEDADAMAWA – FUFORE4th and 5th October 2022
7NCS/C300263SALIHU IDRIS MALABUADAMAWA – FUFORE4th and 5th October 2022
8NCS/C10950IBRAHIM ADAMUADAMAWA – GANYE4th and 5th October 2022
9NCS/C426807JONAH BLESSINGADAMAWA – GANYE4th and 5th October 2022
10NCS/C6665MANSUR BAMANGAADAMAWA – GANYE4th and 5th October 2022
11NCS/C312853MODIBBO DAUDA UMARADAMAWA – GANYE4th and 5th October 2022
12NCS/C163634USMAN ADAMU ABDULLAHIADAMAWA – GANYE4th and 5th October 2022
13NCS/C55195WUBSURY GISILANBEADAMAWA – GANYE4th and 5th October 2022
14NCS/C169633ZAKIYA ABDULMUMINIADAMAWA – GANYE4th and 5th October 2022
15NCS/C24508ABUBAKAR SADIQ ALIYUADAMAWA – GIREI4th and 5th October 2022
16NCS/C43267ALIYU MUHAMMEDADAMAWA – GIREI4th and 5th October 2022
17NCS/C62788INNOCENT HANDEKE LIVINUSADAMAWA – GUYUK4th and 5th October 2022
18NCS/C57076SAYINASE MAXWELL TILLOADAMAWA – GUYUK4th and 5th October 2022
19NCS/C358031SOLOMON MONDI CHARLESADAMAWA – GUYUK4th and 5th October 2022
20NCS/C311382WISDOM BAMAIYIADAMAWA – GUYUK4th and 5th October 2022
21NCS/C168975ABDULRAHMAN DAZAL SALIHUADAMAWA – HONG4th and 5th October 2022
22NCS/C535919GIDADO PENUEL LAWALADAMAWA – HONG4th and 5th October 2022
23NCS/C259612KENNETH JOHNADAMAWA – HONG4th and 5th October 2022
24NCS/C531671MUJAHID BASHIRADAMAWA – HONG4th and 5th October 2022
25NCS/C299936MUSA MUSA MASTERADAMAWA – HONG4th and 5th October 2022
26NCS/C69013SAIDU BASHIRADAMAWA – HONG4th and 5th October 2022
27NCS/C545375SIMON EXODUSADAMAWA – HONG4th and 5th October 2022
28NCS/C302445ABUBAKAR BUBAADAMAWA – JADA4th and 5th October 2022
29NCS/C113369EDWIN OLIVER BAGAADAMAWA – JADA4th and 5th October 2022
30NCS/C63517JANET SATBARI BENSONADAMAWA – JADA4th and 5th October 2022
31NCS/C325060MUSA ALIADAMAWA – JADA4th and 5th October 2022
32NCS/C69212MUSA UMAR SANDAADAMAWA – JADA4th and 5th October 2022
33NCS/C318977EPHRAIM HAPPYADAMAWA – LAMURDE4th and 5th October 2022
34NCS/C328872PWANORI JONATHANADAMAWA – LAMURDE4th and 5th October 2022
35NCS/C94859ABDULAZEEZ ABDULRAHMANADAMAWA – MADAGALI4th and 5th October 2022
36NCS/C39451JOHN IJASINI ULARAMUADAMAWA – MADAGALI4th and 5th October 2022
37NCS/C123637MARKUS EZEKIELADAMAWA – MADAGALI4th and 5th October 2022
38NCS/C414692SIMON ISAADAMAWA – MADAGALI4th and 5th October 2022
39NCS/C322470YAKUBU JOHNADAMAWA – MADAGALI4th and 5th October 2022
40NCS/C441790NURUDEEN SAIDUADAMAWA – MAIHA4th and 5th October 2022
41NCS/C301313SULEIMAN BAMANGAADAMAWA – MAYO BELWA4th and 5th October 2022
42NCS/C337349ABDULSLAM NURUADAMAWA – MICHIKA4th and 5th October 2022
43NCS/C92140BARKA ALIADAMAWA – MICHIKA4th and 5th October 2022
44NCS/C311696GAGAWA YAZEED MUSAADAMAWA – MICHIKA4th and 5th October 2022
45NCS/C455075JEDIDIAH ADAMUADAMAWA – MICHIKA4th and 5th October 2022
46NCS/C203689MERCY GADIGA DANLADIADAMAWA – MICHIKA4th and 5th October 2022
47NCS/C298668PRISCILIA ANTHONY WANYEADAMAWA – MICHIKA4th and 5th October 2022
48NCS/C362705RUKKAIYA ISHAKU GORKOADAMAWA – MICHIKA4th and 5th October 2022
49NCS/C554533UMAR SALIHU MORMONIADAMAWA – MICHIKA4th and 5th October 2022
50NCS/C15356ANAS IBRAHIM LAMURDEADAMAWA – MUBI SOUTH4th and 5th October 2022
51NCS/C24805BUHARI ABDULLAHI ABUBAKARADAMAWA – MUBI SOUTH4th and 5th October 2022
52NCS/C109666KABIRU HASSANADAMAWA – MUBI SOUTH4th and 5th October 2022
53NCS/C560018NAJAATU UMAR JAUROADAMAWA – MUBI SOUTH4th and 5th October 2022
54NCS/C502882YUSUF KAPPINA MUSAADAMAWA – MUBI SOUTH4th and 5th October 2022
55NCS/C338117ABDULAZIZ LUKMAN HAMZAADAMAWA – NUMAN4th and 5th October 2022
56NCS/C155419BENETH NATHAN GOSORONEADAMAWA – NUMAN4th and 5th October 2022
57NCS/C257049BONGE WINIFRED WILFREDADAMAWA – NUMAN4th and 5th October 2022
58NCS/C188321FRIDAY NIMROD JOELADAMAWA – NUMAN4th and 5th October 2022
59NCS/C173053MORGAN TIFITIADAMAWA – NUMAN4th and 5th October 2022
60NCS/C299902ABBAS MUHAMMAD ABDULLAHIADAMAWA – SHELLENG4th and 5th October 2022
61NCS/C87586ABDULSALAM ABUBAKARADAMAWA – SHELLENG4th and 5th October 2022
62NCS/C1656ALIYU HUSSAINIADAMAWA – SHELLENG4th and 5th October 2022
63NCS/C35124ISA ISA ADAMUADAMAWA – SHELLENG4th and 5th October 2022
64NCS/C323573ABBAS AMINU ILIYASUADAMAWA – SONG4th and 5th October 2022
65NCS/C350542ELAM MATHIAS JOSEPHADAMAWA – SONG4th and 5th October 2022
66NCS/C316930THANKGOD KALUADAMAWA – SONG4th and 5th October 2022
67NCS/C200304BELLO A ABUBAKARADAMAWA – TOUNGO4th and 5th October 2022
68NCS/C556210DAVID DOMINICADAMAWA – TOUNGO4th and 5th October 2022
69NCS/C360109IBRAHIM MUHAMMADADAMAWA – TOUNGO4th and 5th October 2022
70NCS/C309966MISA IBRAHIMADAMAWA – TOUNGO4th and 5th October 2022
71NCS/C258617MOHAMMED IBRAHIMADAMAWA – TOUNGO4th and 5th October 2022
72NCS/C311070MUHAMMED HAMMAADAMAADAMAWA – TOUNGO4th and 5th October 2022
73NCS/C300706NAJIBU MUSA AMATOADAMAWA – YOLA NORTH4th and 5th October 2022
74NCS/C336013HUSSAINA BELLOADAMAWA – YOLA SOUTH4th and 5th October 2022
75NCS/C309893ZAYYAD ISMAIL AUWALADAMAWA – YOLA SOUTH4th and 5th October 2022
AKWA IBOM
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C130120ENOTO EFFIONG INYANGAKWA IBOM – ABAK4th and 5th October 2022
2NCS/C328544IDIONGO FRIDAY TITUSAKWA IBOM – ABAK4th and 5th October 2022
3NCS/C2624IDORENYIN SUNDAY AKPANAKWA IBOM – ABAK4th and 5th October 2022
4NCS/C425894ITONSAN ANTHONY UKPATUAKWA IBOM – EASTERN OBOLO4th and 5th October 2022
5NCS/C241891MARY FORTUNATUS IKORWAAKWA IBOM – EASTERN OBOLO4th and 5th October 2022
6NCS/C374130MATHIAS NICODEMUS MBIKANAKWA IBOM – EASTERN OBOLO4th and 5th October 2022
7NCS/C480033WILCOX TIMOTHYAKWA IBOM – EASTERN OBOLO4th and 5th October 2022
8NCS/C312618MAGDALENE SUNDAY USOROAKWA IBOM – EKET4th and 5th October 2022
9NCS/C345418SOLOMON CHRISTIAN OKONAKWA IBOM – EKET4th and 5th October 2022
10NCS/C315657UWEM VICTOR OTUAKWA IBOM – EKET4th and 5th October 2022
11NCS/C504705MFONOBONG ESSIEN ESSIENAKWA IBOM – ESIT EKET4th and 5th October 2022
12NCS/C170107NOBLE OKON BABAAKWA IBOM – ESIT EKET4th and 5th October 2022
13NCS/C326191DAVID EKONG IBANGAAKWA IBOM – ESSIEN UDIM4th and 5th October 2022
14NCS/C561320MFREKE TITUS ETOKUDOAKWA IBOM – ESSIEN UDIM4th and 5th October 2022
15NCS/C164174ZION MFON FREDAKWA IBOM – ESSIEN UDIM4th and 5th October 2022
16NCS/C34855OTOBONG JONAH UDOEKPOAKWA IBOM – ETIM EKPO4th and 5th October 2022
17NCS/C9725UDUAKABASI UDOMARCUS ETUKAKWA IBOM – ETIM EKPO4th and 5th October 2022
18NCS/C374437EDWIN FRIDAY UDOAKWA IBOM – ETINAN4th and 5th October 2022
19NCS/C325752ISAAC JOSEPH FYNEFACEAKWA IBOM – ETINAN4th and 5th October 2022
20NCS/C317791SAVIOUR UBONG NNAHAKWA IBOM – ETINAN4th and 5th October 2022
21NCS/C308640BENJAMIN JEREMIAH UTUKUBOKAKWA IBOM – IBENO4th and 5th October 2022
22NCS/C387501JIMMY UTUKUBOK EFFANGAAKWA IBOM – IBENO4th and 5th October 2022
23NCS/C299912OKON EMMANUEL OKONAKWA IBOM – IBENO4th and 5th October 2022
24NCS/C12297VICTORIA UTIARUK ESSIENAKWA IBOM – IBENO4th and 5th October 2022
25NCS/C102324ABASI-OFON EDEM ASUQUOAKWA IBOM – IBESIKPO ASUTAN4th and 5th October 2022
26NCS/C533944DEBORAH DAVID NOAHAKWA IBOM – IBESIKPO ASUTAN4th and 5th October 2022
27NCS/C390572NSIKAN EFFIONG ARCHIBONGAKWA IBOM – IBESIKPO ASUTAN4th and 5th October 2022
28NCS/C79947YIREABASI VICTOR UKPONGAKWA IBOM – IBESIKPO ASUTAN4th and 5th October 2022
29NCS/C538152JAMES GILBERTAKWA IBOM – IBIONO IBOM4th and 5th October 2022
30NCS/C329029DANIEL FRIDAYAKWA IBOM – IKA4th and 5th October 2022
31NCS/C341477GLORIA ANIEKAN ABRAHAMAKWA IBOM – IKA4th and 5th October 2022
32NCS/C493581JULIANA AKAM OKONAKWA IBOM – IKA4th and 5th October 2022
33NCS/C211274UWEMEDIMO BERNARD AMOSAKWA IBOM – IKA4th and 5th October 2022
34NCS/C512907EMMANUEL KINGSLEY EKPOROAKWA IBOM – IKONO4th and 5th October 2022
35NCS/C534971AKIKI UKPONG GEORGEAKWA IBOM – IKOT ABASI4th and 5th October 2022
36NCS/C515003INAM GEORGE AKIKIAKWA IBOM – IKOT ABASI4th and 5th October 2022
37NCS/C313068AJSKJMDKKD NHKLSNHJKSFJKL JUSJSAKWA IBOM – IKOT EKPENE4th and 5th October 2022
38NCS/C226051NYAKNO UDO ESSIENAKWA IBOM – IKOT EKPENE4th and 5th October 2022
39NCS/C313932UDO ABASIOFON GODWINAKWA IBOM – IKOT EKPENE4th and 5th October 2022
40NCS/C116519EKOMOBONG PAULINUS ISUNGAKWA IBOM – INI4th and 5th October 2022
41NCS/C307490GOODNEWS UDOUDO ESSIENAKWA IBOM – INI4th and 5th October 2022
42NCS/C290060IDORENYIN BASSEY UKPABIOAKWA IBOM – INI4th and 5th October 2022
43NCS/C312122UDUAK EDET PHILIPAKWA IBOM – INI4th and 5th October 2022
44NCS/C98920VICTOR OKON UDOFIAAKWA IBOM – INI4th and 5th October 2022
45NCS/C310150WISDOM JOSEPH JOHNAKWA IBOM – INI4th and 5th October 2022
46NCS/C82553DANIEL BASSEY INYANGAKWA IBOM – ITU4th and 5th October 2022
47NCS/C541903EDEDET EDET AKPANAKWA IBOM – ITU4th and 5th October 2022
48NCS/C299791EMEM UKPONG EDEMAKWA IBOM – ITU4th and 5th October 2022
49NCS/C546380GENIAL UDUAKABASI VICTORAKWA IBOM – ITU4th and 5th October 2022
50NCS/C385699GODWIN ENEFIOKAKWA IBOM – ITU4th and 5th October 2022
51NCS/C314275UTIBE DANIEL EDETAKWA IBOM – MBO4th and 5th October 2022
52NCS/C315215EMEM HAZONIE SAMBOAKWA IBOM – MKPAT ENIN4th and 5th October 2022
53NCS/C247027JAMES IMEHAKWA IBOM – MKPAT ENIN4th and 5th October 2022
54NCS/C312586LOVETH IMAOBONG EYOJAMESAKWA IBOM – MKPAT ENIN4th and 5th October 2022
55NCS/C389293IMEH DAVIDAKWA IBOM – NSIT IBOM4th and 5th October 2022
56NCS/C297523MOSES EFFIONG BASSEYAKWA IBOM – NSIT IBOM4th and 5th October 2022
57NCS/C156108QUEENTA CYRIL JAMESAKWA IBOM – NSIT IBOM4th and 5th October 2022
58NCS/C394076WILLIE ASUQUO EMMANUELAKWA IBOM – NSIT IBOM4th and 5th October 2022
59NCS/C306129MARY EFFIONG ANTHONYAKWA IBOM – NSIT UBIUM4th and 5th October 2022
60NCS/C327314ANIEFIOK JOHN SUNDAYAKWA IBOM – OBOT AKARA4th and 5th October 2022
61NCS/C356325DANIEL BEN ANIEFIOKAKWA IBOM – OBOT AKARA4th and 5th October 2022
62NCS/C186933EMEM UDOH SUNDAYAKWA IBOM – OBOT AKARA4th and 5th October 2022
63NCS/C263595JANET FRANCIS JACOBAKWA IBOM – OBOT AKARA4th and 5th October 2022
64NCS/C303283NSIKAK ALOYSIUS JACKSONAKWA IBOM – OBOT AKARA4th and 5th October 2022
65NCS/C299430UDOETTE GIDEON MONDAYAKWA IBOM – OBOT AKARA4th and 5th October 2022
66NCS/C372839GIDEON JOSEPH GIDEONAKWA IBOM – ONNA4th and 5th October 2022
67NCS/C345347GODSPOWER INEMESIT JOHNSONAKWA IBOM – ONNA4th and 5th October 2022
68NCS/C509380GODSWILL VICTOR UDIAAKWA IBOM – ONNA4th and 5th October 2022
69NCS/C274880LIBERTY INI SHILLINGAKWA IBOM – ONNA4th and 5th October 2022
70NCS/C551473NSIKANABASI CLEMENT SUNDAYAKWA IBOM – ONNA4th and 5th October 2022
71NCS/C311453AKAN VALENTINE ERICAKWA IBOM – ORON4th and 5th October 2022
72NCS/C74638BLESSING BRUNO BASSEYAKWA IBOM – ORON4th and 5th October 2022
73NCS/C537262CAROLINE ERNEST ETIMAKWA IBOM – ORON4th and 5th October 2022
74NCS/C36913JOB OKON EFFIONGAKWA IBOM – ORON4th and 5th October 2022
75NCS/C203016AKANIMO ELIJAH SAMAKWA IBOM – ORUK ANAM4th and 5th October 2022
76NCS/C394080BEAUTY SUNDAY-DICKAKWA IBOM – ORUK ANAM4th and 5th October 2022
77NCS/C457823BASSEY ITA ASUKWOAKWA IBOM – UDUNG UKO4th and 5th October 2022
78NCS/C319088OWOWO GODWIN EFFIONGAKWA IBOM – UDUNG UKO4th and 5th October 2022
79NCS/C223859SAMUEL EFFIONG DICKAKWA IBOM – UKANAFUN4th and 5th October 2022
80NCS/C92889UNYIME TOMMYAKWA IBOM – UKANAFUN4th and 5th October 2022
81NCS/C513120VICTOR IME SAMPSONAKWA IBOM – UKANAFUN4th and 5th October 2022
82NCS/C516959CHARITY SYLVESTER UMOHAKWA IBOM – URUAN4th and 5th October 2022
83NCS/C303991DOMINIC OKON AKAGHAAKWA IBOM – URUAN4th and 5th October 2022
84NCS/C380640MAXWELL ESHIET JACKAKWA IBOM – URUAN4th and 5th October 2022
85NCS/C563083SAVIOUR SUNDAY SAMAKWA IBOM – URUAN4th and 5th October 2022
86NCS/C479198BASSEY VERONICA SIMONAKWA IBOM – URUE OFFONG/ORUKO4th and 5th October 2022
87NCS/C362744ESIN WISDOM ETIMAKWA IBOM – URUE OFFONG/ORUKO4th and 5th October 2022
88NCS/C403600ESSANG NSE EFFIONGAKWA IBOM – URUE OFFONG/ORUKO4th and 5th October 2022
89NCS/C66455VICTORIA UYE UTANAKWA IBOM – URUE OFFONG/ORUKO4th and 5th October 2022
90NCS/C236774ANIEBIET IBANGA OKONAKWA IBOM – UYO4th and 5th October 2022
91NCS/C517253JAMES SOLOMON OKONAKWA IBOM – UYO4th and 5th October 2022
92NCS/C309324MFON BASSEY UDOHAKWA IBOM – UYO4th and 5th October 2022
93NCS/C307657UDOSEN THOMPSON IKOEDEMAKWA IBOM – UYO4th and 5th October 2022
ANAMBRA STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C313512EMMANUEL OBIORA JAPHETANAMBRA – AGUATA4th and 5th October 2022
2NCS/C1476IFEOMA EUCHARIA OFFORANAMBRA – AGUATA4th and 5th October 2022
3NCS/C316255OGECHUKWU GIFT EZEOKEANAMBRA – AGUATA4th and 5th October 2022
4NCS/C15081OLUCHI EUPHEMIA EZEKEKEANAMBRA – AGUATA4th and 5th October 2022
5NCS/C522054ANEKWE VICTOR CHUKWUEBUKAANAMBRA – ANAMBRA EAST4th and 5th October 2022
6NCS/C229830BLESSING UDEMEMANAMBRA – ANAMBRA EAST4th and 5th October 2022
7NCS/C371436NWAGU NONYE SANDRAANAMBRA – ANAMBRA EAST4th and 5th October 2022
8NCS/C172188OGUGUA OBI PAULANAMBRA – ANAMBRA EAST4th and 5th October 2022
9NCS/C501727CYRIL ONYEKACHI OZOEMENAANAMBRA – ANAMBRA WEST4th and 5th October 2022
10NCS/C188089IKEBUDU CHIOMA CYNTHIAANAMBRA – ANAMBRA WEST4th and 5th October 2022
11NCS/C35169ANTHONIA CHINELO ADUMAANAMBRA – ANAOCHA4th and 5th October 2022
12NCS/C136648OKAFOR MALACHY CHIKEANAMBRA – ANAOCHA4th and 5th October 2022
13NCS/C505240EBERECHUKWU OBIORA ANASTESIAANAMBRA – AWKA NORTH4th and 5th October 2022
14NCS/C246634GODWIN CHINONSO OKONKWOANAMBRA – AWKA NORTH4th and 5th October 2022
15NCS/C471117OBIORA JULIET IFESINACHIANAMBRA – AWKA NORTH4th and 5th October 2022
16NCS/C313649OKONKWO ANTHONY CHIBUIKEMANAMBRA – AWKA NORTH4th and 5th October 2022
17NCS/C363832AMALU CHIBUZOR MARIAGORATTI PRECANAMBRA – AWKA SOUTH4th and 5th October 2022
18NCS/C177233MAKUACHI MARYCOLLETE NNEBEDUMANAMBRA – AWKA SOUTH4th and 5th October 2022
19NCS/C528912NNAEMEKA CHUKWUEBUKA KENNETHANAMBRA – AWKA SOUTH4th and 5th October 2022
20NCS/C450413EMMANUEL IGWEBUIKE OFUONYEANAMBRA – AYAMELUM4th and 5th October 2022
21NCS/C398208JOSHUA CHIBUIKE NWABUNWANNEANAMBRA – AYAMELUM4th and 5th October 2022
22NCS/C479545CHISOM SYLVESTER EKWEOZORANAMBRA – DUNUKOFIA4th and 5th October 2022
23NCS/C336394HOPE ANAEKII NGOZIANAMBRA – DUNUKOFIA4th and 5th October 2022
24NCS/C306286NMESOMA TREASURE EGWUONWUANAMBRA – DUNUKOFIA4th and 5th October 2022
25NCS/C528067OBALUM MARYANN NKEMAKONAMANAMBRA – DUNUKOFIA4th and 5th October 2022
26NCS/C48933UCHE NAOMI OKECHUKWUANAMBRA – DUNUKOFIA4th and 5th October 2022
27NCS/C481016CHIAMAKA CHUKWUWEIKEANAMBRA – EKWUSIGO4th and 5th October 2022
28NCS/C326361CHIBUIKE HYPOLITE ALIBAANAMBRA – EKWUSIGO4th and 5th October 2022
29NCS/C545426CHIGOZIE DAMIAN ARONUANAMBRA – EKWUSIGO4th and 5th October 2022
30NCS/C485186GOLDEN NNORUKAANAMBRA – EKWUSIGO4th and 5th October 2022
31NCS/C463660OGOCHUKWU ANASTERSIA UWAEZUOKANAMBRA – EKWUSIGO4th and 5th October 2022
32NCS/C403012CHUKWUAMAKA MMESOMA ONYECHIANAMBRA – IDEMILI NORTH4th and 5th October 2022
33NCS/C166439FRANCISCA UCHECHUKWU ONWUDIWEANAMBRA – IDEMILI NORTH4th and 5th October 2022
34NCS/C295480KACHI OZIOMA IBEZIMANAMBRA – IDEMILI NORTH4th and 5th October 2022
35NCS/C319517MICHAEL CHIEMELIE OLISAOKAFORANAMBRA – IDEMILI NORTH4th and 5th October 2022
36NCS/C382809ABAZU EBUBECHUKWUANAMBRA – IDEMILI SOUTH4th and 5th October 2022
37NCS/C10449ONYEDIBE EKENE EBUBEANAMBRA – IDEMILI SOUTH4th and 5th October 2022
38NCS/C397511ADAOBI ADAOBI INNOCENTIAANAMBRA – IHIALA4th and 5th October 2022
39NCS/C289700DAVID ROMENANAMBRA – IHIALA4th and 5th October 2022
40NCS/C461436FRANKLIN CHINEDU MBADINUJUANAMBRA – IHIALA4th and 5th October 2022
41NCS/C298783UDUCHUKWU IFUNANYA PERPETUAANAMBRA – IHIALA4th and 5th October 2022
42NCS/C194950CHINAEMELU INNOCENT ANIEROANAMBRA – NJIKOKA4th and 5th October 2022
43NCS/C546470KINGSLEY PIUS OKAFORANAMBRA – NJIKOKA4th and 5th October 2022
44NCS/C310616MBAH MILLICENT IJEOMAANAMBRA – NJIKOKA4th and 5th October 2022
45NCS/C84463OBIANUJU CATHERINE NWANKWOANAMBRA – NJIKOKA4th and 5th October 2022
46NCS/C316205ONUMBA CHRISTOPHER TOBECHUKWUANAMBRA – NJIKOKA4th and 5th October 2022
47NCS/C309205ANYANWU ONYEKA CHRISTIANAANAMBRA – NNEWI NORTH4th and 5th October 2022
48NCS/C399269CALEB GODWIN OBIORAHANAMBRA – NNEWI NORTH4th and 5th October 2022
49NCS/C223944CHIDIMMA BLESSING ONWUMELUANAMBRA – NNEWI NORTH4th and 5th October 2022
50NCS/C170703CHIKAODIRI ESTHER EZEUDEANAMBRA – NNEWI SOUTH4th and 5th October 2022
51NCS/C557121MAUDLYN JULIUSANAMBRA – NNEWI SOUTH4th and 5th October 2022
52NCS/C312880OLEDIBE CHIAMAKA FAVOURANAMBRA – NNEWI SOUTH4th and 5th October 2022
53NCS/C552242UMEH BENITA CHINWEOKEANAMBRA – NNEWI SOUTH4th and 5th October 2022
54NCS/C382492PAUL CHUKWUDUM ONOURAHANAMBRA – OGBARU4th and 5th October 2022
55NCS/C554272AGBAKOBA KOSISO FRANKLINANAMBRA – ONITSHA NORTH4th and 5th October 2022
56NCS/C14881FRANCES IFEANYI AGBAPUONWUANAMBRA – ONITSHA NORTH4th and 5th October 2022
57NCS/C491352IKEOMU OLISA VICTORANAMBRA – ONITSHA NORTH4th and 5th October 2022
58NCS/C334271OKWUDILI EMEKA VINCENTANAMBRA – ONITSHA NORTH4th and 5th October 2022
59NCS/C263488OSAJI FRANCIS ONYEBUCHIANAMBRA – ONITSHA NORTH4th and 5th October 2022
60NCS/C57425CHUKWUDI MICHAEL OKOCHAANAMBRA – ONITSHA SOUTH4th and 5th October 2022
61NCS/C558323CHIOMA GRACE NWANKWOANAMBRA – ORUMBA NORTH4th and 5th October 2022
62NCS/C209929IFUNANYA EMMANUELLA EZEKOLIANAMBRA – ORUMBA NORTH4th and 5th October 2022
63NCS/C536226PRECIOUS WALTER EBERECHUKWUANAMBRA – ORUMBA NORTH4th and 5th October 2022
64NCS/C376799UMEH CHINEDU GODWINANAMBRA – ORUMBA NORTH4th and 5th October 2022
65NCS/C399610CHIMA AUGUSTINE DIKEANAMBRA – ORUMBA SOUTH4th and 5th October 2022
66NCS/C313451CLETUS MMESOMA PEACEANAMBRA – ORUMBA SOUTH4th and 5th October 2022
67NCS/C29562MICHAEL IZUCHUKWU AMAKAEZEANAMBRA – ORUMBA SOUTH4th and 5th October 2022
68NCS/C428986NWAFOR CHARLES NNAMDIANAMBRA – ORUMBA SOUTH4th and 5th October 2022
69NCS/C174588UMEH UJUNWA BLESSINGANAMBRA – ORUMBA SOUTH4th and 5th October 2022
70NCS/C384518UMENDU PERPETUA IFUNANYAANAMBRA – ORUMBA SOUTH4th and 5th October 2022
71NCS/C340863CHUKWUEMEKA BETRAND CHINAZOANAMBRA – OYI4th and 5th October 2022
BAUCHI STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C158194LUKMAN GARBA CHIROMABAUCHI – ALKALERI4th and 5th October 2022
2NCS/C157843SABI’U YAKUBUBAUCHI – ALKALERI4th and 5th October 2022
3NCS/C267292AKAPMI JOSEPHBAUCHI – BOGORO4th and 5th October 2022
4NCS/C328689AMOS ENOCH DHINDAHBAUCHI – BOGORO4th and 5th October 2022
5NCS/C299867BARAU YAKUBU ABUBAKARBAUCHI – BOGORO4th and 5th October 2022
6NCS/C244930BOMAN VICTOR MADUGUBAUCHI – BOGORO4th and 5th October 2022
7NCS/C316586JERRY TIMOTHYBAUCHI – BOGORO4th and 5th October 2022
8NCS/C500977JOSHUA LIKITABAUCHI – BOGORO4th and 5th October 2022
9NCS/C458640JOY DAUDABAUCHI – BOGORO4th and 5th October 2022
10NCS/C292084LUKA AMOSBAUCHI – BOGORO4th and 5th October 2022
11NCS/C216282MICHEAL ILIYABAUCHI – BOGORO4th and 5th October 2022
12NCS/C66646SARAFINA PATRICK BOGOROBAUCHI – BOGORO4th and 5th October 2022
13NCS/C140564ABBA IBRAHIMBAUCHI – DAMBAM4th and 5th October 2022
14NCS/C307613UMAR HASSAN IBRAHIMBAUCHI – DAMBAM4th and 5th October 2022
15NCS/C391999YAKUBU MUHAMMADBAUCHI – DAMBAM4th and 5th October 2022
16NCS/C385942NIBRAS BASHIR UMARBAUCHI – DARAZO4th and 5th October 2022
17NCS/C303762SANI DANLAMIBAUCHI – DASS4th and 5th October 2022
18NCS/C304289GOLOLO MUBARAK MUHAMMADBAUCHI – GAMAWA4th and 5th October 2022
19NCS/C554075MUHAMMED ALIYU TARMASUWABAUCHI – GAMAWA4th and 5th October 2022
20NCS/C298875USMAN ABUBAKAR USMANBAUCHI – GAMAWA4th and 5th October 2022
21NCS/C180311JABIR DAHIRUBAUCHI – GANJUWA4th and 5th October 2022
22NCS/C198908ADAMU DATTI BABANGIDABAUCHI – GIADE4th and 5th October 2022
23NCS/C355737ALIYU SHUAIBU AMINUBAUCHI – GIADE4th and 5th October 2022
24NCS/C308793UMAR UMARBAUCHI – GIADE4th and 5th October 2022
25NCS/C436471HASSAN MU’AZUBAUCHI – ITAS GADAU4th and 5th October 2022
26NCS/C393118OKASHA JIBRILBAUCHI – JAMA’ARE4th and 5th October 2022
27NCS/C310037SULEIMAN SAIDUBAUCHI – JAMA’ARE4th and 5th October 2022
28NCS/C489383IMRANA HAMZA UMARBAUCHI – KIRFI4th and 5th October 2022
29NCS/C387070NURUDDEEN MUHAMMADBAUCHI – KIRFI4th and 5th October 2022
30NCS/C400653UMAT YAHAYABAUCHI – KIRFI4th and 5th October 2022
31NCS/C209837ABU-UBAIDA IMAM YAHUZABAUCHI – MISAU4th and 5th October 2022
32NCS/C155402ALIYU BABAJI SAMBOBAUCHI – MISAU4th and 5th October 2022
33NCS/C72779KASIM FAROUK RAJIBAUCHI – MISAU4th and 5th October 2022
34NCS/C111201MUSA MUHAMMAD WAKILIBAUCHI – MISAU4th and 5th October 2022
35NCS/C239673SA’EED AHMAD UBABAUCHI – NINGI4th and 5th October 2022
36NCS/C161479ZAKARIYYA BILYAMINU USMANBAUCHI – NINGI4th and 5th October 2022
37NCS/C336474ABUBAKAR A ADAMU AMINUBAUCHI – SHIRA4th and 5th October 2022
38NCS/C312879ADAMU BALA ADAMUBAUCHI – SHIRA4th and 5th October 2022
39NCS/C301396AUWALU SALE KAILABAUCHI – SHIRA4th and 5th October 2022
40NCS/C371544YAHAYA SAFIYANUBAUCHI – SHIRA4th and 5th October 2022
41NCS/C71236DATMI BALEWA ISHAKUBAUCHI – TAFAWA BALEWA4th and 5th October 2022
42NCS/C306738FIDELIS JOEL ELISHABAUCHI – TAFAWA BALEWA4th and 5th October 2022
43NCS/C336748HUZAIFA SALEHBAUCHI – TORO4th and 5th October 2022
44NCS/C209441KHALID TANIMUBAUCHI – TORO4th and 5th October 2022
45NCS/C307189MAKAMA IBRAHIM YAKUBUBAUCHI – TORO4th and 5th October 2022
46NCS/C188943NURUDDEEN MUHAMMAD BELLOBAUCHI – TORO4th and 5th October 2022
47NCS/C155954SULAIMAN SULAIMAN ABDULKARIMBAUCHI – TORO4th and 5th October 2022
48NCS/C163886ABDULRASHID BAKO MUHAMMADBAUCHI – WARJI4th and 5th October 2022
49NCS/C41761HAJARA GAWO HAMZABAUCHI – WARJI4th and 5th October 2022
50NCS/C190421ILIYA BULUSBAUCHI – WARJI4th and 5th October 2022
51NCS/C529864MUHAMMAD KABIR IBRAHINBAUCHI – WARJI4th and 5th October 2022
52NCS/C530102MUSA MUSA UMARBAUCHI – WARJI4th and 5th October 2022
53NCS/C158605SHAMSUDDEEN M. ABUBAKARBAUCHI – WARJI4th and 5th October 2022
54NCS/C24472YASIR UBA AHMEDBAUCHI – WARJI4th and 5th October 2022
55NCS/C345300ALHAJI HASSANBAUCHI – ZAKI4th and 5th October 2022
BAYELSA STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C57366TIMI-JOHNSON EBIBOH DAVIDBAYELSA – SOUTHERN IJAW4th and 5th October 2022
2NCS/C330145EMMANUEL BRUTUS BENNETHBAYELSA – BRASS4th and 5th October 2022
3NCS/C209095JAMES ONEHI PHILIPBAYELSA – BRASS4th and 5th October 2022
4NCS/C425294HAPPINESS EBI ABEKEBAYELSA – EKEREMOR4th and 5th October 2022
5NCS/C511812PREYE ANITA OMINIDOUGHABAYELSA – EKEREMOR4th and 5th October 2022
6NCS/C164328BIBOYE SARAH DUALABAYELSA – KOLOKUMA4th and 5th October 2022
7NCS/C220466EKENEKE DAVIDBAYELSA – KOLOKUMA4th and 5th October 2022
8NCS/C256410GIFT TAMARABARABUDONYEFA OROUPBAYELSA – KOLOKUMA4th and 5th October 2022
9NCS/C533854ODOKO JOSHUABAYELSA – KOLOKUMA4th and 5th October 2022
10NCS/C538483ALEXANDER GARBA OGBUBAYELSA – NEMBE4th and 5th October 2022
11NCS/C397787JOSEPHINE AYAFA TUKPAEREBAYELSA – NEMBE4th and 5th October 2022
12NCS/C464901OKOH ECHE SAMUELBAYELSA – NEMBE4th and 5th October 2022
13NCS/C289233PRECIOUS DOMOKUMA INATIMIBAYELSA – NEMBE4th and 5th October 2022
14NCS/C331934RICHARD BELIEVE RICHARDBAYELSA – NEMBE4th and 5th October 2022
15NCS/C143107OKEOGHENE PETER OTEGHELEBAYELSA – OGBIA4th and 5th October 2022
16NCS/C92128PEACE MYOWN ORUAMABAYELSA – OGBIA4th and 5th October 2022
17NCS/C424465EDWARD EWHUBA PROSPERITYBAYELSA – SAGBAMA4th and 5th October 2022
18NCS/C502677ERIC VICTOR EJENAVIBAYELSA – SAGBAMA4th and 5th October 2022
19NCS/C518603OPUKIRI MACDONALD JUNIORBAYELSA – SAGBAMA4th and 5th October 2022
20NCS/C257551BUNAPATEI PRESTIGE AFUNBAYELSA – SOUTHERN IJAW4th and 5th October 2022
21NCS/C303394DAMINGO GLORIA FESTUSBAYELSA – SOUTHERN IJAW4th and 5th October 2022
22NCS/C462574FEKU EBIKIRI PATRICIABAYELSA – SOUTHERN IJAW4th and 5th October 2022
23NCS/C329026GODBLESS DIRIWARIBAYELSA – SOUTHERN IJAW4th and 5th October 2022
24NCS/C27816KARIMO PERRY EREPAMOBAYELSA – SOUTHERN IJAW4th and 5th October 2022
25NCS/C553881SAMUEL EBIMOBOWEI EASTERDAYBAYELSA – SOUTHERN IJAW4th and 5th October 2022
26NCS/C305463SOLOMON SUWO EBIMOBOWEIBAYELSA – SOUTHERN IJAW4th and 5th October 2022
BENUE STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C329067BERNARD ANMA EKPEBENUE – ADO4th and 5th October 2022
2NCS/C188244BLESSING OKE OGBUBENUE – ADO4th and 5th October 2022
3NCS/C161324OCHAPA BENSON ACHADUBENUE – ADO4th and 5th October 2022
4NCS/C171934ONAZI MOSES EGWURUBEBENUE – ADO4th and 5th October 2022
5NCS/C162816OTSEME EMMANUELBENUE – ADO4th and 5th October 2022
6NCS/C458708UDEH UDEH FRIDAYBENUE – ADO4th and 5th October 2022
7NCS/C107565VICTORIA OGBUBENUE – ADO4th and 5th October 2022
8NCS/C472990DANIEL JONATHANBENUE – AGATU4th and 5th October 2022
9NCS/C466440JOSHUA OCHOYODA OMAKOLOBENUE – AGATU4th and 5th October 2022
10NCS/C537277MOSES ALECHENU ODOBABENUE – AGATU4th and 5th October 2022
11NCS/C388670OCHANYA SUNDAY EHODABENUE – AGATU4th and 5th October 2022
12NCS/C202043OLEKPA BENJAMIN APOCHIBENUE – AGATU4th and 5th October 2022
13NCS/C17485RASHIDA YUSUF SHAIBUBENUE – AGATU4th and 5th October 2022
14NCS/C158242SAMUEL OJIMAH GLORYBENUE – AGATU4th and 5th October 2022
15NCS/C217255BENJAMIN ADUMA NGBEDEBENUE – APA4th and 5th October 2022
16NCS/C337785ELIJAH IDAKWOBENUE – APA4th and 5th October 2022
17NCS/C160982GRACE IGBE EKOJABENUE – APA4th and 5th October 2022
18NCS/C298969SUNDAY ODEH ECHOGABENUE – APA4th and 5th October 2022
19NCS/C164855ITSOGA MAXWELL INGYEYIBENUE – BURUKU4th and 5th October 2022
20NCS/C99645PAUL ORSHI TINEBENUE – BURUKU4th and 5th October 2022
21NCS/C200992CHINYAM MICHAELBENUE – GUMA4th and 5th October 2022
22NCS/C48054JENNIFER NOMSOORBENUE – GUMA4th and 5th October 2022
23NCS/C194915KUMAORON AONDONABENUE – GUMA4th and 5th October 2022
24NCS/C508448KUNDUSHIMA IORYEVESE SHAGHERBENUE – GUMA4th and 5th October 2022
25NCS/C26436SAMUEL AONDOHEMBA SHOMBENUE – GUMA4th and 5th October 2022
26NCS/C255914AGBO USHAHEMBA GODWINBENUE – GWER EAST4th and 5th October 2022
27NCS/C459321MARTHA TERNGU UNJIEBENUE – GWER EAST4th and 5th October 2022
28NCS/C5315GIDEON TERLUMUN ABOHBENUE – GWER WEST4th and 5th October 2022
29NCS/C241769KPADOO ELIZABETH WEVERBENUE – GWER WEST4th and 5th October 2022
30NCS/C28400TERVER GERRARD YARBENUE – GWER WEST4th and 5th October 2022
31NCS/C181097DOMINIC ANGEE IKYELEVEBENUE – KONSHISHA4th and 5th October 2022
32NCS/C513011IWUESE CONSTANCE AGASHUABENUE – KONSHISHA4th and 5th October 2022
33NCS/C193917MIMIDOO SCHOLASTICA CHIORBENUE – KONSHISHA4th and 5th October 2022
34NCS/C275437SHIMEE SILVANUS AONDOHEMBABENUE – KONSHISHA4th and 5th October 2022
35NCS/C481287VANGERYINA SAMUEL MSONTERBENUE – KONSHISHA4th and 5th October 2022
36NCS/C299720IVEREN ANDE VIVIANBENUE – KWANDE4th and 5th October 2022
37NCS/C429971NABEM NONGO SOLOMONBENUE – KWANDE4th and 5th October 2022
38NCS/C162436MERCY MLUMUN MADOBIBENUE – LOGO4th and 5th October 2022
39NCS/C186221TERKUMA TIMOTHY NYITERBENUE – LOGO4th and 5th October 2022
40NCS/C407592TERZUNGWE LEVI TORJIBENUE – LOGO4th and 5th October 2022
41NCS/C483657ALAIGYU LAADI FAVOURBENUE – MAKURDI4th and 5th October 2022
42NCS/C193898IORYUE STEPHANIE ANGBIANDOOBENUE – MAKURDI4th and 5th October 2022
43NCS/C515862ROSELINE MKAANEMBENUE – MAKURDI4th and 5th October 2022
44NCS/C337858CLEMENT ELUBE IGBALABENUE – OBI4th and 5th October 2022
45NCS/C431550HOPE HOPE IKPEGWABENUE – OBI4th and 5th October 2022
46NCS/C173251JOHN OJEKA OGBUBENUE – OBI4th and 5th October 2022
47NCS/C165508JOHN PETER IKEBEBENUE – OBI4th and 5th October 2022
48NCS/C320151OWUNA SUNDAY AGBOBENUE – OBI4th and 5th October 2022
49NCS/C17548BLESSING AGBARABENUE – OGBADIBO4th and 5th October 2022
50NCS/C449451MIRACLE OGBENE DAVIDBENUE – OGBADIBO4th and 5th October 2022
51NCS/C301982AGBO GODWINBENUE – OHIMINI4th and 5th October 2022
52NCS/C473561BENARD ENUMAJEBENUE – OHIMINI4th and 5th October 2022
53NCS/C133530COMFORT EBI GABRIELBENUE – OJU4th and 5th October 2022
54NCS/C195603HAKEEMAH ALO ALAHBENUE – OJU4th and 5th October 2022
55NCS/C171814ISAAC EJE AGWUBENUE – OJU4th and 5th October 2022
56NCS/C308607SARAH EDACHEBENUE – OJU4th and 5th October 2022
57NCS/C252200ELIZABETH ALENYI AMALIBENUE – OKPOKWU4th and 5th October 2022
58NCS/C82774ODUMU ALEXANDERBENUE – OTUKPO4th and 5th October 2022
59NCS/C410742KERGA THEOPHILUSBENUE – TARKA4th and 5th October 2022
60NCS/C407359TYOTOM AYU SOLOMONBENUE – TARKA4th and 5th October 2022
61NCS/C344748ABAGU LUBEM INNOCENTBENUE – UKUM4th and 5th October 2022
62NCS/C307661TOMUTER DENTBENUE – UKUM4th and 5th October 2022
63NCS/C379712HELEN SELUMUN ANDYARBENUE – USHONGO4th and 5th October 2022
64NCS/C342816KOHOL MATHIAS CHAIHEMBABENUE – USHONGO4th and 5th October 2022
65NCS/C311590PAGHER SOLOMON KATORBENUE – USHONGO4th and 5th October 2022
66NCS/C252898CYNTHIA SEWUESE NYISHAGBABENUE – VANDEIKYA4th and 5th October 2022
67NCS/C72234KATOR JOSEPH IORSHASEBENUE – VANDEIKYA4th and 5th October 2022
68NCS/C312184KUANUM MANASSEH BEMBENUE – VANDEIKYA4th and 5th October 2022
69NCS/C507440PRETTY APOSUBENUE – VANDEIKYA4th and 5th October 2022
70NCS/C150036TERSUR ISRAEL IORDYEBENUE – VANDEIKYA4th and 5th October 2022
6th and 7th October 2022, BORNO, CROSS RIVER, DELTA, EBONYI, EDO, EKITI, ENUGU AND FCT.
BORNO STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C25165ALI ALHAJI MUSTAPHABORNO – ABADAM6th and 7th October 2022
2NCS/C18076GONI KYARIBORNO – ABADAM6th and 7th October 2022
3NCS/C12036IDRIS MOHAMMED BAITUBORNO – ABADAM6th and 7th October 2022
4NCS/C530459MOHAMMED YAHAYABORNO – ABADAM6th and 7th October 2022
5NCS/C315793JAMILU ISABORNO – ASKIRA/UBA6th and 7th October 2022
6NCS/C220269YOHANNA MUSABORNO – ASKIRA/UBA6th and 7th October 2022
7NCS/C181129ADAMU HUSSAINIBORNO – BAYO6th and 7th October 2022
8NCS/C157151GAMBO GAMBO GAMBOBORNO – BAYO6th and 7th October 2022
9NCS/C497975SADIQ ZAKARIBORNO – BAYO6th and 7th October 2022
10NCS/C340058UMAR AUWAL MUHAMMEDBORNO – BAYO6th and 7th October 2022
11NCS/C208568ALIYU ABUBAKARBORNO – BIU6th and 7th October 2022
12NCS/C248153IBRAHIM MIDALABORNO – BIU6th and 7th October 2022
13NCS/C158800ABUBAKAR IBRAHIM MITRABORNO – CHIBOK6th and 7th October 2022
14NCS/C194273JEREMIAH ISHAYABORNO – CHIBOK6th and 7th October 2022
15NCS/C300941MUSA AYUBA ATAMUBORNO – CHIBOK6th and 7th October 2022
16NCS/C4177ABDULRASHEED SANGAYAMA MUHAMMBORNO – DIKWA6th and 7th October 2022
17NCS/C124575UMAR ALIYU ABUBAKARBORNO – DIKWA6th and 7th October 2022
18NCS/C29667ABBA IBRAHIM RUFAIBORNO – GUBIO6th and 7th October 2022
19NCS/C441693ABUBAKAR ALKALI ABDULLAHIBORNO – GUBIO6th and 7th October 2022
20NCS/C302457IBRAHIM GONI SHETTIMABORNO – GUBIO6th and 7th October 2022
21NCS/C201969ABUBAKAR HASSAN MAIBEBORNO – GUZAMALA6th and 7th October 2022
22NCS/C361825ALHAJI KONTO MOHAMMEDBORNO – GUZAMALA6th and 7th October 2022
23NCS/C413209ALKALI IBRAHIM EL-ZUBAIRBORNO – GUZAMALA6th and 7th October 2022
24NCS/C3798HABIB SUGUN MAIMELEHBORNO – GUZAMALA6th and 7th October 2022
25NCS/C325291KYARI BABA GONIBORNO – GUZAMALA6th and 7th October 2022
26NCS/C5834LAWAN BUKAR ALKALIBORNO – GUZAMALA6th and 7th October 2022
27NCS/C300046MALABE ALHAJI ABBABORNO – GUZAMALA6th and 7th October 2022
28NCS/C207099MUHAMMAD IBRAHIM BASHIRBORNO – GUZAMALA6th and 7th October 2022
29NCS/C242580SAMSON HASSANBORNO – GUZAMALA6th and 7th October 2022
30NCS/C561423ABDULMAJID SAEEDBORNO – GWOZA6th and 7th October 2022
31NCS/C340370ALI UMARBORNO – GWOZA6th and 7th October 2022
32NCS/C525670ISA ZION BARAWABORNO – GWOZA6th and 7th October 2022
33NCS/C105463NDZIPARAKU HYELADZIRA BALAMIBORNO – GWOZA6th and 7th October 2022
34NCS/C11589YAHYA MOHAMMED TALLEHBORNO – GWOZA6th and 7th October 2022
35NCS/C555071IBRAHIM FORI BWALABORNO – HAWUL6th and 7th October 2022
36NCS/C332400NUHU TUKURBORNO – HAWUL6th and 7th October 2022
37NCS/C315006USMAN AHMAD MAINABORNO – HAWUL6th and 7th October 2022
38NCS/C318253ZANNAH GARBABORNO – HAWUL6th and 7th October 2022
39NCS/C338826MOHAMMED MUSTAPHA UMARBORNO – JERE6th and 7th October 2022
40NCS/C229573ABBA INDIMI MUSTAPHABORNO – KAGA6th and 7th October 2022
41NCS/C371725ALI ABUBAKARBORNO – KAGA6th and 7th October 2022
42NCS/C290450IBRAHIM SAMINUBORNO – KAGA6th and 7th October 2022
43NCS/C124892HAMIT ABUBAKARBORNO – KALA BALGE6th and 7th October 2022
44NCS/C331974MOHAMMED MOHAMMEDBORNO – KALA BALGE6th and 7th October 2022
45NCS/C399988MUHAMMED BABA AMBADDIBORNO – KALA BALGE6th and 7th October 2022
46NCS/C503110MASU MUSTAPHA ZANNABORNO – KONDUGA6th and 7th October 2022
47NCS/C359312MUHAMMAD ABUBAKAR ISMAILBORNO – KONDUGA6th and 7th October 2022
48NCS/C307658SALEH BABAGANABORNO – KONDUGA6th and 7th October 2022
49NCS/C188516ABBAS UMAR CHARABORNO – KWAYAR KUSAR6th and 7th October 2022
50NCS/C472839HUSSAINI MUHAMMEDBORNO – KWAYAR KUSAR6th and 7th October 2022
51NCS/C47958MUHAMMAD KABIR JIBRILBORNO – KWAYAR KUSAR6th and 7th October 2022
52NCS/C476789YA’U ISABORNO – KWAYAR KUSAR6th and 7th October 2022
53NCS/C545567BABAKURA NGADAMI MUSTAPHABORNO – MAFA6th and 7th October 2022
54NCS/C378543BUKAR MUSTAPHABORNO – MAFA6th and 7th October 2022
55NCS/C161193BUKAR M GONIBORNO – MAFA6th and 7th October 2022
56NCS/C8048BABAGANA ALIYU JUBRILBORNO – MAGUMERI6th and 7th October 2022
57NCS/C1870BISHARA JIDDAH TIJANIBORNO – MAGUMERI6th and 7th October 2022
58NCS/C50133MOHAMMED BUKAR SHETTIMABORNO – MAGUMERI6th and 7th October 2022
59NCS/C497469MUHAMMAD ADAMBORNO – MAGUMERI6th and 7th October 2022
60NCS/C322070ISMAIL SULEIMANBORNO – MAIDUGURI6th and 7th October 2022
61NCS/C558166TIJJANI WAZIRI GAZALIBORNO – MAIDUGURI6th and 7th October 2022
62NCS/C305025YAKUBU MUNKAILABORNO – MAIDUGURI6th and 7th October 2022
63NCS/C42556AHMAD BADEIRI IBRAHIMBORNO – MARTE6th and 7th October 2022
64NCS/C546357ALI BABAGANA ALKALIBORNO – MARTE6th and 7th October 2022
65NCS/C64879IBRAHIM BABAGANABORNO – MARTE6th and 7th October 2022
66NCS/C424653MUSTAPHA MUSA MARTEBORNO – MARTE6th and 7th October 2022
67NCS/C426874YUSUF UMAR NAGATSABORNO – MARTE6th and 7th October 2022
68NCS/C335811BABA MALA KYARIBORNO – MOBBAR6th and 7th October 2022
69NCS/C402679YUSUF MOHAMMED JALOBORNO – MOBBAR6th and 7th October 2022
70NCS/C392790ABBA KYARI MOHAMMEDBORNO – MONGUNO6th and 7th October 2022
71NCS/C313838ALI BASHIR MOHAMMEDBORNO – NGALA6th and 7th October 2022
72NCS/C95888ALKALI BUKARBORNO – NGALA6th and 7th October 2022
73NCS/C194644BABAGANA UMARBORNO – NGALA6th and 7th October 2022
74NCS/C499794IBRAHIM MOHAMMED KAUMIBORNO – NGALA6th and 7th October 2022
75NCS/C309951KACHALLA ZANNA MAINABORNO – NGALA6th and 7th October 2022
76NCS/C344552MOHAMMED MOHAMMED KAUMIBORNO – NGALA6th and 7th October 2022
77NCS/C271722MUSA HUSSAINI KUSARBORNO – NGALA6th and 7th October 2022
78NCS/C124993SHERIFF MUSTAPHABORNO – NGALA6th and 7th October 2022
79NCS/C318792TAHIRU MUHAMMAD MUSABORNO – NGALA6th and 7th October 2022
80NCS/C327500GANA MAINA BABABORNO – NGANZAI6th and 7th October 2022
81NCS/C9789SUFYAN SHANI USMANBORNO – SHANI6th and 7th October 2022
CROSS RIVER STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C170081ANTHONY FERDINAND IKIMOCROSS RIVER – AKAMKPA6th and 7th October 2022
2NCS/C330907QUEENETH AKABUMNE NTUICROSS RIVER – AKAMKPA6th and 7th October 2022
3NCS/C465662ELIZABETH IME GEORGECROSS RIVER – AKPABUYO6th and 7th October 2022
4NCS/C316973JACKSON PURITY MOSECROSS RIVER – AKPABUYO6th and 7th October 2022
5NCS/C39603OROK OROK ETIMCROSS RIVER – AKPABUYO6th and 7th October 2022
6NCS/C201471QUEENSLETA EKANEM UMOHCROSS RIVER – AKPABUYO6th and 7th October 2022
7NCS/C7511SAMUEL ENE-EYO BASSEYCROSS RIVER – AKPABUYO6th and 7th October 2022
8NCS/C555192SAMUEL NYONG OKONCROSS RIVER – AKPABUYO6th and 7th October 2022
9NCS/C462672EKPENYONG EDEM EKPENYONGCROSS RIVER – BAKASSI6th and 7th October 2022
10NCS/C339417GOD’SWILL PATRICK KENNETHCROSS RIVER – BAKASSI6th and 7th October 2022
11NCS/C449624HENRY ITA EFFANGACROSS RIVER – BAKASSI6th and 7th October 2022
12NCS/C415345IMMACULATA BASSEY EYOCROSS RIVER – BAKASSI6th and 7th October 2022
13NCS/C329085AJIM IDU DAVIDCROSS RIVER – BEKWARRA6th and 7th October 2022
14NCS/C325503ATAH ANDREW EGBACROSS RIVER – BEKWARRA6th and 7th October 2022
15NCS/C384134EKUNKE CLEMENT OKOCROSS RIVER – BEKWARRA6th and 7th October 2022
16NCS/C280097ODEY FRANCIS EGRINYACROSS RIVER – BEKWARRA6th and 7th October 2022
17NCS/C72864USHIE COMFORT ONYAKUCROSS RIVER – BEKWARRA6th and 7th October 2022
18NCS/C318213USHIE MATHIAS ISAACCROSS RIVER – BEKWARRA6th and 7th October 2022
19NCS/C55760ESTHER UNOR EGWUCROSS RIVER – BIASE6th and 7th October 2022
20NCS/C260678EWOT SAMUEL AMAKUCROSS RIVER – BIASE6th and 7th October 2022
21NCS/C549969ITOMBI VICTOR OKPACROSS RIVER – BIASE6th and 7th October 2022
22NCS/C54147UWEN STEPHEN UKAMCROSS RIVER – BIASE6th and 7th October 2022
23NCS/C179195CECILIA BANKU BINANGCROSS RIVER – BOKI6th and 7th October 2022
24NCS/C193576EWA MATHIAS EWACROSS RIVER – BOKI6th and 7th October 2022
25NCS/C308934GOODNESS OTU DYITIEMCROSS RIVER – BOKI6th and 7th October 2022
26NCS/C89871IRENE OJO ONOJACROSS RIVER – BOKI6th and 7th October 2022
27NCS/C42424LAURETTA JABE ABANGCROSS RIVER – BOKI6th and 7th October 2022
28NCS/C189411OBI MICHEAL TAKIMCROSS RIVER – BOKI6th and 7th October 2022
29NCS/C11210TAWO RITA NTANECROSS RIVER – BOKI6th and 7th October 2022
30NCS/C183904ASIBONG ABRAHAM ASIBONGCROSS RIVER – CALABAR MUNICIPAL6th and 7th October 2022
31NCS/C556978EDET ELIZABETH EFFIOMCROSS RIVER – CALABAR MUNICIPAL6th and 7th October 2022
32NCS/C245850JOY ERNEST OKONCROSS RIVER – CALABAR MUNICIPAL6th and 7th October 2022
33NCS/C561193MARTINS ELISHA EYOCROSS RIVER – CALABAR MUNICIPAL6th and 7th October 2022
34NCS/C458774PAUL EFFIONG EFFIONGCROSS RIVER – CALABAR MUNICIPAL6th and 7th October 2022
35NCS/C319059SOLOMON ADOHOCROSS RIVER – CALABAR MUNICIPAL6th and 7th October 2022
36NCS/C245123ANTHONY BASSEY OROKCROSS RIVER – CALABAR SOUTH6th and 7th October 2022
37NCS/C223964JOSEPH EDET GEORGECROSS RIVER – CALABAR SOUTH6th and 7th October 2022
38NCS/C395588PRINCE SAMUEL OKUCROSS RIVER – CALABAR SOUTH6th and 7th October 2022
39NCS/C151180STELLA EBENEZER OKONCROSS RIVER – CALABAR SOUTH6th and 7th October 2022
40NCS/C94520ADA TAKON EBUTACROSS RIVER – ETUNG6th and 7th October 2022
41NCS/C525263EBUTA OJONG ETTACROSS RIVER – ETUNG6th and 7th October 2022
42NCS/C419498FRANKLYN ASUCROSS RIVER – ETUNG6th and 7th October 2022
43NCS/C342284NANCY EMARA ODUMCROSS RIVER – ETUNG6th and 7th October 2022
44NCS/C336943AGBOR REBECCA ATUCROSS RIVER – IKOM6th and 7th October 2022
45NCS/C209911ANTHONY EKARA AYUKCROSS RIVER – IKOM6th and 7th October 2022
46NCS/C499954DESMOND EGAR NSINGCROSS RIVER – IKOM6th and 7th October 2022
47NCS/C160518NSOR AUGUSTINE ODEYCROSS RIVER – IKOM6th and 7th October 2022
48NCS/C304007NTUI RESAME AGBORCROSS RIVER – IKOM6th and 7th October 2022
49NCS/C524457AWHOGURE KELVIN USANKURONGCROSS RIVER – OBANLIKU6th and 7th October 2022
50NCS/C235194ENWUSHIE ANWACHINE MICHAELCROSS RIVER – OBANLIKU6th and 7th October 2022
51NCS/C304933GODSGIFT ABUNIMYE ALIACROSS RIVER – OBANLIKU6th and 7th October 2022
52NCS/C539664SHINYALAM ELIZABETH ETENGCROSS RIVER – OBANLIKU6th and 7th October 2022
53NCS/C337262UFADA NOAH UNIASHIECROSS RIVER – OBANLIKU6th and 7th October 2022
54NCS/C334250UYIMULESHIE ETINGCROSS RIVER – OBANLIKU6th and 7th October 2022
55NCS/C301471BASSEY ENANGHA RICHARDCROSS RIVER – OBUBRA6th and 7th October 2022
56NCS/C192893CHRISTOPHER OTABA EZAMACROSS RIVER – OBUBRA6th and 7th October 2022
57NCS/C326818EDIM KINGSLEY OBACROSS RIVER – OBUBRA6th and 7th October 2022
58NCS/C321178PETER ODONG PETERCROSS RIVER – OBUBRA6th and 7th October 2022
59NCS/C512899REMANKWO OHONGHA OVATCROSS RIVER – OBUBRA6th and 7th October 2022
60NCS/C356013SAVIOUR ENO IKPANCROSS RIVER – OBUBRA6th and 7th October 2022
61NCS/C216082ADA LUCY EKAMANDECROSS RIVER – OBUDU6th and 7th October 2022
62NCS/C202830ALELELE TERESMEG AWHOBIWOMCROSS RIVER – OBUDU6th and 7th October 2022
63NCS/C305613CYPRIAN AJANG IWHOLIMRECROSS RIVER – OBUDU6th and 7th October 2022
64NCS/C158646MIRACLE IPEH ADIECROSS RIVER – OBUDU6th and 7th October 2022
65NCS/C462556RABIU ZAIDU IBRAHIMCROSS RIVER – OBUDU6th and 7th October 2022
66NCS/C301340VICTOR EKPENYONG ANACROSS RIVER – ODUKPANI6th and 7th October 2022
67NCS/C300133ABANG MARYROSE AMINACROSS RIVER – OGOJA6th and 7th October 2022
68NCS/C300656EGBEJI DAVID WOBONGCROSS RIVER – OGOJA6th and 7th October 2022
69NCS/C302556GABRIEL LYDIA OFIECROSS RIVER – OGOJA6th and 7th October 2022
70NCS/C217620CHRISTOPHER EMMANUEL ETENGCROSS RIVER – YAKURR6th and 7th October 2022
71NCS/C305996DANIEL KEDAYEI ONENCROSS RIVER – YAKURR6th and 7th October 2022
72NCS/C173880EMMANUEL ETIM OMINICROSS RIVER – YAKURR6th and 7th October 2022
73NCS/C181043MARGARET CHARLES OBETENCROSS RIVER – YAKURR6th and 7th October 2022
74NCS/C327487PRECIOUS AMOS UGURUCROSS RIVER – YAKURR6th and 7th October 2022
75NCS/C302828REJOICE OBUOGOR IYUGANYACROSS RIVER – YALA6th and 7th October 2022
DELTA STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C344026IFEANYI EMMANUEL ISIKWEDELTA – ANIOCHA NORTH6th and 7th October 2022
2NCS/C188333IFEYINWA CYNTHIA AGWAZIAMDELTA – ANIOCHA NORTH6th and 7th October 2022
3NCS/C533692ESTHER IJEOMA EDOZIEDELTA – ANIOCHA SOUTH6th and 7th October 2022
4NCS/C320250OMORIE ENDURANCE LUCKYDELTA – ANIOCHA SOUTH6th and 7th October 2022
5NCS/C269622UDOKA GOODNEWS AUGUSTINEDELTA – ANIOCHA SOUTH6th and 7th October 2022
6NCS/C220090BLESSING KENNEDYDELTA – BOMADI6th and 7th October 2022
7NCS/C552804KINGDOM PREYE DENNISDELTA – BOMADI6th and 7th October 2022
8NCS/C498460OYADONEBOGHA EUNICE AGONIMIEDELTA – BOMADI6th and 7th October 2022
9NCS/C155057SILAS BOUNAMI YINZIDELTA – BOMADI6th and 7th October 2022
10NCS/C467583CHRISTIANA OSUO LONDONDELTA – BURUTU6th and 7th October 2022
11NCS/C422324CHRISTIANA ODIRI OKPAKODELTA – ETHIOPE EAST6th and 7th October 2022
12NCS/C90537EDIH AGHOGHODELTA – ETHIOPE EAST6th and 7th October 2022
13NCS/C305703EGHREROGHENE AGHOGHODELTA – ETHIOPE EAST6th and 7th October 2022
14NCS/C453385ELOHOR BECKY OMINIKE FORTUNEDELTA – ETHIOPE EAST6th and 7th October 2022
15NCS/C519062GABRIEL EGHREROGHENEMUOMADELTA – ETHIOPE EAST6th and 7th October 2022
16NCS/C327859HELEN OYIBO OMAMUYOVWI CONFIDEDELTA – ETHIOPE EAST6th and 7th October 2022
17NCS/C168766SIMEON AGBABUNEDELTA – ETHIOPE EAST6th and 7th October 2022
18NCS/C346863ISABOR SUNDAY ELELEGWUDELTA – IKA NORTH EAST6th and 7th October 2022
19NCS/C359675JOSHUA CHIYEM OGWUELEKEDELTA – IKA NORTH EAST6th and 7th October 2022
20NCS/C331948OLISEH UBURUDELTA – IKA NORTH EAST6th and 7th October 2022
21NCS/C63711SUNDAY SIMON UBAKADELTA – IKA NORTH EAST6th and 7th October 2022
22NCS/C49033FRANCIS IKENCHUKWU TONNIE-EGUNDELTA – IKA SOUTH6th and 7th October 2022
23NCS/C557900JOHN DAVIDDELTA – IKA SOUTH6th and 7th October 2022
24NCS/C504448UWAKWE PRECIOUS CHIKADELTA – IKA SOUTH6th and 7th October 2022
25NCS/C314844JOSHUA AVAROKOME UZUAZOKARODELTA – ISOKO NORTH6th and 7th October 2022
26NCS/C220146OBUKE KELVINDELTA – ISOKO NORTH6th and 7th October 2022
27NCS/C161909OGHENEMARO JEREMIAH EMALERETADELTA – ISOKO NORTH6th and 7th October 2022
28NCS/C412495TIMOTHY COLLINS OREVADELTA – ISOKO NORTH6th and 7th October 2022
29NCS/C87692AJIRIOGHENE AUSTIN OLODIADELTA – ISOKO SOUTH6th and 7th October 2022
30NCS/C352824IGHOEZAIBUE EMMANUEL ONORIODEDELTA – ISOKO SOUTH6th and 7th October 2022
31NCS/C562689IRUOGHENE AJOKPAGHENE ABRADELTA – ISOKO SOUTH6th and 7th October 2022
32NCS/C340336JEPHTAH ENIMUOBORDELTA – ISOKO SOUTH6th and 7th October 2022
33NCS/C382725MARTINS ELOZINO AZIAKPONODELTA – ISOKO SOUTH6th and 7th October 2022
34NCS/C304681SAMUEL EDHEBURE AKPOBOMEDELTA – ISOKO SOUTH6th and 7th October 2022
35NCS/C154026FELIX IZIDELTA – NDOKWA EAST6th and 7th October 2022
36NCS/C2649OSAKWE LOVETH ADANMADELTA – NDOKWA EAST6th and 7th October 2022
37NCS/C398336UCHECHUKWUMELUM NWANZEDELTA – NDOKWA EAST6th and 7th October 2022
38NCS/C397624CHUKWUDI OSSAI BERNARDDELTA – NDOKWA WEST6th and 7th October 2022
39NCS/C197239EBINUM ANWULI HAPPINESSDELTA – NDOKWA WEST6th and 7th October 2022
40NCS/C199803EZEKIEL IKECHUKWU IDIAGBORDELTA – NDOKWA WEST6th and 7th October 2022
41NCS/C486067JENNIFER ENENERHU OTOMEWODELTA – OKPE6th and 7th October 2022
42NCS/C76471KINGS AKPATEDELTA – OKPE6th and 7th October 2022
43NCS/C460184PEACE OVIEDELTA – OKPE6th and 7th October 2022
44NCS/C533577RAPHAEL BENARD OBINNADELTA – OKPE6th and 7th October 2022
45NCS/C60239JENNIFER GIFODU EZEHDELTA – OSHIMILI NORTH6th and 7th October 2022
46NCS/C186008ISIOMA AUGUSTINA AZEHDELTA – OSHIMILI SOUTH6th and 7th October 2022
47NCS/C95222OBIANUJU ANITA AKARAIWEDELTA – OSHIMILI SOUTH6th and 7th October 2022
48NCS/C404231BLESSING0 KENI EBIZIMORDELTA – PATANI6th and 7th October 2022
49NCS/C63633MAVIS TOKE-ERE PREHDELTA – PATANI6th and 7th October 2022
50NCS/C402792OPUAMBA ORUNO PROSPERDELTA – PATANI6th and 7th October 2022
51NCS/C316249PAPER-FEIZY REBECCA TOLUMODEDELTA – PATANI6th and 7th October 2022
52NCS/C318048ROLAND IFIEDELTA – PATANI6th and 7th October 2022
53NCS/C238455EJUNUVWORAYE ESE RUTHDELTA – SAPELE6th and 7th October 2022
54NCS/C276383PRISCA GORDONDELTA – SAPELE6th and 7th October 2022
55NCS/C399407RAPHEAL OGOLOGO DADAKPOYEDELTA – SAPELE6th and 7th October 2022
56NCS/C94346UMUKORO TOBORI JOSHUADELTA – SAPELE6th and 7th October 2022
57NCS/C509823GBOKI EFE CHRISTIANDELTA – UDU6th and 7th October 2022
58NCS/C277450GEORGE OGHENEKEVWE BLESSINGDELTA – UDU6th and 7th October 2022
59NCS/C545433SAMUEL NYERHOWO SEGIDELTA – UDU6th and 7th October 2022
60NCS/C167972EDIRUKE EMMANUELDELTA – UGHELLI NORTH6th and 7th October 2022
61NCS/C194718EGOH OGHENEOHWOMUEDELTA – UGHELLI NORTH6th and 7th October 2022
62NCS/C387704JERRISON TEJIRI OROGUNDELTA – UGHELLI SOUTH6th and 7th October 2022
63NCS/C101119RIAKPORHE EBENEZER WAIVEDELTA – UGHELLI SOUTH6th and 7th October 2022
64NCS/C321098ENUNWENILO CHUKUDI GODDAYDELTA – UKWUANI6th and 7th October 2022
65NCS/C488382PIUS MONDAYDELTA – UKWUANI6th and 7th October 2022
66NCS/C379290RACHEAL UJENEDELTA – UKWUANI6th and 7th October 2022
67NCS/C171141SALVATION BUNKECHUKWU CHUKWUNEDELTA – UKWUANI6th and 7th October 2022
68NCS/C164972ERUTE PRINCE OGHENEOVODELTA – UVWIE6th and 7th October 2022
69NCS/C177743JOSEPHINA NANE NORIODEDELTA – UVWIE6th and 7th October 2022
70NCS/C333013UMUDJERE EWHUBARHE DESTINYDELTA – UVWIE6th and 7th October 2022
71NCS/C471543WILFRED MSUEGA IKYAIGBADELTA – UVWIE6th and 7th October 2022
72NCS/C534831ADE EMMANUEL BRASINDELTA – WARRI NORTH6th and 7th October 2022
73NCS/C349704EBIMAMI STEPHEN TEMISANDELTA – WARRI NORTH6th and 7th October 2022
74NCS/C313886EDWIN AJELEGBADELTA – WARRI NORTH6th and 7th October 2022
75NCS/C391056OMAWUMI EBIDISEGHABOFADELTA – WARRI NORTH6th and 7th October 2022
76NCS/C310820YIDEN EBIYESE SYLVESTERDELTA – WARRI NORTH6th and 7th October 2022
77NCS/C343924CHRIS TOSAN ABELOYEORITSEDELTA – WARRI SOUTH6th and 7th October 2022
78NCS/C527529LUCKY ORISTENEBI TOSANDELTA – WARRI SOUTH6th and 7th October 2022
79NCS/C486716EBITEBE UKUTODELTA – WARRI SOUTH WEST6th and 7th October 2022
80NCS/C204521GOODNEWS EBI DAVIDDELTA – WARRI SOUTH WEST6th and 7th October 2022
81NCS/C269085MITCHELL EBIBOH KOROGBENEDELTA – WARRI SOUTH WEST6th and 7th October 2022
EBONYI STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C92305APPOLONIA NWAMAKA NWALEGUEBONYI – ABAKALIKI6th and 7th October 2022
2NCS/C449932EJIKE ELIJAH NWANKWOEBONYI – ABAKALIKI6th and 7th October 2022
3NCS/C209142IDUMA CHUKWUEMEKA GABRIELEBONYI – ABAKALIKI6th and 7th October 2022
4NCS/C38933NJIDEKA MARYCYNTHIA ALEKEEBONYI – ABAKALIKI6th and 7th October 2022
5NCS/C382088CHIZOBAM RUTH UDU-IDIKAEBONYI – AFIKPO SOUTH6th and 7th October 2022
6NCS/C3348NNACHI IREM OBASIEBONYI – AFIKPO SOUTH6th and 7th October 2022
7NCS/C377972OJI ONYEBUCHI OKOROAFOREBONYI – AFIKPO SOUTH6th and 7th October 2022
8NCS/C219835PEACE UDOKA AGWUEBONYI – AFIKPO SOUTH6th and 7th October 2022
9NCS/C274734UKPAIBE FESTUS IBEEBONYI – AFIKPO SOUTH6th and 7th October 2022
10NCS/C54638HELEN NGOZI ITUMOEBONYI – EBONYI6th and 7th October 2022
11NCS/C359953JEREMIAH OYEMA NWENYIMEBONYI – EBONYI6th and 7th October 2022
12NCS/C250968NWITE SHADRACH CHIBUZOREBONYI – EBONYI6th and 7th October 2022
13NCS/C396219OGBAGA COLLINS CHUKWUDIEBONYI – EBONYI6th and 7th October 2022
14NCS/C27359SAMUEL MADUABUCHI IBOKOEBONYI – EBONYI6th and 7th October 2022
15NCS/C311350MMESOMA MARYJANE IGWEEBONYI – EZZA SOUTH6th and 7th October 2022
16NCS/C443913PETER CHINONSO NWAKPAEBONYI – EZZA SOUTH6th and 7th October 2022
17NCS/C18147AUGUSTINE MMADUABUCHI EJEJEEBONYI – IKWO6th and 7th October 2022
18NCS/C167035EZE UGOCHUKWU BONIFACEEBONYI – IKWO6th and 7th October 2022
19NCS/C41593FRIDAY EGBE NWONUEBONYI – IKWO6th and 7th October 2022
20NCS/C384298IFEANYI MATHIAS OKOROEBONYI – IKWO6th and 7th October 2022
21NCS/C270123NWELE UDOCHUKWU NWORIEEBONYI – IKWO6th and 7th October 2022
22NCS/C349671NWOVU CHUKWUDIEBONYI – IKWO6th and 7th October 2022
23NCS/C14716ONELEOGAH MARTHA ONYINYECHIEBONYI – IKWO6th and 7th October 2022
24NCS/C305876UCHENNA NWANGEEBONYI – IKWO6th and 7th October 2022
25NCS/C478279EZE CONFIDENCE OGOCHUKWUEBONYI – ISHIELU6th and 7th October 2022
26NCS/C338542MKPUMA SABASTINE NNABUIKEEBONYI – ISHIELU6th and 7th October 2022
27NCS/C553941NWAFOR MICHAEL AZUBUIKEEBONYI – ISHIELU6th and 7th October 2022
28NCS/C4952TOCHUKWU JACOB NWANGAEBONYI – ISHIELU6th and 7th October 2022
29NCS/C395502UGOCHUKWU NWAFOR KINGSLEYEBONYI – ISHIELU6th and 7th October 2022
30NCS/C467370MICHAEL OKOR EZEEBONYI – IVO6th and 7th October 2022
31NCS/C292324ONU EMMANUEL DARLINGTONEBONYI – IVO6th and 7th October 2022
32NCS/C226171DANIEL ODINAKA MUOEBONYI – IZZI6th and 7th October 2022
33NCS/C560437EKELEDI ENOCH MBAMEBONYI – IZZI6th and 7th October 2022
34NCS/C381729ERNEST EZE NWOGBALAEBONYI – IZZI6th and 7th October 2022
35NCS/C324094JUDE NKWUDA NKWUDAEBONYI – IZZI6th and 7th October 2022
36NCS/C171857ESTHER OBASIEBONYI – OHAOZARA6th and 7th October 2022
37NCS/C237287MARY IFEOMA OKAAEBONYI – OHAOZARA6th and 7th October 2022
38NCS/C182108AKPU IFEANYICHUKWU OGBAEBONYI – OHAUKWU6th and 7th October 2022
39NCS/C107001AMOS EKUMA NGWUTAEBONYI – OHAUKWU6th and 7th October 2022
40NCS/C544334AUGUSTINE FRIDAYEBONYI – OHAUKWU6th and 7th October 2022
41NCS/C533108GIDEON CHIDIEBERE AGBOEBONYI – OHAUKWU6th and 7th October 2022
42NCS/C242106VICTOR ELOM EBENYIEBONYI – OHAUKWU6th and 7th October 2022
43NCS/C430686BARTHOLOMEW DEBORAH ODIBEZEEBONYI – ONICHA6th and 7th October 2022
44NCS/C465200BLESSING AMARACHI NGENEEBONYI – ONICHA6th and 7th October 2022
45NCS/C5251CHUKWU JUSTICE TOCHUKWUEBONYI – ONICHA6th and 7th October 2022
46NCS/C303593NWIGWE GOODNESS ADAEBONYI – ONICHA6th and 7th October 2022
47NCS/C372816NWORIE IHEAKACHUKWU CALEBEBONYI – ONICHA6th and 7th October 2022
48NCS/C324649UKAMAKA SAMUEL GLORIAEBONYI – ONICHA6th and 7th October 2022
EDO STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C431002APEJI PENDO AUSTINEEDO – AKOKO EDO6th and 7th October 2022
2NCS/C303469SAMUEL ITEGUERE BRIGHTEDO – AKOKO EDO6th and 7th October 2022
3NCS/C195932BENARD ESOHE HOPEEDO – EGOR6th and 7th October 2022
4NCS/C311053AFEKELU FRIDAYEDO – ESAN CENTRAL6th and 7th October 2022
5NCS/C8976JOY OBOSEIGHE SALAMIEDO – ESAN CENTRAL6th and 7th October 2022
6NCS/C457048SUCCESS OSEKHALE EHIMENEDO – ESAN CENTRAL6th and 7th October 2022
7NCS/C428020DAVID EHIS ODIGIEEDO – ESAN NORTH EAST6th and 7th October 2022
8NCS/C320713EDMOND ESEZOBOREDO – ESAN NORTH EAST6th and 7th October 2022
9NCS/C558886EMMA EDEDEEDO – ESAN NORTH EAST6th and 7th October 2022
10NCS/C553781ORIABURE ODION JULIETEDO – ESAN NORTH EAST6th and 7th October 2022
11NCS/C315474BEAUTY ISESEEDO – ESAN SOUTH EAST6th and 7th October 2022
12NCS/C308885VICTOR EDACHEEDO – ESAN SOUTH EAST6th and 7th October 2022
13NCS/C327287VICTRESS OBOSEOYE ASUELIMENEDO – ESAN SOUTH EAST6th and 7th October 2022
14NCS/C311637GODWIN OMOHEDO – ESAN WEST6th and 7th October 2022
15NCS/C484908JOHN AIGBE ONODENALOREEDO – ESAN WEST6th and 7th October 2022
16NCS/C385182KENNEDY EMMANUEL IGHODALOEDO – ESAN WEST6th and 7th October 2022
17NCS/C190965PAUL OMODIABLE OGHUMAEDO – ESAN WEST6th and 7th October 2022
18NCS/C510237QUEEN UWAYEME OTAIGBEEDO – ESAN WEST6th and 7th October 2022
19NCS/C161028DONATUS IKHANE OZEMHOYAEDO – ETSAKO CENTRAL6th and 7th October 2022
20NCS/C505316TRIUMPH EMODUEDO – ETSAKO EAST6th and 7th October 2022
21NCS/C380809YUSUF MANSUR AGIBAHEDO – ETSAKO EAST6th and 7th October 2022
22NCS/C513514ANDY INFLUENCE AMENAWUEDO – IGUEBEN6th and 7th October 2022
23NCS/C136744MOMODU PRECIOUSEDO – IGUEBEN6th and 7th October 2022
24NCS/C317032OSAWALU IGINUAEDO – IGUEBEN6th and 7th October 2022
25NCS/C329485EGUAGIE OSARETIN BLESSINGEDO – IKPOBA OKHA6th and 7th October 2022
26NCS/C58593KINGSLEY OSARUMWENSE EVBUOMWAEDO – IKPOBA OKHA6th and 7th October 2022
27NCS/C242129EMMANUEL OSARIEMEN UYIMUEDOEDO – OREDO6th and 7th October 2022
28NCS/C299292ISIBOR ISREAL PRECIOUSEDO – OREDO6th and 7th October 2022
29NCS/C330194MIRABEL AISOSA AIMUFUAEDO – OREDO6th and 7th October 2022
30NCS/C164539EKENE GODSPEACE OSARETINEDO – ORHIONMWON6th and 7th October 2022
31NCS/C509562ONYEKA NELSON ONOMAEDO – ORHIONMWON6th and 7th October 2022
32NCS/C111259SAMUEL JNR AGIDIGBIEDO – ORHIONMWON6th and 7th October 2022
33NCS/C330872OSARETIN EDOBOREDO – OVIA NORTH EAST6th and 7th October 2022
34NCS/C328255ANITA ASIRUWA EFOMOEDO – OVIA SOUTH WEST6th and 7th October 2022
35NCS/C540040FRANK NOSAKHARIEDO – OVIA SOUTH WEST6th and 7th October 2022
36NCS/C509552GIFT IGBINOMWANHIA AISUNHUNHIEEDO – OVIA SOUTH WEST6th and 7th October 2022
37NCS/C380698THOMPSON EHIGIEGBA OMOREGBEEDO – OVIA SOUTH WEST6th and 7th October 2022
38NCS/C336743MARIS OLOWOEDO – OWAN EAST6th and 7th October 2022
39NCS/C341136ASIKIA EDEIFOEDO – OWAN WEST6th and 7th October 2022
40NCS/C547269DESTINY OLUHEYINMI IMADUEDO – OWAN WEST6th and 7th October 2022
41NCS/C346926IMOHIMI BEATRICE OLOAIGBEEDO – OWAN WEST6th and 7th October 2022
42NCS/C393712OMOLOLA RACHEAL AMILEGBEEDO – OWAN WEST6th and 7th October 2022
43NCS/C445933PEACE EMILOMO AKHIROMEEDO – OWAN WEST6th and 7th October 2022
44NCS/C10968GABRIEL OSAGIE IGBINOSAEDO – UHUNMWONDE6th and 7th October 2022
45NCS/C513750IGBINOVIA EHIGIATOR SAMSONEDO – UHUNMWONDE6th and 7th October 2022
46NCS/C536061OBASOHAN OSARUMEN ISOKENEDO – UHUNMWONDE6th and 7th October 2022
47NCS/C531483OGIUGO PETER AISOSAEDO – UHUNMWONDE6th and 7th October 2022
48NCS/C237333OSARO GOLDEN ETINOSAEDO – UHUNMWONDE6th and 7th October 2022
EKITI STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C553665ADESUJIBOMI ADEFEMI BLESSINGEKITI – ADO EKITI6th and 7th October 2022
2NCS/C328084AYOMIDE SEYI AJILEYEEKITI – ADO EKITI6th and 7th October 2022
3NCS/C275634ESTHER OLUWATOSIN ALADESANMIEKITI – ADO EKITI6th and 7th October 2022
4NCS/C127236FATAI FUNSO FAMILOLAEKITI – ADO EKITI6th and 7th October 2022
5NCS/C111258FEYISETAN OBANOYENEKITI – ADO EKITI6th and 7th October 2022
6NCS/C405641OLUWADUNSIN MOROLAKE AYENIEKITI – ADO EKITI6th and 7th October 2022
7NCS/C382591YUSUF SHITTU AYODEJIEKITI – ADO EKITI6th and 7th October 2022
8NCS/C213369ADEOYE ADELOWO KAYODEEKITI – EFON6th and 7th October 2022
9NCS/C488453DARAMOLA ADEKANMI OLUWASEYIEKITI – EFON6th and 7th October 2022
10NCS/C214080ONI JESUTOFUNMI ESTHEREKITI – EFON6th and 7th October 2022
11NCS/C491092ADAMOLEKUN JOSHUA OLANIYIEKITI – EKITI EAST6th and 7th October 2022
12NCS/C345869MATTHEW OLUWAGBOHUNMI AYOMIDEKITI – EKITI SOUTH WEST6th and 7th October 2022
13NCS/C25303OLUWASEUN FOLUSO OLAMIRIKIEKITI – EKITI SOUTH WEST6th and 7th October 2022
14NCS/C310178OMOTOLANI EGUNJOBI HENRYEKITI – EKITI SOUTH WEST6th and 7th October 2022
15NCS/C168289OLUWAKAYODE VICTOR DADAEKITI – EKITI WEST6th and 7th October 2022
16NCS/C460283OYEWUSI ISAAC BUKOLAEKITI – EKITI WEST6th and 7th October 2022
17NCS/C460183SAMUEL OLUWAFEMI JAYEOBAQEKITI – EKITI WEST6th and 7th October 2022
18NCS/C302677BODUNRINDE TOLULOPE PELUMIEKITI – EMURE6th and 7th October 2022
19NCS/C301565OLANREWAJU OLAJUMOKE FAITHEKITI – EMURE6th and 7th October 2022
20NCS/C336647OLUBUNMI MICHEAL RACHAELEKITI – EMURE6th and 7th October 2022
21NCS/C357209RICHARD MAYOWA ADEWOLEEKITI – EMURE6th and 7th October 2022
22NCS/C336753TOLANI BUKOLA MICHAELEKITI – EMURE6th and 7th October 2022
23NCS/C327021FAPOHUNDA TAIWO DAMILOLAEKITI – GBONYIN6th and 7th October 2022
24NCS/C335002JIMOH KUMUYI DAMILOLAEKITI – GBONYIN6th and 7th October 2022
25NCS/C327536SELINAH ADETIBA KEMISOLAEKITI – GBONYIN6th and 7th October 2022
26NCS/C162468FADAHUNSI ALADE KUNLEEKITI – IDO OSI6th and 7th October 2022
27NCS/C87546IDAYAT OLUWATOYIN FAMOBIOEKITI – IDO OSI6th and 7th October 2022
28NCS/C417763OKE PEACE TEMITOPEEKITI – IDO OSI6th and 7th October 2022
29NCS/C175693OLUWADUNSIN TITILAYO ADEBIYIEKITI – IDO OSI6th and 7th October 2022
30NCS/C539851OLUWAFEMI BAMIDELE OMODARAEKITI – IDO OSI6th and 7th October 2022
31NCS/C339638OLUWATOYIN SAMUEL EMMANUELEKITI – IDO OSI6th and 7th October 2022
32NCS/C452877AJEYOMI JOY KEMISOLAEKITI – IJERO6th and 7th October 2022
33NCS/C411135ALAPA TEMITAYO MICHAELEKITI – IJERO6th and 7th October 2022
34NCS/C93971AYODELE RAPHAEL AJAYIEKITI – IJERO6th and 7th October 2022
35NCS/C299598FOLAYAN GIDEON OLUWATOBILOBAEKITI – IJERO6th and 7th October 2022
36NCS/C313477ADESHINA GBOLAHAN JULIUSEKITI – IKERE6th and 7th October 2022
37NCS/C345241AWONIYI EMMANUELEKITI – IKERE6th and 7th October 2022
38NCS/C161889GOODNESS BOSEDE ABEGUNDEEKITI – IKOLE6th and 7th October 2022
39NCS/C312891OGUNDUMILA ADEOYE JOHNEKITI – IKOLE6th and 7th October 2022
40NCS/C340889OJO MOYINOLUWA BOLANLEEKITI – IKOLE6th and 7th October 2022
41NCS/C87928OLUMIDE ENIOLA OGUNLOLAEKITI – IKOLE6th and 7th October 2022
42NCS/C142587TIWALOLA FEBISOLA OLAWUMIEKITI – IKOLE6th and 7th October 2022
43NCS/C48535AYODELE ANDREW FAGBAMILAEKITI – ILEJEMEJE6th and 7th October 2022
44NCS/C396460SAMSON FEMI MAKINDEEKITI – ILEJEMEJE6th and 7th October 2022
45NCS/C502014KOLAWOLE SUNDAY OLASUNKANMIEKITI – IREPODUN/IFELODUN6th and 7th October 2022
46NCS/C563162OLALEKAN ALADE SAHEEDEKITI – IREPODUN/IFELODUN6th and 7th October 2022
47NCS/C301919OLUWAFEMI ODEWUMI SAMUELEKITI – IREPODUN/IFELODUN6th and 7th October 2022
48NCS/C29105OGUNJEMILUA BOLUWATIFE TIMOTHYEKITI – ISE/ORUN6th and 7th October 2022
49NCS/C195582MAYOWA OLUWAFEMI ADESOLAEKITI – MOBA6th and 7th October 2022
50NCS/C310306OLASUNKANMI MOSES AYENIEKITI – MOBA6th and 7th October 2022
51NCS/C507304SAMUEL BOLUWAJI KAYODEEKITI – MOBA6th and 7th October 2022
52NCS/C343203ADEBAYO PELUMI NIFEMIEKITI – OYE6th and 7th October 2022
53NCS/C341274ARIYO AKINROPO PETEREKITI – OYE6th and 7th October 2022
54NCS/C464123FAGBOYO VICTOR TOMIWAEKITI – OYE6th and 7th October 2022
55NCS/C59185OMONIYI MARVELOUSEKITI – OYE6th and 7th October 2022
56NCS/C5985OPEYEMI GRACE OMODARAEKITI – OYE6th and 7th October 2022
57NCS/C454838OYEWOLE SAMUEL TOYINEKITI – OYE6th and 7th October 2022
ENUGU STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C306664OBASI FAVOUR CHIZARAMENUGU – ANINRI6th and 7th October 2022
2NCS/C307907SAMSON RAPHAELENUGU – ANINRI6th and 7th October 2022
3NCS/C363256STELLA EZEENUGU – ANINRI6th and 7th October 2022
4NCS/C228168CHUKWU MARYCYNTHIA CHIZOBAENUGU – AWGU6th and 7th October 2022
5NCS/C354762CHIEMERIE BENJAMIN ANIKEENUGU – ENUGU EAST6th and 7th October 2022
6NCS/C32013EKE LOVETH EZINNEENUGU – ENUGU EAST6th and 7th October 2022
7NCS/C181138IROKALIBE NDUBUISI EMMANUELENUGU – ENUGU EAST6th and 7th October 2022
8NCS/C169595VICTOR CHUKWUEMEKA CHIAWAENUGU – ENUGU EAST6th and 7th October 2022
9NCS/C16108EMEKA EMMANUEL AGUBAENUGU – ENUGU NORTH6th and 7th October 2022
10NCS/C329190OBODO KELECHIENUGU – ENUGU NORTH6th and 7th October 2022
11NCS/C72147ONOH ZEPH CHETANNAENUGU – ENUGU NORTH6th and 7th October 2022
12NCS/C60017STEPHEN EBUBE OKWORENUGU – ENUGU NORTH6th and 7th October 2022
13NCS/C553218UGWU BONIFACE CHINONSOENUGU – ENUGU SOUTH6th and 7th October 2022
14NCS/C327335AKWUSIE SYLVIA IFUNANYAENUGU – EZEAGU6th and 7th October 2022
15NCS/C11900CHIOMA BLESSING ENEBEENUGU – EZEAGU6th and 7th October 2022
16NCS/C507718MADU PATIENCEENUGU – EZEAGU6th and 7th October 2022
17NCS/C330410OZO-OKEKE SYLVIA EZINNEENUGU – EZEAGU6th and 7th October 2022
18NCS/C30736CHIJIOKE – ATTAHENUGU – IGBO ETITI6th and 7th October 2022
19NCS/C108297EZE ISABELLA CHINENYEENUGU – IGBO ETITI6th and 7th October 2022
20NCS/C280879EZEANYI FREDRICKENUGU – IGBO ETITI6th and 7th October 2022
21NCS/C284995MANU CHRISTIANA CHIGOZIEENUGU – IGBO ETITI6th and 7th October 2022
22NCS/C354949MBAH PROMISE CHIDUBEMENUGU – IGBO ETITI6th and 7th October 2022
23NCS/C305490PEACE MAXWELLENUGU – IGBO ETITI6th and 7th October 2022
24NCS/C29439UCHENNA OLUCHUKWU UGBOHENUGU – IGBO ETITI6th and 7th October 2022
25NCS/C155872CHUKWUDI KINGSLEY EZEENUGU – IGBO EZE SOUTH6th and 7th October 2022
26NCS/C328518EKENE KINGSLEY EZEENUGU – IGBO EZE SOUTH6th and 7th October 2022
27NCS/C305681OBETTA IFEOMA LUCYENUGU – IGBO EZE SOUTH6th and 7th October 2022
28NCS/C162427OLUCHUKWU GEORGINA OMEJEENUGU – IGBO EZE SOUTH6th and 7th October 2022
29NCS/C469181ONYINYE CYNTHIA MAMAHENUGU – IGBO EZE SOUTH6th and 7th October 2022
30NCS/C416957ABUGU EMEKA VICTORENUGU – IGBO-EZE NORTH6th and 7th October 2022
31NCS/C145804BENITA NNEKA ANYASI-MOSESENUGU – ISI UZO6th and 7th October 2022
32NCS/C333111CHINECHEREM GODWIN OGENYIENUGU – ISI UZO6th and 7th October 2022
33NCS/C201403EDEOGA EPHRAIM CHINECHEREMENUGU – ISI UZO6th and 7th October 2022
34NCS/C229993GODWIN CHINEDU ODOHABUCHIENUGU – ISI UZO6th and 7th October 2022
35NCS/C90055ROMANUS ONYEDIKACHI NNAJIENUGU – ISI UZO6th and 7th October 2022
36NCS/C239013NNAMANI RAPHAEL CHUKWUEMEKAENUGU – NKANU EAST6th and 7th October 2022
37NCS/C316837NNANYERE GREATENUGU – NKANU EAST6th and 7th October 2022
38NCS/C374067CHIJIOKE SUNDAY ANEKEENUGU – NKANU WEST6th and 7th October 2022
39NCS/C551780ESTHER CHINAZA NWOBODOENUGU – NKANU WEST6th and 7th October 2022
40NCS/C549320IFEANYICHUKWU FELIX NNEJIENUGU – NKANU WEST6th and 7th October 2022
41NCS/C344671IKE MICHEAL WILLIAMSENUGU – NSUKKA6th and 7th October 2022
42NCS/C171392MODESTUS CHIJIOKE OKPEENUGU – NSUKKA6th and 7th October 2022
43NCS/C5826ONAH IFEANYICHUKWU VIVIANENUGU – NSUKKA6th and 7th October 2022
44NCS/C320435OGOMEGBUNAM CHIAGOZIE ANTHONYENUGU – OJI RIVER6th and 7th October 2022
45NCS/C261160PAUL PHINEHAS ODINAKAENUGU – OJI RIVER6th and 7th October 2022
46NCS/C288558PRECIOUS CHINAZA NGOZICHUKWUENUGU – OJI RIVER6th and 7th October 2022
47NCS/C329665REJOICE UKAMAKA IGWEUZORENUGU – OJI RIVER6th and 7th October 2022
48NCS/C217153THEOPHILUS CHIKA CHUKWUENUGU – OJI RIVER6th and 7th October 2022
49NCS/C559732FIDELIS LEBECHI ODOENUGU – UDENU6th and 7th October 2022
50NCS/C357192OKONKWO VALENTINE IGWEBUIKEENUGU – UDENU6th and 7th October 2022
51NCS/C329162AGU IZUCHUKWU JAMESENUGU – UDI6th and 7th October 2022
52NCS/C84208IKENNA NELSON ENEHENUGU – UDI6th and 7th October 2022
53NCS/C103754IKENNA STANLEY OFODILEENUGU – UDI6th and 7th October 2022
54NCS/C334805PATRICK IFEANYI EZUEGWUENUGU – UDI6th and 7th October 2022
55NCS/C337044CHUKWUEBUKA ALUMAENUGU – UZO UWANI6th and 7th October 2022
56NCS/C177295EMMANUEL TOCHUKWU OZOMAGBOENUGU – UZO UWANI6th and 7th October 2022
57NCS/C217776GINIKACHUKWU PRECIOUS EZEUGWUENUGU – UZO UWANI6th and 7th October 2022
58NCS/C326905OTTI GRACE NKEIRUKAENUGU – UZO UWANI6th and 7th October 2022
59NCS/C326184SHEDRACK MADUABUCHI ALUMAENUGU – UZO UWANI6th and 7th October 2022
FCT
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C303792BALA IBRAHIM HASSANFCT – ABAJI6th and 7th October 2022
2NCS/C69261GIDEON SHEKWOGYECHELO ENOCKFCT – AMAC6th and 7th October 2022
3NCS/C274833IBRAHIM HAMIDUFCT – AMAC6th and 7th October 2022
4NCS/C463487MAIMUNA GARBAFCT – AMAC6th and 7th October 2022
5NCS/C48194MUSBAU ADAMUFCT – AMAC6th and 7th October 2022
6NCS/C1959ABDULMUMIN BABA ATTAHIRUFCT – BWARI6th and 7th October 2022
7NCS/C301085CELINA EZEKIEL HARUNAFCT – BWARI6th and 7th October 2022
8NCS/C347973JOSIAH AUDUFCT – BWARI6th and 7th October 2022
9NCS/C160859SHIRI FRIDAYFCT – BWARI6th and 7th October 2022
10NCS/C553433SILAS PETER CHRISTIANFCT – BWARI6th and 7th October 2022
11NCS/C83613AJONYE JAMES NGBEDEFCT – GWAGWALADA6th and 7th October 2022
12NCS/C119331BELLO MAGAJI MOHAMMEDFCT – GWAGWALADA6th and 7th October 2022
13NCS/C125840IDRIS ZAKARIFCT – GWAGWALADA6th and 7th October 2022
14NCS/C134657UMAR MANSUR EWUGIFCT – GWAGWALADA6th and 7th October 2022
15NCS/C34578JAIRUS JULIUS BEZHEFCT – KUJE6th and 7th October 2022
16NCS/C24503JULIANA OCHEFUFCT – KUJE6th and 7th October 2022
17NCS/C5051AYUBA HELEN BOLAFCT – KWALI6th and 7th October 2022
18NCS/C301929HARUNA SALEHFCT – KWALI6th and 7th October 2022
19NCS/C365788SHEYABE MUSA GOODNESSFCT – KWALI6th and 7th October 2022
8th and 9th October 2022, GOMBE, IMO, JIGAWA, KADUNA AND KANO STATES.
GOMBE STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C543522AHMAD SADIQ ABUBAKARGOMBE – AKKO8th and 9th October 2022
2NCS/C318102SADDAM HAMZAGOMBE – AKKO8th and 9th October 2022
3NCS/C304808ABRAHAM SAIDU DUWANGSGOMBE – BALANGA8th and 9th October 2022
4NCS/C210429BEYONA DANBAKI GAMANIELGOMBE – BALANGA8th and 9th October 2022
5NCS/C179103HABIBA SARKIGOMBE – BALANGA8th and 9th October 2022
6NCS/C303319UMAR ABDULSALAMGOMBE – BALANGA8th and 9th October 2022
7NCS/C158750ABUBAKAR BELLO USMANGOMBE – BILLIRI8th and 9th October 2022
8NCS/C301470AMOS PATIENCE UKPEGOMBE – BILLIRI8th and 9th October 2022
9NCS/C507765AMUR IBRAHIM SAIDUGOMBE – BILLIRI8th and 9th October 2022
10NCS/C452443PATIENCE ANTIYAGOMBE – BILLIRI8th and 9th October 2022
11NCS/C560972ABDULLAHI MUHAMMAD TUKURGOMBE – DUKKU8th and 9th October 2022
12NCS/C105555AHMAD ABUBAKARGOMBE – DUKKU8th and 9th October 2022
13NCS/C310928HASSAN MUSA DOKOROGOMBE – DUKKU8th and 9th October 2022
14NCS/C162907NUHU HAMZAGOMBE – DUKKU8th and 9th October 2022
15NCS/C161990SANI SALISUGOMBE – DUKKU8th and 9th October 2022
16NCS/C384067USMAN MOHAMMED SEYOJIGOMBE – DUKKU8th and 9th October 2022
17NCS/C156364ABUBAKAR JALO USMANGOMBE – FUNAKAYE8th and 9th October 2022
18NCS/C363974MUHAMMAD MIJI ADAMUGOMBE – FUNAKAYE8th and 9th October 2022
19NCS/C181448MUSA ADAM ADAMGOMBE – FUNAKAYE8th and 9th October 2022
20NCS/C91051UBAIDU MUHAMMED LAWANGOMBE – FUNAKAYE8th and 9th October 2022
21NCS/C361582YUSUF ABDULLAHI MUHAMMADGOMBE – FUNAKAYE8th and 9th October 2022
22NCS/C535264ABDULAZIZ ABUBAKARGOMBE – GOMBE8th and 9th October 2022
23NCS/C239715ABUBAKAR IBRAHIM UMARGOMBE – GOMBE8th and 9th October 2022
24NCS/C118598ADAMU ABUBAKAR USMANGOMBE – GOMBE8th and 9th October 2022
25NCS/C169564BELLO YAHAYAGOMBE – GOMBE8th and 9th October 2022
26NCS/C316276IBRAHIM MUSA MUHAMMADGOMBE – GOMBE8th and 9th October 2022
27NCS/C344570MUHAMMAD FALALU BAMAMAGOMBE – GOMBE8th and 9th October 2022
28NCS/C450989NAWAS TIJANIGOMBE – GOMBE8th and 9th October 2022
29NCS/C23891SULAIMAN IBRAHIM BAPPAHGOMBE – GOMBE8th and 9th October 2022
30NCS/C538282YUNUSA MUHAMMADGOMBE – GOMBE8th and 9th October 2022
31NCS/C88325DEDAN DANIEL SOYAGOMBE – KALTUNGO8th and 9th October 2022
32NCS/C182790GERSON GAIUS GULAGOMBE – KALTUNGO8th and 9th October 2022
33NCS/C508947HENRY HABILAGOMBE – KALTUNGO8th and 9th October 2022
34NCS/C300684MUSA YERIMAGOMBE – KALTUNGO8th and 9th October 2022
35NCS/C299656TUTU AYUNI SHADRACKGOMBE – KALTUNGO8th and 9th October 2022
36NCS/C458958YAHAYA ALI MAMMANGOMBE – KALTUNGO8th and 9th October 2022
37NCS/C45974ABDULHAMID MUHAMMADGOMBE – NAFADA8th and 9th October 2022
38NCS/C509124AL- MUSTAPHA MUHAMMADGOMBE – NAFADA8th and 9th October 2022
39NCS/C156058IBRAHIM ABBA AHMADGOMBE – NAFADA8th and 9th October 2022
40NCS/C155256IBRAHIM SHEHU AHMADGOMBE – NAFADA8th and 9th October 2022
41NCS/C299488SHUAIBU ISAH UMARGOMBE – NAFADA8th and 9th October 2022
42NCS/C298098SULAIMAN CHINDO ABUBAKARGOMBE – NAFADA8th and 9th October 2022
43NCS/C370429USMAN ADAMUGOMBE – NAFADA8th and 9th October 2022
44NCS/C17184USMAN ABDULLAHI MUHAMMADGOMBE – NAFADA8th and 9th October 2022
45NCS/C308526USMAN ISA MUHAMMADGOMBE – NAFADA8th and 9th October 2022
46NCS/C183134IDI DANIEL AYUBAGOMBE – SHONGOM8th and 9th October 2022
47NCS/C307167ILU IBRAHIMGOMBE – SHONGOM8th and 9th October 2022
48NCS/C174832JOHN TIMOTHYGOMBE – SHONGOM8th and 9th October 2022
49NCS/C329465ABUBAKAR ABDULLAHI ABUBAKARGOMBE – YAMALTU DEBA8th and 9th October 2022
50NCS/C4518DAUDA JOELGOMBE – YAMALTU DEBA8th and 9th October 2022
51NCS/C244631RAFIATU ABUBAKAR ALIYUGOMBE – YAMALTU DEBA8th and 9th October 2022
IMO STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C82323EKWEARIRI CELINE CHINYEREIMO – ABOH MBAISE8th and 9th October 2022
2NCS/C2178OLADIPO OBIAGERI THEODORAIMO – ABOH MBAISE8th and 9th October 2022
3NCS/C230861ONWUHA CONFIDENCE ANULIKAIMO – ABOH MBAISE8th and 9th October 2022
4NCS/C2162ANEJIONU LAWRENCIAIMO – AHIAZU MBAISE8th and 9th October 2022
5NCS/C239897MALVIS UGONNA OKOROIMO – AHIAZU MBAISE8th and 9th October 2022
6NCS/C559781PRINCEHENRY CHIEMENA ONYEULORIMO – AHIAZU MBAISE8th and 9th October 2022
7NCS/C47815UDONNA CHIGOZIE NWAGWUIMO – AHIAZU MBAISE8th and 9th October 2022
8NCS/C516467UZOCHUKWU FESTUS ANYANWUIMO – AHIAZU MBAISE8th and 9th October 2022
9NCS/C159383OHAZURIKE DEBORAH OLUEBUBEIMO – EHIME MBANO8th and 9th October 2022
10NCS/C309259ONUWABUCHI GLORY OGECHUKWUIMO – EHIME MBANO8th and 9th October 2022
11NCS/C530742CHRISTIAN NKEMJIKA NWABUEZEIMO – EZINIHITTE8th and 9th October 2022
12NCS/C334210MADU CHINEDU MICHAELIMO – EZINIHITTE8th and 9th October 2022
13NCS/C313040OLUCHI EGBUKICHI JOYIMO – EZINIHITTE8th and 9th October 2022
14NCS/C336955AMARACHI MARTHA NWAGBOIMO – IDEATO NORTH8th and 9th October 2022
15NCS/C495936EDNA CHIAMAKAIMO – IDEATO NORTH8th and 9th October 2022
16NCS/C173646IKENNA MARTIN ONUOHAIMO – IDEATO NORTH8th and 9th October 2022
17NCS/C14104OKECHUKWU EKENE EMMANUELIMO – IDEATO NORTH8th and 9th October 2022
18NCS/C360807ASIEGBU CHIMAOBI VALENTINEIMO – IDEATO SOUTH8th and 9th October 2022
19NCS/C180705CHIGOZIE NWOSUIMO – IDEATO SOUTH8th and 9th October 2022
20NCS/C300466HENRY EMEDUOIMO – IDEATO SOUTH8th and 9th October 2022
21NCS/C4457CHIKEZIE ARTHUR NWANKWOIMO – IHITTE/UBOMA8th and 9th October 2022
22NCS/C390744CHIZARAM CHRISTIAN NWAIWUIMO – IKEDURU8th and 9th October 2022
23NCS/C14059EBIRIM IMMACULATE OBIAGELIIMO – IKEDURU8th and 9th October 2022
24NCS/C2138UDOKA FRANCA CHUKWUEMEKAIMO – IKEDURU8th and 9th October 2022
25NCS/C310681ADINDU FAITH CHISOMIMO – ISIALA MBANO8th and 9th October 2022
26NCS/C14782UDOCHUKWU EMMANUEL IWUNDUIMO – ISIALA MBANO8th and 9th October 2022
27NCS/C210368BRIGHT CHINATU WOKEJIIMO – ISU8th and 9th October 2022
28NCS/C528099CAMINUS ONYEKACHI UGBOAJAIMO – ISU8th and 9th October 2022
29NCS/C298108EBIERE BLESSING OKOROIMO – ISU8th and 9th October 2022
30NCS/C495249GOODNEWS EDET VITALISIMO – ISU8th and 9th October 2022
31NCS/C126193CALISTA CHIAMAKA UGWUEGBUIMO – MBAITOLI8th and 9th October 2022
32NCS/C224082IFUNANYA UDUNNAIMO – MBAITOLI8th and 9th October 2022
33NCS/C563176IHEMEDU ONYINYECHI BLESSINGIMO – MBAITOLI8th and 9th October 2022
34NCS/C204366QUEEN ADAOBI OBIAKORIMO – MBAITOLI8th and 9th October 2022
35NCS/C38561CHIDINMA STEPHANIE AKALAZUIMO – NGOR OKPALA8th and 9th October 2022
36NCS/C182320SUNDAY NKEMAKONAM UKAEGBUIMO – NGOR OKPALA8th and 9th October 2022
37NCS/C320610CHIZOBAM FAVOUR CHIZOBAIMO – NJABA8th and 9th October 2022
38NCS/C337688BLESSING IFUNANYACHUKWU NDUBEZIMO – NKWERRE8th and 9th October 2022
39NCS/C248947CHIAMAKA PRECIOUS CHIKWEMIMO – NWANGELE8th and 9th October 2022
40NCS/C537209CHRISTOPHER KOSISOCHUKWU ANYIAIMO – NWANGELE8th and 9th October 2022
41NCS/C319094EKWONNA VINCENT UCHECHUKWUIMO – NWANGELE8th and 9th October 2022
42NCS/C546444EMMANUEL IHEDOROIMO – NWANGELE8th and 9th October 2022
43NCS/C170957NNODIM CHIBUEZE JOHNIMO – NWANGELE8th and 9th October 2022
44NCS/C188190STANLEY CHIBUIKE ONYEMANUCHEIMO – NWANGELE8th and 9th October 2022
45NCS/C319980JOY UCHECHI EZEIMO – OBOWO8th and 9th October 2022
46NCS/C270801ONYEOCHA GOODLUCK OBINNAIMO – OBOWO8th and 9th October 2022
47NCS/C316104ORIMBA EMMANUEL NATHANIELIMO – OBOWO8th and 9th October 2022
48NCS/C171182PROMISE CHIAGOZIE UZOCHUKWUIMO – OBOWO8th and 9th October 2022
49NCS/C302118IJEOMA ISIOMA EMMANUELIMO – OGUTA8th and 9th October 2022
50NCS/C338853NDUPU CHRISTOPHER CHIBUIKEIMO – OGUTA8th and 9th October 2022
51NCS/C345123UGBOMA MAXIMUS NWACHUKWUIMO – OGUTA8th and 9th October 2022
52NCS/C310464DAVISON EMMANUELIMO – OHAJI EGBEMA8th and 9th October 2022
53NCS/C360065JOHNSON REJOICE CHINAZAIMO – OHAJI EGBEMA8th and 9th October 2022
54NCS/C335990CHINYERE QUEEN OGUJIOFORIMO – OKIGWE8th and 9th October 2022
55NCS/C330751EMMANUEL CHINONSO JOSEPHIMO – OKIGWE8th and 9th October 2022
56NCS/C307971IKEDICHI ANYALEWECHI ELIJAHIMO – OKIGWE8th and 9th October 2022
57NCS/C328107NNADI KELECHI KINGSELYIMO – OKIGWE8th and 9th October 2022
58NCS/C494251OGUIKE CLEMENT CHUKWUEMEKAIMO – ONUIMO8th and 9th October 2022
59NCS/C236749CHIDI DARLINGTON CHIDIEBUBEIMO – ORLU8th and 9th October 2022
60NCS/C524318CHIDINMA BELOVE IHEMEIMO – ORLU8th and 9th October 2022
61NCS/C317940DIM CHIAMAKA CHIDIMMAIMO – ORLU8th and 9th October 2022
62NCS/C483159FRANCIS IFEANYI IJEOMAIMO – ORLU8th and 9th October 2022
63NCS/C311115EMMANUEL ANDREWIMO – ORSU8th and 9th October 2022
64NCS/C308055EZEUNEGBU FINNIAN CHIJIOKEIMO – ORSU8th and 9th October 2022
65NCS/C475556AHANOTU ISRAEL KELECHIIMO – ORU EAST8th and 9th October 2022
66NCS/C432013CHIBUIKE NWACHUKWU JAMESIMO – ORU EAST8th and 9th October 2022
67NCS/C459708CHIMA IHEBINIKE KYRIANIMO – ORU EAST8th and 9th October 2022
68NCS/C550084CHISOM ADAKU CHUKWUEMEKAIMO – ORU EAST8th and 9th October 2022
69NCS/C167612OKORO CHIBUZOR EVERISTUSIMO – ORU EAST8th and 9th October 2022
70NCS/C146304EMMANUEL NWAKA UDENNAKAIMO – ORU WEST8th and 9th October 2022
71NCS/C537656HENRY CHINEDU IHEBILIKEIMO – ORU WEST8th and 9th October 2022
72NCS/C301246IBENEZIM CONFIDENCE CHETACHIIMO – ORU WEST8th and 9th October 2022
73NCS/C546725OGUCHIALU OPARAKUIMO – OWERRI MUNICIPAL8th and 9th October 2022
74NCS/C89625AMADI JUDITH NDIDIIMO – OWERRI NORTH8th and 9th October 2022
75NCS/C169874CHIGOZIE VICTOR EKEHIMO – OWERRI NORTH8th and 9th October 2022
76NCS/C66456CHIZOMAM THELMA ETEAMAIMO – OWERRI NORTH8th and 9th October 2022
77NCS/C61562HEDO CHARLES CHUKWUEMEKAIMO – OWERRI NORTH8th and 9th October 2022
78NCS/C198685IFEANYI DANIEL AMADIIMO – OWERRI NORTH8th and 9th October 2022
79NCS/C470894CHARLES NOSIKE ONYINYECHIIMO – OWERRI WEST8th and 9th October 2022
80NCS/C340702PRECIOUS CHIOMA INNOCENTIMO – OWERRI WEST8th and 9th October 2022
81NCS/C372715QUEEN IHUOMAKANWA NWOSUIMO – OWERRI WEST8th and 9th October 2022
JIGAWA STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C354714ABDULLAHI MUIHAMMADJIGAWA – AUYO8th and 9th October 2022
2NCS/C176631ABUBAKAR MUHAMMEDJIGAWA – AUYO8th and 9th October 2022
3NCS/C294718ABUBAKAR MAKAMA ABBASJIGAWA – AUYO8th and 9th October 2022
4NCS/C355825ALI MUHAMMED HASSANJIGAWA – AUYO8th and 9th October 2022
5NCS/C198483BALA HASSANJIGAWA – AUYO8th and 9th October 2022
6NCS/C182867ABDULHADI ADAM YUSUFJIGAWA – BABURA8th and 9th October 2022
7NCS/C323974ABDULLAHI KASIMUJIGAWA – BIRNIN KUDU8th and 9th October 2022
8NCS/C40576ALIYU SULAIMANJIGAWA – BIRNIN KUDU8th and 9th October 2022
9NCS/C161535DAUDA SULEIMAN OKAHJIGAWA – BIRNIN KUDU8th and 9th October 2022
10NCS/C155477MUBARAK SULEJIGAWA – BIRNIN KUDU8th and 9th October 2022
11NCS/C299384SALIHU SULAIMANJIGAWA – BIRNIN KUDU8th and 9th October 2022
12NCS/C556309SHAMWILU GAMBOJIGAWA – BIRNIN KUDU8th and 9th October 2022
13NCS/C60030ABUBAKAR SALEH ISAHJIGAWA – BIRNIWA8th and 9th October 2022
14NCS/C5001ANAS MUHAMMAD LAWANJIGAWA – BIRNIWA8th and 9th October 2022
15NCS/C412551IBRAHIM ISYAKUJIGAWA – BIRNIWA8th and 9th October 2022
16NCS/C383096IDRIS SAMAILAJIGAWA – BIRNIWA8th and 9th October 2022
17NCS/C423468MUHAMMAD LAWANJIGAWA – BIRNIWA8th and 9th October 2022
18NCS/C311221MUHAMMAD WAZIRI MUHAMMADJIGAWA – BIRNIWA8th and 9th October 2022
19NCS/C155670BAFFA HUSSAINIJIGAWA – BUJI8th and 9th October 2022
20NCS/C328463IBRAHIM SALISUJIGAWA – BUJI8th and 9th October 2022
21NCS/C184242RABIAT BADAWIYA RABIUJIGAWA – BUJI8th and 9th October 2022
22NCS/C303975ADAMU ABBAJIGAWA – DUTSE8th and 9th October 2022
23NCS/C300363BELLO FAHADJIGAWA – DUTSE8th and 9th October 2022
24NCS/C365484HAYATUDDEEN BALARABEJIGAWA – DUTSE8th and 9th October 2022
25NCS/C528077NAZIFI USMANJIGAWA – DUTSE8th and 9th October 2022
26NCS/C34692RAMADAN MOHAMMED ABUBAKARJIGAWA – DUTSE8th and 9th October 2022
27NCS/C33518ABBA ADOJIGAWA – GAGARAWA8th and 9th October 2022
28NCS/C300641ALASAN ANASJIGAWA – GAGARAWA8th and 9th October 2022
29NCS/C301712BASHIR HUSSAINIJIGAWA – GAGARAWA8th and 9th October 2022
30NCS/C242945MUSA ABDULMUMIN HASSANJIGAWA – GAGARAWA8th and 9th October 2022
31NCS/C378078RABIU ALHASSANJIGAWA – GAGARAWA8th and 9th October 2022
32NCS/C376129SANI SUNUSIJIGAWA – GAGARAWA8th and 9th October 2022
33NCS/C73756SHAFIU MUHAMMAD ADOJIGAWA – GAGARAWA8th and 9th October 2022
34NCS/C309900ABDULLAHI AHMADJIGAWA – GARKI8th and 9th October 2022
35NCS/C319168ALI KABIRUJIGAWA – GARKI8th and 9th October 2022
36NCS/C323433ALIYU USMANJIGAWA – GARKI8th and 9th October 2022
37NCS/C227352AMINU BASIRUJIGAWA – GARKI8th and 9th October 2022
38NCS/C335453BASIRU ABDULLAHIJIGAWA – GARKI8th and 9th October 2022
39NCS/C148988ABDULLATEEF ABUBAKARJIGAWA – GUMEL8th and 9th October 2022
40NCS/C55ABDULSALAM ABUBAKARJIGAWA – GUMEL8th and 9th October 2022
41NCS/C367961ABUBAKAR MUHAMMADJIGAWA – GUMEL8th and 9th October 2022
42NCS/C52456ALI MOHAMMED JINIYAJIGAWA – GUMEL8th and 9th October 2022
43NCS/C351087UMAR MUSAJIGAWA – GUMEL8th and 9th October 2022
44NCS/C488569AHMED MUHAMMADJIGAWA – GURI8th and 9th October 2022
45NCS/C392621ANAS HARUNAJIGAWA – GURI8th and 9th October 2022
46NCS/C206765HASSAN ABUBAKARJIGAWA – GURI8th and 9th October 2022
47NCS/C158767HASSAN KUNDIJIGAWA – GURI8th and 9th October 2022
48NCS/C386426IBRAHIM ABDULKADIRJIGAWA – GURI8th and 9th October 2022
49NCS/C509680YUSUF SABOJIGAWA – GURI8th and 9th October 2022
50NCS/C342852SANI SALISUJIGAWA – GWARAM8th and 9th October 2022
51NCS/C339503HARUNA BALAJIGAWA – HADEJIA8th and 9th October 2022
52NCS/C340891HASSAN MUHAMMADJIGAWA – HADEJIA8th and 9th October 2022
53NCS/C297665MUHAMMAD IBRAHIMJIGAWA – HADEJIA8th and 9th October 2022
54NCS/C144253MUKTAR SULEMANJIGAWA – HADEJIA8th and 9th October 2022
55NCS/C145055SALMA MUKHTAR SHEHUJIGAWA – HADEJIA8th and 9th October 2022
56NCS/C333963AUWALU MUSAJIGAWA – JAHUN8th and 9th October 2022
57NCS/C378741NASIR MUHAMMAD KABIRJIGAWA – JAHUN8th and 9th October 2022
58NCS/C364387SHUAIBU YUSIFJIGAWA – JAHUN8th and 9th October 2022
59NCS/C298187ABBA MUSAJIGAWA – KAFIN HAUSA8th and 9th October 2022
60NCS/C43323ABDULWAHAB MUHAMMAD SURAJOJIGAWA – KAFIN HAUSA8th and 9th October 2022
61NCS/C348657IBRAHIM GANA ABUBAKARJIGAWA – KAFIN HAUSA8th and 9th October 2022
62NCS/C143894LAWAN MAMUDAJIGAWA – KAFIN HAUSA8th and 9th October 2022
63NCS/C340440MUHAMMAD ZAKARJIGAWA – KAFIN HAUSA8th and 9th October 2022
64NCS/C403526MUSTAPHA MUHAMMAD LABARANJIGAWA – KAFIN HAUSA8th and 9th October 2022
65NCS/C157456SADIQ USMAN YAZIDJIGAWA – KAFIN HAUSA8th and 9th October 2022
66NCS/C348703YA’U ABDULLAHIJIGAWA – KAFIN HAUSA8th and 9th October 2022
67NCS/C305178AHMED JUNAIDUJIGAWA – KAUGAMA8th and 9th October 2022
68NCS/C172543MUHAMMAD ADAMUJIGAWA – KAUGAMA8th and 9th October 2022
69NCS/C316914SANI HABILA A.JIGAWA – KAUGAMA8th and 9th October 2022
70NCS/C157721UMAR ALHAJI HAMISUJIGAWA – KAUGAMA8th and 9th October 2022
71NCS/C305057UMAR YAKUBUJIGAWA – KAUGAMA8th and 9th October 2022
72NCS/C213949ZUBAIRU USMANJIGAWA – KAUGAMA8th and 9th October 2022
73NCS/C312915ALIYU USMAN MUSAJIGAWA – KIRI KASAMA8th and 9th October 2022
74NCS/C93015MUHAMMAD GAZZALI IDRISJIGAWA – KIRI KASAMA8th and 9th October 2022
75NCS/C394514ALIYU ABDULKADIRJIGAWA – MAIGATARI8th and 9th October 2022
76NCS/C12658MOHD UMAR SANUJIGAWA – MAIGATARI8th and 9th October 2022
77NCS/C15464ZAHARADDEEN MUHAMMADJIGAWA – MAIGATARI8th and 9th October 2022
78NCS/C363765HAMISU ABDULLAHIJIGAWA – MALAM MADORI8th and 9th October 2022
79NCS/C365619HAMZA SULEMANJIGAWA – MALAM MADORI8th and 9th October 2022
80NCS/C184125HUSSAINI SANIJIGAWA – MALAM MADORI8th and 9th October 2022
81NCS/C540989HUSSAINI SANUSI IBRAHIMJIGAWA – MALAM MADORI8th and 9th October 2022
82NCS/C549488ISAH USAINIJIGAWA – MALAM MADORI8th and 9th October 2022
83NCS/C302617MUHAMMAD KABIR ABDULLAHIJIGAWA – MALAM MADORI8th and 9th October 2022
84NCS/C551174SANI ISYAKUJIGAWA – MALAM MADORI8th and 9th October 2022
85NCS/C224398SHUAIBU NUHUJIGAWA – MALAM MADORI8th and 9th October 2022
86NCS/C326416ABDULLAHI IBRAHIMJIGAWA – RINGIM8th and 9th October 2022
87NCS/C525237ABDULRASHID ABBAJIGAWA – RINGIM8th and 9th October 2022
88NCS/C307477AUWAL YUNUSAJIGAWA – RINGIM8th and 9th October 2022
89NCS/C322391ZAHARADDEEN YA’UJIGAWA – RINGIM8th and 9th October 2022
90NCS/C92037AMINU MUHAMMAD BAKOJIGAWA – RONI8th and 9th October 2022
91NCS/C171251HAUWA UMARJIGAWA – RONI8th and 9th October 2022
92NCS/C167566IBRAHIM NUHUJIGAWA – RONI8th and 9th October 2022
93NCS/C18192MUBARAK ALHAJI BALAJIGAWA – RONI8th and 9th October 2022
94NCS/C300070MUDASSIR YAHAYAJIGAWA – RONI8th and 9th October 2022
95NCS/C176200MUHAMMAD SAHABIJIGAWA – RONI8th and 9th October 2022
96NCS/C211702MUSTAPHA IBRAHIMJIGAWA – RONI8th and 9th October 2022
97NCS/C387883ASHIRU YAKUBUJIGAWA – SULE TANKARKAR8th and 9th October 2022
98NCS/C360326MUSTAPHA UMAR IDRISJIGAWA – SULE TANKARKAR8th and 9th October 2022
99NCS/C348904NURA MATOJIGAWA – SULE TANKARKAR8th and 9th October 2022
100NCS/C83475DALHA ADOJIGAWA – TAURA8th and 9th October 2022
101NCS/C437932ISAH MUSAJIGAWA – TAURA8th and 9th October 2022
102NCS/C36316SULEIMAN ALI SULEIMANJIGAWA – TAURA8th and 9th October 2022
103NCS/C514521USMAN MUSTAPHAJIGAWA – TAURA8th and 9th October 2022
104NCS/C124093YUSUF ABDULJIGAWA – TAURA8th and 9th October 2022
105NCS/C187728ABDULRASHEED YUNUSAJIGAWA – YANKWASHI8th and 9th October 2022
106NCS/C119727AMINU B YARIMAJIGAWA – YANKWASHI8th and 9th October 2022
107NCS/C336028AUWAL LAWANJIGAWA – YANKWASHI8th and 9th October 2022
108NCS/C184219HASSAN LAWANJIGAWA – YANKWASHI8th and 9th October 2022
109NCS/C161054MUHAMMAD YAKUBUJIGAWA – YANKWASHI8th and 9th October 2022
110NCS/C509064NAJIB ZAILANIJIGAWA – YANKWASHI8th and 9th October 2022
111NCS/C1425USMAN GAMBOJIGAWA – YANKWASHI8th and 9th October 2022
KADUNA STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C201743ABDULLAHI HARUNAKADUNA – BIRNIN GWARI8th and 9th October 2022
2NCS/C175660ZUBAIRU IBRAHIM UMARKADUNA – BIRNIN GWARI8th and 9th October 2022
3NCS/C436778BASIRU MUHAMMEDKADUNA – CHIKUN8th and 9th October 2022
4NCS/C373053ISMAIL IBRAHIMKADUNA – CHIKUN8th and 9th October 2022
5NCS/C140001LAITU MAIANGUWA EZEKIELKADUNA – CHIKUN8th and 9th October 2022
6NCS/C262051PRECIOUS KASHAM LINUSKADUNA – CHIKUN8th and 9th October 2022
7NCS/C330668SYLVANUS PRINCE ADAMSKADUNA – CHIKUN8th and 9th October 2022
8NCS/C376710AYUBA MUSAKADUNA – GIWA8th and 9th October 2022
9NCS/C18877SAHABI ADAMUKADUNA – GIWA8th and 9th October 2022
10NCS/C37930SAMAILA HARUNAKADUNA – GIWA8th and 9th October 2022
11NCS/C335013USMAN ABDULFATAHKADUNA – GIWA8th and 9th October 2022
12NCS/C299904ABDULLAHI NASIRKADUNA – IGABI8th and 9th October 2022
13NCS/C26829ABUBAKAR IDRISKADUNA – IGABI8th and 9th October 2022
14NCS/C301641HUSSAINI ALIYUKADUNA – IGABI8th and 9th October 2022
15NCS/C314145KHALIFA ALIYAKADUNA – IGABI8th and 9th October 2022
16NCS/C372162NASIRU ILIYAKADUNA – IGABI8th and 9th October 2022
17NCS/C338474NURA IYALKADUNA – IGABI8th and 9th October 2022
18NCS/C512800SADIQ IBRAHIMKADUNA – IGABI8th and 9th October 2022
19NCS/C167522ADDAU SALEKADUNA – IKARA8th and 9th October 2022
20NCS/C110581BASHIR ABDULLAHIKADUNA – IKARA8th and 9th October 2022
21NCS/C304901HAMZA SHAMSUKADUNA – IKARA8th and 9th October 2022
22NCS/C152597HARUNA MAGAJIKADUNA – IKARA8th and 9th October 2022
23NCS/C358737ISYAKU MUSA ABDULLAHIKADUNA – IKARA8th and 9th October 2022
24NCS/C453918JOHN SAMA’ILAKADUNA – IKARA8th and 9th October 2022
25NCS/C300245MURTALA ABDURRAZAKKADUNA – IKARA8th and 9th October 2022
26NCS/C464294NANA KHADIJA SHUAIBKADUNA – IKARA8th and 9th October 2022
27NCS/C357128UMAR IBRAHIMKADUNA – IKARA8th and 9th October 2022
28NCS/C146249GRACE IBRAHIM JATAUKADUNA – JABA8th and 9th October 2022
29NCS/C556101SANDRA SIM FRANCISKADUNA – JABA8th and 9th October 2022
30NCS/C15673STEPHEN JOSEPHKADUNA – JABA8th and 9th October 2022
31NCS/C413133USMAN LUKAKADUNA – JABA8th and 9th October 2022
32NCS/C1044GAMBO NATHANIELKADUNA – JEMA’A8th and 9th October 2022
33NCS/C489312INNOCENT DIDAM MATHIASKADUNA – JEMA’A8th and 9th October 2022
34NCS/C1284JEMIMAH EMMANUELKADUNA – JEMA’A8th and 9th October 2022
35NCS/C399164MUSA BILYAMINUKADUNA – JEMA’A8th and 9th October 2022
36NCS/C31606PETER CHATKADUNA – JEMA’A8th and 9th October 2022
37NCS/C391919ZIDYEB JEREMIAHKADUNA – JEMA’A8th and 9th October 2022
38NCS/C298809ZACHARIAH FELIXKADUNA – KACHIA8th and 9th October 2022
39NCS/C321475AHMAD MUHAMMADKADUNA – KADUNA NORTH8th and 9th October 2022
40NCS/C399364GRACE SOLOMON KUREKADUNA – KADUNA NORTH8th and 9th October 2022
41NCS/C276455ISMAIL YUNUSKADUNA – KADUNA NORTH8th and 9th October 2022
42NCS/C345762SALISU MUHAMMADKADUNA – KADUNA NORTH8th and 9th October 2022
43NCS/C246766UMAR IBRAHIMKADUNA – KADUNA NORTH8th and 9th October 2022
44NCS/C463292JENNIFER JULIUSKADUNA – KADUNA SOUTH8th and 9th October 2022
45NCS/C520842LUKA BLESSINGKADUNA – KADUNA SOUTH8th and 9th October 2022
46NCS/C461534MUHAMMED SAIDUKADUNA – KADUNA SOUTH8th and 9th October 2022
47NCS/C244205SADIQ MUHAMMADKADUNA – KADUNA SOUTH8th and 9th October 2022
48NCS/C405344TIJJANI YUSUFKADUNA – KADUNA SOUTH8th and 9th October 2022
49NCS/C355511ABDULMALIK USMANKADUNA – KAGARKO8th and 9th October 2022
50NCS/C245409INNOCENCIA JAMESKADUNA – KAGARKO8th and 9th October 2022
51NCS/C156153SHAMSUDEEN MOHAMMEDKADUNA – KAGARKO8th and 9th October 2022
52NCS/C98120UMAR ZUBAIRUKADUNA – KAGARKO8th and 9th October 2022
53NCS/C2990USMAN IDRIS JEREKADUNA – KAGARKO8th and 9th October 2022
54NCS/C316748SUNDAY OGBELE ATTAIKADUNA – KAJURU8th and 9th October 2022
55NCS/C346955AJOYOUS GEORGE TABATKADUNA – KAURA8th and 9th October 2022
56NCS/C358689EMMANUEL MUSAKADUNA – KAURA8th and 9th October 2022
57NCS/C189234ESTHER SUNDAYKADUNA – KAURA8th and 9th October 2022
58NCS/C355741EUNICE MATHIASKADUNA – KAURA8th and 9th October 2022
59NCS/C215116SAIFULMALIK MUHAMMADKADUNA – KAURA8th and 9th October 2022
60NCS/C57399BADAMASI SANIKADUNA – KAURU8th and 9th October 2022
61NCS/C106622MANSIR SAIDUKADUNA – KAURU8th and 9th October 2022
62NCS/C290003SARAH KARAMI MOSESKADUNA – KAURU8th and 9th October 2022
63NCS/C167950ABDULAZEEZ IDRISKADUNA – KUBAU8th and 9th October 2022
64NCS/C163719ABDULRASHEED IBRAHIMKADUNA – KUBAU8th and 9th October 2022
65NCS/C481410IBRAHIM ALIYUKADUNA – KUBAU8th and 9th October 2022
66NCS/C392794ABDULKARIM BALAKADUNA – LERE8th and 9th October 2022
67NCS/C306199SAMAILA VINCENTKADUNA – LERE8th and 9th October 2022
68NCS/C293729ABDULLAHI MAKARFI YUNUSAKADUNA – MAKARFI8th and 9th October 2022
69NCS/C299132ABUBAKAR ABDULLAHIKADUNA – MAKARFI8th and 9th October 2022
70NCS/C138ALIYU ABDULHAKEEM MOHAMMEDKADUNA – MAKARFI8th and 9th October 2022
71NCS/C20221HARISU SALEHKADUNA – MAKARFI8th and 9th October 2022
72NCS/C305324HARUNA ABDULLAHIKADUNA – MAKARFI8th and 9th October 2022
73NCS/C225595IBRAHIM KHALIL YUNUSAKADUNA – MAKARFI8th and 9th October 2022
74NCS/C156102MUKHTAR MUSTAPHAKADUNA – MAKARFI8th and 9th October 2022
75NCS/C41933SHUAIBU AMINUKADUNA – MAKARFI8th and 9th October 2022
76NCS/C311222ISAH ABDULLAHIKADUNA – SABON GARI8th and 9th October 2022
77NCS/C304987NAZIFI HARUNA SALISUKADUNA – SABON GARI8th and 9th October 2022
78NCS/C305683ZAKARIYYA USMANKADUNA – SABON GARI8th and 9th October 2022
79NCS/C301980JIBRIL ABDULSALAMKADUNA – SANGA8th and 9th October 2022
80NCS/C157878MUHAMMED MUAZUKADUNA – SANGA8th and 9th October 2022
81NCS/C302342SA’IDU ABDULAZIZKADUNA – SANGA8th and 9th October 2022
82NCS/C431288ABDULLAHI HARUNAKADUNA – SOBA8th and 9th October 2022
83NCS/C471027ABDULRAHMAN SAIDUKADUNA – SOBA8th and 9th October 2022
84NCS/C157302SANI SHAREHU SANIKADUNA – SOBA8th and 9th October 2022
85NCS/C409978SUMAIYA YUSUFKADUNA – SOBA8th and 9th October 2022
86NCS/C157408TUKUR BELLOKADUNA – SOBA8th and 9th October 2022
87NCS/C529941ADAMU IRIMIYA SAMAILAKADUNA – ZANGO KATAF8th and 9th October 2022
88NCS/C350744DANIEL YAKUBU NATHANIELKADUNA – ZANGO KATAF8th and 9th October 2022
89NCS/C377193YUNANA JOEL ZANANGKADUNA – ZANGO KATAF8th and 9th October 2022
90NCS/C549170ABUSUFYAN FAHARUDDEENKADUNA – ZARIA8th and 9th October 2022
91NCS/C302378BASHIR BELLOKADUNA – ZARIA8th and 9th October 2022
92NCS/C47738IBRAHIM ADAMUKADUNA – ZARIA8th and 9th October 2022
93NCS/C299530SULEIMAN HARUNAKADUNA – ZARIA8th and 9th October 2022
KANO STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C307114MADAKI ABDULMUMIN ABDULKADIRKANO – AJINGI8th and 9th October 2022
2NCS/C372105MUSBAHU HAMISU AHMADKANO – AJINGI8th and 9th October 2022
3NCS/C304215SAIFULLAHI ABUBAKAR BELLOKANO – AJINGI8th and 9th October 2022
4NCS/C364794YUSUF HALILUKANO – AJINGI8th and 9th October 2022
5NCS/C331710AHMAD FATIMAKANO – ALBASU8th and 9th October 2022
6NCS/C313076RABILU YUSHAU MIKAILKANO – ALBASU8th and 9th October 2022
7NCS/C194557FAROUK BAGWAI LAWANKANO – BAGWAI8th and 9th October 2022
8NCS/C470529HUSSAINA TUKURKANO – BAGWAI8th and 9th October 2022
9NCS/C475016NURA ZAILANI HAYATUKANO – BAGWAI8th and 9th October 2022
10NCS/C189347UBALE MUKHTAR BAGWAIKANO – BAGWAI8th and 9th October 2022
11NCS/C368917ALIYU ALIYU UMARKANO – BEBEJI8th and 9th October 2022
12NCS/C366219RABIU SANI IBRAHIMKANO – BEBEJI8th and 9th October 2022
13NCS/C416291SADIQ SHUAIBU RAMALANKANO – BEBEJI8th and 9th October 2022
14NCS/C18880ALIYU HAIDAR NURUDDEENKANO – BICHI8th and 9th October 2022
15NCS/C26273TIJJANI AHMAD ADAMKANO – BICHI8th and 9th October 2022
16NCS/C6040DAHIRU ABUBAKARKANO – BUNKURE8th and 9th October 2022
17NCS/C562132MUSA RABIUKANO – BUNKURE8th and 9th October 2022
18NCS/C94119NASIR MUHAMMAD LAWALKANO – BUNKURE8th and 9th October 2022
19NCS/C110020SALISU ABDULMUMINI MUSAKANO – BUNKURE8th and 9th October 2022
20NCS/C280934ADAM KABIRKANO – DALA8th and 9th October 2022
21NCS/C95155AISHA KURFI KABIRKANO – DALA8th and 9th October 2022
22NCS/C36575MAHMOUD ABDULKADIR MADIGAWAKANO – DALA8th and 9th October 2022
23NCS/C319549ABDULJALAL SANI UMARKANO – DAMBATTA8th and 9th October 2022
24NCS/C340495ALAMIN ABBASKANO – DAMBATTA8th and 9th October 2022
25NCS/C317928ADO SUNUSIKANO – DAWAKIN KUDU8th and 9th October 2022
26NCS/C176384AHMAD IDRIS MADAKIKANO – DAWAKIN TOFA8th and 9th October 2022
27NCS/C156079MUBARAK YAU MUHAMMADKANO – DAWAKIN TOFA8th and 9th October 2022
28NCS/C158265MUHAMMAD MUHAMMADKANO – DAWAKIN TOFA8th and 9th October 2022
29NCS/C459956FATIMA UMAR HUDUKANO – DOGUWA8th and 9th October 2022
30NCS/C179017HABIB ABDULLAHIKANO – DOGUWA8th and 9th October 2022
31NCS/C156541MUSTAPHA LAWANKANO – DOGUWA8th and 9th October 2022
32NCS/C324752TASIU DAN DOKI DAUDAKANO – DOGUWA8th and 9th October 2022
33NCS/C301041ABUBAKAR ALIYUKANO – FAGGE8th and 9th October 2022
34NCS/C6116AMINU MASUDKANO – FAGGE8th and 9th October 2022
35NCS/C56617AMINU SAID UMARKANO – FAGGE8th and 9th October 2022
36NCS/C17509IBRAHIM USMAN WAZIRIKANO – FAGGE8th and 9th October 2022
37NCS/C298860MUHAMMAD ISMAIL AUWKANO – FAGGE8th and 9th October 2022
38NCS/C360970SULAIMAN UMAR TANIMUKANO – FAGGE8th and 9th October 2022
39NCS/C471597UMAR BALA AYUBAKANO – FAGGE8th and 9th October 2022
40NCS/C157536USMAN USMANKANO – GABASAWA8th and 9th October 2022
41NCS/C563579AMINU YUSUF ABUBAKARKANO – GARKO8th and 9th October 2022
42NCS/C493394ABUBAKAR SAFYAN MUAWIYYAKANO – GARUN MALAM8th and 9th October 2022
43NCS/C164623HASSAN DAHIRU SAIDKANO – GARUN MALAM8th and 9th October 2022
44NCS/C364642IBRAHIM BIN ABDULKADIRKANO – GARUN MALAM8th and 9th October 2022
45NCS/C313094ABUBAKAR ALI UMARKANO – GAYA8th and 9th October 2022
46NCS/C47688AINAIN FARUK ALIYUKANO – GAYA8th and 9th October 2022
47NCS/C222859AMINU ALI LADANKANO – GAYA8th and 9th October 2022
48NCS/C34001AMINU IBRAHIM NASALEKANO – GAYA8th and 9th October 2022
49NCS/C322244ASHIRU UMARKANO – GAYA8th and 9th October 2022
50NCS/C306699GAYA NAZIFI BALAKANO – GAYA8th and 9th October 2022
51NCS/C318090HASHIM UMAR ABDULLAHIKANO – GAYA8th and 9th October 2022
52NCS/C335208ABDULWAHAB MUHAMMAD HALADUKANO – GEZAWA8th and 9th October 2022
53NCS/C46926MOHAMMED ADAMU UMARKANO – GEZAWA8th and 9th October 2022
54NCS/C359419SANI UMAR MOHAMMEDKANO – GEZAWA8th and 9th October 2022
55NCS/C406078SUNUSI BELLO ABBASKANO – GEZAWA8th and 9th October 2022
56NCS/C207446ZAHRADDIN ALI JOGANAKANO – GEZAWA8th and 9th October 2022
57NCS/C314905ALAMIN MUSTAPHA ABDULLAHIKANO – GWALE8th and 9th October 2022
58NCS/C311779MUHAMMAD SALIHU ABDULLAHIKANO – GWALE8th and 9th October 2022
59NCS/C545029MUSTAPHA ISHAQ SAIDKANO – GWALE8th and 9th October 2022
60NCS/C305607SHUAIBU SADIKKANO – GWALE8th and 9th October 2022
61NCS/C299447YAKUB SANI ABUBAKARKANO – GWALE8th and 9th October 2022
62NCS/C437540SANI AHMAD HALILUKANO – GWARZO8th and 9th October 2022
63NCS/C363438ALIYU GARBA AHMADKANO – KABO8th and 9th October 2022
64NCS/C542658ISMAIL HARUNAKANO – KABO8th and 9th October 2022
65NCS/C353679AHMAD KAMALKANO – KARAYE8th and 9th October 2022
66NCS/C289991ISAH BALA ALIYUKANO – KARAYE8th and 9th October 2022
67NCS/C71908SHITU MUHAMMAD HASSANKANO – KARAYE8th and 9th October 2022
68NCS/C52338ZAHRADDEEN ALIYU ABUBAKARKANO – KARAYE8th and 9th October 2022
69NCS/C369665ABUBAKAR SADIQ USMANKANO – KIBIYA8th and 9th October 2022
70NCS/C178429BUSARI SULAIMANKANO – KIBIYA8th and 9th October 2022
71NCS/C176282IBRAHIM ABDULLAHI DANLADIKANO – KIBIYA8th and 9th October 2022
72NCS/C202533ABDULAZEEZ SALISU YAROKANO – KIRU8th and 9th October 2022
73NCS/C39458ABDULLAHI IBRAHIM AMINUKANO – KIRU8th and 9th October 2022
74NCS/C308652HARUNA SAMAILAKANO – KIRU8th and 9th October 2022
75NCS/C300807HUSSAINI AUWAL ABUBAKARKANO – KIRU8th and 9th October 2022
76NCS/C80880KABIR GHALI AHMADKANO – KIRU8th and 9th October 2022
77NCS/C176327MUBARAK HASHIM TUKURKANO – KIRU8th and 9th October 2022
78NCS/C376384NURA IBRAHIM MUHAMMADKANO – KIRU8th and 9th October 2022
79NCS/C219196ZAHRADDEEN SHEHU ALIYUKANO – KIRU8th and 9th October 2022
80NCS/C3931ABUBAKAR ADAMU IDRISKANO – KUMBOTSO8th and 9th October 2022
81NCS/C8244AMINU MUHAMMAD SANUSIKANO – KUMBOTSO8th and 9th October 2022
82NCS/C72077HARUNA USMAN IBRAHIMKANO – KUMBOTSO8th and 9th October 2022
83NCS/C156348IBRAHIM MUHAMMADKANO – KUMBOTSO8th and 9th October 2022
84NCS/C302351USMAN KAMILU MUHAMMADKANO – KUMBOTSO8th and 9th October 2022
85NCS/C305250AHMAD UMAR AHMADKANO – KUNCHI8th and 9th October 2022
86NCS/C482669JUNAIDU ISAH BABANGIDAKANO – KUNCHI8th and 9th October 2022
87NCS/C8202ABDULLAHI HASSAN LAWANKANO – KURA8th and 9th October 2022
88NCS/C70814ABDULRAHMAN IDRISKANO – KURA8th and 9th October 2022
89NCS/C376414AUWAL ISAH ISAHKANO – KURA8th and 9th October 2022
90NCS/C178862LABIRU ABUBAKAR YUSIFKANO – KURA8th and 9th October 2022
91NCS/C401757USMAN IBRAHIM SALISUKANO – KURA8th and 9th October 2022
92NCS/C227544ABDULLAHI ISMAILKANO – MADOBI8th and 9th October 2022
93NCS/C263028ALIYU ISMAIL LAWALKANO – MADOBI8th and 9th October 2022
94NCS/C313651HARUNA MUHAMMADKANO – MADOBI8th and 9th October 2022
95NCS/C335116IBRAHIM ALIYUKANO – MADOBI8th and 9th October 2022
96NCS/C124203ISAH JIBRIL DALOKANO – MADOBI8th and 9th October 2022
97NCS/C110123RISLAN DANJUMA USMANKANO – MADOBI8th and 9th October 2022
98NCS/C288839USMAN ADAMKANO – MADOBI8th and 9th October 2022
99NCS/C371029AUWAL DAHIRUKANO – MAKODA8th and 9th October 2022
100NCS/C295207BELLO MUSTAPHA ABDULLAHIKANO – MAKODA8th and 9th October 2022
101NCS/C306557HARUNA MUSBAHUKANO – MAKODA8th and 9th October 2022
102NCS/C171713IBRAHIM JIBOKANO – MAKODA8th and 9th October 2022
103NCS/C343024NAJEEB YUNUSAKANO – MAKODA8th and 9th October 2022
104NCS/C321280YALLADA ABDULRAHMAN ISAHKANO – MAKODA8th and 9th October 2022
105NCS/C434546AYUBA DABOKANO – MINJIBIR8th and 9th October 2022
106NCS/C395520BASHIR HASSAN ISAHKANO – MINJIBIR8th and 9th October 2022
107NCS/C409752IDRIS BELLO SALEHKANO – MINJIBIR8th and 9th October 2022
108NCS/C131557MISBAHU BALA IBRAHIMKANO – MINJIBIR8th and 9th October 2022
109NCS/C477423UMAR HAMISU JAAFARKANO – MINJIBIR8th and 9th October 2022
110NCS/C508776ABDULRAHMAN USMAN UBAKANO – NASARAWA8th and 9th October 2022
111NCS/C536266HAMZA ISAKANO – NASARAWA8th and 9th October 2022
112NCS/C515434ABUBAKAR YALWA ABDUKANO – RANO8th and 9th October 2022
113NCS/C305279AHMAD SANI ZUBAIRKANO – RANO8th and 9th October 2022
114NCS/C308033YUSUF ABUBAKAR ABUBAKARKANO – RANO8th and 9th October 2022
115NCS/C235239ALIYU ABDULAZIZKANO – RIMIN GADO8th and 9th October 2022
116NCS/C319282MASHAKUR DAN’AZUMI NURAKANO – RIMIN GADO8th and 9th October 2022
117NCS/C198419SAIFULLAHI ISMA’IL IDRISKANO – RIMIN GADO8th and 9th October 2022
118NCS/C16451ABDULAZIZ SANIKANO – ROGO8th and 9th October 2022
119NCS/C124425MUBARAK DALHATU ZAREWAKANO – ROGO8th and 9th October 2022
120NCS/C18333SAAD USMANKANO – ROGO8th and 9th October 2022
121NCS/C324265SULEIMAN RAMADAN ABUBAKARKANO – ROGO8th and 9th October 2022
122NCS/C39766USMAN DANTINEKANO – ROGO8th and 9th October 2022
123NCS/C330104USMAN USMAN SULEIMANKANO – ROGO8th and 9th October 2022
124NCS/C4501ABDUL-RAHAMAN BAWA ISAKANO – SHANONO8th and 9th October 2022
125NCS/C304076ABUBAKAR ABUBAKAR UMARKANO – SHANONO8th and 9th October 2022
126NCS/C300735AUWAL IBRAHIMKANO – SHANONO8th and 9th October 2022
127NCS/C115360NAJIB HALILU KUNDILAKANO – SHANONO8th and 9th October 2022
128NCS/C306659ABBA YA’U AHMADKANO – SUMAILA8th and 9th October 2022
129NCS/C556547ABDURRAHAMAN YUSUFKANO – SUMAILA8th and 9th October 2022
130NCS/C421969KAMALU AYUBA ALIYUKANO – SUMAILA8th and 9th October 2022
131NCS/C361438AMINU ABDULWASIKANO – TAKAI8th and 9th October 2022
132NCS/C390406ANAS ALHAJI GAMBOKANO – TAKAI8th and 9th October 2022
133NCS/C168654ISMAIL YUNUSA TAKAIKANO – TAKAI8th and 9th October 2022
134NCS/C189092SALIM MUHAMMAD SALIHIKANO – TAKAI8th and 9th October 2022
135NCS/C392998YAKUBU ABDULLAHI KUKAKANO – TAKAI8th and 9th October 2022
136NCS/C299158ADO ADNAN LAWANKANO – TARAUNI8th and 9th October 2022
137NCS/C460687HAJARA MAGAJIKANO – TARAUNI8th and 9th October 2022
138NCS/C345006IDRIS MUSA IDRISKANO – TARAUNI8th and 9th October 2022
139NCS/C499551ISMAIL USMAN MUHAMMADKANO – TARAUNI8th and 9th October 2022
140NCS/C231923IBRAHIM MANSUR ADAMUKANO – TOFA8th and 9th October 2022
141NCS/C35488IBRAHIM MUHAMMAD BUKARKANO – TOFA8th and 9th October 2022
142NCS/C382893IMRAN SANI DAUDAKANO – TOFA8th and 9th October 2022
143NCS/C552668MUSA SHEHUKANO – TOFA8th and 9th October 2022
144NCS/C307075USMAN SHITU ABDULMUMINKANO – TOFA8th and 9th October 2022
145NCS/C445039ABDULKADIR JA’AFAR SULEIMANKANO – TSANYAWA8th and 9th October 2022
146NCS/C315368AMINU MUHAMMAD ADAMKANO – TSANYAWA8th and 9th October 2022
147NCS/C372423MUSA LAWALKANO – TSANYAWA8th and 9th October 2022
148NCS/C186683MUSBAHU MIKO MUHAMMADKANO – TSANYAWA8th and 9th October 2022
149NCS/C183337NURA IBRAHIM HARISUKANO – TSANYAWA8th and 9th October 2022
150NCS/C308264ABBA IBRAHIMKANO – TUDUN WADA8th and 9th October 2022
151NCS/C308842ABUBAKAR LAWALKANO – TUDUN WADA8th and 9th October 2022
152NCS/C110788AMINU GAMBO AHMADKANO – TUDUN WADA8th and 9th October 2022
153NCS/C21755MUJAHID NASIRU HAMZAKANO – TUDUN WADA8th and 9th October 2022
154NCS/C399427ABDULRAZAQ SALIHI BICHIKANO – UNGOGO8th and 9th October 2022
155NCS/C510870ALHASSAN HALADU UMARKANO – UNGOGO8th and 9th October 2022
156NCS/C300825KAMAL USMAN USMANKANO – UNGOGO8th and 9th October 2022
157NCS/C372617MUHAMMAD ABUBAKAR DANTANIKANO – UNGOGO8th and 9th October 2022
158NCS/C6133ALI ISYAKU ALIKANO – WARAWA8th and 9th October 2022
159NCS/C26039DAHIRU CHIROMA ADAMUKANO – WARAWA8th and 9th October 2022
160NCS/C437209FARIS ADAM ABDUL AZIZKANO – WARAWA8th and 9th October 2022
161NCS/C34918FAROUK YAKUBU GARBAKANO – WARAWA8th and 9th October 2022
162NCS/C315445BASIRU SHAFIUKANO – WUDIL8th and 9th October 2022
163NCS/C192200IBRAHIM SALISU SULEIMANKANO – WUDIL8th and 9th October 2022
164NCS/C263576SHAHIDU ALIYUKANO – WUDIL8th and 9th October 2022
165NCS/C490160SHAMSUDDIN JAAFARKANO – WUDIL8th and 9th October 2022
10th and 11th October 2022), KATSINA, KEBBI, KOGI, KWARA, LAGOS, NASSARAWA AND NIGER STATES.
KATSINA STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C528777AMIRU LAWALKATSINA – BAKORI10th and 11th October 2022
2NCS/C323383KAMAL USMANKATSINA – BAKORI10th and 11th October 2022
3NCS/C360270MUKTAR BAKOR KABIRKATSINA – BAKORI10th and 11th October 2022
4NCS/C301016IBRAHIM KABIRKATSINA – BATAGARAWA10th and 11th October 2022
5NCS/C306719ISAH SANUSI YAKUBUKATSINA – BATAGARAWA10th and 11th October 2022
6NCS/C303356SANI BILYA GALADIKATSINA – BATAGARAWA10th and 11th October 2022
7NCS/C306726RUMAH MUBARAK ABBAHKATSINA – BATSARI10th and 11th October 2022
8NCS/C300417SULEIMAN ABDULLAHIKATSINA – BATSARI10th and 11th October 2022
9NCS/C56277BUHARI NUHU ADAMKATSINA – BAURE10th and 11th October 2022
10NCS/C321899ISAH ALHAJI ALIKATSINA – BAURE10th and 11th October 2022
11NCS/C401748USMAN AMINUKATSINA – BAURE10th and 11th October 2022
12NCS/C314167KABIR LAWALKATSINA – BINDAWA10th and 11th October 2022
13NCS/C317015MUSA GARBAKATSINA – BINDAWA10th and 11th October 2022
14NCS/C398767MUSTAPHA MAHMUDKATSINA – BINDAWA10th and 11th October 2022
15NCS/C182029IBRAHIM NASIR BELLOKATSINA – CHARANCHI10th and 11th October 2022
16NCS/C190982JAFAR IBRAHIMKATSINA – CHARANCHI10th and 11th October 2022
17NCS/C198299MUBARAK BISHIRKATSINA – CHARANCHI10th and 11th October 2022
18NCS/C167345ABUBAKAR DANMUSA MUHAMMADKATSINA – DAN MUSA10th and 11th October 2022
19NCS/C375303MUHAMMAD KAMILUKATSINA – DAN MUSA10th and 11th October 2022
20NCS/C343087MURTALA LAWALKATSINA – DAN MUSA10th and 11th October 2022
21NCS/C163630ABDULKADIR HUSSAINI BARA’UKATSINA – DANDUME10th and 11th October 2022
22NCS/C160626ABUBAKAR USMANKATSINA – DANDUME10th and 11th October 2022
23NCS/C340706IBRAHIM MAGAJI JARMAIKATSINA – DANDUME10th and 11th October 2022
24NCS/C155903JAMILU YAKUBUKATSINA – DANDUME10th and 11th October 2022
25NCS/C393134MUHAMMAD ADG SALISUKATSINA – DANDUME10th and 11th October 2022
26NCS/C343410ZAIDU IBRAHIMKATSINA – DANJA10th and 11th October 2022
27NCS/C305523ALMUSTAPHA KABIRKATSINA – DUTSI10th and 11th October 2022
28NCS/C176665ANAS ISAHKATSINA – DUTSI10th and 11th October 2022
29NCS/C183992RABIU ABUBAKAR YUSUFKATSINA – DUTSI10th and 11th October 2022
30NCS/C177755SABITU ISAHKATSINA – DUTSI10th and 11th October 2022
31NCS/C343176SALISU AMINUKATSINA – DUTSI10th and 11th October 2022
32NCS/C21670USMAN MUHAMMED ZAHARADDEENKATSINA – DUTSI10th and 11th October 2022
33NCS/C49103YUSUF SABIUKATSINA – DUTSI10th and 11th October 2022
34NCS/C163511ABDUL’AZIZ MAIJAMA’A BELLOKATSINA – DUTSINMA10th and 11th October 2022
35NCS/C85560AHMED BISHIRKATSINA – DUTSINMA10th and 11th October 2022
36NCS/C239320UMAR IBRAHIM SHEMAKATSINA – DUTSINMA10th and 11th October 2022
37NCS/C276445USMAN IBRAHIM KAROFIKATSINA – DUTSINMA10th and 11th October 2022
38NCS/C300667ADAMU MUSA BAWAKATSINA – FASKARI10th and 11th October 2022
39NCS/C300081ISAH MUSTAPHAKATSINA – FASKARI10th and 11th October 2022
40NCS/C300055ISAH SUFIYANUKATSINA – FASKARI10th and 11th October 2022
41NCS/C276967ALIYU AHMAD ISAHKATSINA – FUNTUA10th and 11th October 2022
42NCS/C520954RABIU BALA MUJAHIDKATSINA – FUNTUA10th and 11th October 2022
43NCS/C431978BASIRU HAMISUKATSINA – JIBIA10th and 11th October 2022
44NCS/C298637SANUSI ISMAIL AKILUKATSINA – KAFUR10th and 11th October 2022
45NCS/C157968SHUAIBU USMANKATSINA – KAFUR10th and 11th October 2022
46NCS/C162482ABDULLAHI ABDU MUSAKATSINA – KAITA10th and 11th October 2022
47NCS/C300447AHMAD LAWALKATSINA – KAITA10th and 11th October 2022
48NCS/C449390ALIYU ABDULMALIKKATSINA – KAITA10th and 11th October 2022
49NCS/C301206LAWAL FAISALKATSINA – KAITA10th and 11th October 2022
50NCS/C406632MUDANSIRU DAHIRUKATSINA – KAITA10th and 11th October 2022
51NCS/C358298MUSA JAMILUKATSINA – KAITA10th and 11th October 2022
52NCS/C166612YUSUF SALISUKATSINA – KAITA10th and 11th October 2022
53NCS/C310057ABDULLAHI MUHAMMADKATSINA – KANKARA10th and 11th October 2022
54NCS/C176468DAHIRU SAIFULLAHIKATSINA – KANKARA10th and 11th October 2022
55NCS/C162010KABIRU GAMBOKATSINA – KANKARA10th and 11th October 2022
56NCS/C303195MUSTAPHA SALEKATSINA – KANKARA10th and 11th October 2022
57NCS/C159298SULAIMAN IBRAHIMKATSINA – KANKARA10th and 11th October 2022
58NCS/C534556AMINU KANKIA SHUAIBUKATSINA – KANKIA10th and 11th October 2022
59NCS/C318588ABUBAKAR GARKO UMARKATSINA – KATSINA10th and 11th October 2022
60NCS/C311814ALIYU ABDULSALAMKATSINA – KATSINA10th and 11th October 2022
61NCS/C506444IBRAHIM ISYAKUKATSINA – KATSINA10th and 11th October 2022
62NCS/C307945KABIR AMINUKATSINA – KATSINA10th and 11th October 2022
63NCS/C138866SAIFULLAHI MOHAMMED SALEESKATSINA – KATSINA10th and 11th October 2022
64NCS/C308247YAHAYA IDRISKATSINA – KATSINA10th and 11th October 2022
65NCS/C340739BUHARI UMARKATSINA – KURFI10th and 11th October 2022
66NCS/C429796HAFIZU SAMINUKATSINA – KURFI10th and 11th October 2022
67NCS/C171991SAIFULLAHI ABDULKADIRKATSINA – KURFI10th and 11th October 2022
68NCS/C387580ABBA IBRAHIM USMANKATSINA – KUSADA10th and 11th October 2022
69NCS/C142920ABDULLAHI LAWALKATSINA – KUSADA10th and 11th October 2022
70NCS/C185775ABDULWAHAB TIJJANIKATSINA – KUSADA10th and 11th October 2022
71NCS/C136211FAISAL MUSA IYALKATSINA – KUSADA10th and 11th October 2022
72NCS/C161907IBRAHIM ABUBAKAR UMMARKATSINA – KUSADA10th and 11th October 2022
73NCS/C174757ABDURRAHMAN AHMADKATSINA – MAI ADUA10th and 11th October 2022
74NCS/C535239AHMAD ADOKATSINA – MAI ADUA10th and 11th October 2022
75NCS/C348605AHMAD BELLOKATSINA – MAI ADUA10th and 11th October 2022
76NCS/C194724ISMAIL MUHAMMADKATSINA – MAI ADUA10th and 11th October 2022
77NCS/C187999SHAMSU MAGAJIKATSINA – MAI ADUA10th and 11th October 2022
78NCS/C466642USMAN ISAHKATSINA – MAI ADUA10th and 11th October 2022
79NCS/C489812AHMAD BABANGIDAKATSINA – MALUMFASHI10th and 11th October 2022
80NCS/C436874DAUDA NUHUKATSINA – MALUMFASHI10th and 11th October 2022
81NCS/C13746IBRAHIM SURAJOKATSINA – MALUMFASHI10th and 11th October 2022
82NCS/C523744MUHAMMAD ISAHKATSINA – MANI10th and 11th October 2022
83NCS/C312072ZAYYANA USMANKATSINA – MASHI10th and 11th October 2022
84NCS/C414697MATAXU ABDULLAHI BALAKATSINA – MATAZU10th and 11th October 2022
85NCS/C301840SANI SULEIMAN SULEIMANKATSINA – MATAZU10th and 11th October 2022
86NCS/C355992ABDULLAHI AHMEDKATSINA – MUSAWA10th and 11th October 2022
87NCS/C359877ABUBAKAR BELLOKATSINA – RIMI10th and 11th October 2022
88NCS/C404201ABUBAKAR AMINU GARBAKATSINA – RIMI10th and 11th October 2022
89NCS/C320266ABUBAKAR FARUK UMARKATSINA – RIMI10th and 11th October 2022
90NCS/C365598ABUBAKAR YUNUS SHITUKATSINA – RIMI10th and 11th October 2022
91NCS/C298663IDRIS IBRAHIMKATSINA – RIMI10th and 11th October 2022
92NCS/C306804ABUBAKAR SULAIMANKATSINA – SAFANA10th and 11th October 2022
93NCS/C373704IBRAHIM HALLIRUKATSINA – SAFANA10th and 11th October 2022
94NCS/C307943SA’IDU KABIRKATSINA – SAFANA10th and 11th October 2022
95NCS/C365585SAIFULLAHI YAHAYAKATSINA – SAFANA10th and 11th October 2022
96NCS/C514804ABUBAKAR NASIRU MAMMANKATSINA – SANDAMU10th and 11th October 2022
97NCS/C203730ADAMU SULEIMANKATSINA – SANDAMU10th and 11th October 2022
98NCS/C365319AMINU MAGAJIKATSINA – SANDAMU10th and 11th October 2022
99NCS/C405509NASIRU SALEKATSINA – SANDAMU10th and 11th October 2022
100NCS/C7596SADISU MATIKATSINA – SANDAMU10th and 11th October 2022
101NCS/C316254SANI SALISUKATSINA – SANDAMU10th and 11th October 2022
102NCS/C348246ABDULMALIK MAHMUDKATSINA – ZANGO10th and 11th October 2022
103NCS/C6748AMINU IDRIS MAIKANOKATSINA – ZANGO10th and 11th October 2022
104NCS/C60264KAMAL SANIKATSINA – ZANGO10th and 11th October 2022
KEBBI STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C372479HASSAN MUHAMMAD ALIEROKEBBI – ALIERO10th and 11th October 2022
2NCS/C359996ISAH USMAN SAIDUKEBBI – ALIERO10th and 11th October 2022
3NCS/C322609YUSUF AHMAD DODOKEBBI – ALIERO10th and 11th October 2022
4NCS/C413560ZAKARIYYA SHAMSUKEBBI – ALIERO10th and 11th October 2022
5NCS/C229215ABDULRAUF SULEIMANKEBBI – ARGUNGU10th and 11th October 2022
6NCS/C259035ABUBAKAR SANIKEBBI – ARGUNGU10th and 11th October 2022
7NCS/C298844ADAMU AHMADKEBBI – ARGUNGU10th and 11th October 2022
8NCS/C298759ADAMU JABIRKEBBI – ARGUNGU10th and 11th October 2022
9NCS/C532251BUHARI YAHAYAKEBBI – ARGUNGU10th and 11th October 2022
10NCS/C303622MUHAMMAD BASHAR ARGUNGUKEBBI – ARGUNGU10th and 11th October 2022
11NCS/C536219ABDULAZIZ ZUBAIRUKEBBI – AUGIE10th and 11th October 2022
12NCS/C179086BELLO MUHAMMADKEBBI – AUGIE10th and 11th October 2022
13NCS/C456088JAZULI GARBAKEBBI – AUGIE10th and 11th October 2022
14NCS/C176454MANSUR KWAIDO SANIKEBBI – AUGIE10th and 11th October 2022
15NCS/C291737ZULKIFILU MUSA GALAUDUKEBBI – AUGIE10th and 11th October 2022
16NCS/C302402ABDULHADI USMANKEBBI – BAGUDO10th and 11th October 2022
17NCS/C86672GARBA SALISUKEBBI – BAGUDO10th and 11th October 2022
18NCS/C529556MUHAMMAD USMAN ILLOKEBBI – BAGUDO10th and 11th October 2022
19NCS/C27684SULEIMAN BALSKEBBI – BAGUDO10th and 11th October 2022
20NCS/C314592TUKUR SANIKEBBI – BAGUDO10th and 11th October 2022
21NCS/C303772MUBARAK ABUBAKARKEBBI – BIRNIN KEBBI10th and 11th October 2022
22NCS/C307110MUHAMMAD ABDULLAHIKEBBI – BIRNIN KEBBI10th and 11th October 2022
23NCS/C533877YUSUF UMAR GULUMBEKEBBI – BIRNIN KEBBI10th and 11th October 2022
24NCS/C33155ABUBAKAR UMAR BUNZAKEBBI – BUNZA10th and 11th October 2022
25NCS/C224593MUHAMMAD UMARKEBBI – BUNZA10th and 11th October 2022
26NCS/C95151NUHU ABBA UMARKEBBI – BUNZA10th and 11th October 2022
27NCS/C370169YUSUF NA’ALLAHKEBBI – BUNZA10th and 11th October 2022
28NCS/C312278AHMAD ANASKEBBI – DANDI10th and 11th October 2022
29NCS/C185831JAMILU ISAHKEBBI – DANDI10th and 11th October 2022
30NCS/C301622MUSA GADDAFIKEBBI – DANDI10th and 11th October 2022
31NCS/C368367MUSTAPHA MUSAKEBBI – DANDI10th and 11th October 2022
32NCS/C254728SAMAILA MUHAMMEDKEBBI – DANDI10th and 11th October 2022
33NCS/C76039ASMAU CHADOKEBBI – FAKAI10th and 11th October 2022
34NCS/C311303DANJUMMA EMMANUELKEBBI – FAKAI10th and 11th October 2022
35NCS/C317429HUSSAINI SADIQ AKEBBI – FAKAI10th and 11th October 2022
36NCS/C158006IDRIS ADAMUKEBBI – FAKAI10th and 11th October 2022
37NCS/C216210RILWANU ABDULLAHIKEBBI – FAKAI10th and 11th October 2022
38NCS/C299149USMAN ABDULLAHI GKEBBI – FAKAI10th and 11th October 2022
39NCS/C64897ZAYYANU ABUBAKAR AIKIKEBBI – FAKAI10th and 11th October 2022
40NCS/C125669HAMIDU UMARKEBBI – GWANDU10th and 11th October 2022
41NCS/C217HAMZA KAMBAZA YAHAYAKEBBI – GWANDU10th and 11th October 2022
42NCS/C26689SAADU YAHAYAKEBBI – GWANDU10th and 11th October 2022
43NCS/C516078HASSAN LAWAL SANIKEBBI – JEGA10th and 11th October 2022
44NCS/C431563ABDULBARI BAWA MUSAKEBBI – KALGO10th and 11th October 2022
45NCS/C418057ABDULLAHI JAFARKEBBI – KALGO10th and 11th October 2022
46NCS/C416693AHMAD KALGO UMARKEBBI – KALGO10th and 11th October 2022
47NCS/C367048HASSAN BANDE MUHAMMADKEBBI – KALGO10th and 11th October 2022
48NCS/C317633ADAMU UMAR LIBAKEBBI – MAIYAMA10th and 11th October 2022
49NCS/C270600BASHAR ATTAHIRUKEBBI – MAIYAMA10th and 11th October 2022
50NCS/C179016IDRIS SANIKEBBI – MAIYAMA10th and 11th October 2022
51NCS/C337750MANSUR MAINASARA SAMBAWAKEBBI – MAIYAMA10th and 11th October 2022
52NCS/C313591MURTALA MOHAMMED ALIKEBBI – MAIYAMA10th and 11th October 2022
53NCS/C162904AYUBA DANLAMIKEBBI – NGASKI10th and 11th October 2022
54NCS/C559299RAHAMA ABDULSALAMKEBBI – NGASKI10th and 11th October 2022
55NCS/C491983ABUBAKAR S YUSUFKEBBI – SAKABA10th and 11th October 2022
56NCS/C349264FARUKU MUHAMMADKEBBI – SAKABA10th and 11th October 2022
57NCS/C326426HASSAN SHUAIBUKEBBI – SHANGA10th and 11th October 2022
58NCS/C322696UBAISA S HAUSAWAKEBBI – SHANGA10th and 11th October 2022
59NCS/C314927ABDURRAZAK GIRO SANIKEBBI – SURU10th and 11th October 2022
60NCS/C369219ALIYU SANI GEROKEBBI – SURU10th and 11th October 2022
61NCS/C336827SAIDU UDULU ALIYUKEBBI – SURU10th and 11th October 2022
62NCS/C302080BASIRU GAZALI DAHIRUKEBBI – YAURI10th and 11th October 2022
63NCS/C367836SHAMSU JAFAR MUHAMMADKEBBI – YAURI10th and 11th October 2022
64NCS/C306498ABUBAKAR ABDULRAHMANKEBBI – ZURU10th and 11th October 2022
65NCS/C515616BELLO UMARKEBBI – ZURU10th and 11th October 2022
66NCS/C19914IBRAHIM HANTSIKEBBI – ZURU10th and 11th October 2022
67NCS/C334189MUSA MUAZUKEBBI – ZURU10th and 11th October 2022
68NCS/C124843SHUAIBU HAMISUKEBBI – ZURU10th and 11th October 2022
KOGI STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C945RALIAT ALIKOGI – OFU10th and 11th October 2022
2NCS/C543549BILIKISU IZE BELLOKOGI – ADAVI10th and 11th October 2022
3NCS/C16454IBRAHIM KHALIL ABDULMALIKKOGI – ADAVI10th and 11th October 2022
4NCS/C837KINGFAHAD SALAU SUBAIRKOGI – ADAVI10th and 11th October 2022
5NCS/C325364ABDULAZEEZ ABDULMAJEED LUCKYKOGI – AJAOKUTA10th and 11th October 2022
6NCS/C346024MUHAMMED NAFIU SIYAKAKOGI – AJAOKUTA10th and 11th October 2022
7NCS/C327301UMAR OJO OBANIMOHKOGI – AJAOKUTA10th and 11th October 2022
8NCS/C302203HUJJATULLAH ABDULKAREEM SANNIKOGI – ANKPA10th and 11th October 2022
9NCS/C304523ISHAKA DANSHAFUKOGI – ANKPA10th and 11th October 2022
10NCS/C313222KASHIM MOHAMMEDKOGI – ANKPA10th and 11th October 2022
11NCS/C307921SULEMAN HARUNAKOGI – ANKPA10th and 11th October 2022
12NCS/C6402UGBEDE GIFT OKPANACHIKOGI – ANKPA10th and 11th October 2022
13NCS/C302133UMAR ISMAIL JIBRILKOGI – ANKPA10th and 11th October 2022
14NCS/C98829ABDULLAHI ZUYEALI KHADIJATKOGI – BASSA10th and 11th October 2022
15NCS/C304571MUHAMMED ZUWERATUKOGI – BASSA10th and 11th October 2022
16NCS/C334226NURUDEEN DANLAMI MOHAMMEDKOGI – BASSA10th and 11th October 2022
17NCS/C306597SABO HASSANKOGI – BASSA10th and 11th October 2022
18NCS/C18662ZAYYAD MUSA YUSIFUKOGI – BASSA10th and 11th October 2022
19NCS/C301916ZURKARNENI YAKUBU ANAJAKOGI – BASSA10th and 11th October 2022
20NCS/C369945ABEL JAMES OCHAMANAKOGI – DEKINA10th and 11th October 2022
21NCS/C84408ABU DANIEL UGBEDEKOGI – DEKINA10th and 11th October 2022
22NCS/C422908ADEMU MUSTEPHAKOGI – DEKINA10th and 11th October 2022
23NCS/C8627JACOB ACHILE IDRISKOGI – DEKINA10th and 11th October 2022
24NCS/C313934MUBARAK JOSHUA IDIRISUKOGI – DEKINA10th and 11th October 2022
25NCS/C133041SAFIYA IDAJILIKOGI – DEKINA10th and 11th October 2022
26NCS/C300083ZAKARIYA ABDULKADRIKOGI – DEKINA10th and 11th October 2022
27NCS/C219648ACHOR JOSHUA ONUBIKOGI – IBAJI10th and 11th October 2022
28NCS/C455632CHARLES AJODOHKOGI – IBAJI10th and 11th October 2022
29NCS/C373981SUNDAY EJIMAKOGI – IBAJI10th and 11th October 2022
30NCS/C17911ADEJOH ABDULRAHAMAN UGBEDEKOGI – IDAH10th and 11th October 2022
31NCS/C95822AROME ROMSY YUSUFUKOGI – IDAH10th and 11th October 2022
32NCS/C162418SEMIR AMINUKOGI – IDAH10th and 11th October 2022
33NCS/C37465SHUAIBU BASHIR ABDULKADIRKOGI – IDAH10th and 11th October 2022
34NCS/C386099ALADI JOYCE MUSAKOGI – IGALAMELA10th and 11th October 2022
35NCS/C332906MURTALA ADAMAKOGI – IGALAMELA10th and 11th October 2022
36NCS/C414957SHEHU ENEMALIKOGI – IGALAMELA10th and 11th October 2022
37NCS/C307119FAVOUR IYABO ADESEYEKOGI – IJUMU10th and 11th October 2022
38NCS/C151902OLAITAN SUNDAY AJILEYEKOGI – IJUMU10th and 11th October 2022
39NCS/C375982SAMUEL BABATUNDE OLAJUBUKOGI – IJUMU10th and 11th October 2022
40NCS/C144058TAOFIQ OLABANJI MUHAMMEDKOGI – IJUMU10th and 11th October 2022
41NCS/C333464IBINOLA OLUWAFEMI OLUWADAMILARKOGI – KABBA/BUNU10th and 11th October 2022
42NCS/C202073OBAFAIYE ESTHER OLAWUMIKOGI – KABBA/BUNU10th and 11th October 2022
43NCS/C445732OGUNSANMI GILBERT ADETIBAKOGI – KABBA/BUNU10th and 11th October 2022
44NCS/C332450OLORUNPOMI DAVIDKOGI – KABBA/BUNU10th and 11th October 2022
45NCS/C59156RAPHAEL HINMIKAIYEKOGI – KABBA/BUNU10th and 11th October 2022
46NCS/C14509ROSELINE OJUOLORUNTAIYEKOGI – KABBA/BUNU10th and 11th October 2022
47NCS/C317104SAMUEL TOSIN OSAMOLAKOGI – KABBA/BUNU10th and 11th October 2022
48NCS/C333048SALIHU HAMZAKOGI – KOGI10th and 11th October 2022
49NCS/C395570YAKUBU ABDULSALAMKOGI – KOGI10th and 11th October 2022
50NCS/C20314ABDULKADIR MUHAMMEDKOGI – LOKOJA10th and 11th October 2022
51NCS/C337039BASHIR AWWALKOGI – LOKOJA10th and 11th October 2022
52NCS/C327993MOHAMMED GIMBA HUSSAINIKOGI – LOKOJA10th and 11th October 2022
53NCS/C5494MUHAMMED SANUSI ALIYUKOGI – LOKOJA10th and 11th October 2022
54NCS/C59165BAMIDELE SUNDAY ABELKOGI – MOPA MURO10th and 11th October 2022
55NCS/C179992EZEKIEL VICTORIA OMOLARAKOGI – MOPA MURO10th and 11th October 2022
56NCS/C384620TAIWO OBAJEMUKOGI – MOPA MURO10th and 11th October 2022
57NCS/C451271TEMITOPE OMONIYI JOSEPHKOGI – MOPA MURO10th and 11th October 2022
58NCS/C290318ABDULKADIRI HUSSAINAKOGI – OFU10th and 11th October 2022
59NCS/C102618AISHA YAKUBUKOGI – OFU10th and 11th October 2022
60NCS/C301635ALI NURUDEEN SHUAIBUKOGI – OFU10th and 11th October 2022
61NCS/C301291ALI SALAMATU SHUAIBUKOGI – OFU10th and 11th October 2022
62NCS/C288267IDRIS MAHMUDKOGI – OFU10th and 11th October 2022
63NCS/C86797PAUL OJONIMI SULEKOGI – OFU10th and 11th October 2022
64NCS/C211946ABUBAKAR LAWALKOGI – OGORI MAGONGO10th and 11th October 2022
65NCS/C455314HASIRATU YAKUBUKOGI – OGORI MAGONGO10th and 11th October 2022
66NCS/C77896JOEL ODAMAKOGI – OGORI MAGONGO10th and 11th October 2022
67NCS/C87043MOMOHJIMOH EMMANUEL OSENIKOGI – OGORI MAGONGO10th and 11th October 2022
68NCS/C499707ROSELINE DUPE MICHAELKOGI – OGORI MAGONGO10th and 11th October 2022
69NCS/C411204SEGUN FRIDAY AKEREJOLAKOGI – OGORI MAGONGO10th and 11th October 2022
70NCS/C349059SUKARAJU AHMED SHUAIBUKOGI – OGORI MAGONGO10th and 11th October 2022
71NCS/C333185BILIKISU USMANKOGI – OKEHI10th and 11th October 2022
72NCS/C301125ELIJAH JONAHKOGI – OKEHI10th and 11th October 2022
73NCS/C105551FAISAL ABDULKADIRKOGI – OKEHI10th and 11th October 2022
74NCS/C448563HAFSAT OYIZA SUBERUKOGI – OKEHI10th and 11th October 2022
75NCS/C62939IYANUOLUWA PAUL SULAIMONKOGI – OKEHI10th and 11th October 2022
76NCS/C7873LUQMAN AMOTO ATITIKOGI – OKEHI10th and 11th October 2022
77NCS/C302990MUHAMMED AMINU ONIMISSIKOGI – OKENE10th and 11th October 2022
78NCS/C69363ABU NICODEMUS PETER ONOJAKOGI – OLAMABORO10th and 11th October 2022
79NCS/C312465JAMES ELEOJO HAPPINESSKOGI – OLAMABORO10th and 11th October 2022
80NCS/C473410ABEL ADEJOKOGI – OMALE10th and 11th October 2022
81NCS/C236752ADEJOH ENYOJO ISAACKOGI – OMALE10th and 11th October 2022
82NCS/C448915ABEJIDE GBENGA DAVIDKOGI – YAGBA EAST10th and 11th October 2022
83NCS/C334737GODWIN MOSES OLUWASEGUNKOGI – YAGBA EAST10th and 11th October 2022
84NCS/C451154HASSAN TAIWO MUHAMMEDKOGI – YAGBA EAST10th and 11th October 2022
85NCS/C478520SOPHIA MOJISOLA MEPAIYEDAKOGI – YAGBA EAST10th and 11th October 2022
86NCS/C485627TEMIDAYO EMMANUEL JACOBKOGI – YAGBA EAST10th and 11th October 2022
87NCS/C373158ADEDAYO DANIEL OLUWABAMISEKOGI – YAGBA WEST10th and 11th October 2022
88NCS/C344881ADEDAYO JOSEPH OLUWASIJIBOMIKOGI – YAGBA WEST10th and 11th October 2022
89NCS/C317163MAKANJUOLA TOYIN IYABOKOGI – YAGBA WEST10th and 11th October 2022
90NCS/C176260OLUWABUNMI BLESSING ABAYOMIKOGI – YAGBA WEST10th and 11th October 2022
91NCS/C186036SAMUEL HOPE SEGUNKOGI – YAGBA WEST10th and 11th October 2022
KWARA STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C528489AFEEZ OLAREWAJU BAMIDELEKWARA – ASA10th and 11th October 2022
2NCS/C8209BANNI DANLAMI HAMZATKWARA – BARUTEN10th and 11th October 2022
3NCS/C20211HALIMAH SA€™ADIYAH IDRISKWARA – BARUTEN10th and 11th October 2022
4NCS/C337466HUDU ZAKARIKWARA – BARUTEN10th and 11th October 2022
5NCS/C155943UMAR MUKTARKWARA – BARUTEN10th and 11th October 2022
6NCS/C39249UMAR TIJANIKWARA – BARUTEN10th and 11th October 2022
7NCS/C324727ZAKARI NUHUKWARA – BARUTEN10th and 11th October 2022
8NCS/C535632ZUBAIRU MASO ISSAKWARA – BARUTEN10th and 11th October 2022
9NCS/C282397ABUBAKARI ISSAKWARA – EDU10th and 11th October 2022
10NCS/C426246IFEOLUWA SOBALOJU TEMITOPEKWARA – EDU10th and 11th October 2022
11NCS/C386188JUBRIL SHAABA ABDULLAHIKWARA – EDU10th and 11th October 2022
12NCS/C322355KASIMU ABUBAKARKWARA – EDU10th and 11th October 2022
13NCS/C209125MUAZU BABA YUSUFKWARA – EDU10th and 11th October 2022
14NCS/C55414SHUAIBU BABA NDANAKWARA – EDU10th and 11th October 2022
15NCS/C67960USMAN ZHITSU MUHAMMEDKWARA – EDU10th and 11th October 2022
16NCS/C515381BUSAYO ODUNAYO AKODUKWARA – EKITI10th and 11th October 2022
17NCS/C258114FAITH PRECIOUS KADIKWARA – EKITI10th and 11th October 2022
18NCS/C222081KAYODE OPEYEMI ILORIKWARA – EKITI10th and 11th October 2022
19NCS/C540090OLASUNKANMI JOSEPH OWOLABIKWARA – EKITI10th and 11th October 2022
20NCS/C531141SEGUN AYOMI FATIROTIKWARA – EKITI10th and 11th October 2022
21NCS/C227779YUSUF ONIWIRIDI AHMEDKWARA – EKITI10th and 11th October 2022
22NCS/C387874OBAFEMI BABATUNDE AGOROKWARA – IFELODUN10th and 11th October 2022
23NCS/C372143AISHAT OMOTAYO ABUBAKARKWARA – ILORIN SOUTH10th and 11th October 2022
24NCS/C541079ABDULKADIR AYINDE AHMEDKWARA – ILORIN WEST10th and 11th October 2022
25NCS/C308551ABDULRAHMAN IDRISKWARA – ILORIN WEST10th and 11th October 2022
26NCS/C260768ABUBAKAR MORENIKEJI SHAKIRAHKWARA – ILORIN WEST10th and 11th October 2022
27NCS/C30590AHMED YAHAYAKWARA – ILORIN WEST10th and 11th October 2022
28NCS/C300845KEHINDE ADEBAYO ABDULMUEEZKWARA – ILORIN WEST10th and 11th October 2022
29NCS/C165872TAOFEEQ OLALEKAN SALIHUKWARA – ILORIN WEST10th and 11th October 2022
30NCS/C333484AHMED AHMEDKWARA – IREPODUN10th and 11th October 2022
31NCS/C312343OLANIYI ELIJAH OLUWASEGUNKWARA – IREPODUN10th and 11th October 2022
32NCS/C299637OLOWOYEYE OLALEKAN TIMILEYINKWARA – IREPODUN10th and 11th October 2022
33NCS/C17641AFEEZ OLAWOYIN ADEBAYOKWARA – ISIN10th and 11th October 2022
34NCS/C303507EMMANUEL OLABAMIRE DADAKWARA – ISIN10th and 11th October 2022
35NCS/C1301FOLUSHO OLAWALE ADEOGUNKWARA – ISIN10th and 11th October 2022
36NCS/C305122OLUWAFERANMI SHONIBARE ANUOLUKWARA – ISIN10th and 11th October 2022
37NCS/C321668SAMUEL OLUWASEUN IBILOYEKWARA – ISIN10th and 11th October 2022
38NCS/C310318TOYIN OPEYEMI AKANDEKWARA – ISIN10th and 11th October 2022
39NCS/C371905WAHAB GBOLAHAN FAIZALKWARA – ISIN10th and 11th October 2022
40NCS/C172304ATTAHIRU IBRAHIMKWARA – KAIAMA10th and 11th October 2022
41NCS/C179522IBRAHIM HASSAN NURUDEENKWARA – KAIAMA10th and 11th October 2022
42NCS/C169929JIBRIL GUNU SHEHUKWARA – KAIAMA10th and 11th October 2022
43NCS/C16078ABIODUN YUSUF DUNMOYEKWARA – MORO10th and 11th October 2022
44NCS/C488090ISAAC OLAWALE AJADIKWARA – MORO10th and 11th October 2022
45NCS/C299984YINKA HAMMED ABDULRASHEEDKWARA – MORO10th and 11th October 2022
46NCS/C318894YUSUF OLATUNJI ALABIKWARA – MORO10th and 11th October 2022
47NCS/C51704ZAINAB ABDULSALAM AHMEDKWARA – MORO10th and 11th October 2022
48NCS/C242882AWOLEYE TAIYE CECILIAKWARA – OKE ERO10th and 11th October 2022
49NCS/C350644OLAYEMI EMMANUEL OLUWASEGUNKWARA – OKE ERO10th and 11th October 2022
50NCS/C165311OLUWATOBI OLAMIDE ASAOLUKWARA – OKE ERO10th and 11th October 2022
51NCS/C318099ABDULLAHI SABA ABDULLAHIKWARA – PATEGI10th and 11th October 2022
52NCS/C447477ABUBAKAR AMINATKWARA – PATEGI10th and 11th October 2022
53NCS/C94152IDRIS GANA MOHAMMEDKWARA – PATEGI10th and 11th October 2022
54NCS/C2632IDRIS MUHAMMED ALHAJIKWARA – PATEGI10th and 11th October 2022
55NCS/C410583MOHAMMED ABUBAKAR GBANGBANKWARA – PATEGI10th and 11th October 2022
56NCS/C188325SUNDAY PAULKWARA – PATEGI10th and 11th October 2022
LAGOS STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C392357OLAGOKE IBUKUN AYOBAMILAGOS – AGEGE10th and 11th October 2022
2NCS/C70936RAHMON OLAJIDE ADEGBOLALAGOS – AGEGE10th and 11th October 2022
3NCS/C345484SALAU TOHEEBAT OLAIDELAGOS – AGEGE10th and 11th October 2022
4NCS/C141532KOLAWOLE LAWAL BABATUNDELAGOS – AJEROMI IFELODUN10th and 11th October 2022
5NCS/C49792MUIZZ OLANREWAJU ARIYOLAGOS – AJEROMI IFELODUN10th and 11th October 2022
6NCS/C456887AKINOSHO OLUWABUKOLA MORIDIHATLAGOS – ALIMOSHO10th and 11th October 2022
7NCS/C407751MEMUNAT IBINABO YUSUFLAGOS – ALIMOSHO10th and 11th October 2022
8NCS/C302220OGUNDEYI SHAKIRU AYOMIDELAGOS – ALIMOSHO10th and 11th October 2022
9NCS/C167464OLUWAFEMI IKECHUKWU ABIOLALAGOS – ALIMOSHO10th and 11th October 2022
10NCS/C9414OMOLARA ANIKE IDOWULAGOS – ALIMOSHO10th and 11th October 2022
11NCS/C370591ORODAMOYE GIDEON OLAWALELAGOS – ALIMOSHO10th and 11th October 2022
12NCS/C365161OLOWOLEYE PRECIOUS SEGUNLAGOS – AMUWO ODOFIN10th and 11th October 2022
13NCS/C520543AHOVO SEWANU JOSEPHLAGOS – BADAGRY10th and 11th October 2022
14NCS/C284722ALEXANDRA OVIAVO ALUKULAGOS – BADAGRY10th and 11th October 2022
15NCS/C188911AYODELE BENJAMIN BAMIDELELAGOS – BADAGRY10th and 11th October 2022
16NCS/C312526MAUTIN OLUWAFEMI SEVEHOLAGOS – BADAGRY10th and 11th October 2022
17NCS/C516894PETER WAYETON ZANMENULAGOS – BADAGRY10th and 11th October 2022
18NCS/C373979DANIEL SEGUN OLOWULAGOS – EPE10th and 11th October 2022
19NCS/C391552MONSURAT KEHINDE BELLOLAGOS – EPE10th and 11th October 2022
20NCS/C228126RAHMON ADETOLA IBRAHIMLAGOS – EPE10th and 11th October 2022
21NCS/C389127OWOLABI RAIMOT FOLAKELAGOS – ETI OSA10th and 11th October 2022
22NCS/C25026SILIFAT OMOBOLANLE LAWALLAGOS – ETI OSA10th and 11th October 2022
23NCS/C189351VICTORIA TEMITOPE ALEXANDERLAGOS – ETI OSA10th and 11th October 2022
24NCS/C301232ADENEYE OLAYINKA OMONIYILAGOS – IKEJA10th and 11th October 2022
25NCS/C448588ADERONKE MARIAM OWODUNNILAGOS – IKEJA10th and 11th October 2022
26NCS/C327137AKANNI OLUWATOBILOBA EMMANUELLAGOS – IKEJA10th and 11th October 2022
27NCS/C538873EMMANUEL T. AONDOHEMBALAGOS – IKEJA10th and 11th October 2022
28NCS/C49817KUDUS ENITAN HAMEEDLAGOS – IKEJA10th and 11th October 2022
29NCS/C299409SOKOYA AFOLABI OLUTAYOLAGOS – IKEJA10th and 11th October 2022
30NCS/C300176OLANREWAJU MAKANJUOLA HABEEBLAGOS – IKORODU10th and 11th October 2022
31NCS/C306146OLAWALE AZEEZ FAWAZLAGOS – IKORODU10th and 11th October 2022
32NCS/C358117RAHIM IBRAHIM TOBALAGOS – IKORODU10th and 11th October 2022
33NCS/C219546IBRAHIM ORIADE SULAIMONLAGOS – KOSOFE10th and 11th October 2022
34NCS/C450009OLUWABUKUNMI OMOLARA OGUNMEFULAGOS – KOSOFE10th and 11th October 2022
35NCS/C243997AIRAT BUSOLA ADAGUNLAGOS – LAGOS ISLAND10th and 11th October 2022
36NCS/C169523BAMGBALA VICTOR CORNELIUSLAGOS – LAGOS ISLAND10th and 11th October 2022
37NCS/C462118FARIDAH ABIKE BAKARELAGOS – LAGOS ISLAND10th and 11th October 2022
38NCS/C352541LATEEF OMOTOSHO MUHAMMED JAMILAGOS – LAGOS ISLAND10th and 11th October 2022
39NCS/C502615OLOGUNRO ABDULHAMEED BOLAJILAGOS – LAGOS ISLAND10th and 11th October 2022
40NCS/C179757BALIKIS AYOBAMI ARIYOLAGOS – LAGOS MAINLAND10th and 11th October 2022
41NCS/C218200FATAI OLAMILEKAN ARIYOLAGOS – LAGOS MAINLAND10th and 11th October 2022
42NCS/C303804VICTOR AYOMIDE FAGBALAGOS – LAGOS MAINLAND10th and 11th October 2022
43NCS/C322853ADEWUYI AMOS ADEWOLELAGOS – MUSHIN10th and 11th October 2022
44NCS/C346379ADEOYE OLUWAGBENGA SHADRACHLAGOS – OJO10th and 11th October 2022
45NCS/C341363NAOMI OLUWATOMISIN ATERELAGOS – OJO10th and 11th October 2022
46NCS/C363027ABIODUN RIDWAN LAMIDILAGOS – OSHODI-ISOLO10th and 11th October 2022
47NCS/C93400AGBOOLA AGBABIAKALAGOS – OSHODI-ISOLO10th and 11th October 2022
48NCS/C41879BOLAJI ADENIKE RASAQLAGOS – OSHODI-ISOLO10th and 11th October 2022
49NCS/C404695DANIEL AUDU OCHOWECILAGOS – SHOMOLU10th and 11th October 2022
50NCS/C351344OLUWABUSAYOMI EMMANUEL SOTOMILAGOS – SHOMOLU10th and 11th October 2022
51NCS/C311405ANIBABA ABDULRAZAK OLAWALELAGOS – SURULERE10th and 11th October 2022
52NCS/C440138MUSBAUDEEN OLAMILEKAN RAJILAGOS – SURULERE10th and 11th October 2022
NASSARAWA STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C83995DAGI SAMUEL DAUNANASARAWA – AKWANGA10th and 11th October 2022
2NCS/C261808MUFIDAH KONGA ISMAILNASARAWA – AKWANGA10th and 11th October 2022
3NCS/C29660SAADU SHURAIM IBRAHIMNASARAWA – AKWANGA10th and 11th October 2022
4NCS/C83578STEPHEN MUSA MAIYAKINASARAWA – AKWANGA10th and 11th October 2022
5NCS/C356504SUNDAY BULUSNASARAWA – AKWANGA10th and 11th October 2022
6NCS/C326050ALIYU SHEHUNASARAWA – AWE10th and 11th October 2022
7NCS/C154946IDRIS UMAR TURAKINASARAWA – AWE10th and 11th October 2022
8NCS/C183780IHEMBE SESUGH DAVIDNASARAWA – AWE10th and 11th October 2022
9NCS/C303176MOHAMMED MINKAILU KANJENASARAWA – AWE10th and 11th October 2022
10NCS/C302290UMAR YUSUF RILWANUNASARAWA – AWE10th and 11th October 2022
11NCS/C314462YUNUSA YAKUBU EGWANASARAWA – AWE10th and 11th October 2022
12NCS/C304376BUHARI A YAHAYANASARAWA – DOMA10th and 11th October 2022
13NCS/C389759COMFORT AGUDU IBRAHIMNASARAWA – DOMA10th and 11th October 2022
14NCS/C262014OGAH IBRAHIMNASARAWA – DOMA10th and 11th October 2022
15NCS/C324746RABIU IBRAHIMNASARAWA – KARU10th and 11th October 2022
16NCS/C311735TERKA ABELNASARAWA – KARU10th and 11th October 2022
17NCS/C429642IKYEGH SHIAONDO JEREMIAHNASARAWA – KEANA10th and 11th October 2022
18NCS/C306555MUHAMMED ADAMS SANINASARAWA – KEANA10th and 11th October 2022
19NCS/C441957NAZIR OMAMA ABUBAKARNASARAWA – KEANA10th and 11th October 2022
20NCS/C308601SABO UMAR DIKKONASARAWA – KEANA10th and 11th October 2022
21NCS/C216272ABDULSALAM SHEHUNASARAWA – KEFFI10th and 11th October 2022
22NCS/C31629ABUBAKAR ABDULKAREEM ZAKARIYANASARAWA – KEFFI10th and 11th October 2022
23NCS/C305428IBRAHIM USEININASARAWA – KEFFI10th and 11th October 2022
24NCS/C227308IBRAHIM WAZIRI WALINASARAWA – KEFFI10th and 11th October 2022
25NCS/C310632MUSA WAZIRI WALINASARAWA – KEFFI10th and 11th October 2022
26NCS/C307557SALISU ZAKARINASARAWA – KEFFI10th and 11th October 2022
27NCS/C249145YAHAYA JIBRIN HAMZANASARAWA – KEFFI10th and 11th October 2022
28NCS/C303318CHRISTIAN PHILIPNASARAWA – KOKONA10th and 11th October 2022
29NCS/C273138ELIJAH ELI ELINASARAWA – KOKONA10th and 11th October 2022
30NCS/C303261MANCHAKPU GYOH WAMBANASARAWA – KOKONA10th and 11th October 2022
31NCS/C304976RABO ANTHONYNASARAWA – KOKONA10th and 11th October 2022
32NCS/C313490ABDULLAHI TSOHO USMANNASARAWA – LAFIA10th and 11th October 2022
33NCS/C524869DAHIR AHMAD BABANLUNGUNASARAWA – LAFIA10th and 11th October 2022
34NCS/C302855DALHATU INUWA AHAMADNASARAWA – LAFIA10th and 11th October 2022
35NCS/C538175HAJARA MUSA DALHATUNASARAWA – LAFIA10th and 11th October 2022
36NCS/C157179ZUBAIRU SANINASARAWA – LAFIA10th and 11th October 2022
37NCS/C132199ABDULLAHI HARUNA ADAMUNASARAWA – NASARAWA10th and 11th October 2022
38NCS/C300433ALIYU IBAKU NUHUNASARAWA – NASARAWA10th and 11th October 2022
39NCS/C25161SA’ADATU IBRAHIM DANYARONASARAWA – NASARAWA10th and 11th October 2022
40NCS/C318378LIKITA THANK GOD OVEYNASARAWA – NASARAWA EGGON10th and 11th October 2022
41NCS/C562452SIMPLE KUZHEN MICHAELNASARAWA – NASARAWA EGGON10th and 11th October 2022
42NCS/C434464AGBO ABOSHI JOSHUANASARAWA – OBI10th and 11th October 2022
43NCS/C294206ESTHER ELAGBOJI AGBONASARAWA – OBI10th and 11th October 2022
44NCS/C197182OCHOHEPO BERNICE OJIMANASARAWA – OBI10th and 11th October 2022
45NCS/C304208OWUSOWESHI ISHAYA EGWANASARAWA – OBI10th and 11th October 2022
46NCS/C360755SUCCESS YALA KEFASNASARAWA – OBI10th and 11th October 2022
47NCS/C305458TITUS PETERNASARAWA – OBI10th and 11th October 2022
48NCS/C305673YUSUF ASENESHI SAMUNASARAWA – OBI10th and 11th October 2022
49NCS/C532527ABDULMALIK SULEIMAN ZAKARIYYANASARAWA – TOTO10th and 11th October 2022
50NCS/C346457GODSPLAN SHEKWOYIBEMU INNOCENTNASARAWA – TOTO10th and 11th October 2022
51NCS/C546883JAMEELAH MADAKI SAI’DNASARAWA – TOTO10th and 11th October 2022
52NCS/C264657MUSA MUHAMMAD NASIRUNASARAWA – TOTO10th and 11th October 2022
53NCS/C410386VICTORIA ENOCHNASARAWA – TOTO10th and 11th October 2022
54NCS/C353710INJI ALINASARAWA – WAMBA10th and 11th October 2022
55NCS/C303390MARYAM MOHAMMED TURAKINASARAWA – WAMBA10th and 11th October 2022
56NCS/C326890MASMA HABUNASARAWA – WAMBA10th and 11th October 2022
57NCS/C299486NAGOGO SANI YUSUFNASARAWA – WAMBA10th and 11th October 2022
NIGER STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C36384MUHAMMAD IDRISNIGER – AGAIE10th and 11th October 2022
2NCS/C379703MUHAMMAD SANINIGER – AGAIE10th and 11th October 2022
3NCS/C289344MUHAMMEED BAYERO GANADIKONIGER – AGAIE10th and 11th October 2022
4NCS/C335800ABDULLAHI AHMEDNIGER – AGWARA10th and 11th October 2022
5NCS/C211253ABDULMAJID ALIYUNIGER – AGWARA10th and 11th October 2022
6NCS/C68100GABRIEL SANGUMASHI AYUBANIGER – AGWARA10th and 11th October 2022
7NCS/C205187HABIBU ABDULRAUFNIGER – AGWARA10th and 11th October 2022
8NCS/C144814JOSHUA MUSANIGER – AGWARA10th and 11th October 2022
9NCS/C339276MOHAMMED ZAIDUNIGER – AGWARA10th and 11th October 2022
10NCS/C304213MUSA ZURKALNAININIGER – AGWARA10th and 11th October 2022
11NCS/C98386YAKUBU MICHAEL MAGINGANIGER – AGWARA10th and 11th October 2022
12NCS/C306402ZUBAIRU ABDULLAHINIGER – AGWARA10th and 11th October 2022
13NCS/C180658AISHA MUHAMMAD WAZIRINIGER – BIDA10th and 11th October 2022
14NCS/C188880IBRAHIM KAULA SHEHUNIGER – BIDA10th and 11th October 2022
15NCS/C358450MOHAMMED ALIYU NDAKASHANIGER – BIDA10th and 11th October 2022
16NCS/C4915ABDULFATAI TOHEEB ALABINIGER – BORGU10th and 11th October 2022
17NCS/C464585ABUBAKAR USMANNIGER – BORGU10th and 11th October 2022
18NCS/C305372ADAM ABDULHAKEEM JIBONIGER – BORGU10th and 11th October 2022
19NCS/C312766AHMED ANASNIGER – BORGU10th and 11th October 2022
20NCS/C306581HALIDU ABDULRAHMANNIGER – BORGU10th and 11th October 2022
21NCS/C196332MUBARAK K ABDULLHINIGER – BORGU10th and 11th October 2022
22NCS/C161979MUHAMMAD TAFIDA AUWALNIGER – BORGU10th and 11th October 2022
23NCS/C520877MUSTAPHA JABBO ISMAILNIGER – BORGU10th and 11th October 2022
24NCS/C507750AISHA ISAH ABUBAKARNIGER – BOSSO10th and 11th October 2022
25NCS/C366588ALHASSAN ALAWA YAKUBUNIGER – BOSSO10th and 11th October 2022
26NCS/C298829ALIYU ABUBAKARNIGER – BOSSO10th and 11th October 2022
27NCS/C301870DANLADI AMINA UMARNIGER – BOSSO10th and 11th October 2022
28NCS/C372326MUSA FARUKNIGER – BOSSO10th and 11th October 2022
29NCS/C6261YUSUF HASSANNIGER – BOSSO10th and 11th October 2022
30NCS/C362916ABUBAKAR MAIDIDDAH HAUWANIGER – CHANCHAGA10th and 11th October 2022
31NCS/C309624AHMED ALIYUNIGER – CHANCHAGA10th and 11th October 2022
32NCS/C7464EZZALDEEN MOHAMMEDNIGER – CHANCHAGA10th and 11th October 2022
33NCS/C46868MAIBASIRA YAHAYA YUSUFNIGER – CHANCHAGA10th and 11th October 2022
34NCS/C465576MARY JOHNNIGER – CHANCHAGA10th and 11th October 2022
35NCS/C220936SHUAIBU ADAMUNIGER – CHANCHAGA10th and 11th October 2022
36NCS/C386192JIBRIN SUNTI MOHAMMEDNIGER – EDATI10th and 11th October 2022
37NCS/C122959ABDULKADIR GALADIMANIGER – GBAKO10th and 11th October 2022
38NCS/C71376DANIEL YISANIGER – GBAKO10th and 11th October 2022
39NCS/C89235FATIMA BINTA USMANNIGER – GBAKO10th and 11th October 2022
40NCS/C527133MOHAMMED DAUDANIGER – GBAKO10th and 11th October 2022
41NCS/C171516IBRAHIM ABDULKARIMNIGER – GURARA10th and 11th October 2022
42NCS/C505390MUHAMMAD NURA YAKUBUNIGER – GURARA10th and 11th October 2022
43NCS/C347419MUKTAR UMARNIGER – GURARA10th and 11th October 2022
44NCS/C305328RUKAYAT IBRAHIMNIGER – GURARA10th and 11th October 2022
45NCS/C73938SAHABI ALHASSAN ABUBAKARNIGER – GURARA10th and 11th October 2022
46NCS/C184797SUFIYANU UMARNIGER – GURARA10th and 11th October 2022
47NCS/C21158FATIMA BABA MUHAMMADNIGER – KATCHA10th and 11th October 2022
48NCS/C255872MOHAMMED SHEHUNIGER – KATCHA10th and 11th October 2022
49NCS/C280942MOHAMMED KHADIJAT EGBATINIGER – KATCHA10th and 11th October 2022
50NCS/C305902MOHAMMED YAHAYANIGER – KATCHA10th and 11th October 2022
51NCS/C299193MUHAMMAD MUHAMMAD MNIGER – KATCHA10th and 11th October 2022
52NCS/C109310SANI IBRAHIMNIGER – KATCHA10th and 11th October 2022
53NCS/C497799SHUAIBU ZAKARINIGER – KATCHA10th and 11th October 2022
54NCS/C520942USMAN DANTALA ABUBAKARNIGER – KATCHA10th and 11th October 2022
55NCS/C337527ABDULLAHI MUKTARNIGER – KONTAGORA10th and 11th October 2022
56NCS/C547050SHAMWEEL AHMEDNIGER – KONTAGORA10th and 11th October 2022
57NCS/C158338ABDULKAREEM SALISU WALINIGER – LAPAI10th and 11th October 2022
58NCS/C325831MUSA ABDULLAHI ABDULNIGER – LAPAI10th and 11th October 2022
59NCS/C61109RUQAIYAH AHMAD GANANIGER – LAPAI10th and 11th October 2022
60NCS/C70123TAUHEED SANI YAHAYANIGER – LAPAI10th and 11th October 2022
61NCS/C161697ZULLAHAT MAZI MAHMUDNIGER – LAPAI10th and 11th October 2022
62NCS/C15277AISHA ABU-SHEBENIGER – LAVUN10th and 11th October 2022
63NCS/C504613MUSA ISAH LEJENIGER – LAVUN10th and 11th October 2022
64NCS/C514978YUSUF BABA YUSUFNIGER – LAVUN10th and 11th October 2022
65NCS/C558545IDRIS UMARNIGER – MAGAMA10th and 11th October 2022
66NCS/C103714KERENHAPPUCH ANDREWNIGER – MAGAMA10th and 11th October 2022
67NCS/C17172MUKTAR IBRAHIM MADAWAKINIGER – MAGAMA10th and 11th October 2022
68NCS/C502109UMAR YUNUSANIGER – MAGAMA10th and 11th October 2022
69NCS/C434828NASIRU YAHAYANIGER – MARIGA10th and 11th October 2022
70NCS/C9132MAHMUD MOHAMMEDNIGER – MASHEGU10th and 11th October 2022
71NCS/C16109MUHAMMAD ALINIGER – MASHEGU10th and 11th October 2022
72NCS/C439368UMAR MOHAMMEDNIGER – MASHEGU10th and 11th October 2022
73NCS/C63111YAKUBU KUDU MOHAMMEDNIGER – MASHEGU10th and 11th October 2022
74NCS/C301797ABDULKADIR IDRISNIGER – MOKWA10th and 11th October 2022
75NCS/C309901ALFA ABDULLAHINIGER – MOKWA10th and 11th October 2022
76NCS/C156534ALHASSAN KUSOGI ABDULLAHINIGER – MOKWA10th and 11th October 2022
77NCS/C45665ALIYU SALMA GORONIGER – MOKWA10th and 11th October 2022
78NCS/C301577BILYAMINU UMARNIGER – MOKWA10th and 11th October 2022
79NCS/C398785HAMISU NASIRNIGER – MOKWA10th and 11th October 2022
80NCS/C282385MUHAMMAD ABDULLAHINIGER – MOKWA10th and 11th October 2022
81NCS/C434039MUHAMMAD HADIZA EGANGINIGER – MOKWA10th and 11th October 2022
82NCS/C9906ABUBAKAR DANASABENIGER – MUNYA10th and 11th October 2022
83NCS/C14583ABUBAKAR GUNI ZEGINIGER – MUNYA10th and 11th October 2022
84NCS/C301546KHALID SALEHNIGER – MUNYA10th and 11th October 2022
85NCS/C479548MUSA MUHAMMEDNIGER – MUNYA10th and 11th October 2022
86NCS/C301331ZAINAB ALIYUNIGER – MUNYA10th and 11th October 2022
87NCS/C161804ABDULSALAM ABUBAKARNIGER – PAIKORO10th and 11th October 2022
88NCS/C304742ADAMU TASIUNIGER – PAIKORO10th and 11th October 2022
89NCS/C329458AMINU DANJUMANIGER – PAIKORO10th and 11th October 2022
90NCS/C167929JOSIAH ISAIAH MAIKARFINIGER – PAIKORO10th and 11th October 2022
91NCS/C303153MESHACK USMAN DANBABANIGER – PAIKORO10th and 11th October 2022
92NCS/C357455SUNDAY ELISHANIGER – PAIKORO10th and 11th October 2022
93NCS/C164713UMARU ABDULRAZAKNIGER – PAIKORO10th and 11th October 2022
94NCS/C117354AWWAL ISAHNIGER – RAFI10th and 11th October 2022
95NCS/C62659EMMANUEL COSMOSNIGER – RAFI10th and 11th October 2022
96NCS/C21939RABIAT SULEIMAN ABDULLAHINIGER – RAFI10th and 11th October 2022
97NCS/C315356SHAAYAU HUSSAININIGER – RAFI10th and 11th October 2022
98NCS/C171688HUSSAINI MUHAMMADNIGER – RIJAU10th and 11th October 2022
99NCS/C161718MIKA MUSTAPHANIGER – RIJAU10th and 11th October 2022
100NCS/C464642NAIMA IBRAHIMNIGER – RIJAU10th and 11th October 2022
101NCS/C358766RABIU IBRAHIMNIGER – RIJAU10th and 11th October 2022
102NCS/C523965DANIEL PRAISE DAKONIGER – SHIRORO10th and 11th October 2022
103NCS/C259532JAMES LYNDA ANNASTACIANIGER – SHIRORO10th and 11th October 2022
104NCS/C296419JANET SALEHNIGER – SHIRORO10th and 11th October 2022
105NCS/C254298JENNIFER BALANIGER – SHIRORO10th and 11th October 2022
106NCS/C481533MUSA ISMAILNIGER – SHIRORO10th and 11th October 2022
107NCS/C98978SUMAIYA KUTA IBRAHIMNIGER – SHIRORO10th and 11th October 2022
108NCS/C62934ABDULLAHI BALANIGER – SULEJA10th and 11th October 2022
109NCS/C304038IBRAHIM MUSANIGER – SULEJA10th and 11th October 2022
110NCS/C55261RABIU MOHAMMEDNIGER – SULEJA10th and 11th October 2022
111NCS/C65633RABIU MUHAMMADNIGER – SULEJA10th and 11th October 2022
112NCS/C303215SAIDU ABDULLAHINIGER – SULEJA10th and 11th October 2022
113NCS/C49347SULEIMAN ABDULFATAHNIGER – SULEJA10th and 11th October 2022
114NCS/C175996ABUBAKAR ABDULLAHINIGER – TAFA10th and 11th October 2022
115NCS/C449612ADAMU SULAIMANNIGER – TAFA10th and 11th October 2022
116NCS/C510207ILIYASU ISAHNIGER – TAFA10th and 11th October 2022
117NCS/C186710RITA DANTANINIGER – TAFA10th and 11th October 2022
12th and 13th October 2022, OGUN, ONDO, OSUN, OYO, PLATEAU AND RIVERS STATES.
OGUN STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C14771ADEJOLA OPEYEMI SHERIFOGUN – ABEOKUTA NORTH12th and 13th October 2022
2NCS/C64441DAMILARE OJUKOTIMI ADEOGUNOGUN – ABEOKUTA SOUTH12th and 13th October 2022
3NCS/C162656IBIKUNLE ABDULKAREEM SOLANKEOGUN – ABEOKUTA SOUTH12th and 13th October 2022
4NCS/C2423ISLAMIAT ABIODUN AKAMOOGUN – ABEOKUTA SOUTH12th and 13th October 2022
5NCS/C315558OGUNSEYE JULIUS ADEYINKAOGUN – ABEOKUTA SOUTH12th and 13th October 2022
6NCS/C349770OWOLABI AKONTHE IBRAHIMOGUN – ADO ODO OTA12th and 13th October 2022
7NCS/C332924AKINLOYE GODWIN OPEIFAOGUN – EGBADO NORTH12th and 13th October 2022
8NCS/C168380OLALEYE TESLIM OLAKUNLEOGUN – EGBADO NORTH12th and 13th October 2022
9NCS/C110021OLAWALE AMOS OYEKANOGUN – EGBADO NORTH12th and 13th October 2022
10NCS/C325344TAIWO MATHEW ORIYOMIOGUN – EGBADO NORTH12th and 13th October 2022
11NCS/C284896ADEOSUN BUSAYO ESTHEROGUN – EGBADO SOUTH12th and 13th October 2022
12NCS/C85476PETER PHILIP OLUWAFEMIOGUN – EGBADO SOUTH12th and 13th October 2022
13NCS/C310564TOHEEB GBOLAHAN YISAOGUN – EGBADO SOUTH12th and 13th October 2022
14NCS/C477956EMMANUEL ABIODUN ADEBISIOGUN – EWEKORO12th and 13th October 2022
15NCS/C363469GBOLAHAN ADEBAYO MUHYDEENOGUN – EWEKORO12th and 13th October 2022
16NCS/C224158MUKAILA DAMILOLA OLAOGUNOGUN – EWEKORO12th and 13th October 2022
17NCS/C484531AYODELE OLUWATOYIN OMOLABAKEOGUN – IFO12th and 13th October 2022
18NCS/C362794OLALEKAN ABDULQUYUM BABALOLAOGUN – IFO12th and 13th October 2022
19NCS/C391390OYEWOLE NOFISAT FISAYOOGUN – IFO12th and 13th October 2022
20NCS/C8915LATEEF OLUWADAMILARE RAMONIOGUN – IJEBU EAST12th and 13th October 2022
21NCS/C491803OTUSEGUN OMOTOMIWA EMMANUELOGUN – IJEBU EAST12th and 13th October 2022
22NCS/C15064SULAIMAN TEMITOPE BALOGUNOGUN – IJEBU EAST12th and 13th October 2022
23NCS/C326957TEMITOPE ADEBOWALE TAWAKALITOGUN – IJEBU EAST12th and 13th October 2022
24NCS/C312174ADEYEMI OGUNSANYA WAHABOGUN – IJEBU NORTH12th and 13th October 2022
25NCS/C371638MARIAM ADERONKE ABIMBOLAOGUN – IJEBU NORTH12th and 13th October 2022
26NCS/C501174OLUWASEGUN ADEGBOYEGA OLOWOOFOGUN – IJEBU NORTH12th and 13th October 2022
27NCS/C131505OYEYEMI TITUS ODUGBOSEOGUN – IJEBU NORTH12th and 13th October 2022
28NCS/C289195RASHEEDAT IBRAHIMOGUN – IJEBU NORTH12th and 13th October 2022
29NCS/C375137SEGUN KAYODE PITANOGUN – IJEBU NORTH EAST12th and 13th October 2022
30NCS/C299083AKINOLA STEPHEN OLUWASEGUNOGUN – IJEBU ODE12th and 13th October 2022
31NCS/C327843KOLAPO LAWAL IBRAHIMOGUN – IJEBU ODE12th and 13th October 2022
32NCS/C539566MONSURU SEUN RAFIUOGUN – IJEBU ODE12th and 13th October 2022
33NCS/C476693SOMOYE DORCAS ADEBIMPEOGUN – IJEBU ODE12th and 13th October 2022
34NCS/C376484ABDUL-WAHAB TEMIDAYO OKUWOBIOGUN – IKENNE12th and 13th October 2022
35NCS/C274618AYOMIDE AHMED SALAMIOGUN – IKENNE12th and 13th October 2022
36NCS/C461608OLUWAYIMIKA NAOMI SODEINDEOGUN – IKENNE12th and 13th October 2022
37NCS/C180352ADEWALE JOSEPH OGUNRINDEOGUN – IMEKO AFON12th and 13th October 2022
38NCS/C412538DAVID TAIWO OPEOLUWAOGUN – IMEKO AFON12th and 13th October 2022
39NCS/C325819FALOLA DOLAPO ADEWALEOGUN – IMEKO AFON12th and 13th October 2022
40NCS/C194788NOAH AKANJI ABULAGBEOGUN – IMEKO AFON12th and 13th October 2022
41NCS/C327901OLALEYE ADEYINKA SOBURIOGUN – IMEKO AFON12th and 13th October 2022
42NCS/C112097OLANREWAJU MARY ADESODUNOGUN – IMEKO AFON12th and 13th October 2022
43NCS/C332126OLAOTI ADEBAYO OLADELEOGUN – IMEKO AFON12th and 13th October 2022
44NCS/C226529SANNI OLAMILEKAN RAFIUOGUN – IMEKO AFON12th and 13th October 2022
45NCS/C332620GRACE MORADEYO ADEWOLEOGUN – IPOKIA12th and 13th October 2022
46NCS/C372579ADESINA ABIODUN ELIJAHOGUN – OBAFEMI OWODE12th and 13th October 2022
47NCS/C357547JAMIU TOLULOPE POPOOLAOGUN – OBAFEMI OWODE12th and 13th October 2022
48NCS/C346558LAMIDI SIMEON PETEROGUN – OBAFEMI OWODE12th and 13th October 2022
49NCS/C198731OLUWOLE GBEMISOLA EMMANUELOGUN – OBAFEMI OWODE12th and 13th October 2022
50NCS/C179075KABIR BOLUWATIFE ADEJUWONOGUN – ODEDA12th and 13th October 2022
51NCS/C54852ADEGBOYEGA SIMILEOLUWA ADEBAYOOGUN – ODOGBOLU12th and 13th October 2022
52NCS/C164192LAWAL CHRISTOPHER OPEYEMIOGUN – ODOGBOLU12th and 13th October 2022
53NCS/C312446ANIFOWOSE EZEKIEL ABAYOMIOGUN – OGUN WATERSIDE12th and 13th October 2022
54NCS/C302622BARTHOLOMEW OLUFUNSHO IKUSEMIOGUN – OGUN WATERSIDE12th and 13th October 2022
55NCS/C160163FUNMILAYO MEWAYONE ORUNESAJOOGUN – OGUN WATERSIDE12th and 13th October 2022
56NCS/C367531SAMSON TEMITAYO AMUREOGUN – OGUN WATERSIDE12th and 13th October 2022
57NCS/C415877TAIWO DAMILARE YINUSAOGUN – OGUN WATERSIDE12th and 13th October 2022
58NCS/C11658ABIODUN SAMUEL SOFODUOGUN – REMO NORTH12th and 13th October 2022
59NCS/C328095ADESOYE AZEEZ KEHINDEOGUN – REMO NORTH12th and 13th October 2022
60NCS/C330666BABAJIDE DAVID AFOSIOGUN – REMO NORTH12th and 13th October 2022
61NCS/C20300IDOWU ABIOLA OLAWALEOGUN – REMO NORTH12th and 13th October 2022
62NCS/C550718OPAMADE SAMSON OLUWASEUNOGUN – REMO NORTH12th and 13th October 2022
63NCS/C513704ROKIBAT MURITALAOGUN – REMO NORTH12th and 13th October 2022
64NCS/C113659SHOYINKA EMMANUEL ANUOLUWAPOOGUN – REMO NORTH12th and 13th October 2022
ONDO STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C339517ABIODUN MUSA JOHNSONONDO – AKOKO NORTH EAST12th and 13th October 2022
2NCS/C185456ADEYEMI TEMITOPE LYDIAONDO – AKOKO NORTH EAST12th and 13th October 2022
3NCS/C498312AYOMIDE OLUWAFEMI JOSHAONDO – AKOKO NORTH EAST12th and 13th October 2022
4NCS/C489407BAHIJAT OLUWASEUN SALIUONDO – AKOKO NORTH EAST12th and 13th October 2022
5NCS/C358919BLESSING TOSIN DAUDUONDO – AKOKO NORTH EAST12th and 13th October 2022
6NCS/C311617NOFISAT ABIMBOLA BALOGUNONDO – AKOKO NORTH EAST12th and 13th October 2022
7NCS/C127525SAMSON OLUWASEUN OLUWADEYIONDO – AKOKO NORTH EAST12th and 13th October 2022
8NCS/C64222OJO GBENGA DAVIDONDO – AKOKO NORTH WEST12th and 13th October 2022
9NCS/C467252OLALEKAN DAVID AYETANONDO – AKOKO NORTH WEST12th and 13th October 2022
10NCS/C240072ADEJUMO NIFEMI BAMIYOONDO – AKOKO SOUTH EAST12th and 13th October 2022
11NCS/C157619EMMANUEL OLUWATOSIN IMORUONDO – AKOKO SOUTH EAST12th and 13th October 2022
12NCS/C562355FAVOUR DADA FAYEMIONDO – AKOKO SOUTH EAST12th and 13th October 2022
13NCS/C309058RASHEED AMINUONDO – AKOKO SOUTH EAST12th and 13th October 2022
14NCS/C358936ADEMUYIWA ALEX MONDAYONDO – AKOKO SOUTH WEST12th and 13th October 2022
15NCS/C444192AJOKEBE SAMUEL OLUWASEGUNONDO – AKOKO SOUTH WEST12th and 13th October 2022
16NCS/C311073IGE EVANS OLALEYEONDO – AKOKO SOUTH WEST12th and 13th October 2022
17NCS/C383616OLORUNFEMI ESTHER OLUWABUSAYOMONDO – AKOKO SOUTH WEST12th and 13th October 2022
18NCS/C35386OWOEYE OLAMIDEONDO – AKOKO SOUTH WEST12th and 13th October 2022
19NCS/C145899AKOSILE OLAYEMI OLAYEMIONDO – AKURE NORTH12th and 13th October 2022
20NCS/C473123ALADENIKA SAMUEL ADEOLAONDO – AKURE NORTH12th and 13th October 2022
21NCS/C354746IDOWU AYOMIDE RACHEALONDO – AKURE NORTH12th and 13th October 2022
22NCS/C112636OLUWAKEMI GRACE FAGBUYIROONDO – AKURE NORTH12th and 13th October 2022
23NCS/C545679AYOBAMI HELEN AJEONDO – AKURE SOUTH12th and 13th October 2022
24NCS/C459134FEMI SAMUEL AFOLABIONDO – AKURE SOUTH12th and 13th October 2022
25NCS/C255003YAKUBU AROJO IBRAHIMONDO – AKURE SOUTH12th and 13th October 2022
26NCS/C402145ADEGOJU MICHAEL TOLUWANIONDO – IDANRE12th and 13th October 2022
27NCS/C519209DAVID AYOMIDOTUN AJISOGUNONDO – IDANRE12th and 13th October 2022
28NCS/C301394ADU OMOBAYODE EMMANUELONDO – IFEDORE12th and 13th October 2022
29NCS/C463724BODUNDE ESTHER OLORUNSOLAONDO – IFEDORE12th and 13th October 2022
30NCS/C383601FASE LAWRENCE OMONIYIONDO – IFEDORE12th and 13th October 2022
31NCS/C494985TAIWO ADEPOJUONDO – IFEDORE12th and 13th October 2022
32NCS/C32290AROWOJOLU CALEB OLUMIDEONDO – ILAJE12th and 13th October 2022
33NCS/C27197BLESSING PELUMI AYENUMUROONDO – ILAJE12th and 13th October 2022
34NCS/C324904OGUNGBEMI HARRY OLALEKANONDO – ILAJE12th and 13th October 2022
35NCS/C306403OLAIFA OLAOLUWA MATTHEWONDO – ILAJE12th and 13th October 2022
36NCS/C133785OLAMIDOTUN BLESSING LEBILEONDO – ILAJE12th and 13th October 2022
37NCS/C328784SARAH OMOBOLANLE EBIJIMIONDO – ILAJE12th and 13th October 2022
38NCS/C34146ADEKUNLE ADEKUNLE ALABAONDO – ILE OLUJI/OKE IGBO12th and 13th October 2022
39NCS/C68672ADETOMIWA RACHAELONDO – ILE OLUJI/OKE IGBO12th and 13th October 2022
40NCS/C495938VICTORIA AYODELE IRETIOLUWAONDO – ILE OLUJI/OKE IGBO12th and 13th October 2022
41NCS/C83912AYODELE ADEWOLAONDO – IRELE12th and 13th October 2022
42NCS/C5832OLADOKUN MOBOLAJI EBUNOLUWAONDO – IRELE12th and 13th October 2022
43NCS/C480045OLATUNJI TAIWO EMMANUELONDO – IRELE12th and 13th October 2022
44NCS/C62684OLUWASEUN SAMUEL OYEWUMIONDO – IRELE12th and 13th October 2022
45NCS/C1087AKINRUWA LYDIA ABIODUNONDO – ODIGBO12th and 13th October 2022
46NCS/C380879EMMANUEL OLUSEGUN AKINRUWAONDO – ODIGBO12th and 13th October 2022
47NCS/C350024EZEKIEL OGUNJI TEMITOPEONDO – ODIGBO12th and 13th October 2022
48NCS/C384218ISEOLUWA DANIEL JOHNSONONDO – ODIGBO12th and 13th October 2022
49NCS/C177590SAMUEL OPEYEMI OJEWUMIONDO – ODIGBO12th and 13th October 2022
50NCS/C342014THOMAS FELIXONDO – ODIGBO12th and 13th October 2022
51NCS/C7758AKINBOBOLA PETER ADEREMIONDO – OKITIPUPA12th and 13th October 2022
52NCS/C324688AKINDEHIN OLUWATOSIN ELIZABETHONDO – OKITIPUPA12th and 13th October 2022
53NCS/C374282GBELELA JOSHUA OLUWATOSINONDO – OKITIPUPA12th and 13th October 2022
54NCS/C162360KEHINDE GIDEON BALENEONDO – OKITIPUPA12th and 13th October 2022
55NCS/C166184OBASEKI OLUWABUKUNMI MARYONDO – OKITIPUPA12th and 13th October 2022
56NCS/C190254ODUTOLA AYOMIDE ISAACONDO – OKITIPUPA12th and 13th October 2022
57NCS/C175821OLAPINTEMI OLATUNJI EMMANUELONDO – OKITIPUPA12th and 13th October 2022
58NCS/C396217SOLOMON OLUMIDE OMOSEBIONDO – OKITIPUPA12th and 13th October 2022
59NCS/C527354ADEKOYE MARY BOSEDEONDO – ONDO EAST12th and 13th October 2022
60NCS/C529379ENIOLORUNDA BLESSING MARYONDO – ONDO EAST12th and 13th October 2022
61NCS/C197136OMOPARIOLA OBAFEMI PETERONDO – ONDO EAST12th and 13th October 2022
62NCS/C304540OLONISOWON PELUMI OLAYINKAONDO – ONDO WEST12th and 13th October 2022
63NCS/C260014ADENIYI MARGRET TAIWOONDO – OSE12th and 13th October 2022
64NCS/C103321ALABA THOMPSON FATOGUNONDO – OSE12th and 13th October 2022
65NCS/C530312AROWOSAFE LEKAN DANIELONDO – OSE12th and 13th October 2022
66NCS/C487470ELIZABETH ABIMBOLA ADEYEMOONDO – OSE12th and 13th October 2022
67NCS/C89043ODIPE BOSE MODUPEONDO – OSE12th and 13th October 2022
68NCS/C381428ODOGIYON ELIJAH ADEKANMIONDO – OSE12th and 13th October 2022
69NCS/C7751OGUNGBE AANUOLUWAPO DAMILOLAONDO – OSE12th and 13th October 2022
70NCS/C315679OLOFE OLUWATOBI DAVIDONDO – OSE12th and 13th October 2022
71NCS/C325877KAZEEM IDOWU ABBEYONDO – OWO12th and 13th October 2022
OSUN STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C392864HAMEEDAT ADEDOYIN BAKAREOSUN – AIYEDAADE12th and 13th October 2022
2NCS/C319156OLUWADAMILARE AKINTAYO JEREMIAOSUN – AIYEDAADE12th and 13th October 2022
3NCS/C379418DAMILOLA COMFORT ADEGOKEOSUN – AIYEDIRE12th and 13th October 2022
4NCS/C40590TEMIDAYO OLUWASEUN SALAMIOSUN – AIYEDIRE12th and 13th October 2022
5NCS/C7679BABATUNDE GABRIEL KOLAWOLEOSUN – ATAKUNMOSA EAST12th and 13th October 2022
6NCS/C83523EMMANUEL ALABA OLOWOYEYEOSUN – ATAKUNMOSA EAST12th and 13th October 2022
7NCS/C91853OLUWAFEMI MICHAEL JEGEDEOSUN – ATAKUNMOSA EAST12th and 13th October 2022
8NCS/C516083TIMILEYIN SAMUEL AKINTUNDEOSUN – ATAKUNMOSA EAST12th and 13th October 2022
9NCS/C549132FALANWO JOSEPH FALANWOOSUN – BOLUWADURO12th and 13th October 2022
10NCS/C186408OMOTUNDE OPEYEMI JESUTOFUNMIOSUN – BOLUWADURO12th and 13th October 2022
11NCS/C54103OYINDAMOLA AJOKE OLUBORODEOSUN – BOLUWADURO12th and 13th October 2022
12NCS/C210592SAMUEL OBAFEMI ADEWUYIOSUN – BOLUWADURO12th and 13th October 2022
13NCS/C120364TOLUWASE MICHAEL AJAYIOSUN – BOLUWADURO12th and 13th October 2022
14NCS/C58069ADEKANMI ADEYANJU MOJEEDOSUN – BORIPE12th and 13th October 2022
15NCS/C315769PRECIOUS OJO INIOLUWAOSUN – BORIPE12th and 13th October 2022
16NCS/C375004TAIWO HASSAN AJIBADEOSUN – BORIPE12th and 13th October 2022
17NCS/C535656ADEDEJI KAYODE ADELEKEOSUN – EDE NORTH12th and 13th October 2022
18NCS/C337865EMINIREKAN ABIBU OLUWATOSINOSUN – EDE NORTH12th and 13th October 2022
19NCS/C190660OLADOSU OLAYIDE TAOFEEQOSUN – EDE NORTH12th and 13th October 2022
20NCS/C156123OLAGBIYAN IDOWU KAZEEMOSUN – EDE NORTH12th and 13th October 2022
21NCS/C162633OLAWALE GAFAR IBRAHIMOSUN – EDE NORTH12th and 13th October 2022
22NCS/C314678ADEOYE HASSAN TAIWOOSUN – EDE SOUTH12th and 13th October 2022
23NCS/C317127ADEOYE HUSSIEN KEHINDEOSUN – EDE SOUTH12th and 13th October 2022
24NCS/C312946SALAHUDEEN KEHINDE OLUWAROTIMIOSUN – EDE SOUTH12th and 13th October 2022
25NCS/C82201AFEEZ KAYODE JIMOHOSUN – EGBEDORE12th and 13th October 2022
26NCS/C353224IMMACULATE OLATEJU ODUNOLAOSUN – EGBEDORE12th and 13th October 2022
27NCS/C418103MUBARAK ADELOWO ABIOYEOSUN – EGBEDORE12th and 13th October 2022
28NCS/C11933OLUWASEUN JOSEPH AJAOOSUN – EGBEDORE12th and 13th October 2022
29NCS/C210058REBECCA OLUWASEUN AGBOOLAOSUN – EGBEDORE12th and 13th October 2022
30NCS/C557202TUNJI BENJAMIN AYANLOLAOSUN – EGBEDORE12th and 13th October 2022
31NCS/C321878JAYEOLA OLADEJO EBENEZEROSUN – EJIGBO12th and 13th October 2022
32NCS/C331051OPEYEMI TIMOTHY OKUNLOLAOSUN – EJIGBO12th and 13th October 2022
33NCS/C404378AMINU OMOLOLA SEMIYATOSUN – IFE EAST12th and 13th October 2022
34NCS/C168591MICHEAL ADEWALE OYELEYEOSUN – IFE EAST12th and 13th October 2022
35NCS/C177279ODEWUMI EMMANUEL ODEGBEMIOSUN – IFE EAST12th and 13th October 2022
36NCS/C326530OLASODE PAMILERIN AFOLABIOSUN – IFE EAST12th and 13th October 2022
37NCS/C333159OYEGUNLE MOSES OLAMIDEOSUN – IFE EAST12th and 13th October 2022
38NCS/C208459ADETUNJI SUNDAY ADEWALEOSUN – IFE NORTH12th and 13th October 2022
39NCS/C41098ADEBAYO ADEBISI MOSESOSUN – IFE SOUTH12th and 13th October 2022
40NCS/C214029ADETOMIWA MICHAEL OLUWASEUNOSUN – IFE SOUTH12th and 13th October 2022
41NCS/C182316ADEWALE EBENEZER OLADEJIOSUN – IFE SOUTH12th and 13th October 2022
42NCS/C63779JESUTOFUNMI OMORADEYO ADEBIYIOSUN – IFE SOUTH12th and 13th October 2022
43NCS/C547497AYANNIYI ADESHOLA OLAMILEKANOSUN – IFEDAYO12th and 13th October 2022
44NCS/C4663FOLAYAN OKUADE ADESOLAOSUN – IFEDAYO12th and 13th October 2022
45NCS/C329501GAFAR DAMILOLA OWOLABIOSUN – IFEDAYO12th and 13th October 2022
46NCS/C339779SODIQ ADEGOKE OWOLABIOSUN – IFEDAYO12th and 13th October 2022
47NCS/C260228ADEDAYO PETER OLORUNSOGOOSUN – IFELODUN12th and 13th October 2022
48NCS/C168088AHMED KAMILUOSUN – IFELODUN12th and 13th October 2022
49NCS/C922IBRAHIM ADESHINA AMOOOSUN – IFELODUN12th and 13th October 2022
50NCS/C203705SHEREEF BELLOOSUN – IFELODUN12th and 13th October 2022
51NCS/C97737SIKIRU AFUNSO OLADEJIOSUN – IFELODUN12th and 13th October 2022
52NCS/C52043ABDULGANIYU ABDULAZEEZOSUN – ILA12th and 13th October 2022
53NCS/C215274ABOLAJI ABOSEDE BABALOLAOSUN – ILA12th and 13th October 2022
54NCS/C162503GANIYAT OMOWUNMI JOLAYEMIOSUN – ILA12th and 13th October 2022
55NCS/C369313MUHAMMED ADEYINKA ADEFILAOSUN – ILA12th and 13th October 2022
56NCS/C298777ODEWUMI ABDULATEEF ADEWALEOSUN – ILA12th and 13th October 2022
57NCS/C314557OKEOWO TAOFEEQ ADENIYIOSUN – ILA12th and 13th October 2022
58NCS/C274389OLA TOLUWANIMI ITUNUOSUN – ILA12th and 13th October 2022
59NCS/C368713OLUSHOLA ADEOLA ADEYEMIOSUN – ILA12th and 13th October 2022
60NCS/C388693ADENIYI ADEDAYO MICHAELOSUN – ILESA EAST12th and 13th October 2022
61NCS/C365031JOHNSON DAMILOLA OLANREWAJUOSUN – ILESA EAST12th and 13th October 2022
62NCS/C332343OLABIYI COMFORT AYOMIDEOSUN – ILESA EAST12th and 13th October 2022
63NCS/C399890OYEWALE OLUWATOYIN OLARONKEOSUN – ILESA EAST12th and 13th October 2022
64NCS/C150447OYINDAMOLA ABRAHAM OJOOSUN – ILESA EAST12th and 13th October 2022
65NCS/C549956OLASUNKANMI TAIYEOSUN – ILESA WEST12th and 13th October 2022
66NCS/C307845TAIWO SAMSON OPESANMIOSUN – ILESA WEST12th and 13th October 2022
67NCS/C59714ABDULNAFIH OLALEKAN AJIBILUOSUN – IREPODUN12th and 13th October 2022
68NCS/C304017OLAWOLE OLATEJU EMMANUELOSUN – IREPODUN12th and 13th October 2022
69NCS/C23112AKINROPO AKEEM OPEYEMIOSUN – IREWOLE12th and 13th October 2022
70NCS/C386540AZEEZ DAMILARE POPOOLAOSUN – IREWOLE12th and 13th October 2022
71NCS/C212452OGUNJINMI SEUN ALIUOSUN – IREWOLE12th and 13th October 2022
72NCS/C386616OMOLARA FEYISOPE OGUNDEJIOSUN – IREWOLE12th and 13th October 2022
73NCS/C159757YEKINI ISMAILA ADEWALEOSUN – IREWOLE12th and 13th October 2022
74NCS/C240981AWAYE MUYIWA MOSESOSUN – ISOKAN12th and 13th October 2022
75NCS/C2264INAOLAJI TIMILEHIN REBECCAOSUN – ISOKAN12th and 13th October 2022
76NCS/C326453ADENIYI YEKEEN IBRAHEEMOSUN – IWO12th and 13th October 2022
77NCS/C301713AYINDE MOSHOOD MUSAOSUN – IWO12th and 13th October 2022
78NCS/C403158ADEDIRAN IFEOLUWA ISAACOSUN – OBOKUN12th and 13th October 2022
79NCS/C202722AMOS OLALEKAN ASEREOSUN – OBOKUN12th and 13th October 2022
80NCS/C340578FIKAYOMI VICTORIA OGUNNIYIOSUN – OBOKUN12th and 13th October 2022
81NCS/C406110FRIDAY JOSEPH EJIGAOSUN – OBOKUN12th and 13th October 2022
82NCS/C516755ADEBISI DAVID AYOMIDEOSUN – ODO OTIN12th and 13th October 2022
83NCS/C520611ADEKOLA ELIJAH TOBILOBAOSUN – ODO OTIN12th and 13th October 2022
84NCS/C475035AFOLABI OPEYEMI QUDIRNOSUN – ODO OTIN12th and 13th October 2022
85NCS/C471396EMMANUEL OLUSEGUN ALALADEOSUN – ODO OTIN12th and 13th October 2022
86NCS/C365418BOLUWATIFE MATHEW OMOTAYOOSUN – OLA-OLUWA12th and 13th October 2022
87NCS/C364537BUKOLA VICTORIA OMOTAYOOSUN – OLA-OLUWA12th and 13th October 2022
88NCS/C161287MOSHOOD TIRIMISIYU IDOWUOSUN – OLA-OLUWA12th and 13th October 2022
89NCS/C198402MUSA ABEFE YISAUOSUN – OLA-OLUWA12th and 13th October 2022
90NCS/C329019SAHEED ADEGBILEOSUN – OLA-OLUWA12th and 13th October 2022
91NCS/C152961ABDULMALIK ABIODUN AKINTOLAOSUN – OLORUNDA12th and 13th October 2022
92NCS/C116123ABIODUN AFOLAYANKAOSUN – OLORUNDA12th and 13th October 2022
93NCS/C416224AISHA ISIAKAOSUN – OLORUNDA12th and 13th October 2022
94NCS/C54810ALABA EBENEZER ADEBOWALEOSUN – ORI ADE12th and 13th October 2022
95NCS/C462210JOGBODO STEPHEN OLAOLUWAOSUN – ORI ADE12th and 13th October 2022
96NCS/C190735OYEYEMI ADETOLA JOHNOSUN – ORI ADE12th and 13th October 2022
97NCS/C213006HAMMED ALANI ASIRUOSUN – OROLU12th and 13th October 2022
98NCS/C392867MICHAEL DARE ADEDEJIOSUN – OROLU12th and 13th October 2022
99NCS/C302049MOSES ALABA OLUGBENGAOSUN – OROLU12th and 13th October 2022
100NCS/C422941OMOLOYE TOBI ISIAQOSUN – OROLU12th and 13th October 2022
101NCS/C408031ADEBIYI OLADIMEJI OLAWALEOSUN – OSOGBO12th and 13th October 2022
102NCS/C313989ADEMOLA ADEWALE KAZEEMOSUN – OSOGBO12th and 13th October 2022
OYO STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C357278ABAYOMI DAMILOLA AYOMIDEOYO – AFIJIO12th and 13th October 2022
2NCS/C235151ADEDIGBA OYINLOLA IFEOLUWAOYO – AFIJIO12th and 13th October 2022
3NCS/C238297EMMANUEL AKINRINOLA OMOTAYOOYO – AFIJIO12th and 13th October 2022
4NCS/C4604FAVOUR EMMANUEL OLAWOREOYO – AFIJIO12th and 13th October 2022
5NCS/C341642RONKE ISHOLA JOSEPHINEOYO – AFIJIO12th and 13th October 2022
6NCS/C357516SOGO OYELEKE SAMUELOYO – AFIJIO12th and 13th October 2022
7NCS/C150286TOMISIN SOLOMON ASUNMOOYO – AFIJIO12th and 13th October 2022
8NCS/C341232FAITH SUNDAY OGUNGBENROOYO – ATIBA12th and 13th October 2022
9NCS/C53154HANNAH OMOTOMILOLA ADEDIRANOYO – ATIBA12th and 13th October 2022
10NCS/C322564LAWAL HALIMAH OLADOJAOYO – ATIGBO12th and 13th October 2022
11NCS/C469956MUHAMMED MUKAIL OLAYODEOYO – ATIGBO12th and 13th October 2022
12NCS/C303737WAHEED SODIQ BABATUNDEOYO – ATIGBO12th and 13th October 2022
13NCS/C66417ADEOSUN OLATUNDE DAREOYO – EGBEDA12th and 13th October 2022
14NCS/C50269JOSEPH BAMIKOLE ADEYANJUOYO – EGBEDA12th and 13th October 2022
15NCS/C320754ODELEYE OYINDAMOLA EUNICEOYO – EGBEDA12th and 13th October 2022
16NCS/C307575OYEDARE DAMILARE SUNDAYOYO – EGBEDA12th and 13th October 2022
17NCS/C384889ADEKUNLE IDOWU OLATUNDEOYO – IBADAN NORTH12th and 13th October 2022
18NCS/C204710AKINBILE SABUR OLADIPUPOOYO – IBADAN NORTH12th and 13th October 2022
19NCS/C86071IBRAHIM OLABANJI OLANREWAJUOYO – IBADAN NORTH12th and 13th October 2022
20NCS/C335174OLOMIDE OLAIDE KAFAYATOYO – IBADAN NORTH12th and 13th October 2022
21NCS/C538012BARAKAT OLABISI IDOWUOYO – IBADAN NORTH EAST12th and 13th October 2022
22NCS/C299347YEKINI KOLAWOLE DIVINEOYO – IBADAN NORTH EAST12th and 13th October 2022
23NCS/C212078AREMU IBRAHIM OLATEJUOYO – IBADAN NORTH WEST12th and 13th October 2022
24NCS/C401516JUBRIL ABDULBAZIT TEMITOPEOYO – IBADAN NORTH WEST12th and 13th October 2022
25NCS/C217030OMOTOSO SAMSUDEEN ABIODUNOYO – IBADAN NORTH WEST12th and 13th October 2022
26NCS/C69072JAIYEOBA COMFORT YINKAOYO – IBADAN SOUTH EAST12th and 13th October 2022
27NCS/C75071OLOYEDE KEHINDE KEHINDEOYO – IBADAN SOUTH EAST12th and 13th October 2022
28NCS/C339481SANUSI B HALURUOYO – IBADAN SOUTH EAST12th and 13th October 2022
29NCS/C185986AISHAT OLABISI OLATUNJIOYO – IBADAN SOUTH WEST12th and 13th October 2022
30NCS/C18514DAIRO ZAINAB OYINDAMOLAOYO – IBADAN SOUTH WEST12th and 13th October 2022
31NCS/C323276OMOWUMI ELIZABETH OLADAPOOYO – IBADAN SOUTH WEST12th and 13th October 2022
32NCS/C342802SAMSON TOBI ODUOLAOYO – IBADAN SOUTH WEST12th and 13th October 2022
33NCS/C201508SAMSUDEEN YINKA OYEWOLEOYO – IBADAN SOUTH WEST12th and 13th October 2022
34NCS/C304811TANIMOLA AYOMIDE FAVOUROYO – IBADAN SOUTH WEST12th and 13th October 2022
35NCS/C552675BALOGUN WAQEELAT OLOLADEOYO – IBARAPA CENTRAL12th and 13th October 2022
36NCS/C169118OLANREWAJU GABRIEL OYEDIRANOYO – IBARAPA CENTRAL12th and 13th October 2022
37NCS/C289782TOYIN BABATUNDE BABATUNDEOYO – IBARAPA CENTRAL12th and 13th October 2022
38NCS/C350957ELIJAH OLUBISI AYANKUNLEOYO – IBARAPA EAST12th and 13th October 2022
39NCS/C33458FELICIA PAMILERIN OMOTOSHOOYO – IBARAPA EAST12th and 13th October 2022
40NCS/C47308ADEYEMO YINKA ADEDOYINOYO – IBARAPA NORTH12th and 13th October 2022
41NCS/C163276WALIU AYINDE OLANREWAJUOYO – IBARAPA NORTH12th and 13th October 2022
42NCS/C386452DORCAS OMOWUNMI OYELAMIOYO – IDO12th and 13th October 2022
43NCS/C23862NICHOLAS OLASEHINDE ADULOJUOYO – IDO12th and 13th October 2022
44NCS/C340046OPEYEMI POPOOLA HELENOYO – IDO12th and 13th October 2022
45NCS/C17236AHMED ABASS OLAKUNLEOYO – IREPODUN12th and 13th October 2022
46NCS/C476590FESTUS OLUWAJOBA SIJUADEOYO – IREPODUN12th and 13th October 2022
47NCS/C424123GANIYU ADEKUNLEOYO – IREPODUN12th and 13th October 2022
48NCS/C33709KABIRU IBRAHIMOYO – IREPODUN12th and 13th October 2022
49NCS/C21568SAMINU AYINDE SIKIRUOYO – IREPODUN12th and 13th October 2022
50NCS/C311267ABDULHAKIM ADEGBOYEGAOYO – ISEYIN12th and 13th October 2022
51NCS/C3687ABIDEEN ADEOLA HAMMEDOYO – ISEYIN12th and 13th October 2022
52NCS/C6990ADEBIMPE ELIZABETH ADEWUYIOYO – ISEYIN12th and 13th October 2022
53NCS/C48508MOJEED BIOLA OKANLAWONOYO – ISEYIN12th and 13th October 2022
54NCS/C547753OLADOSU RIDWAN AREMUOYO – ISEYIN12th and 13th October 2022
55NCS/C348456ADEPOJU OLANIYI EMMANUELOYO – ITESIWAJU12th and 13th October 2022
56NCS/C168265FADEYI DASOLA ESTHEROYO – ITESIWAJU12th and 13th October 2022
57NCS/C161275OGUNBODE JONATHAN AYODELEOYO – ITESIWAJU12th and 13th October 2022
58NCS/C341225TEMITOPE ODEDELE IMOLEAYOOYO – ITESIWAJU12th and 13th October 2022
59NCS/C441086HUZAIN TAOFIK ADEBOYO – IWAJOWA12th and 13th October 2022
60NCS/C450278MUFUTAU SULAIMON ADEOLAOYO – IWAJOWA12th and 13th October 2022
61NCS/C334206ABDULAZEEZ FERANMI ISLAMIYYAHOYO – KAJOLA12th and 13th October 2022
62NCS/C358736FATORISA DAMILOLA FESTUSOYO – KAJOLA12th and 13th October 2022
63NCS/C49602SAKIRU OLUMIDE AKINYEMIOYO – KAJOLA12th and 13th October 2022
64NCS/C4200ADEBUKOLA RACHEAL BAKAREOYO – LAGELU12th and 13th October 2022
65NCS/C39477ADEWOYIN ABIODUN EMMANUELOYO – LAGELU12th and 13th October 2022
66NCS/C188420BLESSING MARY JOSEPHOYO – LAGELU12th and 13th October 2022
67NCS/C330264OKUNLOLA MOSHOOD ABIOLAOYO – LAGELU12th and 13th October 2022
68NCS/C331304ADAM NAFISATOYO – OGBOMOSHO NORTH12th and 13th October 2022
69NCS/C18590GBEMILEKE EMMANUEL ADEBAYOOYO – OGBOMOSHO NORTH12th and 13th October 2022
70NCS/C4356ISMAIL ISHOLA SHITTUOYO – OGBOMOSHO NORTH12th and 13th October 2022
71NCS/C58205REBECCA OMOLARA OKANLAWONOYO – OGBOMOSHO NORTH12th and 13th October 2022
72NCS/C305027ZUFIYAN OLALEKAN ISMAILAOYO – OGBOMOSHO NORTH12th and 13th October 2022
73NCS/C393027ADELEKE HEZEKIAH DAVIDOYO – OGBOMOSHO SOUTH12th and 13th October 2022
74NCS/C74121JUBILEE DIDEOLUWA OWOADEOYO – OGBOMOSHO SOUTH12th and 13th October 2022
75NCS/C498023OLADIPO OLADAYO AMOSOYO – OGBOMOSHO SOUTH12th and 13th October 2022
76NCS/C93305PETER OLUWASEUN OLAWALEOYO – OGBOMOSHO SOUTH12th and 13th October 2022
77NCS/C325507ABISOYE AHMEDOYO – OGO OLUWA12th and 13th October 2022
78NCS/C16742CHRISTOPHER YEMI OLALEYEOYO – OGO OLUWA12th and 13th October 2022
79NCS/C393139GBADEBO SIMEON OLUWABUKUNMIOYO – OGO OLUWA12th and 13th October 2022
80NCS/C453046ABDULKAREEM FASILAT OYEFUNKEOYO – OLORUNSOGO12th and 13th October 2022
81NCS/C329143ABUBAKAR UMAROYO – OLORUNSOGO12th and 13th October 2022
82NCS/C83683AMOS AKINTUNDE OGUNTADEOYO – OLORUNSOGO12th and 13th October 2022
83NCS/C361891AYINDE ROTIMI TEMITOPEOYO – OLORUNSOGO12th and 13th October 2022
84NCS/C197178BALOGUN OLUWADAMILARE KAMALDEEOYO – OLORUNSOGO12th and 13th October 2022
85NCS/C340272QUADRI ABIODUN MUSTAPHAOYO – OLORUNSOGO12th and 13th October 2022
86NCS/C393424RAHEEM KAMALDEEN ADELEKEOYO – OLORUNSOGO12th and 13th October 2022
87NCS/C55232SALAUDEEN WALIYULAHI KOLAOYO – OLORUNSOGO12th and 13th October 2022
88NCS/C532637SANUSI OLUWATOBI ALIATOYO – OLORUNSOGO12th and 13th October 2022
89NCS/C174764FAWALE OLANREWAJU OLUWASEUNOYO – ONA ARA12th and 13th October 2022
90NCS/C334784GBOLAHAN FANIYI BLESSINGOYO – ONA ARA12th and 13th October 2022
91NCS/C441191ODETORO HALIMAT BOLAJIOYO – ONA ARA12th and 13th October 2022
92NCS/C207111OLAYEMI ABRAHAM OLADELEOYO – ONA ARA12th and 13th October 2022
93NCS/C109673TITILOPE RACHEAL OSUOLALEOYO – ONA ARA12th and 13th October 2022
94NCS/C321390ADISA GABRIEL OLUWFISAYOOYO – OORELOPE12th and 13th October 2022
95NCS/C465224JAMIU AYINDE FATAIOYO – OORELOPE12th and 13th October 2022
96NCS/C551750RUKAYAT ALAKE YUSUFFOYO – OORELOPE12th and 13th October 2022
97NCS/C339655SAKIRU ADELEKAN JIMOHOYO – OORELOPE12th and 13th October 2022
98NCS/C358148OLATUNJI ISAAC OLARINDEOYO – ORI-IRE12th and 13th October 2022
99NCS/C186249PAUL AJIBADE AKINWANDEOYO – ORI-IRE12th and 13th October 2022
100NCS/C419111IBRAHEEM AKINKUNLE ABDULRAHMANOYO – OYO EAST12th and 13th October 2022
101NCS/C379553SODIQ NASIRU OLALEKANOYO – OYO EAST12th and 13th October 2022
102NCS/C239259AJETUNMOBI FAIDAT IBUKUNOYO – OYO WEST12th and 13th October 2022
103NCS/C549620BULIYAMINU RAHEEM ALABIOYO – OYO WEST12th and 13th October 2022
104NCS/C276978GBOLAGADE TOHEEB OLALEKANOYO – OYO WEST12th and 13th October 2022
105NCS/C375441JUMMAI BAMIDELE SALIUOYO – OYO WEST12th and 13th October 2022
106NCS/C331292SELIMOT ASHABI ATINUKEOYO – OYO WEST12th and 13th October 2022
107NCS/C2233AGBOOLA OLAYEMI KAFILATOYO – SAKI EAST12th and 13th October 2022
108NCS/C291420CAROLINE OLUBUNMI FATOKUNOYO – SAKI EAST12th and 13th October 2022
109NCS/C326733LAWAL WASIU AYINLAOYO – SAKI EAST12th and 13th October 2022
110NCS/C448962NURUDEEN WALIU AYINDEOYO – SAKI EAST12th and 13th October 2022
111NCS/C328407ABDULWADUD ADESHINA SAHEEDOYO – SAKI WEST12th and 13th October 2022
112NCS/C403655MAKO SABI ADAMUOYO – SAKI WEST12th and 13th October 2022
113NCS/C308153JULIUS OLAKUNLE OLALEYEOYO – SURULERE12th and 13th October 2022
114NCS/C304283MICHAEL OJO ADEGBEMIROOYO – SURULERE12th and 13th October 2022
115NCS/C326624ROFIAT OYENIKE OLLAOYO – SURULERE12th and 13th October 2022
116NCS/C386591SHEFIU SAKAOYO – SURULERE12th and 13th October 2022
PLATEAU STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C397229DACHOLLOM ILIYA CHOLLOMPLATEAU – BARKIN LADI12th and 13th October 2022
2NCS/C506931FOM SELE RUTHPLATEAU – BARKIN LADI12th and 13th October 2022
3NCS/C161722GABRIEL CHOLLOM DUNGPLATEAU – BARKIN LADI12th and 13th October 2022
4NCS/C174530GRACE WENG JOSHUAPLATEAU – BARKIN LADI12th and 13th October 2022
5NCS/C470586GYANG EMMANUEL DANGPLATEAU – BARKIN LADI12th and 13th October 2022
6NCS/C308435REUBEN DAVOU GYOKPLATEAU – BARKIN LADI12th and 13th October 2022
7NCS/C313544ABDULKAREEM MARIAMPLATEAU – BASSA12th and 13th October 2022
8NCS/C315523SULEIMAN UKASHAPLATEAU – BASSA12th and 13th October 2022
9NCS/C312116NGUWOH BAKMOL DYOSHAKPLATEAU – BOKKOS12th and 13th October 2022
10NCS/C42822ARIN YOHANNA DANJUMAPLATEAU – JOS EAST12th and 13th October 2022
11NCS/C169916AUGUSTINE AZI NYAMPLATEAU – JOS EAST12th and 13th October 2022
12NCS/C275002JAMES STEPHEN ARINPLATEAU – JOS EAST12th and 13th October 2022
13NCS/C111529NATHANIEL EMMANUEL ADANGSPLATEAU – JOS EAST12th and 13th October 2022
14NCS/C2338QUEEN AKUTSANG AWARIPLATEAU – JOS EAST12th and 13th October 2022
15NCS/C349519ABDULKARIM UBAPLATEAU – JOS NORTH12th and 13th October 2022
16NCS/C302879AJIK ARIN MOSESPLATEAU – JOS NORTH12th and 13th October 2022
17NCS/C303105ARIN AZI JOSEPHINEPLATEAU – JOS NORTH12th and 13th October 2022
18NCS/C161764MUSTAPHA DAHIRU YUSUFPLATEAU – JOS NORTH12th and 13th October 2022
19NCS/C323475ERIC MAFENG CHUWANGPLATEAU – JOS SOUTH12th and 13th October 2022
20NCS/C304614JEREMIAH BILLY DAVIDPLATEAU – JOS SOUTH12th and 13th October 2022
21NCS/C483018KHALID USMAN USMANPLATEAU – JOS SOUTH12th and 13th October 2022
22NCS/C414165ABUBAKAR HARUNAPLATEAU – KANAM12th and 13th October 2022
23NCS/C376187FRANCIS IBRAHIM ALFREDPLATEAU – KANAM12th and 13th October 2022
24NCS/C543307CHIROMA ANN DELMWAPLATEAU – KANKE12th and 13th October 2022
25NCS/C556484PANSHAK GABRIEL RAYMONDPLATEAU – KANKE12th and 13th October 2022
26NCS/C193276PATIENCE NGOLAU DANIELPLATEAU – KANKE12th and 13th October 2022
27NCS/C23206BOLCIT GWAHJUL NDENPLATEAU – LANGTANG NORTH12th and 13th October 2022
28NCS/C558749NANCWAT PHILIP VONGDOKPLATEAU – LANGTANG NORTH12th and 13th October 2022
29NCS/C26916NANSUK NANSEL NANKATPLATEAU – LANGTANG NORTH12th and 13th October 2022
30NCS/C71499NANTIM SUNDAY SHEDUMPLATEAU – LANGTANG NORTH12th and 13th October 2022
31NCS/C424226PONJUL SELBOL NIMMAKPLATEAU – LANGTANG SOUTH12th and 13th October 2022
32NCS/C347200PONTIM RAMBONG SALEHPLATEAU – LANGTANG SOUTH12th and 13th October 2022
33NCS/C410150TOKDEN OBADIAH BAHAGOPLATEAU – MANGU12th and 13th October 2022
34NCS/C15920ANTHONY GAMA TETKUMPLATEAU – MIKANG12th and 13th October 2022
35NCS/C29769BAPTET GEORGE BRETETPLATEAU – MIKANG12th and 13th October 2022
36NCS/C523223COSMOS NAANMAN DAJANPLATEAU – QUANPAN12th and 13th October 2022
37NCS/C338415JOSEPH SHARDAT DAWARPLATEAU – QUANPAN12th and 13th October 2022
38NCS/C334525NARON THEODORA TONGGOEYILPLATEAU – QUANPAN12th and 13th October 2022
39NCS/C426984ILIYA SYLVIA DAVOUPLATEAU – RIYOM12th and 13th October 2022
40NCS/C467367JULIUS SAMSON DACHOLLOMPLATEAU – RIYOM12th and 13th October 2022
41NCS/C310166CLEMENT BENJAMIN LONGWUSPLATEAU – SHENDAM12th and 13th October 2022
42NCS/C86691PETER PRINKWAP LONGMENPLATEAU – SHENDAM12th and 13th October 2022
43NCS/C5822SADIQ ADAMU NYELONGPLATEAU – SHENDAM12th and 13th October 2022
44NCS/C135321ZUKUMNAAN DALANG LEMANPLATEAU – SHENDAM12th and 13th October 2022
45NCS/C114679DARI PIRNAN DOMNANPLATEAU – WASE12th and 13th October 2022
46NCS/C509873NASIRU ISAH ALIYUPLATEAU – WASE12th and 13th October 2022
RIVERS STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C379873GIFT FUBARARIVERS – ABUA/ODUAL12th and 13th October 2022
2NCS/C550827INMOODE AKIORIVERS – ABUA/ODUAL12th and 13th October 2022
3NCS/C1315JULY REX RIBOHRIVERS – ABUA/ODUAL12th and 13th October 2022
4NCS/C406696WISDOM MONDAY WOWORIVERS – ABUA/ODUAL12th and 13th October 2022
5NCS/C319009CHISA OKIRIGWERIVERS – AHOADA EAST12th and 13th October 2022
6NCS/C343865EDHU GOODLUCK CHRISTOPHERRIVERS – AHOADA EAST12th and 13th October 2022
7NCS/C336127GLADMAN MERCYRIVERS – AHOADA EAST12th and 13th October 2022
8NCS/C545110NWANAKA QUEENRIVERS – AHOADA EAST12th and 13th October 2022
9NCS/C68226OGENMA BLESSINGRIVERS – AHOADA EAST12th and 13th October 2022
10NCS/C368021ONYERE PRECIOUSRIVERS – AHOADA EAST12th and 13th October 2022
11NCS/C367080ONYIRI NYECHIWOKWANI MICAHRIVERS – AHOADA EAST12th and 13th October 2022
12NCS/C52078PRINCECHARLES MADUBUCHI OCHOMARIVERS – AHOADA EAST12th and 13th October 2022
13NCS/C497083GODGIFT TOCHI DORCASRIVERS – AHOADA WEST12th and 13th October 2022
14NCS/C456799GODPOWER WISDOM NWUGORIVERS – AHOADA WEST12th and 13th October 2022
15NCS/C338574IHEMNACHOR CHIOMARIVERS – AHOADA WEST12th and 13th October 2022
16NCS/C514495UWHETU MONDAYRIVERS – AHOADA WEST12th and 13th October 2022
17NCS/C377479FRANKLYN IKECHUKWURIVERS – AKUKU TORU12th and 13th October 2022
18NCS/C314417JACK SUNDAY KONENETONARIVERS – AKUKU TORU12th and 13th October 2022
19NCS/C491944CORDELIA ZALMON OWENRIVERS – ANDONI12th and 13th October 2022
20NCS/C516283GARRICK GOGO NTEOGWUTERIVERS – ANDONI12th and 13th October 2022
21NCS/C552283GWUNGOKIKERE DAVID DAVIDRIVERS – ANDONI12th and 13th October 2022
22NCS/C550562SUNNY UBELEJIT ELEBERIVERS – ANDONI12th and 13th October 2022
23NCS/C86149IBIMINA SONNY WARIBOKORIVERS – ASARI TORU12th and 13th October 2022
24NCS/C304962EMMANUELLA EMMA ABBEYRIVERS – BONNY12th and 13th October 2022
25NCS/C341877LILIAN CHIDINMA MGBAKARIVERS – BONNY12th and 13th October 2022
26NCS/C561096AKOBO TAMUNOIBIRIVERS – DEGEMA12th and 13th October 2022
27NCS/C407776AKEN MAXWELL EBENEZERRIVERS – ELEME12th and 13th October 2022
28NCS/C308030AMADI CHRISTIAN JOHNRIVERS – EMOHUA12th and 13th October 2022
29NCS/C398465EMMANUEL IHEANYI AKPERIRIVERS – EMOHUA12th and 13th October 2022
30NCS/C397051FAITH JOSEPH-AMADIRIVERS – EMOHUA12th and 13th October 2022
31NCS/C269651ISAAC OSAH UMAHRIVERS – EMOHUA12th and 13th October 2022
32NCS/C157065MIRACLE WOKERIVERS – EMOHUA12th and 13th October 2022
33NCS/C309482OFURU PETER OKECHUKWURIVERS – EMOHUA12th and 13th October 2022
34NCS/C66974EDNA NWOKOCHARIVERS – ETCHE12th and 13th October 2022
35NCS/C53685GLADYS AMAECHIRIVERS – ETCHE12th and 13th October 2022
36NCS/C190009BAADOM GIFTRIVERS – GOKANA12th and 13th October 2022
37NCS/C211783CONSTANCE BANAATURARIVERS – GOKANA12th and 13th October 2022
38NCS/C187768DORIS TORRIVERS – GOKANA12th and 13th October 2022
39NCS/C549603DUBE TAANADEEBABARI SANDRARIVERS – GOKANA12th and 13th October 2022
40NCS/C309473NEEDOM GIFT DORNUBARIRIVERS – GOKANA12th and 13th October 2022
41NCS/C316513PRINCE BANATURA BANAATURARIVERS – GOKANA12th and 13th October 2022
42NCS/C296669TOOBARI SUCCESS OPGAHRIVERS – GOKANA12th and 13th October 2022
43NCS/C523252ANOKURU CHIOMA LUKERIVERS – IKWERRE12th and 13th October 2022
44NCS/C6206ONYINYECHI PRECIOUS AGOCHIRIVERS – IKWERRE12th and 13th October 2022
45NCS/C349854PROMISE OGUMKA WONUKWURIVERS – IKWERRE12th and 13th October 2022
46NCS/C416858WONIGWE CHIBUIKE GODWINRIVERS – IKWERRE12th and 13th October 2022
47NCS/C306036ANDREW NWINAATABARIRIVERS – KHANA12th and 13th October 2022
48NCS/C90899DALE LEZASI MBANADAMRIVERS – KHANA12th and 13th October 2022
49NCS/C411061EDWARD DEBORAHRIVERS – KHANA12th and 13th October 2022
50NCS/C30091JOSEPHINE BARIYERE AMOSRIVERS – KHANA12th and 13th October 2022
51NCS/C311154CHARLES CHIMEZIE CHISOMRIVERS – OBIA AKPOR12th and 13th October 2022
52NCS/C35751CHIJIBUDU EMMANUEL WORLURIVERS – OBIA AKPOR12th and 13th October 2022
53NCS/C556889DINNAYA AGUMA CHIKARIVERS – OBIA AKPOR12th and 13th October 2022
54NCS/C14145OGWUTUM NDUBUISI DAVIDRIVERS – OBIA AKPOR12th and 13th October 2022
55NCS/C115144CHUKWUEMEKA FELIX IJOMAHRIVERS – OGBA/EGBEMA/NDONI12th and 13th October 2022
56NCS/C12977OGECHI LEE JAMESRIVERS – OGBA/EGBEMA/NDONI12th and 13th October 2022
57NCS/C358299ORIKOHA NGOZIKA UREHRIVERS – OGBA/EGBEMA/NDONI12th and 13th October 2022
58NCS/C182679OBELEMA JOHNSONRIVERS – OGU/BOLO12th and 13th October 2022
59NCS/C318002BOMA TOKUALA OGANRIVERS – OKRIKA12th and 13th October 2022
60NCS/C539450FUBARA HAPPINESS ELEGHANRIVERS – OKRIKA12th and 13th October 2022
61NCS/C459302IFUBARABOYE FRED ORUBIMARIVERS – OKRIKA12th and 13th October 2022
62NCS/C523712TUBONEMI TOKONI JOSEPHRIVERS – OKRIKA12th and 13th October 2022
63NCS/C165552WARIEBI DONALD IMGBIRIVERS – OKRIKA12th and 13th October 2022
64NCS/C192325ACHOLONU OGECHI SANDRARIVERS – OMUMA12th and 13th October 2022
65NCS/C492733DIVINE ANUNOBIRIVERS – OMUMA12th and 13th October 2022
66NCS/C498807IHUNANYACHI JESSICA NWUJURIVERS – OMUMA12th and 13th October 2022
67NCS/C500747ISOROCHI ABOY KOMGBERIVERS – OMUMA12th and 13th October 2022
68NCS/C12262BLISS KALADA ERNEST BROWNRIVERS – OPOBO/NKORO12th and 13th October 2022
69NCS/C321685IBIENE GIBSON FINEBONERIVERS – OPOBO/NKORO12th and 13th October 2022
70NCS/C302900NGEREBO ROYAL INATIMERIVERS – OPOBO/NKORO12th and 13th October 2022
71NCS/C183160OWUJIE SAMUEL GOODIERRIVERS – OPOBO/NKORO12th and 13th October 2022
72NCS/C390614STEWART ALEXANDER SIMONRIVERS – OPOBO/NKORO12th and 13th October 2022
73NCS/C68566ADOLPHUS CLEMENTRIVERS – OYIGBO12th and 13th October 2022
74NCS/C562800GIFT MESHACKRIVERS – OYIGBO12th and 13th October 2022
75NCS/C20123MICHAEL DIKERIVERS – OYIGBO12th and 13th October 2022
76NCS/C23252BARILEERA INNOCENT SAMRIVERS – TAI12th and 13th October 2022
77NCS/C38938BARILULE JANE AANEERIVERS – TAI12th and 13th October 2022
78NCS/C429678NDIINEE FAVOURITE NU-EEBURIVERS – TAI12th and 13th October 2022
79NCS/C260596PAULINAH PRINCEWILL SAPORORIVERS – TAI12th and 13th October 2022
14th and 15th October 2022, SOKOTO, TARABA, YOBE AND ZAMFARA STATES.
SOKOTO STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C377933ABDULLAHI RABIUSOKOTO – BINJI14th and 15th October 2022
2NCS/C201130FARUK BINJI IBRAHIMSOKOTO – BINJI14th and 15th October 2022
3NCS/C178751MUHAMMAD BELLO BINJISOKOTO – BINJI14th and 15th October 2022
4NCS/C449614JABIR ABUBAKARSOKOTO – BODINGA14th and 15th October 2022
5NCS/C464915MUAWUYA AMINU HURUMISOKOTO – BODINGA14th and 15th October 2022
6NCS/C162663ABDULRAHMAN SANISOKOTO – DANGE SHUNI14th and 15th October 2022
7NCS/C320381ABUBAKAR UMAR SHUNISOKOTO – DANGE SHUNI14th and 15th October 2022
8NCS/C485166FARUKU DAMBUWA ALIYUSOKOTO – DANGE SHUNI14th and 15th October 2022
9NCS/C220771BASHAR MAGAJISOKOTO – GADA14th and 15th October 2022
10NCS/C185056BASHAR GADA BELLOSOKOTO – GADA14th and 15th October 2022
11NCS/C21888FAISAL SANISOKOTO – GADA14th and 15th October 2022
12NCS/C316159MOHAMMED BUHARI MUSASOKOTO – GADA14th and 15th October 2022
13NCS/C421962NUHU ABDULLAHISOKOTO – GADA14th and 15th October 2022
14NCS/C157516SALISU YUNUSASOKOTO – GADA14th and 15th October 2022
15NCS/C335955SHARFADDEEN ABUBAKARSOKOTO – GADA14th and 15th October 2022
16NCS/C48937ZAKARIYA MUSTAPHA KAFFESOKOTO – GADA14th and 15th October 2022
17NCS/C437765ABUBAKAR KWAKWAZO ABDULLAHISOKOTO – GORONYO14th and 15th October 2022
18NCS/C550751BILYAMINU ISMAILASOKOTO – GORONYO14th and 15th October 2022
19NCS/C162741IBRAHIM ADAMU GORONYOSOKOTO – GORONYO14th and 15th October 2022
20NCS/C183739RUFA’I BELLOSOKOTO – GORONYO14th and 15th October 2022
21NCS/C394189ALMUSTAPHA GYAL GYAL USMANSOKOTO – GUDU14th and 15th October 2022
22NCS/C281683ASHAFA MUHAMMADSOKOTO – GUDU14th and 15th October 2022
23NCS/C303403BALLE AMINU MUHAMMADSOKOTO – GUDU14th and 15th October 2022
24NCS/C304836BELLO LABARANSOKOTO – GUDU14th and 15th October 2022
25NCS/C29110IBRAHIM MUHAMMADSOKOTO – GUDU14th and 15th October 2022
26NCS/C317207ISYAKU IBRAHIMSOKOTO – GUDU14th and 15th October 2022
27NCS/C315875RABIU MIKA’ILUSOKOTO – GUDU14th and 15th October 2022
28NCS/C13110UMAR ABDULLAHISOKOTO – GUDU14th and 15th October 2022
29NCS/C271533YAHAYA ALIYU YAKUBUSOKOTO – GUDU14th and 15th October 2022
30NCS/C301960ABDULRASHID ABDULLAHISOKOTO – GWADABAWA14th and 15th October 2022
31NCS/C377556ABUBAKAR SHUAIBUSOKOTO – GWADABAWA14th and 15th October 2022
32NCS/C319101ALMUSTAPHA AMINUSOKOTO – GWADABAWA14th and 15th October 2022
33NCS/C415941AMINU DAHIRUSOKOTO – GWADABAWA14th and 15th October 2022
34NCS/C222121ABDULWALI HALIRUSOKOTO – ILLELA14th and 15th October 2022
35NCS/C355318HALI IBRAHIMSOKOTO – ILLELA14th and 15th October 2022
36NCS/C13766MUHAMMAD ADAMSOKOTO – ILLELA14th and 15th October 2022
37NCS/C301943MUHAMMAD MUJITABA MAIDABINOSOKOTO – ILLELA14th and 15th October 2022
38NCS/C377165SHUAIBU RABIUSOKOTO – ILLELA14th and 15th October 2022
39NCS/C206729YUSHA’U USMAN HARUNASOKOTO – ILLELA14th and 15th October 2022
40NCS/C328931YUSUF ABDULSALAMSOKOTO – ILLELA14th and 15th October 2022
41NCS/C550305ABDULRAUF YUSUFSOKOTO – ISA14th and 15th October 2022
42NCS/C417523MUHAMMAD ZAHARADEENSOKOTO – ISA14th and 15th October 2022
43NCS/C525282NASIRU USMAN BAFARAWASOKOTO – ISA14th and 15th October 2022
44NCS/C438581SADIKU ABDULLAHISOKOTO – ISA14th and 15th October 2022
45NCS/C353042AHMAD GARBASOKOTO – KEBBE14th and 15th October 2022
46NCS/C299496IBRAHIM HALIRUSOKOTO – KEBBE14th and 15th October 2022
47NCS/C9313JIBRIL MUSA KEBBESOKOTO – KEBBE14th and 15th October 2022
48NCS/C308542MUBARAK HAKIMSOKOTO – KEBBE14th and 15th October 2022
49NCS/C23312MUKHTAR KEBBE USMANSOKOTO – KEBBE14th and 15th October 2022
50NCS/C414694MUKTAR KEBBE ABDULLAHISOKOTO – KEBBE14th and 15th October 2022
51NCS/C396416ABUBAKAR BELLO ABUBAKARSOKOTO – KWARE14th and 15th October 2022
52NCS/C175556BASHAR ABDULLAHI ALIYUSOKOTO – KWARE14th and 15th October 2022
53NCS/C548318BELLO ALIYUSOKOTO – KWARE14th and 15th October 2022
54NCS/C176022NASIRU ABDULLAHISOKOTO – KWARE14th and 15th October 2022
55NCS/C307995YUSUF ABDULHAMIDSOKOTO – KWARE14th and 15th October 2022
56NCS/C377374HUZAIFA ABUBAKARSOKOTO – RABAH14th and 15th October 2022
57NCS/C395719SURAJO MUSASOKOTO – RABAH14th and 15th October 2022
58NCS/C166266IBRAHIM USMANSOKOTO – SABON BIRNIN14th and 15th October 2022
59NCS/C504924IBRAHIM YAKUBUSOKOTO – SABON BIRNIN14th and 15th October 2022
60NCS/C165649MAS’UD GARBASOKOTO – SABON BIRNIN14th and 15th October 2022
61NCS/C397782BALA ATTAHIRUSOKOTO – SHAGARI14th and 15th October 2022
62NCS/C70887ZAHARADEEN MODISOKOTO – SHAGARI14th and 15th October 2022
63NCS/C365672ALHAJI ABUBAKAR MANISOKOTO – SILAME14th and 15th October 2022
64NCS/C97072ALIYU USMANSOKOTO – SILAME14th and 15th October 2022
65NCS/C339683GADO AMINUSOKOTO – SILAME14th and 15th October 2022
66NCS/C266894LAWALI ABDULKADIRSOKOTO – SILAME14th and 15th October 2022
67NCS/C222087MUHAMMAD ZAHRADEEN MUHAMMADSOKOTO – SILAME14th and 15th October 2022
68NCS/C397615MUSTAPHA GADOSOKOTO – SILAME14th and 15th October 2022
69NCS/C138699SAMANA ABDULRAUFSOKOTO – SILAME14th and 15th October 2022
70NCS/C248553MUHAMMAD NASIRSOKOTO – SOKOTO NORTH14th and 15th October 2022
71NCS/C47516MUHAMMAD YUSUF NAWAWISOKOTO – SOKOTO NORTH14th and 15th October 2022
72NCS/C68318UWAISU YUSUFSOKOTO – SOKOTO NORTH14th and 15th October 2022
73NCS/C247933ABUBAKAR MU’AZUSOKOTO – SOKOTO SOUTH14th and 15th October 2022
74NCS/C190957ALIYU AHMAD NAMADINASOKOTO – SOKOTO SOUTH14th and 15th October 2022
75NCS/C198725IBRAHIM MUHAMMADSOKOTO – SOKOTO SOUTH14th and 15th October 2022
76NCS/C345569MUBARAK YUSUFSOKOTO – SOKOTO SOUTH14th and 15th October 2022
77NCS/C230575UMAR ABDULLAHI ZABURASOKOTO – SOKOTO SOUTH14th and 15th October 2022
78NCS/C304999IBRAHIM SHEHUSOKOTO – TAMBUWAL14th and 15th October 2022
79NCS/C195908AMIRU KABIRUSOKOTO – TANGAZA14th and 15th October 2022
80NCS/C219459MANIRU IBRAHIMSOKOTO – TANGAZA14th and 15th October 2022
81NCS/C186459SANUSI TANGAZA MUHAMMADSOKOTO – TANGAZA14th and 15th October 2022
82NCS/C12648ABDULLAHI TURETA ABUBAKARSOKOTO – TURETA14th and 15th October 2022
83NCS/C493014ABUBAKAR MUHAMMAD BELLOSOKOTO – TURETA14th and 15th October 2022
84NCS/C36961AHMAD BELLOSOKOTO – TURETA14th and 15th October 2022
85NCS/C136560SADIK TSAMIYA ABUBAKARSOKOTO – TURETA14th and 15th October 2022
86NCS/C190097ABUBAKAR BALASOKOTO – WAMAKKO14th and 15th October 2022
87NCS/C71370AHMAD BASHARSOKOTO – WAMAKKO14th and 15th October 2022
88NCS/C120725AUWALU GIDADOSOKOTO – WAMAKKO14th and 15th October 2022
89NCS/C387306MUSTAPHA ZAYYANUSOKOTO – WAMAKKO14th and 15th October 2022
90NCS/C405145SANUSI BAWASOKOTO – WAMAKKO14th and 15th October 2022
91NCS/C85596SHEHU MUKHTARSOKOTO – WAMAKKO14th and 15th October 2022
92NCS/C26070ABUBAKAR SANUSISOKOTO – WURNO14th and 15th October 2022
93NCS/C490379MUBARAK MUHAMMADSOKOTO – WURNO14th and 15th October 2022
94NCS/C1505YUSUF SHEHUSOKOTO – WURNO14th and 15th October 2022
95NCS/C6412ALIYU IBRAHIM MAISHANUSOKOTO – YABO14th and 15th October 2022
96NCS/C25844UMAR BELLO ABDULLAHISOKOTO – YABO14th and 15th October 2022
97NCS/C371521YAHUZA ABUBAKARSOKOTO – YABO14th and 15th October 2022
TARABA STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C314405ABUBAKAR MUBARAKTARABA – ARDO KOLA14th and 15th October 2022
2NCS/C310638AVANYA INNOCENT PHILIBUSTARABA – ARDO KOLA14th and 15th October 2022
3NCS/C306190HALILU MUBARAKTARABA – ARDO KOLA14th and 15th October 2022
4NCS/C28226RIMAMSHONG PHILEMON SHIAKITARABA – ARDO KOLA14th and 15th October 2022
5NCS/C56915SHUAIBU SANUSITARABA – ARDO KOLA14th and 15th October 2022
6NCS/C20569UMAR BELLOTARABA – ARDO KOLA14th and 15th October 2022
7NCS/C159107DAUDA ZIAULHAQUETARABA – BALI14th and 15th October 2022
8NCS/C347238INJIOV DEKERATARABA – BALI14th and 15th October 2022
9NCS/C52772NEV NGODO ORKUMATARABA – BALI14th and 15th October 2022
10NCS/C38646TERSOO AKOSUTARABA – BALI14th and 15th October 2022
11NCS/C333507ABDURRAHMAN ALHASSAN HALILUTARABA – DONGA14th and 15th October 2022
12NCS/C127324JIBRIN DWAWHE JOHNTARABA – DONGA14th and 15th October 2022
13NCS/C453494PATIENCE IDITARABA – DONGA14th and 15th October 2022
14NCS/C537484ZUBAIRU DALHATUTARABA – DONGA14th and 15th October 2022
15NCS/C175132ATIKU ABUBAKARTARABA – GASHAKA14th and 15th October 2022
16NCS/C54153DAUDA SALIHUTARABA – GASHAKA14th and 15th October 2022
17NCS/C298980FAHAD AHMEDTARABA – GASHAKA14th and 15th October 2022
18NCS/C549166FRANKLINE INNOCENTTARABA – GASHAKA14th and 15th October 2022
19NCS/C30352GANI DINSHEYA ISAACTARABA – GASHAKA14th and 15th October 2022
20NCS/C197029ISA HARUNATARABA – GASHAKA14th and 15th October 2022
21NCS/C475033KABIRU ABDULHADI ADAMTARABA – GASHAKA14th and 15th October 2022
22NCS/C311407MOHAMMED ABDULAZIZTARABA – GASHAKA14th and 15th October 2022
23NCS/C473241UMAR IBRAHIMTARABA – GASHAKA14th and 15th October 2022
24NCS/C120711YUSUF MUSATARABA – GASHAKA14th and 15th October 2022
25NCS/C171930BASIRU SALETARABA – GASSOL14th and 15th October 2022
26NCS/C300444ILIYASU IQRA MU’AZUTARABA – GASSOL14th and 15th October 2022
27NCS/C547852NASIRU YAHAYA UMARTARABA – GASSOL14th and 15th October 2022
28NCS/C300088UMAR SULEIMANTARABA – GASSOL14th and 15th October 2022
29NCS/C310937UMAR USAMA YTARABA – GASSOL14th and 15th October 2022
30NCS/C198150ABDULWAHAB YAHAYATARABA – IBI14th and 15th October 2022
31NCS/C415154ALIYU MUHAMMAD BAKOTARABA – IBI14th and 15th October 2022
32NCS/C396561ISHAKA ABUBAKARTARABA – IBI14th and 15th October 2022
33NCS/C273749LUKA DANTANI ADITARABA – IBI14th and 15th October 2022
34NCS/C159869MOHAMMED IBRAHIMTARABA – IBI14th and 15th October 2022
35NCS/C368400UMAR MUHAMMAD UMARTARABA – IBI14th and 15th October 2022
36NCS/C52488ABDULLAHI MUHAMMAD AMINUTARABA – JALINGO14th and 15th October 2022
37NCS/C15054ABDULSALAM MARWA USMANTARABA – JALINGO14th and 15th October 2022
38NCS/C300198ABUBAKAR IBRAHIMTARABA – JALINGO14th and 15th October 2022
39NCS/C64613ADNAN TANKO TANKOTARABA – JALINGO14th and 15th October 2022
40NCS/C64519UMAR AMMAR AMINUTARABA – JALINGO14th and 15th October 2022
41NCS/C387753IBRAHIM KAYADIMA SETHTARABA – LAU14th and 15th October 2022
42NCS/C166434HARRISON SAMSON MANUTARABA – SARDAUNA14th and 15th October 2022
43NCS/C51239SONNY ANNANIAS EDUTARABA – SARDAUNA14th and 15th October 2022
44NCS/C544431ZAINAB USMAN YAHAYATARABA – SARDAUNA14th and 15th October 2022
45NCS/C329375EMMANUEL SHEHU GALUMJETARABA – TAKUM14th and 15th October 2022
46NCS/C477788SAIFULLAHI TIJJANITARABA – TAKUM14th and 15th October 2022
47NCS/C438991SALISU IBRAHIMTARABA – TAKUM14th and 15th October 2022
48NCS/C325867DANIEL AUGUSTINETARABA – USSA14th and 15th October 2022
49NCS/C514348KISAKWA URENYANGTARABA – USSA14th and 15th October 2022
50NCS/C536521AMEER IBRAHIM GAMBOTARABA – WUKARI14th and 15th October 2022
51NCS/C203156EMMANUEL YAKUBU ADITARABA – WUKARI14th and 15th October 2022
52NCS/C43595JULIUS DANIEL AKULLEYTARABA – WUKARI14th and 15th October 2022
53NCS/C416715REJOICE DANAZUMI APAJITARABA – WUKARI14th and 15th October 2022
54NCS/C214957ABDULRAHMAN UMARTARABA – YORRO14th and 15th October 2022
55NCS/C258268ISAAC SIMONTARABA – YORRO14th and 15th October 2022
56NCS/C200314MUSA SAADTARABA – YORRO14th and 15th October 2022
57NCS/C1135ABUBAKAR SADIQ IMAMTARABA – ZING14th and 15th October 2022
58NCS/C401846EDWARD ZOBONBA CLETUSTARABA – ZING14th and 15th October 2022
59NCS/C412468ISAAC AUSTIN LANJAGURUTARABA – ZING14th and 15th October 2022
60NCS/C490611SOJINTI NYASORETARABA – ZING14th and 15th October 2022
YOBE STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C157163ABDULLAHI USMAN MUSAYOBE – BADE14th and 15th October 2022
2NCS/C137970ABUBAKAR MOHAMMED DANDALAYOBE – BADE14th and 15th October 2022
3NCS/C193492ALIYU ABUBAKARYOBE – BADE14th and 15th October 2022
4NCS/C308971AUWAL IBRAHIM DALAHYOBE – BADE14th and 15th October 2022
5NCS/C544168HABU MUHAMMAD DADILEYOBE – BADE14th and 15th October 2022
6NCS/C348395LAWAN ADAMU ABUBAKARYOBE – BADE14th and 15th October 2022
7NCS/C307914UMAR AHMADYOBE – BADE14th and 15th October 2022
8NCS/C341711ABDULLAHI MAHMUD ADAMUYOBE – BURSARI14th and 15th October 2022
9NCS/C306700ALI MOHAMMED DUMBAMAYOBE – BURSARI14th and 15th October 2022
10NCS/C159308ABUBAKAR BELLOYOBE – DAMATURU14th and 15th October 2022
11NCS/C53506BUKAR ALI BUKARYOBE – DAMATURU14th and 15th October 2022
12NCS/C334310ISA BULAMAYOBE – DAMATURU14th and 15th October 2022
13NCS/C427665KALLI MUKTAR WAKILYOBE – DAMATURU14th and 15th October 2022
14NCS/C367462MAHMUD ABDULLAHI INUWAYOBE – DAMATURU14th and 15th October 2022
15NCS/C229070MELE BULAMAYOBE – DAMATURU14th and 15th October 2022
16NCS/C231806MUSA ADAMU ALIYOBE – DAMATURU14th and 15th October 2022
17NCS/C7557YAKUBU UMARYOBE – DAMATURU14th and 15th October 2022
18NCS/C155984ABUBAKAR B ABDULLAHIYOBE – FIKA14th and 15th October 2022
19NCS/C155958DAUDA JOSEPH JANGAYOBE – FIKA14th and 15th October 2022
20NCS/C192674IDRISS IBN IDRISS BANDEYOBE – FIKA14th and 15th October 2022
21NCS/C45357JIBRIN ABUBAKARYOBE – FIKA14th and 15th October 2022
22NCS/C59516MUSA USMAN GADAKAYOBE – FIKA14th and 15th October 2022
23NCS/C75404MOHAMMED IDI TELAYOBE – FUNE14th and 15th October 2022
24NCS/C50130MOHAMMED LAWAN ALIYOBE – FUNE14th and 15th October 2022
25NCS/C198291IDRISA SHUAIBUYOBE – GEIDAM14th and 15th October 2022
26NCS/C422571MUHAMMED INUSAYOBE – GEIDAM14th and 15th October 2022
27NCS/C332047TIJJANI HUSSAINIYOBE – GEIDAM14th and 15th October 2022
28NCS/C422220UMAR SANDA YAROYOBE – GEIDAM14th and 15th October 2022
29NCS/C383860BUKAR TIJJANIYOBE – GUJBA14th and 15th October 2022
30NCS/C156110LAWAN SIDI BUKARYOBE – GUJBA14th and 15th October 2022
31NCS/C161488WAZIRI IBRAHIM BUKARYOBE – GUJBA14th and 15th October 2022
32NCS/C304980GARBA IBRAHIM MUSAYOBE – GULANI14th and 15th October 2022
33NCS/C305721HARUNA AHMEDYOBE – GULANI14th and 15th October 2022
34NCS/C305909MAIWARUM MUHAMMADYOBE – GULANI14th and 15th October 2022
35NCS/C332146MUHAMMAD MAHDI ABUBAKARYOBE – GULANI14th and 15th October 2022
36NCS/C308738ABUBAKAR USMANYOBE – JAKUSKO14th and 15th October 2022
37NCS/C305810KUMSAMI MOHAMMAD SALEHYOBE – JAKUSKO14th and 15th October 2022
38NCS/C476137YUSUF ALIYOBE – KARASUWA14th and 15th October 2022
39NCS/C288251ADAMU MOHAMMEDYOBE – MACHINA14th and 15th October 2022
40NCS/C194694AHMED ADOYOBE – MACHINA14th and 15th October 2022
41NCS/C81843ALI MOHAMMED MACHINAYOBE – MACHINA14th and 15th October 2022
42NCS/C68468GALTIMA MOHAMMEDYOBE – MACHINA14th and 15th October 2022
43NCS/C370373IBRAHIM AUDU BIZAYOBE – MACHINA14th and 15th October 2022
44NCS/C175142MUHAMMAD YAUYOBE – MACHINA14th and 15th October 2022
45NCS/C74224UMAR ABUBAKAR KAGUYOBE – MACHINA14th and 15th October 2022
46NCS/C361238ABBA MUSA USMANYOBE – NANGERE14th and 15th October 2022
47NCS/C5441ABUBAKAR SADIQ MANUYOBE – NANGERE14th and 15th October 2022
48NCS/C57259ADAMU TALBA IBRAHIMYOBE – NANGERE14th and 15th October 2022
49NCS/C19492AHMED ABUBAKARYOBE – NANGERE14th and 15th October 2022
50NCS/C157079HARUNA MUSA ADAMUYOBE – NANGERE14th and 15th October 2022
51NCS/C331879IBRAHIM BABAJIYOBE – NANGERE14th and 15th October 2022
52NCS/C293485MUHAMMAD ADAMU IBRAHIMYOBE – NANGERE14th and 15th October 2022
53NCS/C230577SULEIMAN ABDULLAHIYOBE – NANGERE14th and 15th October 2022
54NCS/C160208ABBA IBRAHIM MUHAMMADYOBE – NGURU14th and 15th October 2022
55NCS/C302655ABDULMUMIN IBRAHIMYOBE – NGURU14th and 15th October 2022
56NCS/C298721AUWAL ABDULLAHI IBRAHIM AUWALYOBE – NGURU14th and 15th October 2022
57NCS/C159178IBRAHIM ALINGE MUSAYOBE – NGURU14th and 15th October 2022
58NCS/C27521MA’ARUF MUHAMMAD DAGARIYOBE – NGURU14th and 15th October 2022
59NCS/C43268MUSA AHMAD AHMADYOBE – NGURU14th and 15th October 2022
60NCS/C299729USMAN ABDULMALIKYOBE – NGURU14th and 15th October 2022
61NCS/C500494ABUBAKAR ABUBAKAR IBRAHIMYOBE – TARMUWA14th and 15th October 2022
62NCS/C107633ABUBAKAR MAI HAMZAYOBE – TARMUWA14th and 15th October 2022
63NCS/C188828AHMED MOHAMMEDYOBE – TARMUWA14th and 15th October 2022
64NCS/C432139AUDU MUSAYOBE – TARMUWA14th and 15th October 2022
65NCS/C166566HASSAN KINGIMI IBRAHIMYOBE – TARMUWA14th and 15th October 2022
66NCS/C409330MUSTAPHA A. MUSTYYOBE – TARMUWA14th and 15th October 2022
67NCS/C191309AHMED MALLAM RAWAYOBE – YUNUSARI14th and 15th October 2022
68NCS/C218352ISAH USMANYOBE – YUNUSARI14th and 15th October 2022
69NCS/C298847MUHAMMAD GONIYOBE – YUNUSARI14th and 15th October 2022
70NCS/C308899MUHAMMAD IBRAHIM ZANNAYOBE – YUNUSARI14th and 15th October 2022
71NCS/C219799USMAN BABALLEYOBE – YUNUSARI14th and 15th October 2022
72NCS/C491472ALI ISAHYOBE – YUSUFARI14th and 15th October 2022
73NCS/C3297JABIR ABDULLAHIYOBE – YUSUFARI14th and 15th October 2022
74NCS/C313903LAWAN AHMEDYOBE – YUSUFARI14th and 15th October 2022
75NCS/C317205MOHAMMED ISAYOBE – YUSUFARI14th and 15th October 2022
76NCS/C316665MUHAMMED ALI ALKALIYOBE – YUSUFARI14th and 15th October 2022
77NCS/C26421UMAR ALIYU GALADIMAYOBE – YUSUFARI14th and 15th October 2022
ZAMFARA STATE
S/NOAPPLICATION IDNAMELGASCREENING DATE
1NCS/C424399ADAM MUSAZAMFARA – ANKA14th and 15th October 2022
2NCS/C11582FAHAD YUSUF ANKAZAMFARA – ANKA14th and 15th October 2022
3NCS/C93918GAZALI ALMUSTAPHAZAMFARA – ANKA14th and 15th October 2022
4NCS/C346637IBRAHIM ANKA DANDAZAMFARA – ANKA14th and 15th October 2022
5NCS/C401632RUFAI BASHIRZAMFARA – ANKA14th and 15th October 2022
6NCS/C303956AMINU ABDULMALIK MUSBAHUZAMFARA – BAKURA14th and 15th October 2022
7NCS/C73114MOHAMMED LAWAL GARBAZAMFARA – BAKURA14th and 15th October 2022
8NCS/C479863MUHAMMAD RABIU HABIBUZAMFARA – BAKURA14th and 15th October 2022
9NCS/C317636TUKUR MANSURZAMFARA – BAKURA14th and 15th October 2022
10NCS/C561516YAHAYA SALISUZAMFARA – BAKURA14th and 15th October 2022
11NCS/C311527ALIYU FARUKZAMFARA – BIRNIN MAGAJI14th and 15th October 2022
12NCS/C114084BUNYAMIN MODOMAWA ABDULLAHIZAMFARA – BIRNIN MAGAJI14th and 15th October 2022
13NCS/C312616IBRAHIM GODEL ABDULLAHIZAMFARA – BIRNIN MAGAJI14th and 15th October 2022
14NCS/C178683SALISU MUHAMMADZAMFARA – BIRNIN MAGAJI14th and 15th October 2022
15NCS/C410549SURAJO SANIZAMFARA – BIRNIN MAGAJI14th and 15th October 2022
16NCS/C399933YUSUF LAWALIZAMFARA – BIRNIN MAGAJI14th and 15th October 2022
17NCS/C184626ABDULNASIR MALAM HASSANZAMFARA – BUKKUYUM14th and 15th October 2022
18NCS/C30709GAZALI MUHAMMADZAMFARA – BUKKUYUM14th and 15th October 2022
19NCS/C34959MUSA ABDULHAMIDZAMFARA – BUKKUYUM14th and 15th October 2022
20NCS/C353840MUSA UMARZAMFARA – BUKKUYUM14th and 15th October 2022
21NCS/C1669MUSA UMMARZAMFARA – BUKKUYUM14th and 15th October 2022
22NCS/C6859AHMED SULEIMAN LABBOZAMFARA – BUNGUDU14th and 15th October 2022
23NCS/C215216MUHAMMAD UMARZAMFARA – BUNGUDU14th and 15th October 2022
24NCS/C524893UMAR GARBA BUNGUDUZAMFARA – BUNGUDU14th and 15th October 2022
25NCS/C329683ANAS MUAZUZAMFARA – CHAFE14th and 15th October 2022
26NCS/C172777JAMILU ALIYUZAMFARA – CHAFE14th and 15th October 2022
27NCS/C12016KABIRU ISAHZAMFARA – CHAFE14th and 15th October 2022
28NCS/C105604MUHAMMAD SAIDZAMFARA – CHAFE14th and 15th October 2022
29NCS/C256690HUZAIFA LAUWALIZAMFARA – GUMMI14th and 15th October 2022
30NCS/C366512MANSUR ABDULLAHIZAMFARA – GUMMI14th and 15th October 2022
31NCS/C366740MANSUR SHEHUZAMFARA – GUMMI14th and 15th October 2022
32NCS/C167088YAHAYA ABUBAKARZAMFARA – GUMMI14th and 15th October 2022
33NCS/C298716SAIDU SAIFULLAHIZAMFARA – GUSAU14th and 15th October 2022
34NCS/C298915SAIDU SANIZAMFARA – GUSAU14th and 15th October 2022
35NCS/C546839ABBA ABDULKARIMZAMFARA – KAURA NAMODA14th and 15th October 2022
36NCS/C325557MUDASSIRU MUHAMMADZAMFARA – KAURA NAMODA14th and 15th October 2022
37NCS/C13096ABDULAZIZ NASIRUZAMFARA – MARADUN14th and 15th October 2022
38NCS/C428494ABDULLAHI ABDULKADIRZAMFARA – MARADUN14th and 15th October 2022
39NCS/C303765NURA ABDULLAHIZAMFARA – MARADUN14th and 15th October 2022
40NCS/C544054SALISU ALIYUZAMFARA – MARADUN14th and 15th October 2022
41NCS/C303845SANI MAHADIZAMFARA – MARADUN14th and 15th October 2022
42NCS/C437606USMAN DAHIRUZAMFARA – MARADUN14th and 15th October 2022
43NCS/C94099ZAIYANU MUHAMMEDZAMFARA – MARADUN14th and 15th October 2022
44NCS/C447977BILYAMINU SULAIMANZAMFARA – MARU14th and 15th October 2022
45NCS/C303687ABBAS ABDULHAMIDZAMFARA – SHINKAFI14th and 15th October 2022
46NCS/C301824ABDULLAHI ABDULRASHIDZAMFARA – SHINKAFI14th and 15th October 2022
47NCS/C204931ABUBAKAR SAIDUZAMFARA – SHINKAFI14th and 15th October 2022
48NCS/C189579AYUBA ALIYUZAMFARA – SHINKAFI14th and 15th October 2022
49NCS/C158436NAFIU MUSA ABDULLAHIZAMFARA – SHINKAFI14th and 15th October 2022
50NCS/C307514NASIRU SALIMZAMFARA – SHINKAFI14th and 15th October 2022
51NCS/C493178AHMAD MA’AJI USMANZAMFARA – ZURMI14th and 15th October 2022
52NCS/C463221BASHAR AMINUZAMFARA – ZURMI14th and 15th October 2022
53NCS/C353006SALISU ABUBAKARZAMFARA – ZURMI14th and 15th October 2022

As part of the ongoing recruitment exercise, the following candidates are invited to participate in a CBT scheduled to hold on Tuesday 23rd August 2022 at Sascon International School, 19A Yedseram Street, Maitama Abuja by 8am.

Guideline:

  • Candidates should present themselves two hours prior to the examination time for screening and documentation purposes.
  • Candidates are to come with original and photocopy of the means of identification used in online job application. Failure to do so will lead to automatic disqualification as other means of identification will not be accepted.
  • Candidates are required to submit two passport photographs at the screening point.

No candidate will be allowed to carry personal effects including electronic devices to the examination hall. Abuse of this directive will lead to automatic disqualification.

CONSOL 08
S NOFULL NAMESSTATE/LGAPOSITION APPLIED
1ANGEL  JOHNSONABIA – OBI NGWAComputer/ICT
2CHRISTIAN CHIMEREUCHEYA AHUEKWEABIA – OBI NGWAMarine
3GIDEON CHIEMEKA CHIMAEZEABIA – OBI NGWAQuantity Surveying
4PAULINUS CHUKWUKA NWAGUABIA – UMU NNEOCHIComputer/ICT
5ONYINYECHI PROMISE ONWUKAABIA – UMU NNEOCHIMedical Doctors
6FAITH CHIOMA ONWUKWEABIA – UMU NNEOCHISecretarial Studies
7ANOLABA PHILIP CHIWENDUABIA – UKWA WESTLaw
8DANIEL BASSEY INYANGAKWA IBOM – ITUMarine
9EDEDET EDET AKPANAKWA IBOM – ITUMarine
10GENIAL UDUAKABASI VICTORAKWA IBOM – ITUNursing
11CHIGOZIE DAMIAN ARONUANAMBRA – EKWUSIGOMedical Lab
12FAUSTINA  OGUORAANAMBRA – EKWUSIGOMedical Lab
13CHIOMA EUCHARIA NWOKWUANAMBRA – EKWUSIGOPharmacy
14KACHI OZIOMA IBEZIMANAMBRA – IDEMILI NORTHActuarial Science
15FRANCISCA UCHECHUKWU ONWUDIWEANAMBRA – IDEMILI NORTHNursing
16KINGSLEY CHIGBO ORAKWUEANAMBRA – IDEMILI NORTHSecretarial Studies
17ADAOBI ADAOBI INNOCENTIAANAMBRA – IHIALAAudit
18KINGSLEY IKECHUKWU EZEOKOLIEANAMBRA – IHIALAStores/Procurement
19NNABUGWU MARINUS IFEANYIANAMBRA – IHIALAStores/Procurement
20IDORENYIN SUNDAY UDOSENCROSS RIVER  – ITUAudit
21DEBORAH AWELE IKEMDELTA – ANIOCHA SOUTHLaw
22ESTHER IJEOMA EDOZIEDELTA – ANIOCHA SOUTHMedical Lab
23JEFFREY CHIDI CHINEMEOGORDELTA – ANIOCHA SOUTHSecretarial Studies
24OSAKWE LOVETH ADANMADELTA – NDOKWA EASTSecretarial Studies
25OSAKWE LOVETH ADANMADELTA – NDOKWA EASTSecretarial Studies
26FELIX  IZIDELTA – NDOKWA EASTStores/Procurement
27PRINCE OMOVIGHO OJODELTA – UGHELLI NORTHAudit
28ANTHONY OGHENERUKEWVE OKORODELTA – UGHELLI NORTHComputer/ICT
29AKPOJOTOR  ERHIMUDELTA – UGHELLI NORTHMedical Lab
30EMUOBOHWO EVELYN ABUDELTA – UGHELLI NORTHNursing
31RIAKPORHE EBENEZER WAIVEDELTA – UGHELLI SOUTHLaw
32ONELOOGAH MARTHA ONYINYECHIEBONYI – IKWOLaw
33DORI  NWANZEEDO – IKPOBA OKHA Nursing
34OSEMWENGIE OMOYEMWEN FAITHEDO – IKPOBA OKHA Secretarial Studies
35GABRIEL OSAGIE IGBINOSAEDO – UHUNMWONDEComputer/ICT
36EDOSOMWAN ABIEYUWA AMANDAEDO – UHUNMWONDENursing
37CHARITY OSARIEMWEN GODWINEDO – UHUNMWONDESecretarial Studies
38OLUMIDE ENIOLA OGUNLOLAEKITI – IKOLE-EKITIComputer/ICT
39SAMUEL  AWOYEMIEKITI – ILEJEMEJECommunication Engineering
40OLUWANIFESIMI MARY KEHINDEEKITI – ILEJEMEJEHealth Information Management
41ONOH ZEPH CHETANNAENUGU – ENUGU NORTHComputer/ICT
42STEPHEN EBUBE OKWORENUGU – ENUGU NORTHComputer/ICT
43EMEKA EMMANUEL AGUBAENUGU – ENUGU NORTHGeneral Duty
44AUGUSTINE EMEKA NNAJIENUGU – NKANU EASTMarine
45ANI IKECHUKWU DANIELENUGU – NKANU EASTSecretarial Studies
46MICHAEL EBELE NNAJIENUGU – NKANU EASTSecretarial Studies
47CHRISTIAN NKEMJIKA NWABUEZEIMO – EZINIHITTEMedical Lab
48NNABUIHE  GLORYIMO – EZINIHITTESecretarial Studies
49PROMISE  ANURUNWAIMO – EZINIHITTESecretarial Studies
50IWUJI GLORIA OBIANUJUIMO – ISUNursing
51CAMINUS ONYEKACHI UGBOAJAIMO – ISUPharmacy
52ANTHONY MBA KINGSLEYIMO – ISUSecretarial Studies
53CHRISTOPHER KOSISOCHUKWU ANYIAMIMO – NWANGELEAudit
54PRECIOUS RACHAEL NWADIKEIMO – NWANGELELaw
55EMMANUEL  IHEDOROIMO – NWANGELEMedical Doctors
56CHIDINMA BELOVE IHEMEIMO – ORLUNursing
57CHIOMA JESSICA EMEREOLEIMO – ORLUNursing
58DELPHINE CHIAMAKA EMERUWAIMO – ORLUNursing
59JUDITH OBIANUJU EGUOGWUIMO – ORLUNursing
60CHIDIUTO FELICITAS OKAFORIMO – ORLU-WESTLaw
61CHIZOMAN THELMA ETEAMAIMO – OWERRI-NORTHLaw
62ZAINAB MUSA SALEHJIGAWA – MAIGATARIMarine
63ABUBAKAR UMAR BUNZAKEBBI – BUNZANursing
64NUHU ABBA UMARKEBBI – BUNZAStores/Procurement
65AROME ROMSY YUSUFKOGI – IDAHStores/Procurement
66BAMIDELE SUNDAY ABELKOGI – MOPA MUROActuarial Science
67BELLO JAMES BELLOKOGI – MOPA MUROStores/Procurement
68REJOICE OMOYAJOLA ABIODUNKOGI – MOPA MUROStores/Procurement
69TEMITOPE OMONYI JOSEPHKOGI – MOPA MUROComputer/ICT
70AISHA YAKUBUKOGI – OFUComputer/ICT
71MOMOHJIMOH EMMANUEL OSENIKOGI – OGORI MAGONGOSecretarial Studies
72ROSELINE DUPE MICHAELKOGI – OGORI MAGONGOSecretarial Studies
73JOEL  ODAMAKOGI – OGORI MAGONGOStores/Procurement
74ABEJIDE GBENGA DAVIDKOGI – YAGBA-EASTComputer/ICT
75OLUWADAMILOLA MARY OGUNBIYILAGOS – ALIMOSHOComputer/ICT
76OMOLARA ANIKE IDOWULAGOS – ALIMOSHOComputer/ICT
77SULAIMON RASHEED OWOLABILAGOS – ALIMOSHOComputer/ICT
78OLUWADAMILARE TOHEEB ADETONALAGOS – ETI OSAComputer/ICT
79VICTORIA TEMITOPE ALEXANDERLAGOS – ETI OSAComputer/ICT
80SILIFAT OMOBOLANLE LAWALLAGOS – ETI OSAStores/Procurement
81IZEZE OLUBUSAYO TEMITOPELAGOS – IKEJAComputer/ICT
82ADERONKE MARIAM OWODUNNILAGOS – IKEJASecretarial Studies
83KUDUS ENITAN HAMEEDLAGOS – IKEJAStores/Procurement
84TAIWO OLUWASEGUN ADEBISILAGOS – KOSOFEComputer/ICT
85ADEYINKA FLORENCE ONAYEMILAGOS – KOSOFEStores/Procurement
86QUADEEMAT ABISOLA BALOGUNLAGOS – KOSOFEStores/Procurement
87AGBOOLA  AGBABIAKALAGOS – OSHODI-ISOLOGeneral Duty
88SAHEED OLADIMEJI MAJOYEGBELAGOS – OSHODI-ISOLOGeneral Duty
89ABUBAKAR SADIQ USMANNASSARAWA – TOTOCOMPUTER/ICT
90IBIKUNLE ABDULKAREEM SOLANKEOGUN – ABEOKUTA-SOUTHCOMPUTER/ICT
91MUKAILA DAMILOLA OLAOGUNOGUN – EWEKOROActuarial Science
92FOLORUNSO KEHINDE TOBILOBAOGUN – EWEKOROSecretarial Studies
93TEMITOPE NIL OYEBOLAOGUN – EWEKOROStores/Procurement
94OLUWASEGUN ADEGBOYEGA OLOWOOFAYOKUOGUN – IJEBU NORTHComputer/ICT
95OYEYEMI TITUS ODUGBOSEOGUN – IJEBU NORTHComputer/ICT
96OLAJESUTORO OLUSOLA OLANIYANOGUN – IJEBU NORTHStores/Procurement
97AZEEZ OLUWATOBI SUNMOLAOGUN – ODOGBOLUCommunication Engineering
98ADEGBOYEGA SIMILEOLUWA ADEBAYOOGUN – ODOGBOLUSecretarial Studies
99OGUNBOWALE OLUWATOBI STEPHANIEOGUN – ODOGBOLUSecretarial Studies
100FUNMILAYO MEWAYONE ORUNESAJOOGUN – OGUN WATERSIDEComputer/ICT
101SAMSON TEMITAYO AMUREOGUN – OGUN WATERSIDESecretarial Studies
102TAIWO DAMILARE YINUSAOGUN – OGUN WATERSIDESecretarial Studies
103ABIODUN SAMUEL SOFODUOGUN – REMO NORTHSecretarial Studies
104YETUNDE OLUWAKEMI AWOLESIOGUN – REMO NORTHSecretarial Studies
105SHOYINKA EMMANUEL ANUOLUWAPOOGUN – REMO NORTHStores/Procurement
106AKOSILE OLAYEMI OLAYEMIONDO – AKURE NORTHCommunication Engineering
107OLUWAKEMI GRACE FAGBUYIROONDO – AKURE NORTHSecretarial Studies
108AYODEJI  ADUONDO – AKURE NORTHStores/Procurement
109OMOSEHIN OMOSUYI SINAONDO – ODIGBOComputer/ICT
110VICTOR OLUWATAYO ADESANLUONDO – ODIGBOSecretarial Studies
111ALABA THOMPSON FATOGUNONDO – OSESecretarial Studies
112ODIPE BOSE MODUPEONDO – OSESecretarial Studies
113OGUNGBE AANUOLUWAPO DAMILOLAONDO – OSESecretarial Studies
114MODUPEOLA ABIODUN OTEYOLANUOSUN – ATAKUNMOSA EASTActuarial Science
115EMMANUEL ALABA OLOWOYEYEOSUN – ATAKUNMOSA EASTGeneral Duty
116BABATUNDE GABRIEL KOLAWOLEOSUN – ATAKUNMOSA EASTQuantity Surveying
117OLUWAFEMI MICHAEL JEGEDEOSUN – ATAKUNMOSA EASTSecretarial Studies
118JESUTOFUNMI OMORADEYO ADEBIYIOSUN – IFE SOUTHHealth Information Management
119OLUWAFEMI BAYO VICTOROSUN – IFE SOUTHStores/Procurement
120OLUMAKINWA OLABODE FADAREOSUN – OBOKUNMedical Lab
121ODEYEMI SAMUEL OLUFEMIOSUN – OBOKUNSecretarial Studies
122OLADELE ESTHER ABIODUNOSUN – OBOKUNSecretarial Studies
123ABIODUN  AFOLAYANKAOSUN – OLORUNDAComputer/ICT
124ABDULMALIK ABIODUN AKINTOLAOSUN – OLORUNDALaw
125NAFISAT ADENIKE JIMOHOSUN – OLORUNDASecretarial Studies
126TOMISIN SOLOMON ASUNMOOYO – AFIJIOGeneral Duty
127ADEOSUN OLATUNDE DAREOYO – EGBEDASecretarial Studies
128CHRISTIANA OLUWAPAMILERIN ASAMUOYO – EGBEDASecretarial Studies
129JOSEPH BAMIKOLE ADEYANJUOYO – EGBEDASecretarial Studies
130ABIDEEN ADEOLA HAMMEDOYO – ISEYINQuantity Surveying
131SAKIRU OLUMIDE AKINYEMIOYO – KAJOLAAudit
132SARUQ MORIDIYAT OLAJUMOKEOYO – KAJOLANursing
133GWUNGOKIKERE DAVID DAVIDRIVERS – ANDONIAudit
134ANDERSON ANDERSON AWAJIOGBANARIVERS – ANDONIMarine
135TUMUSIBI  ABRAHAMRIVERS – ANDONINursing
136NWOGU EJIKE DANIELRIVERS – ETCHEMarine
137EDNA  NWOKOCHARIVERS – ETCHESecretarial Studies
138GLADYS  AMAECHIRIVERS – ETCHESecretarial Studies
139WONIGWE CHIBUIKE GODWINRIVERS – IKWERRELaw
140ANOKURU CHIOMA LUKERIVERS – IKWERREMedical Lab
141ONYINYECHI PRECIOUS AGOCHIRIVERS – IKWERRESecretarial Studies
142ADOLPHUS  CLEMENTRIVERS – OYIGBOComputer/ICT
143NELSON FORTUNE FORTUNERIVERS – OYIGBOComputer/ICT
144MICHAEL  DIKERIVERS – OYIGBOLaw
145JABIR ABUBAKARSOKOTO – BODINGAComputer/ICT
146MALAMI ALTINESOKOTO – YABOComputer/ICT

CONSOL 6
SNOFULL NAMESSTATE/LGAPOSITION APPLIED
1EMMANUEL UGOCHUKWU EZEABIA – IKWUANOGeneral Duty
2PRECIOUS UGOCHI EZITONYEABIA – IKWUANOGeneral Duty
3GODFREY OBBINA DARLINGTONABIA – IKWUANONursing
4GOODNESS  OGBONNAABIA – ISIALA NGWA NORTHCommunication Engineering
5GODWIN  CHINWENDUABIA – ISIALA NGWA NORTHGeneral Duty
6ELUWA UGOCHI CYNTHIAABIA – ISIALA NGWA NORTHNursing
7AMARACHI IKE KALUABIA – OHAFIAGeneral Duty
8IKECHUKWU OKEREKE NJOKUABIA – OHAFIAGeneral Duty
9NNENNA MARY EMELEAWAABIA – OHAFIAGeneral Duty
10USMAN  ISAADAMAWA – DEMSAAudit
11NURUDEEN  UMARADAMAWA – DEMSAMarine
12AUWAL  ABUBAKARADAMAWA – DEMSANutrition/Dietary
13GANAKUNSO  ELAMADAMAWA – TOUNGOHealth Service Administration
14JANET MFON UDOAKWA IBOM – IBENOGENERAL DUTY
15JANET FRANCIS JACOBAKWA IBOM – OBOT AKARAAccounts
16EMEM UDOH SUNDAYAKWA IBOM – OBOT AKARAGeneral Duty
17UTIBE NSE AKPANAKWA IBOM – OBOT AKARAGeneral Duty
18ABIGAIL GABRIEL UWEHAKWA IBOM – ORONGeneral Duty
19CAROLINE ERNEST ETIMAKWA IBOM – ORONGeneral Duty
20SAMUEL KELECHUKWU AMOBIANAMBRA – IDEMILI NORTHAccounts
21CHIAMAKA MERCY UZORANAMBRA – IDEMILI NORTHGeneral Duty
22CHIDERA FELIX IKEOGUANAMBRA – IDEMILI NORTHGeneral Duty
23ONUKELOBI CHINWENDU JOYANAMBRA – IHIALAGeneral Duty
24TOCHUKWU CHRISTIAN ALADIMMAANAMBRA – IHIALAGeneral Duty
25DAVID  ROMENANAMBRA – IHIALAMarine
26EMENIKE JUDE CHIAZORANAMBRA – ONITSHA SOUTHAccounts
27BUNAPATEI PRESTIGE AFUNBAYELSA – SOUTHERN IJAWGeneral Duty
28MIENBO  EBIPADEIBAYELSA – SOUTHERN IJAWGeneral Duty
29SAMUEL EBIMOBOWEI EASTERDAYBAYELSA – SOUTHERN IJAWHealth Information Management
30BLESSING OKE OGBUBENUE – ADOCommunication Engineering
31ONAZI MOSES EGWURUBEBENUE – ADOGeneral Duty
32OTSEME  EMMANUELBENUE – ADOGeneral Duty
33JEREMIAH ISHAYABORNO – CHIBOKGeneral Duty
34SAMSON  HASSANBORNO – GUZAMALAAccounts
35ABUBAKAR HASSAN MAIBEBORNO – GUZAMALAGeneral Duty
36MUHAMMAD IBRAHIM BASHIRBORNO – GUZAMALAGeneral Duty
37CECILIA BANKU BINANGCROSS RIVER – BOKIGeneral Duty
38EWA MATHIAS EWACROSS RIVER – BOKIGeneral Duty
39OBI MICHEAL TAKIMCROSS RIVER – BOKIGeneral Duty
40ASIBONG ABRAHAM ASIBONGCROSS RIVER – CALABAR MUNICIPALComputer/ICT
41JOY ERNEST OKONCROSS RIVER – CALABAR MUNICIPALGeneral Duty
42PAUL EFFIONG EFFIONGCROSS RIVER – CALABAR MUNICIPALGeneral Duty
43FLORENCE EGBE ODUCROSS RIVER – ETUNGNursing
44PATRICIA NYEN MGBECROSS RIVER – ETUNGNursing
45PATRICIA NYEN MGBECROSS RIVER – ETUNGNursing
46CHRISTOPHER OTABA EZAMACROSS RIVER – OBUBRAGeneral Duty
47ISRAEL JAMES ILANGCROSS RIVER – OBUBRAGeneral Duty
48SAVIOUR ENO IKPANCROSS RIVER – OBUBRAHealth Information Management
49ADA LUCY EKAMANDECROSS RIVER – OBUDUGeneral Duty
50MIRACLE IPEH ADIECROSS RIVER – OBUDUGeneral Duty
51ALELELE TERESMEG AWHOBIWOMCROSS RIVER – OBUDUNursing
52THOMPSON AKPE OGEMCROSS RIVER – OBUDURELIGIOUS AFFAIRS UNIT
53EUNAN UBA NKATACROSS RIVER – OGOJAAccounts
54IGU DIVINE ALOCROSS RIVER – OGOJAGeneral Duty
55UGA-IFU JOSEPH IKIDISHORCROSS RIVER – OGOJAMarine
56JAMES PRECIOUS EMMANUELLADELTA – IKA NORTH EASTAccounts
57LUCKY BLESSING UKONEEDELTA – IKA NORTH EASTAccounts
58OFIEBOR  MARVELLOUSDELTA – IKA NORTH EASTNursing
59IYEKE  ENDURANCEDELTA – IKA SOUTHComputer/ICT
60GODWIN PRECIOUS UHUNUMADELTA – IKA SOUTHGeneral Duty
61PEACE CHUKWUEKWE CELESTINEDELTA – IKA SOUTHGeneral Duty
62OBUKE  KELVINDELTA – ISOKO NORTHMarine
63OGHENEMARO JEREMIAH EMALERETADELTA – ISOKO NORTHMarine
64TIMOTHY COLLINS OREVADELTA – ISOKO NORTHMarine
65EBINUM ANWULI HAPPINESSDELTA – NDOKWA WESTGeneral Duty
66EZEKIEL IKECHUKWU IDIAGBORDELTA – NDOKWA WESTGeneral Duty
67KINGSLEY KING SOLOMONDELTA – NDOKWA WESTGeneral Duty
68JOAN EBIDENERE AGORIDELTA – PATANIGeneral Duty
69ESTHER IGHO OMOYIBODELTA – UDUGENERAL DUTY
70GEORGE OGHENEKEVWE BLESSINGDELTA – UDUGENERAL DUTY
71MUKORO IROROWHO DANIELDELTA – UDUGENERAL DUTY
72EGOH OGHENEOHWOMUEDELTA – UGHELI-NORTHGeneral Duty
73UMUDJERE EWHUBARHE DESTINYDELTA – UVWIEComputer/ICT
74ERUTE PRINCE OGHENEOVODELTA – UVWIEGeneral Duty
75MITCHELL EBIBOH KOROGBENEDELTA – WARRI SOUTH WESTAccounts
76EKIO KOROGBENE MITCHELLDELTA – WARRI SOUTH WESTGeneral Duty
77GOODNEWS EBI DAVIDDELTA – WARRI SOUTH WESTGeneral Duty
78EZE UGOCHUKWU BONIFACEEBONYI – IKWOGeneral Duty
79MONDAY  NWANKWOEBONYI – IKWOGeneral Duty
80NWELE UDOCHUKWU NWORIEEBONYI – IKWOGeneral Duty
81BENARD ESOHE HOPEEDO – EGORGeneral Duty
82UWAGBOE  NORUWAEDO – EGORGeneral Duty
83AFEKELU  FRIDAYEDO – ESAN CENTRALGeneral Duty
84ODALO GODDAY IYOHAEDO – ESAN CENTRALGeneral Duty
85SUCCESS OSEKHALE EHIMENEDO – ESAN CENTRALGeneral Duty
86CHINEDU SALAMI SALAMIEDO – ESAN WESTGeneral Duty
87PAUL OMODIABLE OGHUMAEDO – ESAN WESTGeneral Duty
88REBECCA IRETI-OLUWA EDIONWELEEDO – ESAN WESTGeneral Duty
89OSAKPOLOR WISDOM AGBONAEDO – IGUEBENCommunication Engineering
90ANDY INFLUENCE AMENAWUEDO – IGUEBENGeneral Duty
91OSAWALU  IGINUAEDO – IGUEBENGeneral Duty
92EKENE GODSPEACE OSARETINEDO – ORHIONMWONGeneral Duty
93PRAISE ABIEYUWA ALOHANEDO – ORHIONMWONGeneral Duty
94ONYEKA NELSON ONOMAEDO – ORHIONMWONMarine
95OSARO GOLDEN ETINOSAEDO – UHUNMWONDECommunication Engineering
96ADEIGBE PRECIOUS OLUWATOYINEDO – UHUNMWONDEGeneral Duty
97OGIUGO PETER AISOSAEDO – UHUNMWONDEGeneral Duty
98KEHINDE MARY OWOEYEEKITI – IKERECommunication/Camera Handling/Photography
99OLAOLUWA AKINWUMI OLOWOYEYEEKITI – IKERECommunication/Camera Handling/Photography
100AYOMIDE SAMUEL ADEDARAEKITI – IKEREGeneral Duty
101OLASUNKANMI MOSES AYENIEKITI – MOBACommunication/Camera Handling/Photography
102MAYOWA OLUWAFEMI ADESOLAEKITI – MOBAGeneral Duty
103SUNDAY ADEKUNLE IBRAHIMEKITI – MOBAGeneral Duty
104EDEOGA EPHRAIM CHINECHEREMENUGU – ISI UZOGeneral Duty
105GODWIN CHINEDU ODOHABUCHIENUGU – ISI UZOGeneral Duty
106OBEAGU MIRACLE CHINEMEREMENUGU – ISI UZOGeneral Duty
107OGECHI PRECIOUS EGBOENUGU – NKANU EASTGeneral Duty
108VICTORIA NNEAMAKA NWODOENUGU – NKANU EASTGeneral Duty
109NNAMANI RAPHAEL CHUKWUEMEKAENUGU – NKANU EASTMarine
110ANOCHIE CALISTA CHIDIMMAIMO – ABOH MBAISEAccounts
111ONWUHA CONFIDENCE ANULIKAIMO – ABOH MBAISEHealth Information Management
112CYNTHIA OLUCHI EZEHIMO – ABOH MBAISENursing
113EMMANUEL  AGUIMO – IDEATO NORTHCommunication/Camera Handling/Photography
114IKENNA MARTIN ONUOHAIMO – IDEATO NORTHGeneral Duty
115EDNA  CHIAMAKAIMO – IDEATO NORTHHealth Information Management
116EJIM OZIOMA GLORYIMO – IHITTE/UBOMAAccounts
117DANIEL CHIGOZIE PAULIMO – IHITTE/UBOMAGeneral Duty
118VICTORIA  OKONKWOIMO – IHITTE/UBOMANutrition/Dietary
119BRIGHT CHINATU WOKEJIIMO – ISUCommunication Engineering
120EBIERE BLESSING OKOROIMO – ISUGeneral Duty
121FAVOUR CHINENYE IHEMEIMO – ISUGeneral Duty
122CHUKWUEBUKA GODSPOWER USOHIMO – MBAITOLIGeneral Duty
123IFUNANYA  UDUNNAIMO – MBAITOLIGeneral Duty
124QUEEN ADAOBI OBIAKORIMO – MBAITOLIGeneral Duty
125ANYANWU PRINCE KELECHUKWUIMO – NGOR OKPALAAccounts
126SUNDAY NKEMAKONAM UKAEGBUIMO – NGOR OKPALAGeneral Duty
127DANIEL IKECHUKWU OKEREIMO – NGOR OKPALANursing
128CYNTHIA VALENTINE NNAOCHEIMO – NJABAAccounts
129IBRAHIM UMAR ADAMIMO – NJABAComputer/ICT
130TERRY OLUCHI OJIAKAIMO – NJABAGeneral Duty
131CHINAKA VICTOR IFEANYIIMO – NKWERREGeneral Duty
132PEACE ODINAKACHUKWU OJUKWUIMO – NKWERREGENERAL DUTY
133SHERRY IHEOMA ANYIAMIMO – NKWERREGENERAL DUTY
134CHIAMAKA PRECIOUS CHIKWEMIMO – NWANGELEAccounts
135NNODIM CHIBUEZE JOHNIMO – NWANGELEAccounts
136STANLEY CHIBUIKE ONYEMANUCHEIMO – NWANGELEGeneral Duty
137JACINTA OLUCHI UKAUWAIMO – OBOWOGeneral Duty
138ONYEOCHA GOODLUCK OBINNAIMO – OBOWOGeneral Duty
139PROMISE CHIAGOZIE UZOCHUKWUIMO – OBOWOGeneral Duty
140ANYIMO ONYEDIKA EMMANUELIMO – ORU EASTGENERAL DUTY
141MGBARU CHIDINMA DIVINEIMO – ORU EASTGENERAL DUTY
142OKORO CHIBUZOR EVERISTUSIMO – ORU EASTGENERAL DUTY
143DAVID CHINONYEREM UNACHUKWUIMO – OWERRI MUNICIPALGeneral Duty
144OGBONNA OLACHI JANEIMO – OWERRI MUNICIPALGENERAL DUTY
145AUWALU ADAMU ZAKARIYAJIGAWA – MALAM MADORIGeneral Duty
146SHUAIBU NUHUJIGAWA – MALAM MADORIGeneral Duty
147BABANGIDA MAMUDAKADUNA – SOBAGeneral Duty
148TASIU  BELLOKEBBI – KALGOAccounts
149ABDULBARI BAWA MUSAKEBBI – KALGOHealth Information Management
150MUHAMMED BABA IBRAHIMKOGI – KOTON KARFEHealth Service Administration
151ZEENATU AJANIGO ABDULKOGI – OFUGeneral Duty
152DORCAS ANUOLUWA EMMANUELKOGI – YAGBA WESTGeneral Duty
153OLUWABUNMI BLESSING ABAYOMIKOGI – YAGBA WESTGeneral Duty
154SAMUEL HOPE SEGUNKOGI – YAGBA WESTGeneral Duty
155ABUBAKARI  ISSAKWARA – EDUAudit
156ABDULLAHI SHAABA JUBRILKWARA – EDUMarine
157JUBRIL SHAABA ABDULLAHIKWARA – EDUMarine
158ADEPITAN JANET OLAPEJULAGOS – AGEGEGENERAL DUTY
159BELLO OKIKIOLA TOHEEBLAGOS – AGEGEGeneral Duty
160SAMUEL OPEYEMI ALADEJOBILAGOS – AGEGEGENERAL DUTY
161JAMES COLLINS PACTRICKLAGOS – ALIMOSHOComputer/ICT
162MEMUNAT IBINABO YUSUFLAGOS – ALIMOSHOGeneral Duty
163OLUWAFEMI IKECHUKWU ABIOLALAGOS – ALIMOSHOGeneral Duty
164FUJAH MICHAEL AKEEMLAGOS – BADAGRYCommunication Engineering
165ALEXANDRA OVIAVO ALUKULAGOS – BADAGRYGeneral Duty
166AYODELE BENJAMIN BAMIDELELAGOS – BADAGRYGeneral Duty
167OWOLABI RAIMOT FOLAKELAGOS – ETI OSAAccounts
168AWOSANYA ADEBAYO MUSTAPHALAGOS – ETI OSACommunication Engineering
169AYOMIDE OLUWATOBILOBA OGUNDARELAGOS – ETI OSAGeneral Duty
170WALEED-AHMAD  BAKARELAGOS – LAGOS ISLANDCommunication Engineering
171BAMGBALA VICTOR CORNELIUSLAGOS – LAGOS ISLANDCommunication/Camera Handling/Photography
172AIRAT BUSOLA ADAGUNLAGOS – LAGOS ISLANDGeneral Duty
173AISHAT OPEYEMI JIMOHLAGOS – OJOAccounts
174CLEMENT-OLOWU EMMANUEL ADEKUNLELAGOS – OJOGeneral Duty
175OMOTOLANI MUDIRAKAT OMOLEDUNLAGOS – OJOGeneral Duty
176OMIWOLE OLUWAKEMI ELIZABETHLAGOS – OSHODI-ISOLOAudit
177JUBRIL MUNIRAT MOBOLAJILAGOS – OSHODI-ISOLOCommunication/Camera Handling/Photography
178LATEEF ADELEYE IDOWULAGOS – OSHODI-ISOLOGeneral Duty
179AJIBOLA EMMANUEL OJURILAGOS – SHOMOLUCommunication/Camera Handling/Photography
180AYODELE OLUWASEYI PHILIPOGUN – EGBADO NORTHGeneral Duty
181OLALEYE TESLIM OLAKUNLEOGUN – EGBADO NORTHGeneral Duty
182OLANLOKUN OLAYINKA JOHNOGUN – EGBADO NORTHGeneral Duty
183ADEOSUN BUSAYO ESTHEROGUN – EGBADO SOUTHGeneral Duty
184OLUFEMI BAMIDELE ABODUNRINOGUN – EGBADO SOUTHGeneral Duty
185OLUWALANA SAMUEL OLUWASEGUNOGUN – EGBADO SOUTHGeneral Duty
186OSIBOWALE OLUWAFEMI MICHAELOGUN – IJEBU NORTH EASTAccounts
187SAMUEL BABASHOLA OKUNRIBIDOOGUN – IJEBU NORTH EASTGeneral Duty
188VICTOR ESTHER MERCYOGUN – IJEBU NORTH EASTGeneral Duty
189SANUSI OLUWAYEMISI ADIJATOGUN – IKENNEAccounts
190AYOMIDE AHMED SALAMIOGUN – IKENNEGeneral Duty
191OLUWAYIMIKA NAOMI SODEINDEOGUN – IKENNEGeneral Duty
192AKERELE ADEMOLA NOTIQOGUN – ODOGBOLUAudit
193ADEDEJI ADEKUNLE ADELAJAOGUN – ODOGBOLUGeneral Duty
194LAWAL CHRISTOPHER OPEYEMIOGUN – ODOGBOLUGeneral Duty
195AKINBANJO OMOTOLA CLARAOGUN – OGUN WATERSIDEGeneral Duty
196MOIBI OLAMIDE KUDIRATOGUN – OGUN WATERSIDEGeneral Duty
197OGUNLAJA SUNDAY OLUWASEGUNOGUN – OGUN WATERSIDEGeneral Duty
198AKINDUGBAGBE OLUWABUNMI ELIZABETHONDO – AKURE SOUTHGeneral Duty
199OLUWAFISAYOMI RACHEAL OLOGUNONDO – AKURE SOUTHGeneral Duty
200YAKUBU AROJO IBRAHIMONDO – AKURE SOUTHGeneral Duty
201OMOPARIOLA OBAFEMI PETERONDO – ONDO EASTGENERAL DUTY
202TOLULOPE JOY AKINYAMOJUONDO – ONDO EASTGeneral Duty
203ADENIYI MARGRET TAIWOONDO – OSEAccounts
204AROWOSAFE LEKAN DANIELONDO – OSEAccounts
205FEMI DICKSON IMOUKHUEDEONDO – OSEGeneral Duty
206OMOTUNDE OPEYEMI JESUTOFUNMIOSUN – BOLUWADUROGeneral Duty
207POPOOLA  EMMANUELOSUN – BOLUWADUROGeneral Duty
208SAMUEL OBAFEMI ADEWUYIOSUN – BOLUWADUROGeneral Duty
209IFEOLUWA JOSEPH OGUNWALEOSUN – BORIPEAudit
210TAIWO HASSAN AJIBADEOSUN – BORIPEAudit
211RASHEED ADEKUNLE ADEBAYOOSUN – BORIPEGeneral Duty
212ADERIBIGBE SUMBO BIMPEOSUN – EGBEDOREGeneral Duty
213HABEEB  ABDULAKEEMOSUN – EGBEDOREGeneral Duty
214REBECCA OLUWASEUN AGBOOLAOSUN – EGBEDOREGeneral Duty
215BAKARE OYESHOLA JALALOSUN – EJIGBOAccounts
216AJAO VICTOR MAYOWAOSUN – EJIGBOGeneral Duty
217OLALEYE MOSES OLAYEMIOSUN – EJIGBOGeneral Duty
218ABOLAJI ABOSEDE BABALOLAOSUN – ILAComputer/ICT
219ATOLAGBE ROFIAT ENIOLAOSUN – ILAGeneral Duty
220GANIYAT OMOWUNMI JOLAYEMIOSUN – ILAGeneral Duty
221AMUSAN ABRAHAM OLAWOLEOSUN – IREWOLEAccounts
222OGUNJINMI SEUN ALIUOSUN – IREWOLEGeneral Duty
223YEKINI ISMAILA ADEWALEOSUN – IREWOLEGeneral Duty
224AJAYI MALIQ OLAYINKAOSUN – ISOKANGeneral Duty
225AWAYE MUYIWA MOSESOSUN – ISOKANGeneral Duty
226NAFISAT ADEDIWURA ADEDIREOSUN – ISOKANGeneral Duty
227TAIWO ABEEB ALABELEWEOSUN – OROLUGeneral Duty
228ADEDIGBA OYINLOLA IFEOLUWAOYO – AFIJIOGeneral Duty
229EMMANUEL AKINRINOLA OMOTAYOOYO – AFIJIOGeneral Duty
230GABRIEL ADURAGBEMI IGEOYO – AFIJIOGeneral Duty
231OYEBAMIJI OLUWAKEMI DEBORAHOYO – AKINYELEGeneral Duty
232CALEB OLALEKAN OJOOYO – AKINYELENursing
233OLAJUMOKE AISHAT SHITTUOYO – AKINYELENursing
234ADEBISI KHADIJAT MORISELADEOYO – IDOGeneral Duty
235BAMIDURO RHODA AYOMIDEOYO – IDOGeneral Duty
236TOHEEB AJIBOLA AJIBOLAOYO – IDOGeneral Duty
237AJETUNMOBI FAIDAT IBUKUNOYO – OYO WESTAudit
238BULIYAMINU RAHEEM ALABIOYO – OYO WESTAudit
239GBOLAGADE TOHEEB OLALEKANOYO – OYO WESTAudit
240INMO GIFT AGAHRIVERS – ABUA/ODUALCommunication/Camera Handling/Photography
241MOSEPH  ILAMIRIVERS – ABUA/ODUALComputer/ICT
242INMOODE  AKIORIVERS – ABUA/ODUALHealth Information Management
243GARRICK GOGO NTEOGWUTERIVERS – ANDONIGENERAL DUTY
244CORDELIA ZALMON OWENRIVERS – ANDONIHealth Service Administration
245OBELEMA  JOHNSONRIVERS – OGU/BOLOGeneral Duty
246ACHOLONU OGECHI SANDRARIVERS – OMUMAGeneral Duty
247ISOROCHI ABOY KOMGBERIVERS – OMUMAGeneral Duty
248JOY  NWANGOLORIVERS – OMUMAGENERAL DUTY
249ONYINYECHI  MONDAYRIVERS – OYIGBOAccounts
250JULIAN CHINYERE CHRISTIANRIVERS – OYIGBOGeneral Duty
251HARUNA MUSA ADAMUYOBE – NANGEREGeneral Duty
252MUHAMMAD ADAMU IBRAHIMYOBE – NANGEREHealth Service Administration
253SULEIMAN  ABDULLAHIYOBE – NANGEREHealth Service Administration
CONSOL 3 & 4  
SNOFULL NAMESSTATE/LGAPOSITION APPLIED
1OKOTA DEENN OLUFEMMABIA – ABA NORTHGeneral Duty 
2INNOCENT MARCUS IFEANYIABIA – ISIALA NGWA NORTHGeneral Duty 
3TOVIA EZE AMARACHIABIA – ISIALA NGWA NORTHGeneral Duty 
4IHUEZE OGOCHUKWU AKACHIABIA – ISIALA NGWA NORTHTailoring 
5CHIMEEUCHEYA MOON PETERABIA – ISIALA NGWA SOUTHGeneral Duty 
6IBEZIM CHINAZA CHINAZAABIA – ISIALA NGWA SOUTHGeneral Duty 
7IBEZIM CHIZURUOKE EMMANUELABIA – ISIALA NGWA SOUTHGeneral Duty 
8GRACE AMARACHI CLEMENTABIA – UKWA EASTGeneral Duty
9OTUKA CHIOMA SARAHABIA – UKWA EASTGeneral Duty
10GODWIN  CHIKAABIA – UKWA EASTMarine
11VICTOR KELECHI OBIOMAABIA – UMUAHIA NORTHDriving
12FAVOUR UCHEAGA CHINYEREABIA – UMUAHIA NORTHGeneral Duty
13NWOKONTA FAVOUR IHUOMAABIA – UMUAHIA NORTHGeneral Duty
14OJIMADU UDOKA BLESSINGABIA – UMUAHIA NORTHGeneral Duty 
15CHRISTIAN CHINAZA OKEBUGWUABIA – UMUAHIA NORTHMarine
16NNOROM EVA OGECHIABIA – UMUAHIA NORTHMarine
17ONUOHA OLUOMACHI DIVINE FAVOURABIA – UMUAHIA NORTHTailoring 
18ANTIBAS JOHN AMOSADAMAWA – DEMSAGeneral Duty 
19GRIMTHI IBRAHIM ADAMAWA – DEMSAGeneral Duty
20MUSA DAVID PUSAMIADAMAWA – DEMSAGeneral Duty 
21EPHRAIM HAPPY ADAMAWA – LAMURDEGeneral Duty 
22ERIC JETHRO ADAMAWA – LAMURDEGeneral Duty 
23FARANCIKI SOLOMON ADAMAWA – LAMURDEGeneral Duty
24ABDULSLAM  NURUADAMAWA – MICHIKAGeneral Duty
25HARUNA  NURUADAMAWA – MICHIKAGeneral Duty
26JEDIDIAH ADAMU ADAMAWA – MICHIKAGeneral Duty 
27PAUL  WALADUADAMAWA – MICHIKAGeneral Duty
28PRISCILIA ANTHONY WANYEADAMAWA – MICHIKAGeneral Duty
29HAMZA BAIDU SAIDUADAMAWA – MUBI SOUTHDriving
30MATHIAS RAYMOND ADAMAWA – MUBI SOUTHGeneral Duty 
31MOHAMMED MUBARAK ADAMAWA – MUBI SOUTHGeneral Duty 
32YUSUF KAPPINA MUSAADAMAWA – MUBI SOUTHGeneral Duty
33YUSUF WILLIAMS ADAMAWA – MUBI SOUTHGeneral Duty
34THANKGOD  KALUADAMAWA – SONGMarine
35ABUBAKAR  MOHAMMEDADAMAWA – TOUNGODriving
36ABDULFATAH KASIMU ADAMAWA – TOUNGOGeneral Duty
37DAVID DOMINIC ADAMAWA – TOUNGOGeneral Duty 
38IBRAHIM MUHAMMAD ADAMAWA – TOUNGOGeneral Duty
39JEREMIAH EMMANUEL FRIDAYAKWA IBOM – ABAKBand 
40IDIONGO FRIDAY TITUSAKWA IBOM – ABAKDriving
41MERCY EMMANSON AKPANAKWA IBOM – ABAKGeneral Duty
42SAMUEL CHRISTOPHER BENSONAKWA IBOM – ABAKGeneral Duty
43SAVIOUR OKON UWEMAKWA IBOM – ABAKGeneral Duty
44UDO JOSEPH SUNDAYAKWA IBOM – ABAKGeneral Duty 
45MAGDALENE SUNDAY USOROAKWA IBOM – EKETGeneral Duty
46UWEM VICTOR OTUAKWA IBOM – EKETGeneral Duty
47SOLOMON CHRISTIAN OKONAKWA IBOM – EKETMarine
48EMMANUEL EFFIONG BASSEYAKWA IBOM – ESIT EKETGeneral Duty
49MKPONG IBORO ASUKWOAKWA IBOM – ESIT EKETGeneral Duty 
50SAMUEL OKON EKPOAKWA IBOM – ESIT EKETGeneral Duty
51NDIANA-ABASI MONDAY FRANKAKWA IBOM – ETIM EKPODriving
52DEMIAN CHRISTOPHER SAMPSONAKWA IBOM – ETIM EKPOGeneral Duty
53ABASIDO ALEXANDER SOLOMONAKWA IBOM – ETIM EKPOMarine
54ABRAHAM ETUK JOSEPHAKWA IBOM – ETINANGeneral Duty
55AKPAN LEO ENEFIOKAKWA IBOM – ETINANGeneral Duty 
56EDWIN FRIDAY UDOAKWA IBOM – ETINANGeneral Duty
57OFOFON SAMUEL ASUQUOAKWA IBOM – ETINANGeneral Duty
58PRINCESS COMFORT UFOTAKWA IBOM – ETINANGeneral Duty
59ETIENO THOMAS NTAK-ABASIAKWA IBOM – IKAGeneral Duty
60GLORIA ANIEKAN ABRAHAMAKWA IBOM – IKAGeneral Duty
61IBANGA OTOBONG SUNDAYAKWA IBOM – IKAGeneral Duty 
62MARIA GODWIN LINUSAKWA IBOM – IKAGeneral Duty
63THOMAS UWEM FRIDAYAKWA IBOM – IKAHealth Assistants 
64RAPHAEL EFFIONG ASUAMAAKWA IBOM – MBOGeneral Duty
65UTIBE DANIEL EDETAKWA IBOM – MBOGeneral Duty
66ASUQUO ASUQUO EKPIMAAKWA IBOM – MBOMarine
67EMMANUEL EFFIONG PHILIPAKWA IBOM – NSIT ATAIGeneral Duty
68FAVOUR ANIEFIOK SUNDAYAKWA IBOM – NSIT ATAIGeneral Duty
69PEACE IBANGA ISAACAKWA IBOM – NSIT ATAIGeneral Duty
70WILLIE ASUQUO EMMANUELAKWA IBOM – NSIT IBOMGeneral Duty
71IMEH  DAVIDAKWA IBOM – NSIT IBOMMarine
72UDEME ANIEDI ASUQUOAKWA IBOM – NSIT IBOMTailoring
73EDET PEACE AKWA IBOM – UYOGeneral Duty 
74HOSSANA UDOH OJONUGWAAKWA IBOM – UYOGeneral Duty
75JAMES SOLOMON OKONAKWA IBOM – UYOGeneral Duty
76MFON BASSEY UDOHAKWA IBOM – UYOGeneral Duty
77UDOSEN THOMPSON IKOEDEMAKWA IBOM – UYOGeneral Duty 
78ABIGAIL JOHN EDETAKWA IBOM – UYOMarine
79EMMANUEL OBIORA JAPHETANAMBRA – AGUATAGeneral Duty
80OGECHUKWU GIFT EZEOKEANAMBRA – AGUATAGeneral Duty
81WALTER IKEDI EZEANOIKWAANAMBRA – AGUATAMarine
82CYRIL ONYEKACHI OZOEMENAANAMBRA – ANAMBRA WESTGeneral Duty
83OCHEI JESSICA IBEOJOANAMBRA – ANAMBRA WESTGeneral Duty
84PRECIOUS  OKOYEANAMBRA – ANAMBRA WESTGeneral Duty
85CHIDINMA OKAFOR MARY CYNTHIAANAMBRA – AWKA NORTHGeneral Duty 
86EBERECHUKWU OBIORA ANASTESIAANAMBRA – AWKA NORTHGeneral Duty
87ILODIGWE MARTIN CHINENYEANAMBRA – AWKA NORTHGeneral Duty
88OBIORA JULIET IFESINACHIANAMBRA – AWKA NORTHMarine
89AMAECHI PETER GBOGUANAMBRA – AWKA SOUTHGeneral Duty
90CHIEBONAM EZE MARY ROSEANAMBRA – AWKA SOUTHGeneral Duty
91NNAEMEKA CHUKWUEBUKA KENNETHANAMBRA – AWKA SOUTHGeneral Duty
92NWANKWO SOLOMON CHINWENDUANAMBRA – AWKA SOUTHGeneral Duty 
93OLUCHUKWU SALOME ILOANYAANAMBRA – AWKA SOUTHGeneral Duty
94CHIGOZIE  ANOSIKEANAMBRA – DUNUKOFIAGeneral Duty
95JUDITH EMMANUEL UCHEANAMBRA – DUNUKOFIAGeneral Duty
96NMESOMA TREASURE EGWUONWUANAMBRA – DUNUKOFIAGeneral Duty
97OBALUM MARYANN NKEMAKONAMANAMBRA – DUNUKOFIAGeneral Duty 
98HOPE ANAEKII NGOZIANAMBRA – DUNUKOFIAHealth Assistants 
99CHISOM SYLVESTER EKWEOZORANAMBRA – DUNUKOFIAMarine
100GOLDEN NNORUKA ANAMBRA – EKWUSIGOGeneral Duty
101IKEJIOFOR STANLEY CHIBUIKEANAMBRA – EKWUSIGOGeneral Duty
102NMESOMA ISAAC CHUKWUNEKEANAMBRA – EKWUSIGOGeneral Duty
103NWOBI GOD’STIME ANAMBRA – EKWUSIGOGeneral Duty 
104CHUKWUJEKWU EMMANUEL CHUKWUDIANAMBRA – EKWUSIGOMarine
105CHUKWUAMAKA MMESOMA ONYECHIANAMBRA – IDEMILI NORTHGeneral Duty
106MICHAEL CHIEMELIE OLISAOKAFORANAMBRA – IDEMILI NORTHGeneral Duty
107MONDAY MIRACLE JOHNANAMBRA – IDEMILI NORTHMarine
108CHINONSO CHUKWUDOLUE JULIANAANAMBRA – IHIALAGeneral Duty 
109CHIOMA EMMANUELLA UGOCHUKWUANAMBRA – IHIALAGeneral Duty
110MIRIAM OKONKWO CHIZOBAANAMBRA – IHIALAHealth Assistants 
111ENYI PRECIOUS CHIDIEBEREANAMBRA – IHIALAMarine
112FRANKLIN CHINEDU MBADINUJUANAMBRA – IHIALAMarine
113AMARA OKECHUKWU CYNTHIAANAMBRA – NJIKOKAGeneral Duty
114INNOCENT CHIDOZIE NWANAANAMBRA – NJIKOKAGeneral Duty
115NWAFOR EBUBE ANAMBRA – NJIKOKAGeneral Duty 
116ODIRACHUKWU  OKONKWOANAMBRA – NJIKOKAGeneral Duty
117ONUMBA CHRISTOPHER TOBECHUKWUANAMBRA – NJIKOKAGeneral Duty 
118CHIMDINDU OKWUOSA VERAANAMBRA – OGBARUGeneral Duty
119HENRY ELIGBUE EMEKAANAMBRA – OGBARUGeneral Duty 
120NWADIALOR SOPULUCHUKWU IFEANYIANAMBRA – OGBARUGeneral Duty 
121CHUKWU DESMOND OKADIRUANAMBRA – ONITSHA SOUTHGeneral Duty 
122UMEH CHINEDU GODWINANAMBRA – ORUMBA NORTHDriving
123CHIOMA GRACE NWANKWOANAMBRA – ORUMBA NORTHGENERAL DUTY
124FESTUS CHIEDOZIE CALISTUSANAMBRA – ORUMBA NORTHGeneral Duty
125OKEKE CHIDIEBERE ESTHERANAMBRA – ORUMBA NORTHGeneral Duty
126OWOCHI DICKSON JOHNANAMBRA – ORUMBA NORTHGeneral Duty
127CLETUS MMESOMA PEACEANAMBRA – ORUMBA SOUTHGeneral Duty
128ILODIGWE MOSES CHIMAOBIANAMBRA – ORUMBA SOUTHGeneral Duty
129ONYEMA MIRACLE EKENEANAMBRA – ORUMBA SOUTHGeneral Duty 
130OZIOMA OKOLI TREASUREANAMBRA – ORUMBA SOUTHGeneral Duty 
131NWAFOR CHARLES NNAMDIANAMBRA – ORUMBA SOUTHHealth Assistants 
132UMENDU PERPETUA IFUNANYAANAMBRA – ORUMBA SOUTHMarine
133JAPHET NENGIMOTE CHRISTIANBAYELSA – NEMBEGeneral Duty 
134KARIYAI EZEKIEL BLACKWILLBAYELSA – NEMBEGeneral Duty 
135OKOH ECHE SAMUELBAYELSA – NEMBEGeneral Duty
136EMMANUEL EBINABO ABITEBAYELSA – NEMBEMarine
137RICHARD BELIEVE RICHARDBAYELSA – NEMBEMarine
138BERNARD ANMA EKPEBENUE – ADODriving
139EMMANUEL ODUFU ABAHBENUE – ADOGeneral Duty 
140FAVOUR OCHANYA OTSEBENUE – ADOGeneral Duty
141JAMES AJIBO GODSWILLBENUE – ADOGeneral Duty
142DANIEL  JONATHANBENUE – AGATUDriving
143JOSHUA OCHOYODA OMAKOLOBENUE – AGATUGeneral Duty
144EHI  FRANCISBENUE – AGATUHealth Assistants
145IKWE MATTHEW AJEHBENUE – OBIGeneral Duty
146KERGA  THEOPHILUSBENUE – TARKADriving
147TERSOO  PAABENUE – TARKAGeneral Duty
148TYOTOM AYU SOLOMONBENUE – TARKAGeneral Duty
149ABDULRAHMAN  JIDDABORNO – GWOZADriving
150HASSAN  ALIBORNO – GWOZADriving
151USMAN AHMAD MAINABORNO – HAWULDriving
152ZANNAH  GARBABORNO – HAWULGeneral Duty
153BABAKURA NGADAMI MUSTAPHABORNO – MAFAGeneral Duty
154GONI  MELEBORNO – MAFAGeneral Duty
155HARUNA  JIDDABORNO – MAFAGeneral Duty
156MUHAMMAD  ADAMBORNO – MAGUMERIDriving
157ASHAMI – MODUBORNO – MAGUMERIGeneral Duty
158ABDULLAHI  ABBABORNO – MAGUMERIHealth Assistants
159MUSTAPHA  HALLIRUBORNO – MOBBARMarine
160YUSUF MOHAMMED JALOBORNO – MOBBARMarine
161ELEMI SAMUEL JOSEPHCROSS RIVER – ABIGeneral Duty 
162ISABELLA AWARA NELSONCROSS RIVER – ABIGeneral Duty
163OJI JAMES ENYACROSS RIVER – ABIGeneral Duty
164EKPO EKPO BASSEYCROSS RIVER – AKPABUYOGeneral Duty
165ETIM JOSEPH ASUQUOCROSS RIVER – AKPABUYOGeneral Duty 
166IMELDA ANTIGHA AKABOMCROSS RIVER – AKPABUYOGeneral Duty
167SAMUEL NYONG OKONCROSS RIVER – AKPABUYOGeneral Duty
168JACKSON PURITY MOSECROSS RIVER – AKPABUYOHealth Assistants 
169HENRY ITA EFFANGACROSS RIVER – BAKASSIDriving
170CLINTON ETIM DANIELCROSS RIVER – BAKASSIGeneral Duty
171GOD’SWILL PATRICK KENNETHCROSS RIVER – BAKASSIMarine
172AJIM IDU DAVIDCROSS RIVER – BEKWARRADriving
173ATAH ANDREW EGBACROSS RIVER – BEKWARRADriving
174ENEJI AGBO AGNESCROSS RIVER – BEKWARRAGeneral Duty
175MOSES OHOBU IJEGUCROSS RIVER – BEKWARRAGeneral Duty
176USHIE MATHIAS ISAACCROSS RIVER – BEKWARRAGeneral Duty 
177AFO PAUL UGBASHICROSS RIVER – BEKWARRATailoring 
178BANA BENEDICT BASSEYCROSS RIVER – BOKIBand 
179ANTHONY BENEDICT OBICROSS RIVER – BOKIGeneral Duty
180PRINCEPAUL BISONG OBICROSS RIVER – BOKIGeneral Duty
181MARVELLOUS EJAME ADAHCROSS RIVER – BOKIMarine
182MICHAEL DANIEL EDETCROSS RIVER – CALABAR SOUTHDriving
183PRINCE SAMUEL OKUCROSS RIVER – CALABAR SOUTHGeneral Duty
184THERESA EDET OKONCROSS RIVER – CALABAR SOUTHGeneral Duty
185EBUTA OJONG ETTACROSS RIVER – ETUNGGeneral Duty
186FRANKLYN  ASUCROSS RIVER – ETUNGGeneral Duty
187NANCY EMARA ODUMCROSS RIVER – ETUNGGeneral Duty
188INNOCENT SUNDAY OWEMCROSS RIVER – OBUBRADriving
189REMANKWO OHONGHA OVATCROSS RIVER – OBUBRADriving
190BASSEY ENANGHA RICHARDCROSS RIVER – OBUBRAGeneral Duty 
191EDIM KINGSLEY OBACROSS RIVER – OBUBRAGeneral Duty 
192PETER ODONG PETERCROSS RIVER – OBUBRAGeneral Duty
193FIDELIS MONDAY ADASICROSS RIVER – OBUBRAMarine
194EYOROERE  EDUMUPUDEDELTA – BOMADIGeneral Duty
195INNOCENT  SUNDAYDELTA – BOMADIGeneral Duty
196JULIUS WISDOM DELTA – BOMADIGeneral Duty 
197EBIOWOU JOSEPH ABURADELTA – BOMADIMarine
198OYADONEBOGHA EUNICE AGONIMIEDELTA – BOMADIMarine
199GABRIEL  EGHREROGHENEMUOMADELTA – ETHIOPE EASTDriving
200ANDREW ISAAC DELTA – ETHIOPE EASTGeneral Duty 
201CHRISTIANA ODIRI OKPAKODELTA – ETHIOPE EASTGeneral Duty
202HELEN OYIBO OMAMUYOVWI CONFIDENCEDELTA – ETHIOPE EASTGeneral Duty
203ZION RUKEVWE UNITYDELTA – ETHIOPE EASTGeneral Duty
204ALEX OGHENEKOHWODO IKPEKUDELTA – ETHIOPE WESTGeneral Duty
205OVIE GOD’SPOWER BRODRICKDELTA – ETHIOPE WESTGeneral Duty
206UFUOMA  IDISIDELTA – ETHIOPE WESTGeneral Duty
207MARTINS ELOZINO AZIAKPONODELTA – ISOKO-SOUTHGeneral Duty
208RAPHAEL BENARD OBINNADELTA – OKPEDriving
209PEACE  OVIEDELTA – OKPEGeneral Duty
210SOLOMON DAFE EMURAISHEDELTA – OKPEGeneral Duty
211CHUKWUEMEKA GODWIN ARINZEDELTA – OSHIMILI SOUTHDriving
212CHUKWUNONSO JOHN NWOKOBIADELTA – OSHIMILI SOUTHGeneral Duty
213IKECHUKWU MARTIN UZORDELTA – OSHIMILI SOUTHGeneral Duty
214DOKIE MOSES EDAFEDELTA – UDUGeneral Duty
215GBOKI EFE CHRISTIANDELTA – UDUGeneral Duty
216MERCY OZEGHE RUMEDELTA – UDUGeneral Duty
217OVIGWE DAVID ADAMDELTA – UDUGeneral Duty
218OHWO OGHENERURU AARONDELTA – UGHELLI SOUTHGeneral Duty
219DIESERU  AGHOGHODELTA – UGHELLI SOUTHMarine
220ISAAC OGHENETEGA ABRAHAMDELTA – UGHELLI SOUTHMarine
221ENUNWENILO CHUKUDI GODDAYDELTA – UKWUANIGeneral Duty 
222PIUS MONDAY DELTA – UKWUANIGeneral Duty 
223RACHEAL UJENE DELTA – UKWUANIHealth Assistants 
224SOLOMON KESENA EJURODELTA – UVWIEGeneral Duty
225WILFRED MSUEGA IKYAIGBADELTA – UVWIEGeneral Duty
226JOSHUA OBOKO TAMARADENYEFADELTA – WARRI SOUTH WESTGeneral Duty 
227EBITEBE  UKUTODELTA – WARRI SOUTH WESTMarine
228IKECHUKWU FRANKLIN EKEHEBONYI – ISHIELUDriving
229CHINWENDU ESTHER OGBUEBONYI – ISHIELUGeneral Duty
230CHUKWUEMEKA ATUOGU SUNDAYEBONYI – ISHIELUGeneral Duty
231FAVOUR OGECHI OGBONNAEBONYI – ISHIELUGeneral Duty
232MKPUMA SABASTINE NNABUIKEEBONYI – ISHIELUGeneral Duty 
233OGECHI ROSEMARY OKOROEBONYI – IVOGeneral Duty
234EMEKA BLESSING OKEREKEEBONYI – IVOMarine
235MICHAEL OKOR EZEEBONYI – IVOTailoring
236IGBINOMWANHIA EVANS EDO – EGORGeneral Duty 
237OBUNU FAVOUR EDO – EGORGeneral Duty 
238OMORODION OSAYI EMMANUELEDO – EGORGeneral Duty 
239OMORUYI  ALFREDEDO – EGORMarine
240ABIEYUWA  OKUNBOREDO – EGORTailoring
241DAVID EHIS ODIGIEEDO – ESAN NORTH EASTGeneral Duty
242MOSES ESEZOBOR EDO – ESAN NORTH EASTGeneral Duty
243ORIABURE ODION JULIETEDO – ESAN NORTH EASTGeneral Duty
244ORIBHABOR SHEDRACK WILLIAMSEDO – ESAN NORTH EASTGeneral Duty 
245EMMA  EDEDEEDO – ESAN NORTH EASTMarine
246BEAUTY  ISESEEDO – ESAN SOUTH EASTGeneral Duty
247EDEGHE GODS TIME EDO – ESAN SOUTH EASTGeneral Duty 
248OBAJE EZEKIEL EDO – ESAN SOUTH EASTGeneral Duty 
249ODION MARVELLOUS UKPEBOREDO – ESAN SOUTH EASTGeneral Duty
250VICTRESS OBOSEOYE ASUELIMENEDO – ESAN SOUTH EASTGeneral Duty
251KENNEDY EMMANUEL IGHODALOEDO – ESAN WESTDriving
252GODWIN OMOH EDO – ESAN WESTGeneral Duty 
253IDIALU ENDURANCE EDO – ESAN WESTGeneral Duty 
254OBAYOJIE FAITH EDO – ESAN WESTGeneral Duty 
255TESTIMONY  ONOBUNEDO – ESAN WESTGeneral Duty
256JOHN AIGBE ONODENALOREEDO – ESAN WESTMarine
257ISRAEL OSAKPOLOR ENATAMAEDO – IGUEBENDriving
258OSAGIE MONDAY THANKGODEDO – IGUEBENDriving
259GIFT SANDRA SAMUELEDO – IGUEBENMarine
260ABDULAHI ADEWALE ADESOYEEDO – OVIA SOUTH WESTGeneral Duty
261JEREMIAH  ONOKEVWEEDO – OVIA SOUTH WESTGeneral Duty
262OJO PRINCESS EWEANEDO – OVIA SOUTH WESTGeneral Duty
263THOMPSON EHIGIEGBA OMOREGBEEDO – OVIA SOUTH WESTGeneral Duty
264AKHARAYI JOSHUA EDO – UHUNMWONDEGeneral Duty 
265IGBINOVIA EHIGIATOR SAMSONEDO – UHUNMWONDEGeneral Duty 
266OBASOHAN OSARUMEN ISOKENEDO – UHUNMWONDEGeneral Duty 
267ADESUJIBOMI ADEFEMI BLESSINGEKITI – ADO EKITIGeneral Duty
268AYOMIDE SEYI AJILEYEEKITI – ADO EKITIGeneral Duty
269BAKARE AYOMIDE SAMUELEKITI – ADO EKITIGeneral Duty
270CHRISTIANAH BOSEDE OLORUNFEMIEKITI – ADO EKITIGeneral Duty
271OLUWADUNSIN MOROLAKE AYENIEKITI – ADO EKITIGeneral Duty
272YUSUF SHITTU AYODEJIEKITI – ADO EKITITailoring
273BABATUNDE OLAKANMI OMIYALEEKITI – EFONGeneral Duty
274DARAMOLA ADEKANMI OLUWASEYIEKITI – EFONGeneral Duty 
275JOHNSON OLAJIDE TOMIWAEKITI – EFONGeneral Duty 
276OLABODE SAMUEL OLUWASEUNEKITI – EFONGeneral Duty
277OPEOLUWA BAMIGBOYE AYOMIDEEKITI – EFONGeneral Duty 
278SUNDAY IBUKUN JIMOHEKITI – EFONGeneral Duty
279OYEWUSI ISAAC BUKOLAEKITI – EKITI WESTDriving
280OLATUNJI AYOMIDE FAITHEKITI – EKITI WESTGeneral Duty
281SAMUEL OLUWAFEMI JAYEOBAQEKITI – EKITI WESTGeneral Duty
282OLADELE NICKIE SHADEEKITI – EMUREGeneral Duty
283OLAMILERE OLUWAGBENGA PETEREKITI – EMUREGeneral Duty
284OLANREWAJU OLAJUMOKE FAITHEKITI – EMUREGeneral Duty
285OLUBUNMI MICHEAL RACHAELEKITI – EMUREGeneral Duty
286RICHARD MAYOWA ADEWOLEEKITI – EMUREGeneral Duty
287AJAYI OLAIYA AYANFEMIEKITI – IDO OSIGeneral Duty 
288IBIKUNLE KAYODE JOEEKITI – IDO OSIGeneral Duty 
289KOLAWOLE JULIUS GBOLAHANEKITI – IDO OSIGeneral Duty
290MAKANJUOLA DEBORAH TAIWOEKITI – IDO OSIGeneral Duty 
291OLUWAFUMBI DAVID ADESHINAEKITI – IDO OSIGeneral Duty
292OLUWATOYIN SAMUEL EMMANUELEKITI – IDO OSIHealth Assistants
293AWONIYI EMMANUEL EKITI – IKEREGeneral Duty 
294ESTHER AYOMIPO AJOGBEJEEKITI – IKEREGeneral Duty
295OGOJI MAYOWA MEKITI – IKEREGeneral Duty 
296OPEYEMI EKUNDAYO KAYODEEKITI – IKEREGeneral Duty
297STELLA OLUWABUKUNMI ADEYOJUEKITI – IKEREGeneral Duty
298FATILE VICTOR OLAMIDEEKITI – ILEJEMEJEGeneral Duty 
299JAMES AJAYI OLUWASOLAEKITI – ILEJEMEJEGeneral Duty 
300VICTORIA OMOTAYO DARAMOLAEKITI – ILEJEMEJEGeneral Duty
301DADA EMANUEL SUNDAYEKITI – ILEJEMEJEMarine
302ROTIMI SESAN TIMOTHYEKITI – MOBAGeneral Duty
303SAMUEL BOLUWAJI KAYODEEKITI – MOBAGeneral Duty
304ADEYINKA RAYMOND DEAKONIEKITI – MOBAMarine
305OYEWOLE SAMUEL TOYINEKITI – OYEDriving
306ADEBAYO PELUMI NIFEMIEKITI – OYEGeneral Duty
307AGBALAJA ABRAHAM ABIMBOLAEKITI – OYEGeneral Duty 
308ARIYO AKINROPO PETEREKITI – OYEGeneral Duty
309TEMIDAYO OLABODE BLESSINGEKITI – OYEGeneral Duty 
310TOBA ADIGUN SEUNEKITI – OYEGeneral Duty 
311SAMSON RAPHAEL ENUGU – ANINRIGeneral Duty
312STELLA EZE ENUGU – ANINRIGeneral Duty 
313OBASI FAVOUR CHIZARAMENUGU – ANINRITailoring 
314EJIDIOFOR ASOGWA SHADRACKENUGU – NSUKKAGeneral Duty 
315EZEMA KINGSLEY CHUKWUEBUKAENUGU – NSUKKAGeneral Duty 
316IKE MICHEAL WILLIAMSENUGU – NSUKKAGeneral Duty 
317JEREMIAH CHIDERA ANIOKEENUGU – UDIDriving
318DAVID CHUKWUJIFE ENUGU – UDIGeneral Duty 
319ENEMCHUKWU CHINWEUBA HARRISONENUGU – UDIGeneral Duty 
320ILO EBERE MERCYENUGU – UDIGeneral Duty
321PATRICK IFEANYI EZUEGWUENUGU – UDIGeneral Duty
322ABRAHAM SAIDU DUWANGSGOMBE – BALANGAGeneral Duty 
323HABILA MUSA GOMBE – BALANGAGeneral Duty 
324UMAR ABDULSALAM GOMBE – BALANGAGeneral Duty 
325ABDULSALAM MOHAMMED YAHYAGOMBE – FUNAKAYEGeneral Duty
326MUHAMMAD MIJI ADAMUGOMBE – FUNAKAYEGeneral Duty
327YUSUF ABDULLAHI MUHAMMADGOMBE – FUNAKAYEGeneral Duty
328USMAN  SANIGOMBE – KALTUNGOBand
329BENJAMIN  AUDUGOMBE – KALTUNGOGeneral Duty
330LAWRENCE DANIEL HAGGAIGOMBE – KALTUNGOGeneral Duty 
331TUTU AYUNI SHADRACKGOMBE – KALTUNGOGeneral Duty 
332ALIYU MUHAMMAD LAWALGOMBE – SHONGOMGeneral Duty 
333ELIABETH DANIEL GOMBE – SHONGOMGeneral Duty 
334ILU IBRAHIM GOMBE – SHONGOMGeneral Duty
335ANTHONIA ONU ADANZEIMO – AHIAZU MBAISEGeneral Duty 
336ASOMUGHA CHIDIEBERE JUSTICEIMO – AHIAZU MBAISEGeneral Duty
337CHIBUZOR EGBUCHULEM DANIELIMO – AHIAZU MBAISEGeneral Duty 
338NNAMDI AMADI IFEANYICHUKWUIMO – AHIAZU MBAISEGeneral Duty 
339PATIENCE  EMMANUELIMO – AHIAZU MBAISEGeneral Duty
340EZENWAFOR MARTHA INNOCENTIMO – IDEATO NORTHGeneral Duty 
341ILONU TOBECHUKWU LEONAIMO – IDEATO NORTHGeneral Duty 
342KELECHI DURU KEVINIMO – IDEATO NORTHGeneral Duty 
343BLESSED KINGSLEY OKAFORIMO – IDEATO NORTHMarine
344GODWIN FAVOUR MMESOMAIMO – IDEATO NORTHMarine
345DIKE JOSHUA UGOCHUKWUIMO – IHITTE/UBOMAGeneral Duty
346WILLIAMS KELECHI ALUGBUEIMO – IHITTE/UBOMAGeneral Duty
347UZOMA UCHECHUKWU GREAT UCHECHUKWU GREATIMO – IHITTE/UBOMAMarine
348GOODNEWS EDET VITALISIMO – ISUBand
349ONWUMERE ELVIS CIMO – ISUGeneral Duty
350SOPHIA IFESINACHI OBILOIMO – ISUGeneral Duty
351AKUNANA IKECHUKWU INNOCENTIMO – MBAITOLIGeneral Duty 
352IHEMEDU ONYINYECHI BLESSINGIMO – MBAITOLIGeneral Duty 
353ISAAC EJIOFOR WIEZMAN GONIIMO – MBAITOLIGeneral Duty 
354CHIZOBAM FAVOUR CHIZOBAIMO – NJABAGeneral Duty 
355NDIRIBE VICTORIA EBERECHUKWUIMO – NJABAGeneral Duty 
356UCHECHUKWU EKEZIE MAGNUSIMO – NJABAGeneral Duty 
357CHINYERE QUEEN OGUJIOFORIMO – OKIGWEGeneral Duty
358EMMANUEL CHINONSO JOSEPHIMO – OKIGWEGeneral Duty
359IKEDICHI ANYALEWECHI ELIJAH IMO – OKIGWEGeneral Duty 
360NNADI KELECHI KINGSELYIMO – OKIGWEGeneral Duty
361UCHECHUKWU AUGUSTA ULOMAIMO – OKIGWEGeneral Duty 
362VIVIAN NNADOZIE AMAKAIMO – OKIGWEGeneral Duty 
363AKUBUO MAKÁ»¥Á»CHUKWU LEVAIIMO – ORLUGeneral Duty
364CHIDINMA FAVOUR IGWEIMO – ORLUGeneral Duty
365DIM CHIAMAKA CHIDIMMAIMO – ORLUGeneral Duty
366CHUKWUBUIKE EZEONYIWARA DAVIDIMO – ORSUGeneral Duty 
367EMMANUEL ANDREW IMO – ORSUGeneral Duty 
368EZEUNEGBU FINNIAN CHIJIOKEIMO – ORSUGeneral Duty 
369AHANOTU ISRAEL KELECHIIMO – ORU EASTGeneral Duty 
370CHIBUIKE NWACHUKWU JAMESIMO – ORU EASTGeneral Duty 
371CHIMA IHEBINIKE KYRIANIMO – ORU EASTGeneral Duty 
372IBENEZIM CONFIDENCE CHETACHIIMO – ORU WESTGeneral Duty 
373MGBENANI TOCHUKWU KIZITOIMO – ORU WESTGeneral Duty 
374NWANNE FAVOUR CHINENYENWAIMO – ORU WESTGeneral Duty 
375OGUCHIALU  OPARAKUIMO – OWERRI MUNICIPALGeneral Duty
376SHUAIBU  ADAMUJIGAWA – AUYODriving
377ABDULLAHI AHMAD JIGAWA – GARKIGeneral Duty 
378ALIYU USMAN JIGAWA – GARKIGeneral Duty 
379NASIR MUHAMMAD KABIRJIGAWA – JAHUNBand
380AUWALU  MUSAJIGAWA – JAHUNDriving
381SHUAIBU  YUSIFJIGAWA – JAHUNGeneral Duty
382MUDASSIR  YAHAYAJIGAWA – RONIDriving
383MANSIR  SHA’AIBUJIGAWA – RONIGeneral Duty
384YASIR  YASIRJIGAWA – RONIGeneral Duty
385USMAN MUSTAPHAJIGAWA – TAURAGeneral Duty
386THANKGOD  IBRAHIMKADUNA – KAURADriving
387AJOYOUS GEORGE TABATKADUNA – KAURAGeneral Duty
388CEPHAS JEREMIAH KADUNA – KAURAGeneral Duty
389EMMANUEL MUSA KADUNA – KAURAGeneral Duty
390YUNANA JOEL ZANANGKADUNA – ZANGO KATAFBand 
391DANIEL YAKUBU NATHANIELKADUNA – ZANGO KATAFDriving
392ADAMU IRIMIYA SAMAILAKADUNA – ZANGO KATAFGeneral Duty 
393EZEKIEL  KANTIOKKADUNA – ZANGO KATAFGeneral Duty
394SAMUEL VICTOR KADUNA – ZANGO KATAFGeneral Duty 
395SHATUSON INNOCENT BAAYANETKADUNA – ZANGO KATAFGeneral Duty
396SULEIMAN  HARUNAKADUNA – ZARIADriving
397BASHIR  BELLOKADUNA – ZARIAGeneral Duty
398RABILU YUSHAU MIKAILKANO – ALBASUGeneral Duty 
399SULAIMAN AUWAL MUHAMMADKANO – ALBASUGeneral Duty 
400AHMAD FATIMA KANO – ALBASUHealth Assistants 
401AMINU ADO MUHAMMADKANO – DALAGeneral Duty 
402GAMBO SULAIMAN HARUNAKANO – DALAGeneral Duty 
403JUNAIDU SAIDU KANO – DALAGeneral Duty 
404MUHAMMAD SALIHU ABDULLAHIKANO – GWALEDriving
405SANI AMINU ISMAILKANO – GWALEDriving
406IBRAHIM AL-MUSTAPHA SARKIKANO – GWALEGeneral Duty 
407YAKUB SANI ABUBAKARKANO – GWALEGeneral Duty 
408ALAMIN MUSTAPHA ABDULLAHIKANO – GWALEMarine
409ABUBAKAR SADIQ USMANKANO – KIBIYAGeneral Duty
410IBRAHIM ALHAJI ISAHKANO – KIBIYAGeneral Duty
411AHMAD UMAR AHMADKANO – KUNCHIGeneral Duty
412ZAHARADDIN ABUBAKAR GARBAKANO – KUNCHIGeneral Duty
413HARUNA  MUHAMMADKANO – MADOBIDriving
414MIKA’IL  MUHAMMADKANO – MADOBIDriving
415IBRAHIM  ALIYUKANO – MADOBIGeneral Duty
416ABDULRAZAQ SALIHI BICHIKANO – UNGOGODriving
417ADAM AHMAD MUHAMMADKANO – UNGOGOGeneral Duty 
418HASSAN SALISU ABDULLAHIKANO – UNGOGOGeneral Duty
419ISAH NURA SANIKANO – UNGOGOGeneral Duty 
420KAMAL USMAN USMANKANO – UNGOGOGeneral Duty
421AMIRU  LAWALKATSINA – BAKORI Driving
422KAMAL  USMANKATSINA – BAKORIDriving
423MUKTAR BAKOR KABIRKATSINA – BAKORIGeneral Duty
424MUBARAK ABUBAKAR KEBBI – BIRNIN KEBBIGeneral Duty
425UMAR AHMD KEBBI – BIRNIN KEBBIGeneral Duty 
426MUHAMMAD ABDULLAHI KEBBI – BIRNIN KEBBIHealth Assistants 
427DAWUDA  UMARKEBBI – BUNZAGeneral Duty
428SAMAILA  SANUSIKEBBI – BUNZAGeneral Duty
429HUJJATULLAH ABDULKAREEM SANNIKOGI – ANKPAGeneral Duty
430JIBRIN ABDULLAHI KOGI – ANKPAGeneral Duty 
431SANNI SANNI ABDULKAREEMKOGI – ANKPAGeneral Duty 
432UMAR ISMAIL JIBRILKOGI – ANKPAGeneral Duty 
433GIMBA  IBRAHIMKOGI – BASSADriving
434JOSIAH  SHIGIRIKOGI – BASSAGeneral Duty
435NDAZHAGA  EMMANUELKOGI – BASSAGeneral Duty
436NURUDEEN DANLAMI MOHAMMEDKOGI – BASSAGeneral Duty 
437ZURKARNENI YAKUBU ANAJAKOGI – BASSAGeneral Duty 
438JOSEPH UKWUBILE PAULKOGI – IBAJIDriving
439SUNDAY  EJIMAKOGI – IBAJIGeneral Duty
440OGUNSANMI GILBERT ADETIBAKOGI – KABBA/BUNUBand 
441IBINOLA OLUWAFEMI OLUWADAMILAREKOGI – KABBA/BUNUGeneral Duty
442OLUTIMAYIN BLESSING TOYOSIKOGI – KABBA/BUNUGeneral Duty 
443SAMUEL TOSIN OSAMOLAKOGI – KABBA/BUNUGeneral Duty
444ADEBAYO OLUWASEYI VICTORKOGI – KABBA/BUNUMarine
445ADEDIRAN ABIODUNKOGI – IJUMUGeneral Duty
446TAIWO  OBAJEMUKOGI – MOPA MUROGeneral Duty
447VICTOR  ARIYOKOGI – MOPA MUROGeneral Duty
448VICTOR OLUWATOYIN CALEBKOGI – MOPA MUROMarine
449ELIJAH  JONAHKOGI – OKEHIGeneral Duty
450ABDULJALIL  ILIYASUKOGI – OKEHIMarine
451ABDULWAHAB  TAJUDEENKOGI – OKEHIMarine
452AYENI EMMANUEL DAPOKOGI – YAGBA EASTGeneral Duty 
453EMMAUNEL SAMUEL PAULKOGI – YAGBA EASTGeneral Duty 
454OBABA BLESSING TITLAYOKOGI – YAGBA EASTGeneral Duty
455SAMSON ASALU MICHAELKOGI – YAGBA EASTGeneral Duty
456TEMIDAYO EMMANUEL JACOBKOGI – YAGBA EASTGeneral Duty
457GODWIN MOSES OLUWASEGUNKOGI – YAGBA EASTHealth Assistants 
458OLAMIDE OMOTALANI DAREKOGI – YAGBA EASTGeneral Duty
459SANUSI QAUDRI AYOMIDEKWARA – ASABand 
460AHMED IBRAHIM KWARA – ASAGeneral Duty 
461MUSA AYODIMEJI MUSAKWARA – ASAGeneral Duty
462SULYMAN ABDULAKEEM OLAMILEKANKWARA – ASAGeneral Duty 
463AMIDAT  ABDULRAHEEMKWARA – ASAMarine
464IFEOLUWA SOBALOJU TEMITOPEKWARA – EDUDriving
465MOHAMMED NDA’ASEBE ISAHKWARA – EDUDriving
466JEMIL  LAWALKWARA – ILORIN EASTDriving
467MUHAMMED AJANI RIDWANULLAHIKWARA – ILORIN EASTGeneral Duty
468SULYMAN ABDULQODIR KOLAWOLEKWARA – ILORIN EASTGeneral Duty
469ADEBAYO FEMI ABRAHAMKWARA – MOROBand 
470SHORUN  OLUWATOBIKWARA – MORODriving
471ADEOLA  ADELODUNKWARA – MOROGeneral Duty
472IBRAHIM ABDULGAFAR KWARA – MOROGeneral Duty 
473YUSUF OLATUNJI ALABIKWARA – MOROMarine
474AJIBOYE OLUWATOSIN OLUWAFUNMILAYOKWARA – OKE EROGeneral Duty
475IFEOLUWA  OLUSEGUNKWARA – OKE EROGeneral Duty
476OLAYEMI EMMANUEL OLUWASEGUNKWARA – OKE EROMarine
477EJEMBI MIRACLE OYIFIODALAGOS – APAPAGeneral Duty 
478OSENI SOLOMON OLAMIDELAGOS – APAPAGeneral Duty
479DANIEL SEGUN OLOWULAGOS – EPEGeneral Duty
480ISIAKA AZEEZ OLUWASEUNLAGOS – EPEGeneral Duty
481MONSURAT KEHINDE BELLOLAGOS – EPEGeneral Duty
482WASIU QUAZEEM BIDEMILAGOS – EPEGeneral Duty 
483YUSUF ISIAKA ADEKUNLELAGOS – EPEGeneral Duty 
484ADEKUNLE AINA NUSROHLAGOS – EPETailoring 
485IFEOLUWA USMAN ELEMOROLAGOS – IBEJU-LEKKIGeneral Duty
486ADENEYE OLAYINKA OMONIYILAGOS – IKEJACOMMUNICATION
487ADEWALE ABDULLAHI ADEBAYOLAGOS – IKEJAGeneral Duty 
488EMMANUEL T. AONDOHEMBALAGOS – IKEJAGeneral Duty
489SAMUEL AYOMIDE AKINTOYELAGOS – IKEJAMarine
490LATEEF OMOTOSHO MUHAMMED JAMIULAGOS – LAGOS ISLANDDriving
491FARIDAH ABIKE BAKARELAGOS – LAGOS ISLANDGeneral Duty
492OLOGUNRO ABDULHAMEED BOLAJILAGOS – LAGOS ISLANDGeneral Duty
493GBADEBO FLORENCE ADESHEWALAGOS – LAGOS MAINLANDGeneral Duty
494SAMUEL OLUWASEUN TITUSLAGOS – LAGOS MAINLANDGeneral Duty
495VICTOR AYOMIDE FAGBALAGOS – LAGOS MAINLANDGeneral Duty
496ADEOYE OLUWAGBENGA SHADRACHLAGOS – OJOGeneral Duty
497KAFARU ABIDEMI SAHEEDLAGOS – OJOGeneral Duty
498MESHACK ADENIYI SAMSONLAGOS – OJOGeneral Duty
499SOLOMON ABIOLA LAGOS – OJOGeneral Duty 
500ABAYOMI MURITADOR KUTILAGOS – OSHODI-ISOLOGeneral Duty
501ABIODUN RIDWAN LAMIDILAGOS – OSHODI-ISOLOGeneral Duty
502TOLORUNJU FRIDAY OLOGUNLAGOS – OSHODI-ISOLOGeneral Duty
503ADEDAYO ADEYEMO JAMESLAGOS – SHOMOLUGeneral Duty 
504DANIEL AUDU OCHOWECILAGOS – SHOMOLUGeneral Duty 
505OLUWABUSAYOMI EMMANUEL SOTOMILAGOS – SHOMOLUGeneral Duty
506SEGUN DAVID OGELAGOS – SHOMOLUGeneral Duty
507YAKUB USMAN ABIODUNLAGOS – SHOMOLUGeneral Duty 
508ISAAC EZEKIEL OLORUNJUWONLAGOS – SURULEREBand
509DAVID OLUWAPELUMI BENEDICTLAGOS – SURULEREGeneral Duty
510ADEWUNMI OLUWABUSAYOMI IRETIOLUWALAGOS – SURULEREHealth Assistants
511BUHARI A YAHAYANASARAWA – DOMAGeneral Duty
512EGYE AHMAD ABUBAKARNASARAWA – DOMAGeneral Duty
513COMFORT AGUDU IBRAHIMNASARAWA – DOMAHealth Assistants
514IBRAHIM  USEININASARAWA – KEFFIGeneral Duty
515SALISU  ZAKARINASARAWA – KEFFIGeneral Duty
516TITUS  PETERNASARAWA – OBIDriving
517USMAN ISA OVANASARAWA – OBIDriving
518SUCCESS YALA KEFASNASARAWA – OBIGeneral Duty
519YUSUF ASENESHI SAMUNASARAWA – OBIGeneral Duty
520ABUBAKAR  USMANNIGER – BORGUDriving
521HALIDU ABDULRAHMAN NIGER – BORGUGeneral Duty
522KASIMU  ABUBAKARNIGER – BORGUGeneral Duty
523SADIQ BAWANIGER – BOSSOGeneral Duty
524MOHAMMED YAHAYA NIGER – KATCHAGeneral Duty 
525MUHAMMAD MUHAMMAD MNIGER – KATCHAGeneral Duty 
526UMAR YUNUSANIGER – MAGAMATailoring 
527JIBRIN  IBRAHIMNIGER – MASHEGUGeneral Duty
528MOHAMMED  ALHASSANNIGER – MASHEGUGeneral Duty
529UMAR  MOHAMMEDNIGER – MASHEGUGeneral Duty
530GARBA TATIKO ADAMUNIGER – PAIKOROCOMMUNICATION
531SUNDAY ELISHA NIGER – PAIKOROBand 
532LUKMAN  USMANNIGER – PAIKORODriving
533MESHACK USMAN DANBABANIGER – PAIKOROGeneral Duty 
534AMINU  DANJUMANIGER – PAIKOROMarine
535GARBA  KASIMNIGER – RIJAUGeneral Duty
536NAIMA  IBRAHIMNIGER – RIJAUGeneral Duty
537RABIU  IBRAHIMNIGER – RIJAUGeneral Duty
538OLAWALE EMMANUEL OLALEYEOGUN – ABEOKUTA SOUTHDriving
539QUADRI OLAMIDE ADEWALEOGUN – ABEOKUTA SOUTHDriving
540ADEJUMO AYOBAMI ABDROFIUOGUN – ABEOKUTA SOUTHGeneral Duty
541ODUNAYO ADEKOYA JIMADEOGUN – ABEOKUTA SOUTHGeneral Duty 
542OGUNSEYE JULIUS ADEYINKAOGUN – ABEOKUTA SOUTHGeneral Duty
543SOWEMIMO MISTURA OPEYEMIOGUN – ABEOKUTA SOUTHGeneral Duty 
544SOLOMON MONDAY OGUNYELEOGUN – EGBADO NORTHGeneral Duty
545TAIWO MATHEW ORIYOMIOGUN – EGBADO NORTHGeneral Duty
546OLOYEDE BOLUWATIFE DEBORAHOGUN – EGBADO SOUTHGeneral Duty
547TOHEEB GBOLAHAN YISAOGUN – EGBADO SOUTHGeneral Duty
548ABUBAKAR ZARADEEN OGUN – IFOGeneral Duty 
549ALABI HASSAN OLUWASEYIOGUN – IFOGeneral Duty 
550OYEWOLE NOFISAT FISAYOOGUN – IFOGeneral Duty 
551ADEWALE SEGUN MICHEALOGUN – IJEBU NORTHGeneral Duty
552ADEYEMI OGUNSANYA WAHABOGUN – IJEBU NORTHGeneral Duty 
553OGUNDIPE IDOWU SAMUELOGUN – IJEBU NORTHGeneral Duty 
554OKIKI ALLI IBRAHIMOGUN – IJEBU NORTHGeneral Duty 
555ONAYEMI ABOLADALE OLUWABUSAYOOGUN – IJEBU NORTHHealth Assistants
556ADEBAYO OGUNSE OLAMILEKANOGUN – IJEBU NORTH EASTGeneral Duty 
557AYODELE AYOMIDE SAMUELOGUN – IJEBU NORTH EASTGeneral Duty
558ORENAIKE AYOMIDE DAVIDOGUN – IJEBU NORTH EASTGeneral Duty
559OSOKOYA JOHNSON OSONIYIOGUN – IJEBU NORTH EASTGeneral Duty 
560PITAN OLUWATOBI KAYODEOGUN – IJEBU NORTH EASTGeneral Duty 
561SEGUN KAYODE PITANOGUN – IJEBU NORTH EASTMarine
562KOLAPO LAWAL IBRAHIMOGUN – IJEBU ODEGeneral Duty 
563MONSURU SEUN RAFIUOGUN – IJEBU ODEGeneral Duty
564OLADESE OLANIRETI OGUN – IJEBU ODEGeneral Duty 
565OLADESE OLARENWAJU OGUN – IJEBU ODEGeneral Duty 
566SOMOYE DORCAS ADEBIMPEOGUN – IJEBU ODEGeneral Duty
567ADESINA ABIODUN ELIJAHOGUN – OBAFEMI OWODEGeneral Duty 
568ARAMIDE AJARAT GAISUOGUN – OBAFEMI OWODEGeneral Duty
569ARIYO OLAMITOYE TIMILEYINOGUN – OBAFEMI OWODEGeneral Duty
570JAMIU TOLULOPE POPOOLAOGUN – OBAFEMI OWODEGeneral Duty
571LAMIDI SIMEON PETEROGUN – OBAFEMI OWODEGeneral Duty 
572SANYAOLU PAUL KENNEDYOGUN – OBAFEMI OWODEGeneral Duty 
573ITUNUOLUWA PRAISE OGUNDIPEOGUN – ODOGBOLUGeneral Duty
574SEKINAT OLUWATOSIN IDRISOGUN – ODOGBOLUGeneral Duty
575TAJUDEEN PETER OLUWANISOLAOGUN – ODOGBOLUGeneral Duty
576ANIFOWOSE EZEKIEL ABAYOMIOGUN – OGUN WATERSIDEGeneral Duty 
577BALOGUN MONSURAT ADEOLAOGUN – OGUN WATERSIDEGeneral Duty 
578BALOGUN RASHEED OLUWASEUNOGUN – OGUN WATERSIDEGeneral Duty 
579ISAIAH FELIX IGWEAKPOROOGUN – OGUN WATERSIDEGeneral Duty
580PORCIAL IFEOLUWA SAMUELOGUN – OGUN WATERSIDEHealth Assistants
581ADESOYE AZEEZ KEHINDEOGUN – REMO NORTHGeneral Duty
582BABAJIDE DAVID AFOSIOGUN – REMO NORTHGeneral Duty
583OPAMADE SAMSON OLUWASEUNOGUN – REMO NORTHGeneral Duty 
584ROKIBAT  MURITALAOGUN – REMO NORTHGeneral Duty
585ABIODUN MUSA JOHNSONONDO – AKOKO NORTH EASTGeneral Duty 
586AYOMIDE OLUWAFEMI JOSHAONDO – AKOKO NORTH EASTGeneral Duty
587BAHIJAT OLUWASEUN SALIUONDO – AKOKO NORTH EASTGeneral Duty
588DANIYAN AANUOLUWAPO ABISADUKAONDO – AKOKO NORTH EASTGeneral Duty 
589MODUPE ABU TEMITOPEONDO – AKOKO NORTH EASTGeneral Duty 
590BLESSING TOSIN DAUDUONDO – AKOKO NORTH EASTMarine
591ALIU RASAQ ADEYEMIONDO – AKOKO NORTH WESTGeneral Duty
592BAKARE ESTHER OMOBOLANLEONDO – AKOKO NORTH WESTGeneral Duty 
593KAYODE EMMANUEL ABIOLAONDO – AKOKO NORTH WESTGeneral Duty
594MIRACLE MOHAMMED AYOMIDEONDO – AKOKO NORTH WESTGeneral Duty 
595OLALEKAN DAVID AYETANONDO – AKOKO NORTH WESTGeneral Duty
596STEPHEN IBUKUN BAKAREONDO – AKOKO NORTH WESTGeneral Duty
597ADEMUYIWA ALEX MONDAYONDO – AKOKO SOUTH WESTGeneral Duty
598AJOKEBE SAMUEL OLUWASEGUNONDO – AKOKO SOUTH WESTGeneral Duty
599OGBOYE RUTH AINAONDO – AKOKO SOUTH WESTGeneral Duty
600SAMUEL TITILAYO VICTORYONDO – AKOKO SOUTH WESTGeneral Duty
601OLORUNFEMI ESTHER OLUWABUSAYOMIONDO – AKOKO SOUTH WESTHealth Assistants
602AKERELE MERCY TOYOSIONDO – AKURE SOUTHGeneral Duty
603AYO OLUKUNLE TOPEONDO – AKURE SOUTHGeneral Duty
604FEMI SAMUEL AFOLABIONDO – AKURE SOUTHGeneral Duty
605AROLOYE ADEYINKA EMMANUELONDO – IDANREGeneral Duty 
606AYOMIDE OLUWASEYIFUNMI OGUNDOWOONDO – IDANREGeneral Duty
607DAVID AYOMIDOTUN AJISOGUNONDO – IDANREGeneral Duty
608IJIATE RUTH OMOLAYOONDO – IDANREGeneral Duty 
609OLUWABUSAYO PRECIOUS AKINGBESOTEONDO – IDANREGeneral Duty
610ADEJAI BOSEDE MOTUNRAYOONDO – IFEDOREGeneral Duty 
611BODUNDE ESTHER OLORUNSOLAONDO – IFEDOREGeneral Duty
612DAVID OLWAROTIMI OLAGUNDOYEONDO – IFEDOREGeneral Duty
613FASE LAWRENCE OMONIYIONDO – IFEDOREGeneral Duty 
614TAIWO  ADEPOJUONDO – IFEDOREGeneral Duty
615ADEMUWAGUN DUROJAYE EMMANUELONDO – ILAJEDriving
616IDOWU AJIMIJERE PAULONDO – ILAJEGeneral Duty 
617OGAYEMI INUMIDUN PRINCESSONDO – ILAJEGeneral Duty 
618OGUNGBEMI HARRY OLALEKANONDO – ILAJEGeneral Duty 
619OMOSHOLA VICTORIA OKEONDO – ILAJEGeneral Duty
620DAMILOLA GODDEY OKOCHIONDO – ODIGBOGeneral Duty
621EZEKIEL OGUNJI TEMITOPEONDO – ODIGBOGeneral Duty 
622ISEOLUWA DANIEL JOHNSONONDO – ODIGBOGeneral Duty
623OLOWOJAYE VICTOR SEGUNONDO – ODIGBOGeneral Duty 
624GBELELA JOSHUA OLUWATOSINONDO – OKITIPUPADriving
625ARIKAWE VICTOR OLUGBENGAONDO – OKITIPUPAGeneral Duty 
626OLOWOJUNI ADEYEMI SAMUELONDO – OKITIPUPAGeneral Duty 
627ATIWAYE MOTUNRAYO AYOMIKUNONDO – OKITIPUPAHealth Assistants
628SOLOMON OLUMIDE OMOSEBIONDO – OKITIPUPAMarine
629KAZEEM IDOWU ABBEYONDO – OWOGeneral Duty 
630OGUNBADENIYI ISAAC ONDO – OWOGeneral Duty 
631OLATUNJI BLESSING ONDO – OWOGeneral Duty 
632AJANI SUNDAY ADESOLAOSUN – EGBEDOREGeneral Duty 
633IMMACULATE OLATEJU ODUNOLAOSUN – EGBEDOREGeneral Duty
634JOEL OYEWOLE AJANIOSUN – EGBEDOREGeneral Duty
635MUBARAK ADELOWO ABIOYEOSUN – EGBEDOREGeneral Duty
636OGUNDIJI DEBORAH OMOLOLAOSUN – EGBEDOREGeneral Duty 
637TUNJI BENJAMIN AYANLOLAOSUN – EGBEDOREGeneral Duty
638JOHN OLUWADAMILARE EMMANUELOSUN – EJIGBOBand
639JAYEOLA OLADEJO EBENEZEROSUN – EJIGBOGeneral Duty 
640KEHINDE AWOLADE IFASOLAOSUN – EJIGBOGeneral Duty
641TIMOTHY ABIDOYE OLANIYANOSUN – EJIGBOGeneral Duty
642TOBI OJO AKINOSUN – EJIGBOGeneral Duty 
643ABDULLAHI  JIMOHOSUN – IFE CENTRALGeneral Duty
644DOLAPO OMOWUMI OSANYINTOLAOSUN – IFE CENTRALGeneral Duty
645OLUWASANMI MARVELOUS OYEBANJIOSUN – IFE CENTRALGeneral Duty
646ADEBOYE TAIWO CHRISTOPHEROSUN – IFE NORTHGeneral Duty 
647OLAKUNLE OLANIYAN BOLUWATIFEOSUN – IFE NORTHGeneral Duty 
648OLASUNKANMI OLAWALE ISAACOSUN – IFE NORTHGeneral Duty 
649GAFAR DAMILOLA OWOLABIOSUN – IFEDAYOGeneral Duty
650KOMOLAFE TOLUWALOPE GRACEOSUN – IFEDAYOGeneral Duty
651SODIQ ADEGOKE OWOLABIOSUN – IFEDAYOGeneral Duty
652ADEFOKUN ADEBOLA TOMIWAOSUN – ILESA EASTGeneral Duty
653ADENIYI ADEDAYO MICHAELOSUN – ILESA EASTGeneral Duty
654AJAYI OLALEKAN PAULOSUN – ILESA EASTGeneral Duty 
655GRACE OLOWOSAGBA OLUBUNMIOSUN – ILESA EASTGeneral Duty 
656OLABIYI COMFORT AYOMIDEOSUN – ILESA EASTGeneral Duty
657AZEEZ DAMILARE POPOOLAOSUN – IREWOLEGeneral Duty
658JONAH JUNIOR OLAWALEOSUN – IREWOLEGeneral Duty
659OMOLARA FEYISOPE OGUNDEJIOSUN – IREWOLEGeneral Duty
660FAKEYE ENIOLA PAULOSUN – ODO OTINDriving
661AFOLABI OPEYEMI QUDIRNOSUN – ODO OTINGeneral Duty
662AYOOLA OLAMILEKAN AFEEZOSUN – ODO OTINGeneral Duty 
663TAIWO MUJEEB AKINOLAOSUN – ODO OTINGeneral Duty
664AISHA  ISIAKAOSUN – OLORUNDAGeneral Duty
665LAWAL HABEEB ADEBISIOSUN – OLORUNDAGeneral Duty
666MOJEED AZEEZ AKINPELUOSUN – OLORUNDAGeneral Duty
667ABAYOMI DAMILOLA AYOMIDEOYO – AFIJIOGeneral Duty 
668RONKE ISHOLA JOSEPHINEOYO – AFIJIOGeneral Duty
669SOGO OYELEKE SAMUELOYO – AFIJIOGeneral Duty 
670LAWAL ABIODUN OLUWASEGUNOYO – AKINYELEGeneral Duty 
671OKE TOPE SUNDAYOYO – AKINYELEGeneral Duty 
672OLANIYAN ABAYOMI ENOCHOYO – AKINYELEGeneral Duty 
673FAITH SUNDAY OGUNGBENROOYO – ATIBAGeneral Duty
674OGUNDEJI SUNDAY OPEYEMIOYO – ATIBAGeneral Duty
675SHERIFF ADENIRAN ABDULRAZAQOYO – ATIBAMarine
676ODELEYE OYINDAMOLA EUNICEOYO – EGBEDAGeneral Duty 
677OLATUNJI OMODUNKE FLORENCEOYO – EGBEDAGeneral Duty 
678OYEDARE DAMILARE SUNDAYOYO – EGBEDAGeneral Duty 
679ADEKUNLE IDOWU OLATUNDEOYO – IBADAN NORTHGeneral Duty 
680FEMI OLAYIWOLA OLALEKANOYO – IBADAN NORTHGeneral Duty 
681ADEBAYO AKINOLA IDRISOYO – IBADAN NORTH EASTGeneral Duty 
682BELLO JAMIU ABIDEMIOYO – IBADAN NORTH EASTGeneral Duty 
683ESTHER TEMILADE EGBETUNDEOYO – IBADAN NORTH EASTGeneral Duty
684OKEBUKOLA OLUWATOSIN ABIODUNOYO – IBADAN NORTH EASTGeneral Duty
685YEKINI KOLAWOLE DIVINEOYO – IBADAN NORTH EASTGeneral Duty 
686ABDULHAMID  ABDULKARIMOYO – IBADAN SOUTH EASTGeneral Duty
687ADEBAYO JAMIU ISHOLAOYO – IBADAN SOUTH EASTGeneral Duty
688SANUSI B HALURUOYO – IBADAN SOUTH EASTGeneral Duty
689DEBORAH  DADAOYO – IBARAPA EASTGeneral Duty
690ELIJAH OLUBISI AYANKUNLEOYO – IBARAPA EASTGeneral Duty
691IDOWU ADEOLA OLUSOLAOYO – IBARAPA EASTGeneral Duty
692HUZAIN TAOFIK ADEBOYO – IWAJOWAGeneral Duty
693MATHEW SEGUN OJELEREOYO – IWAJOWAGeneral Duty
694MUFUTAU SULAIMON ADEOLAOYO – IWAJOWAGeneral Duty
695ABDULAZEEZ FERANMI ISLAMIYYAHOYO – KAJOLAGeneral Duty
696HOSEA OLAWALE OJEYEMIOYO – KAJOLAGeneral Duty
697RAHEEM SHAKIRUDEEN OLANIYIOYO – KAJOLAGeneral Duty
698ADELAKUN RONKE MOJISOLAOYO – OGBOMOSHO SOUTHGeneral Duty 
699ADELEKE HEZEKIAH DAVIDOYO – OGBOMOSHO SOUTHGeneral Duty 
700OLADIPO OLADAYO AMOSOYO – OGBOMOSHO SOUTHGeneral Duty 
701ADEDEJI SHUKURAH AYOBAMIOYO – OLUYOLEGeneral Duty 
702OLAYIWOLA TOMIWA ADEWALEOYO – OLUYOLEGeneral Duty 
703YUSUF SIMISOLA SAHEEDOYO – OLUYOLEGeneral Duty 
704ALABI ABIODUN OLASUNKANMIOYO – OYO EASTGeneral Duty
705OLADEJI MALEEK OYO – OYO EASTGeneral Duty 
706OROBIYI EMMANUEL OLUWASEYIOYO – OYO EASTGeneral Duty 
707SODIQ NASIRU OLALEKANOYO – OYO EASTGeneral Duty 
708YUSUF TIAMIYU TAJUDEENOYO – OYO EASTGeneral Duty
709ADEBAYO MAHABUB AJIBOLAOYO – OYO WESTGeneral Duty
710ALEEM MOBAYOJI MOBAYOJIOYO – OYO WESTGeneral Duty
711HASSAN HALEEM AKINBAMIOYO – OYO WESTGeneral Duty
712SELIMOT ASHABI ATINUKEOYO – OYO WESTGeneral Duty
713ABDULWADUD ADESHINA SAHEEDOYO – SAKI WESTGeneral Duty
714ADEGOKE KAYODE ISOLAOYO – SAKI WESTGeneral Duty
715MAKO SABI ADAMUOYO – SAKI WESTGeneral Duty
716ENOCH OLUWAFEMI ISAACOYO – SURULEREGeneral Duty
717ABDULKAREEM MARIAM PLATEAU – BASSAGeneral Duty 
718MUDANSIR HALLIRU USMANPLATEAU – BASSAGeneral Duty 
719SULEIMAN UKASHA PLATEAU – BASSAGeneral Duty 
720DAVID AGWOM AGADAPLATEAU – JOS EASTDriving
721JOHN  DANLADIPLATEAU – JOS EASTDriving
722EUNICE AFAN AZIPLATEAU – JOS EASTMarine
723ERIC MAFENG CHUWANGPLATEAU – JOS SOUTHGeneral Duty
724JEREMIAH BILLY DAVIDPLATEAU – JOS SOUTHGeneral Duty
725KHALID USMAN USMANPLATEAU – JOS SOUTHGeneral Duty
726COSMOS NAANMAN DAJANPLATEAU – QUAANPANGeneral Duty
727FRANKLYN  IKECHUKWURIVERS – AKUKU TORUGeneral Duty
728JACK SUNDAY KONENETONARIVERS – AKUKU TORUGeneral Duty 
729WHYTE EXCEL CHARLESRIVERS – AKUKU TORUGeneral Duty 
730IJONG DAGO IJONGRIVERS – ANDONIDriving
731EFFET BANIGO INEME-AWAJIRIVERS – ANDONIGeneral Duty 
732EGART SARAH DANIELRIVERS – ANDONIGeneral Duty 
733URIAH PRINCE NKPONKIWERERIVERS – ANDONIGeneral Duty 
734FRANCIS BLESSING CHINOMSORIVERS – ASARI TORUGeneral Duty 
735FRANCIS JOY CHIOMARIVERS – ASARI TORUGeneral Duty 
736AKEN MAXWELL  EBENEZERRIVERS – ELEMEBand
737AMADI CHRISTIAN JOHNRIVERS – EMOHUAGeneral Duty 
738CHIWENDU OKEH RIVERS – EMOHUAGeneral Duty 
739EMMANUEL IHEANYI AKPERIRIVERS – EMOHUAGeneral Duty
740NELLY  ANYHONYRIVERS – EMOHUAGeneral Duty
741OFURU PETER OKECHUKWURIVERS – EMOHUAGeneral Duty 
742SOLOMON BOMA RIVERS – OGU/BOLOGeneral Duty 
743TAMUNOENE MIRACLE TAMUNOIMAMARIVERS – OGU/BOLOGeneral Duty 
744TARIBO BOMA DOUGLASRIVERS – OGU/BOLOGeneral Duty 
745DIVINE  ANUNOBIRIVERS – OMUMAGeneral Duty
746IHUNANYACHI JESSICA NWUJURIVERS – OMUMAGeneral Duty
747UZOIJE  JOYRIVERS – OMUMAGeneral Duty
748ABDUL RAHMAN  ABUBAKARSOKOTO – KEBBEGeneral Duty
749ABDULLAHI SULAIMAN SOKOTO – KEBBEGeneral Duty 
750AHMAD  GARBASOKOTO – KEBBEMarine
751BILYAMINU  ISMAILSOKOTO – YABODriving
752BILYAMUNU  ISMAILASOKOTO – YABODriving
753DAGAWA AUWAL UMARSOKOTO – YABOGeneral Duty 
754IBRAHIM ABDULLAHI YABOSOKOTO – YABOGeneral Duty
755UMAR ABDULAZIZ SOKOTO – YABOGeneral Duty 
756EMMANUEL MSUGH ACHINBEETARABA – DONGAGeneral Duty
757ABDURRAHMAN ALHASSAN HALILUTARABA – DONGAMarine
758BABAWURO ADAMU TARABA – JALINGOGeneral Duty 
759DANJUMA MUHAMMAD TARABA – JALINGOGeneral Duty 
760JEREMIAH JOSHUA  JOSHUATARABA – LAUDriving
761IBRAHIM KAYADIMA SETHTARABA – LAUGeneral Duty
762MICHAEL  ISATARABA – LAUGeneral Duty
763MUHAMMED  INUSAYOBE – GEIDAMGeneral Duty
764UMAR SANDA YAROYOBE – GEIDAMGeneral Duty
765ADAM  MUSAZAMFARA – ANKAGeneral Duty
766BABANGIDA  LAWALIZAMFARA – ANKAGeneral Duty
767AMINU ABDULMALIK MUSBAHUZAMFARA – BAKURAGeneral Duty 
768MUHAMMAD JUNAIDU ZAMFARA – BAKURAGeneral Duty 
769YAHAYA  SALISUZAMFARA – BAKURAGeneral Duty
770IBRAHIM  AJIYAZAMFARA – BUKKUYUMDriving
771UKASHA  ABUBAKARZAMFARA – BUKKUYUMGeneral Duty
772UMAR  IBRAHIMZAMFARA – BUKKUYUMGeneral Duty
773BELLO MUSTAPHA ZAMFARA – GUSAUGeneral Duty 
774SAIDU SANI ZAMFARA – GUSAUGeneral Duty 
775NURA  ABDULLAHIZAMFARA – MARADUNDriving
776ABDULLAHI ABDULKADIR ZAMFARA – MARADUNGeneral Duty 
777AMINU A SALISUZAMFARA – MARADUNGeneral Duty
778SANI MAHADI ZAMFARA – MARADUNGeneral Duty 
779AHMAD MA’AJI USMANZAMFARA – ZURMIGeneral Duty
780BASHAR  AMINUZAMFARA – ZURMIGeneral Duty
781SALISU  ABUBAKARZAMFARA – ZURMIGeneral Duty

Candidates are requested to strictly adhere to the stated time-table and to be of good conduct throughout this exercise as any unruly behavior will lead to instant disqualification and immediate eviction from the examination venue.

SUPPLEMENTARY RECRUITMENT 2022

Sequel to the announcement of supplementary recruitment for which interested Nigerians were requested to submit their applications via the Nigeria Customs Service recruitment portal www.vacancy.customs.gov.ng between Monday 13 to Friday 24th December 2021, the under listed candidates having satisfied the basic criteria for recruitment are hereby invited to participate in a Computer Based Test (CBT) for final selection into the Service on Wednesday the 15th of June, 2022. This is a continuation of the 2019 Recruitment exercise.

It is the decision  of Management that potential recruits into the NCS shall be evenly selected from all 774 L.G.A.s in the country, the Service therefore wishes to also notify the public that this supplementary exercise is targeted at selecting candidates from those Local Government Areas whose quotas were not filled in the last exercise.

The following Cadres are: Console 08, Console 06, Console 04 & 03.

LIST OF SUCCESSFUL CANDIDATES FOR RECRUITMENT INTO NIGERIA CUSTOMS SERVICE

As a final result of the recruitment process that started with online application, computer base examination and screening exercise, the under-listed are the successful candidates for enlistment into Nigeria Customs Service:

SUP-CADRE-08

ABIA

SN APPLICATION ID             NAME                                     LGA

1 NCS/C08/446741 CHUKWUDI, JUDE KANU- ABA SOUTH

2 NCS/C08/421390 CHINEDU ERNEST , INNOCENT – BENDE

3 NCS/C08/10926 OKEZIE, DANIEL EGBULEFU – IKWUANO

4 NCS/C08/66381 SAMUEL, IKECHUKWU OGBONNA ISIALA – NGWA NORTH

5 NCS/C08/345387 EMENIKE, ANYALEWECHI – ISUIKWUATO

6 NCS/C08/120320 UCHECHUKWU, UDO – OHAFIA

7 NCS/C08/714381 ALFRED, NNAEMEZIEM AMAECHI – OSISIOMA

8 NCS/C08/34702 ULOMA, LOIS NWANGANGA – UGWUNAGBO

9 NCS/C08/52842 CORNELIUS, CHINNONSO OCHE – UMUAHIA SOUTH

ADAMAWA

SN APPLICATION ID              NAME                                         LGA

1 NCS/C08/542614 ABDULRASHEED, BELLO BARKINDO – DEMSA

2 NCS/C08/631760 SHEHU, BAKARI – FUFURE

3 NCS/C08/43776 ABDULHAMID, CHUBADO MOHAMMED –  GOMBI

4 NCS/C08/320547 DANIEL, MEDIENO LAWAN – LARMURDE

5 NCS/C08/180207 ABDULRAHMAN, BUBA ABBA – MAIHA

6 NCS/C08/316048 YUSUF, AHMADU – MAYO  BELWA

7 NCS/C08/353965 MARK, IRMIYA IBRAHIM – MUBI NORTH

8 NCS/C08/191591 LOFEME, ASINKRITUS KEFAS – NUMAN

9 NCS/C08/227032 ISHAKU, ATAJIRI JAMES –  SONG

10 NCS/C08/741696 BELLO, HAMMANTUKUR – TOUNGO

11 NCS/C08/147613 KAMAL, ABDULLAHI SHUAIBU – YOLA NORTH

12 NCS/C08/177154 MOHAMMAD NURU, ABDULKARIM – YOLA SOUTH

SUP-CADRE-08

AKWA-IBOM

SN APPLICATION ID              NAME                                                 LGA

1 NCS/C08/363516 PARMENAS, EMMANUEL WARIBO – EASTERN OBOLO

2 NCS/C08/846501 NDUYEOBONG, – AKPAN EKET

3 NCS/C08/418781 OBONGIFREKE, SYLVESTER AKPAN-  ESSIEN UDIM

4 NCS/C08/412272 INIOBONG, ELIJAH ETUK – ETINAN

5 NCS/C08/66894 ETIDO, AGNES INNOCENT – IBIONO-IBOM

6 NCS/C08/123110 IDONGESIT, FRANCIS – PAUL IKONO

7 NCS/C08/46682 ABASIENYENE, GODWIN JOHN IKOT-  EKPENE

8 NCS/C08/284150 MFON, EFFIONG – ASIN MBO

9 NCS/C08/599708 EDARA-OBONG, INYANG EKPE NSIT-ATAI

10 NCS/C08/20632 MFREKE-ABASI, SUNDAY SMITH NSIT-IBOM

11 NCS/C08/272922 JOSEPH, HANSON UDOETTE NSIT-UBIUM

12 NCS/C08/431100 ABASIAKARA, MATTHEW PETER – OBOT AKARA

13 NCS/C08/159436 FESTUS, EMMANUEL BASSEY – OKOBO

14 NCS/C08/334099 FRIDAY, SUNDAY AKPAN-  ONNA

15 NCS/C08/27338 NDIANABASI, FABIAN ETUKUDOH – ORUK ANAM

16 NCS/C08/810490 MERCY, ETIM MKPOFO – UDUNG-UKO

17 NCS/C08/689198 EMA-ENO, SIMON UKPONG – UKANAFUN

18 NCS/C08/238581 MARTIN, OKON ASUQUO – URUAN

ANAMBRA

SN APPLICATION ID              NAME                                     LGA

1 NCS/C08/18127 CHINOMSO, JUDITH OFOEGBUNAM – ANAMBRA EAST

2 NCS/C08/112291 BASIL, IYKE NNALUE – ANAMBRA WEST

3 NCS/C08/882695 CHIAMAKA, MARYANN ATTADO – AWKA NORTH

4 NCS/C08/246057 CHIDIEBELE, VICTOR OKEKE – AWKA SOUTH

5 NCS/C08/724997 EKENE, ELIZABETH OKOLO – AYAMELUM

6 NCS/C08/150538 ROBERT, CHUKWUKA OFORDUM – NNEWI NORTH

7 NCS/C08/483811 CHARLES, UGBOMA – OGBARU

8 NCS/C08/716204 KENNETH, NWANKWO – ORUMBA NORTH

9 NCS/C08/599739 CHUKWUEMEKA, ANTHONY – NWAKILE OYI

SUP-CADRE-08

BAUCHI

SN APPLICATION ID              NAME             LGA

1 NCS/C08/380477 MUSA, BULAMA – ALKALERI

2 NCS/C08/317684 USMAN, ALI GIDADO – BAUCHI

3 NCS/C08/635885 ABUBAKAR, JALAM AHMAD – DAMBAN

4 NCS/C08/17937 SHAMSUDDEEN, LAWAL ALIYU – DARAZO

5 NCS/C08/339496 YUSUF, CHABILMA DAVID – DASS

6 NCS/C08/19594 ABDUL, SHAHID MAIGARI – GAMAWA

7 NCS/C08/363893 TAHIR, NONO MOHAMMED – GANJUWA

8 NCS/C08/871800 MUSA, NASIR UMAR – GIADE

9 NCS/C08/257374 HAMZA, SAAD IBRAHIM – ITAS/GADAU

10 NCS/C08/378853 ADAMU, ADAMU SANI – JAMA’ARE

11 NCS/C08/235438 TANIMU, SALEH – KATAGUM

12 NCS/C08/755647 JIBRIN, ADAMU – KIRFI

13 NCS/C08/15034 BASHIR, AHMAD GHALI – NINGI

14 NCS/C08/2220 YAU, KOSHE –  SHIRA

15 NCS/C08/239068 MUSA, HARUNA -TAFAWA BALEWA

16 NCS/C08/78635 SAGIR, YAKUBU MUSA –  TORO

17 NCS/C08/826088 ZARAU, SAKWAMA –  ZAKI

BAYELSA

SN APPLICATION ID              NAME                                     LGA

1 NCS/C08/466989 EBIKIENMO, ABIOLA JOHNBULL – BRASS

2 NCS/C08/494227 TAMARAKURO, – GEDE EKEREMOR

3 NCS/C08/209117 TESSA, TITILAYO. ABANDY – KOLOKUMA/OPOKUMA

4 NCS/C08/433467 WILLIAMS, IKADOI CLINTON – NEMBE

5 NCS/C08/702119 MICHAEL, PEREMOBOWEI NEMINEBOR – SAGBAMA

6 NCS/C08/49179 IZIBESERIME, COLUMBUS AZABIA Y- ENAGOA

SUP-CADRE-08

BENUE

SN APPLICATION ID             NAME                                     LGA

1 NCS/C08/310157 BARNABAS, NGUHER IORVER – BURUKU

2 NCS/C08/348673 IORLAM, ROBERT – KUTSE GBOKO

3 NCS/C08/725547 JANE, MNGUSUUN KAKA’AN – GWER EAST

4 NCS/C08/546830 ARMSTRONG, OTSOKWA – KATSINA-ALA

5 NCS/C08/485384 DOOYUM, AKO – KONSHISHA

6 NCS/C08/46777 STEPHEN, IMOTER UGOH – KWANDE

7 NCS/C08/90606 SUUR, MICHAEL AGERAGA – LOGO

8 NCS/C08/482663 TERZUGWE , HENRY YANGE – MAKURDI

9 NCS/C08/167390 TOSAN BOB, OGO-OMINYI – OBI

10 NCS/C08/194153 JOSEPH, OGBOLE – OGBADIBO

11 NCS/C08/193838 KENNETH, OMAJI – ALFRED -OHIMINI

12 NCS/C08/832973 CLETUS, AKOH AKOH – OKPOKWU

13 NCS/C08/674243 EDIGA, OTOWO – OTURKPO

14 NCS/C08/167959 TORNACHI, SIMON – TARKA TARKA

15 NCS/C08/2617 GBADEN, AMENGER – UKUM

16 NCS/C08/84399 MARTIN, MSUGHTER VINCENT – USHONGO

SUP-CADRE-08

BORNO

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C08/493261 JABANI, MAINTA SAMUEL – ASKIRA/UBA

2 NCS/C08/361725 IBRAHIM, DAHIRU – BAMA

3 NCS/C08/384629 SHUAIBU, ABDULLAHI TELI – BAYO

4 NCS/C08/664077 BILQIS, KHALID GAYA – BIU

5 NCS/C08/330083 NDAPANIYA, MUSA BALLA – CHIBOK

6 NCS/C08/166216 MUSTAPHA, ABUBAKAR BUKAR – DAMBOA

7 NCS/C08/432791 USMAN ALI, ADAMU – HAWUL

8 NCS/C08/25596 ABDUSSALAM, MODU BULAMA – JERE

9 NCS/C08/3394 ABUBAKAR SADIQ, TIJJANI – KAGA

10 NCS/C08/710983 BABAGANA, MUHAMMAD MUSA – KONDUGA

11 NCS/C08/16164 MUHAMMAD, ABDULMUMIN MUHAMMAD – KUKAWA

12 NCS/C08/576094 YUSUF, AHMED IDRIS – MAFA

13 NCS/C08/74618 FAISAL, SULEIMAN FAROUK – MAIDUGURI

14 NCS/C08/794122 HAMZA, ABUBAKAR MUSTAPHA – MOBBAR

15 NCS/C08/349306 MUSA, AUDU AHMADU – MONGUNO

16 NCS/C08/577379 ALIYU, USMAN – NGANZAI

SUP-CADRE-08

CROSS RIVER

SN APPLICATION ID              NAME             LGA

1 NCS/C08/333660 ENYI, JOHN EBOH – ABI

2 NCS/C08/451926 OKORN, PATRICK OGAR – AKAMKPA

3 NCS/C08/703953 UMOH, FELIX EFFIONG – BAKASSI

4 NCS/C08/26711 FELIX, EDEM NSEMO – CALABAR MUNICIPAL

5 NCS/C08/21337 MICHAEL, NAEJII ETTA – ETUNG

6 NCS/C08/155517 SUPREME, OGAR GALUMJE – IKOM

7 NCS/C08/5831 ANDREW-MARK, IYO EJIM – OBANLIKU

8 NCS/C08/712515 FRANK, EGERI – OBUBRA

9 NCS/C08/29194 EMMANUEL, AKOMAYE IYAKA – OBUDU

10 NCS/C08/683188 WINIFRED, EDET EKPENYONG – ODUKPANI

11 NCS/C08/18468 BENJAMIN, NTOL – UDEY OGOJA

12 NCS/C08/174146 INYANG, SUNDAY – ETENG YAKUUR

13 NCS/C08/39602 STEPHANIE, JOEHEOBE – OGBUDU YALA

DELTA

SN APPLICATION ID              NAME                                                 LGA

1 NCS/C08/185707 OZULUONYE, EMMANUEL OKONYE – ANIOCHA SOUTH

2 NCS/C08/71073 THEOPHILUS, TAMARAUEBI GANAGANA – BOMADI

3 NCS/C08/806575 PIUS, GBENEKE – BURUTU

4 NCS/C08/318345 FRANK, OBUKOWHO AFONUGHE – ETHIOPE WEST

5 NCS/C08/45537 UZEZI, IGHO OMOROGBE – ISOKO NORTH

6 NCS/C08/589367 IFEANYI, KINGSLEY OGONYE – NDOKWA WEST

7 NCS/C08/595096 BENEDICTA, AWELE ODUAH – OSHIMILI NORTH

8 NCS/C08/74354 PAUL, OGHENEVWAIRE ENAJEVWE – UDU

9 NCS/C08/341664 CHRIS, OGORCHUKWU CHUNUWE – UKWUANI

10 NCS/C08/42160 JAMES, JOLOMI IREDEN – UVWIE

11 NCS/C08/267597 DAVID, ORITSEWEYINMI ACHOMERE – WARRI NORTH

12 NCS/C08/71153 GMIRA, ONOME ABORIBO – WARRI SOUTH

13 NCS/C08/815836 TORITSEJU, ROSEMARY OMARIJIVWIE WARRI – SOUTH WEST

SUP-CADRE-08

EBONYI

SN APPLICATION ID              NAME                                     LGA

1 NCS/C08/794313 MARTINS, CHIEMERIE EJOOR – AFIKPO NORTH

2 NCS/C08/396169 IKECHUKWU, JEREMIAH UDEH – EZZA NORTH

3 NCS/C08/488527 KINGSLEY, ONYEKACHI NWODE – EZZA SOUTH

4 NCS/C08/287936 EMMANUEL, EMEKA – OKEREKE IVO

5 NCS/C08/106337 AJAH, CHUKWU AGWU – OHAOZARA

EDO

SN APPLICATION ID                          NAME             LGA

1 NCS/C08/636585 JOSHUA, ESHIORENOYA KAYODE – AKOKO-EDO

2 NCS/C08/111609 OGBEMUDIA, DOMINIC IMARAHI – EGOR

3 NCS/C08/436490 JUDE, EKATA UNUEBHO ESAN – SOUTH-EAST

4 NCS/C08/393704 MICHAEL, JUNIOR EWODAGE ET- SAKO CENTRAL

5 NCS/C08/161837 JOHN, OMOTAYO BATURE ET- SAKO EAST

6 NCS/C08/104772 MOMODU, MUTAIRU DAUDA ET- SAKO WEST

7 NCS/C08/551207 BRIGHT, ODUMAMWEN IGBINOSA – OREDO

8 NCS/C08/297967 MARVIS, ODARO AIREMWEN OVIA – NORTH-EAST

9 NCS/C08/636151 BETTA, OPEYEMI AGBONTAEN OVIA – SOUTH-WEST

10 NCS/C08/478165 MONDAY, AIGBERAODION IMOUDU – OWAN EAST

11 NCS/C08/80211 NELSON, EHIMARE SOLOMON OWAN0 – WEST

EKITI

SN APPLICATION ID              NAME                                     LGA

1 NCS/C08/535857 ADEYINKA, EMMANUEL TAIWO – EFON

2 NCS/C08/716130 OLUWASEUN, DAMILOLA OGUNTADE – EKITI EAST

3 NCS/C08/779099 FUNBI, SAMUEL FAMODIMU – EKITI WEST

4 NCS/C08/347294 ADURAGBEMI, MARY OWOLABI – EMURE

5 NCS/C08/16653 OLUWATOBI, SAMUEL AKINWUMI – GBONYIN

6 NCS/C08/34234 ADEDEJI, SAMUEL OLOWOLAFE – IKERE

7 NCS/C08/132104 EMMANUEL, OLADAPO AINA IREPODU- N/IFELODUN

8 NCS/C08/243095 OLORUNFEMI, PAUL BAMISAYE – MOBA

SUP-CADRE-08

ENUGU

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C08/352498 VINCENT, NZUBE UDEH – ANINRI

2 NCS/C08/546349 MAUREEN, NGOZI NNAJI – AWGU

3 NCS/C08/100041 EZEKIEL CHEKWUBE, NWEKE – ENUGU SOUTH

4 NCS/C08/616791 KINGSLEY, CHINONSO ODOH IGBO – EZE NORTH

5 NCS/C08/280337 CHIEDOZIEM, UGWUANYI IGBO – EZE SOUTH

6 NCS/C08/280721 UCHECHUKWU, KINGSLEY IGWE – NKANU WEST

7 NCS/C08/883625 OBIORA, CHRISTOPHER IBEH OJI – RIVER

8 NCS/C08/510332 IKENNA, PETER OKOYE – UDENU

9 NCS/C08/194251 NNAMDI, SAMUEL AJOGWU – UZO UWANI

FCT

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C08/481853 ENDURANCE, HAJARA ADAMU – ABAJI

2 NCS/C08/43163 BENEDICT, DANIEL – KUJE

GOMBE

SN APPLICATION ID             NAME                         LGA

1 NCS/C08/80068 YILA, BALA DANZARIA – AKKO

2 NCS/C08/769336 MANU, ALI DAUDA – BALANGA

3 NCS/C08/254371 DANLAMI, ELI MOLTA – BILLIRI

4 NCS/C08/161212 YAHAYA, ADAMU ADAMU –  FUNAKAYE

5 NCS/C08/192803 ABUBAKAR, BABAYO – JIBRIN KWAMI

6 NCS/C08/4875 DANIEL, ISHAYA – SHONGOM

SUP-CADRE-08

IMO

SN APPLICATION ID              NAME                                                 LGA

1 NCS/C08/47479 TOCHUKWU, NATHAN JOSEPH EHIME – MBANO

2 NCS/C08/8537 PRINCE, ORAFU – IDEATO NORTH

3 NCS/C08/20401 CHIGOZIE, GODSON UKPABI IDEATO – SOUTH

4 NCS/C08/432002 AKACHUKWU, CHIDIADI ONYENAMA – MBAITOLI

5 NCS/C08/158539 SAVIOUR, CHINONSO OKORO – NJABA

6 NCS/C08/543421 KELECHI, EMMANUEL AZODO – NKWERRE

7 NCS/C08/700351 AKUNNA, ISOBEL ENEREGBU – OBOWO

8 NCS/C08/163761 KELVIN, DUBE OHANYERE – OGUTA

9 NCS/C08/562740 CHIDIEBUBE SAMUEL, IBE – OKIGWE

10 NCS/C08/19196 CHINEDU, NWADINIGWE – ORSU

11 NCS/C08/38351 GREGORY, EBUKA OKORIE – ORU EAST

12 NCS/C08/437547 EKEOMA, CYNTHIA EJIOGU – OWERRI MUNICIPAL

13 NCS/C08/845176 GIFT, ONYEBUCHI ATASIE – OWERRI WEST

14 NCS/C08/1197 EBERECHUKWU, PROMISE – EBOSI UNUIMO

SUP-CADRE-08

JIGAWA

SN APPLICATION ID             NAME                                     LGA

1 NCS/C08/611139 ABDULAZEEZ, HARUNA MALAMIYO – AUYO

2 NCS/C08/385859 BASHIR, BABURA SHUAIBU-  BABURA

3 NCS/C08/431455 ABUBAKAR, SULEIMAN MOHAMMED – BUJI

4 NCS/C08/110550 SAMIRU, GAMBO – GARKI

5 NCS/C08/591802 NASIBI, ABUBAKAR GURI – GURI

6 NCS/C08/96586 ADAMU, SHUAIBU MUSA – GWARAM

7 NCS/C08/45330 IBRAHIM, UMAR FARUK – GWIWA

8 NCS/C08/267184 FAISAL, ABBAS ABBAS JAHUN – JAHUN

9 NCS/C08/323152 KABIRU MUHAMMAD, MUHAMMAD GARBA – KAUGAMA

10 NCS/C08/224485 MUBARAK, MUHD – KAZAURE

11 NCS/C08/246699 ABDULLAHI, SADIS AMINU – KIYAWA

12 NCS/C08/34282 AHMAD, MUHAMMAD YUSUF – MALAM MADORI

13 NCS/C08/148723 ABDULRAHMAN, IBRAHIM MUHAMMAD – MIGA

14 NCS/C08/60999 BASHIR, INUWA AMINU – RINGIM

15 NCS/C08/264447 SULEIMAN, ABDULLAHI – RONI

16 NCS/C08/2157 ABDULAZEEZ, SALIHU SULAIMAN – SULE TANKARKAR

SUP-CADRE-08

KADUNA

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C08/640061 EUNICE, YAYA NOMA – BIRNIN GWARI

2 NCS/C08/23396 KELVIN, AMARI SAMAILA – KACHIA

3 NCS/C08/246244 ANAS, ABDUSSALAM – KADUNA NORTH

4 NCS/C08/490532 SAFIYANU, AHMAD – KADUNA SOUTH

5 NCS/C08/17266 AWHANNI-MI, APLAKAH – KAJURU

6 NCS/C08/98634 SAMUEL, ZISAN BODAM – KAURA

7 NCS/C08/53112 ENOCH, LAZARUS – KUBAU

8 NCS/C08/633860 MUBARAK, MUSTAPHA – KUDANA

9 NCS/C08/253675 AHMED, ISAH – LERE

10 NCS/C08/194635 MOHAMMED HABIB, YUSUF – SABON GARI

11 NCS/C08/131732 JEREMIAH, HUSSAINI – SANGA

12 NCS/C08/78852 MUBARAK, SALIHU – SOBA

13 NCS/C08/182317 GIDEON, SWAM MADAKI – ZANGON KATAF

14 NCS/C08/161965 MUHAMMAD, KHALIFA JUNAID – ZARIA

SUP-CADRE-08

KANO

SN APPLICATION ID              NAME                                                 LGA

1 NCS/C08/421732 ABBAS, UMAR – AJINGI

2 NCS/C08/401575 ABDULLAHI, ABDULLAHI ABUBAKAR – ALBASU

3 NCS/C08/90117 NASIBA MUHAMMAD, BELLO – BAGWAI

4 NCS/C08/362077 ABDULRAHMAN, KHALID – BEBEJI

5 NCS/C08/60609 YUSUF, MUHAMMAD ABUBAKAR – DAMBATTA

6 NCS/C08/95217 HARUNA, ZAHRADEEN USMAN – DAWAKIN KUDU

7 NCS/C08/269179 ZUBAIRU, ALIYU BADAWI – DAWAKIN TOFA

8 NCS/C08/351006 SANUSI, IBRAHIM – DOGUWA

9 NCS/C08/344582 NURA, JIBRIN – GABASAWA

10 NCS/C08/39083 MOHAMMED ABDULLAHI, NUHU – GARKO

11 NCS/C08/24658 ABUBAKAR, DANLADI SALISU – GARUN MALLAM

12 NCS/C08/47851 ABUBAKAR, LAWAN MUSA-  GWARZO

13 NCS/C08/25631 NAZIR MOHAMMED, WADA – KABO

14 NCS/C08/49961 IBRAHIM, SHEHU IBRAHIM – KANO MUNICIPAL

15 NCS/C08/127288 ABDULSAMAD, YAHAYA ABUBAKAR – KIBIYA

16 NCS/C08/15587 MUHAMMAD, BUHARI ISMAIL – KUNCHI

17 NCS/C08/7331 BASHIR, MUHTAR – MAKODA

18 NCS/C08/579935 FAROUK, UMAR MOHAMMED – NASARAWA

19 NCS/C08/26965 ABUBAKAR, SADIQ LAWAN – RANO

20 NCS/C08/81423 ABUBAKAR, ADAMU BALARABE – RIMIN GADO

21 NCS/C08/193865 KHALID, SALIS HUSSAIN – SUMAILA

22 NCS/C08/90950 BELLO, ABBA IBRAHIM – TAKAI

23 NCS/C08/238864 ABUBAKAR SADIQ, SADIQ AHMAD – TARAUNI

24 NCS/C08/3974 NAZEER, AYUBA – TSANYAWA

25 NCS/C08/275900 MUBARAK, ABDULLAHI SULAIMAN – UNGOGO

26 NCS/C08/268101 MUHAMMAD, MUZAMMIL IBRAHIM – WUDIL

SUP-CADRE-08

KATSINA

SN APPLICATION ID              NAME                                     LGA

1 NCS/C08/270181 ABDULMALIK, ABDULSALAM – BAKORI

2 NCS/C08/39705 MUHAMMAD BUHARI, HAMZA – BATAGARAWA

3 NCS/C08/325627 USMAN ABBA., ABDULLAHI – BATSARI

4 NCS/C08/16161 ABDULHAKIM, YAHAYA – BINDAWA

5 NCS/C08/856595 SULEIMAN, GARBA ISYAKU – CHARANCHI

6 NCS/C08/363374 SADIQ, ABUBAKAR – DAN MUSA

7 NCS/C08/121813 ABDULMALIK, ABDULSALAM – DANDUME

8 NCS/C08/2317 ABDULRASHID, ISAH – DANJA

9 NCS/C08/863398 NAJIBULLAH, LAWAL – DAURA

10 NCS/C08/459808 HAMZA, ABUBAKAR JIMADA – FASKARI

11 NCS/C08/827388 ABUBAKAR, DARA AHMAD – INGAWA

12 NCS/C08/150307 SUNUSI, ABUBAKAR SALISU – JIBIA

13 NCS/C08/200365 SANI, MAHMUD – KAFUR

14 NCS/C08/486283 RABIU, MUHAMMAD LAWAN – KAITA

15 NCS/C08/102772 ABUBAKAR IBRAHIM, SIRAJO – KANKARA

16 NCS/C08/41958 USMAN, SAFIYANU – KANKIA

17 NCS/C08/177330 HUSSAINI, ABBA – KATSINA

18 NCS/C08/195828 DAHIRU, JARI USMAN – KURFI

19 NCS/C08/439389 BASHIR, SANI – MAI’ADUA

20 NCS/C08/191034 ABDULLAHI, MUHAMMAD MUSA – MANI

21 NCS/C08/206315 ABDULRAHMAN, DOGURU – ADAMU MASHI

22 NCS/C08/39210 FAHAD, ADO – MATAZU

23 NCS/C08/265733 MUHAMMMAD, DALHAT ISAH – MUSAWA

24 NCS/C08/60314 ABDULKADIR, BADAMASI RIMI – RIMI

25 NCS/C08/189748 MUBARAK, MADAWAKI SHAFIU – SABUWA

26 NCS/C08/1676 ABDURRAZAQ, BELLO YAHYA – SAFANA

SUP-CADRE-08

KEBBI

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C08/278037 RASHIDA, IBRAHIM BELLO – ALEIRO

2 NCS/C08/192023 AHMAD, ABUBAKAR CHADI AREWA – DANDI

3 NCS/C08/635789 HAMZA, ARGUNGU MUHAMMAD – ARGUNGU

4 NCS/C08/17278 DALHATU, MUHAMMAD BALA –  BIRNIN KEBBI

5 NCS/C08/459723 JAMILU, FANA ABDULLAHI – DANDI

6 NCS/C08/95363 JEMIL, OLADAYO OLAWALE – JEGA

7 NCS/C08/840245 MUSTAPHA, ALIYU – KALGO

8 NCS/C08/442772 UMAR, M. INUWA-  KOKO/BESSE

9 NCS/C08/815505 JAMILU, GARBA MUNGADI – MAIYAMA

10 NCS/C08/32611 USMAN, MUSA – NGASKI

11 NCS/C08/296790 HUZAIFA, USMAN – SAKABA

12 NCS/C08/851626 KAZEEM, ABDULLAHI MOHAMMED – SHANGA

13 NCS/C08/216372 SULAIMAN, UMAR – SURU

14 NCS/C08/427453 BUHARI, ZUBAIRU WASAGU/DANKO

15 NCS/C08/16536 NAZIFI, SANI ALHASSAN – YAURI

16 NCS/C08/1275 IBRAHIM, MUAZZAM MOHAMMED – ZURU

KOGI

SN APPLICATION ID              NAME                                     LGA

1 NCS/C08/735061 ABDULAZEEZ, OHITA UMAR – AJAOKUTA

2 NCS/C08/548640 GENESIS, INAJU – IBAJI

3 NCS/C08/864365 JEREMIAH, AKOR-ENA HARUNA IGALAMELA – ODOLU

4 NCS/C08/794499 GIFT, ADEWUMI BONIRE – IJUMU

5 NCS/C08/271371 MUHAMMED, IBRAHIM – KOGI

6 NCS/C08/637822 MARTINS, DAVID AUDU – OKENE

7 NCS/C08/390583 SANNIDEEN, ELEOJO ZAKARI – OMALA

8 NCS/C08/409204 ABIODUN, DANIEL ANDERO – YAGBA WEST

SUP-CADRE-08

KWARA

SN APPLICATION ID              NAME                                     LGA

1 NCS/C08/552829 KAMALDEEN, TAIWO NASSAM – ASA

2 NCS/C08/160405 GBENGA, OLUSHOLA ADEWUMI –  EKITI

3 NCS/C08/107289 PETER, ABIODUN STANLEY – IFELODUN

4 NCS/C08/93402 ABUBAKAR, YERO KURANGA – ILORIN EAST

5 NCS/C08/330099 HAMZAT, TAYO EDUN – ILORIN SOUTH

6 NCS/C08/345102 OLUWATOBI, ISRAEL ADEDOTUN – IREPODUN

7 NCS/C08/255469 MAHMUD, BAWA ABDULLAHI – KAIAMA

8 NCS/C08/718814 ABDULQUDDUS, OLADAPO SALAWU – OFFA

9 NCS/C08/100901 KAYODE, OLUWADAMILARE BANKOLE – OKE ERO

10 NCS/C08/605724 KOLAWOLE, ABDULKADIR AHMED – OYUN

LAGOS

SN APPLICATION ID              NAME                                     LGA

1 NCS/C08/84670 OMOBOLAJI, ISMAIL WILLIAMS – APAPA

2 NCS/C08/163537 OYINDAMOLA, SADIQ GIWA – BADAGRY

3 NCS/C08/814497 ABDULLAH, AKINOLA ABDULHAKEEM-ALUGO – EPE

4 NCS/C08/846047 TOBILOBA, ADEWUNMI – IKORODU

5 NCS/C08/17434 ABDULLATEEF, BABATUNDE BASHORUN – LAGOS ISLAND

6 NCS/C08/627252 KEHINDE, OLADIMEJI MUSA LAGOS – MAINLAND

7 NCS/C08/51283 OPEOLUWA, MAYOWA ALESHINLOYE – MUSHIN

8 NCS/C08/359840 YINKA, AJIBOYE – OJO

9 NCS/C08/497270 AISHAT, ADEROJU BAKARE – OSHODI-ISOLO

10 NCS/C08/1141 BABAJIDE, ABDULGAFAR ADEBAYO – SHOMOLU

SUP-CADRE-08

NASARAWA

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C08/106993 YUNUSA, HASSAN – SARKINFADA AWE

2 NCS/C08/96657 LAWRENCE, OSE AKWE – DOMA

3 NCS/C08/201735 MUSTAPHA, SALLAU – KARU

4 NCS/C08/203114 MOHAMMED, KABIRU MUSA – KEANA

5 NCS/C08/248351 MARZUQ, KATUKA ALIYU – KEFFI

6 NCS/C08/783173 JOSEPH, ALU MANGA – KOKONA

7 NCS/C08/487958 ROSE, ENE ADOLE – LAFIA

8 NCS/C08/471863 ABEL, AGUM ASELE – NASARAWA EGON

9 NCS/C08/71857 IDASHO, AGBO – OBI

10 NCS/C08/86438 BUHARI, MOHAMMED ABDULHAMEED – WAMBA

NIGER

SN APPLICATION ID              NAME                                     LGA

1 NCS/C08/222510 ALIYU, ABDULRAHIM BABADOKO – BIDA

2 NCS/C08/231575 ALKALI, MOHAMMED – EDATI

3 NCS/C08/289547 AL-AMIN, MOHAMMED ALIYU – KONTAGORA

4 NCS/C08/662403 DANJUMA, MOSES – MARIGA

5 NCS/C08/368150 MUSA, CHIJI ALIYU – MOKWA

6 NCS/C08/9252 NASIRU, MOHAMMED BELLO – PAIKORO

7 NCS/C08/258712 ISHAQ, BUBA ABDULLAHI – RIJAU

8 NCS/C08/173838 TIMOTHY, HABU – TAFA

9 NCS/C08/35776 ABBAKAR , MURTALA – WUSHISHI

SUP-CADRE-08

OGUN

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C08/206202 IBRAHIM, AMZAT –  ADO-ODO/OTA

2 NCS/C08/603390 SAHEED, ABIODUN AYOOLA – EGBADO NORTH

3 NCS/C08/3603 BIBIANA, ADEBISI OSHOKOYA – IJEBU NORTH EAST

4 NCS/C08/78485 AFOLABI, CYRIL AJAYI – IJEBU ODE

5 NCS/C08/339291 OLUWAFEMI, JOHN ODUKOYA – IKENNE

6 NCS/C08/536231 SULAIMON ADEDEJI, – ORISADARE IPOKIA

7 NCS/C08/170727 AYOBAMI, STEVE SHOFADEKAN – OBAFEMI OWODE

8 NCS/C08/186213 ADEMOLA, QUADRI ADEWUSI – ODEDA

9 NCS/C08/27648 DAMILOLA, IBRAHEEM RUFAI – OGUN WATERSIDE

ONDO

SN APPLICATION ID              NAME                                     LGA

1 NCS/C08/88997 OLUWAKEMI, OLUBODUN AKOKO – SOUTH-EAST

2 NCS/C08/618669 JUDGE, AUGUSTINE LUBI – ESE ODO

3 NCS/C08/105328 ADENIYI, BETIKU – IDANRE

4 NCS/C08/564159 RISIKAT, ADETOLA ABUBAKAR – IFEDORE

5 NCS/C08/222691 OLUFEMI, MICHAEL AKINBOWALE – ONDO EAST

6 NCS/C08/105835 DANIEL, OLUWATOSIN AKINSEHINWA – ONDO WEST

7 NCS/C08/632535 ISRAEL, TAYO FAGBEGI – OWO

SUP-CADRE-08

OSUN

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C08/7498 KAZEEM, ADEYEMI YUSUF – AIYEDAADE

2 NCS/C08/913257 OLUWAFEMI, AYENI ATAKUN- MOSA WEST

3 NCS/C08/713293 ABIODUN, KHALID AHMIDA – EDE NORTH

4 NCS/C08/167046 TAOFEEQ, ABIODUN BUHARI – EDE SOUTH

5 NCS/C08/212479 MUBARAQ, AZEEZ – EJIGBO

6 NCS/C08/376074 ENIOLA, OYEBOLA OMISORE – IFE CENTRAL

7 NCS/C08/500272 SIMEON, OLANIYI KOLAWOLE – IFE EAST

8 NCS/C08/231493 ELIZABETH, BUKKY AKINRINOLA – IFE NORTH

9 NCS/C08/70492 OLUWATOBI, KOMOLAFE – ILESA WEST

10 NCS/C08/307806 TUNDE, OLASUNKANMI ADIAMO – IWO

11 NCS/C08/101833 AKINRINSOLA, CALEB OMOTAYO – OLA OLUWA

12 NCS/C08/452817 ADESHINA, KAZEEM OYEDEJI – OLORUNDA

13 NCS/C08/77866 MOJISOLA, OMOLEYE MAJOLAGBE – OROLU

14 NCS/C08/249981 AKEEM, OLALEKAN SANUSI – OSOGBO

OYO

SN APPLICATION ID              NAME                                     LGA

1 NCS/C08/199262 TOBI STEPHEN, AKINTUNDE –  AKINYELE

2 NCS/C08/397647 ISAIAH, ABOLADE OJETUNDE –  ATIGBO

3 NCS/C08/749543 AFEEZ, RASHEED IBADAN –  NORTH-EAST

4 NCS/C08/361276 RIDWAN, OLALEKAN ADENIRAN –  IBARAPA CENTRAL

5 NCS/C08/362527 ABIODUN, YUSUF SALAMI –  ITESIWAJU

6 NCS/C08/642174 RAHMON, AKINTOLA –  IWAJOWA

7 NCS/C08/56124 JOHN, OLUWASEUN AKINWANDE – OLUYOLE

8 NCS/C08/680506 VICTOR, MOSES – ORELOPE

9 NCS/C08/355385 BUKOLA, OPEYEMI OLALEYE – ORI IRE

10 NCS/C08/582887 NURUDEEN, DAMILARE ADEMOLA –  OYO

11 NCS/C08/754475 BOLAJI, ADEWALE AJEIGBE –  OYO EAST

12 NCS/C08/85971 ABDULMUIZ, ADESINA OLAWUWO – SAKI WEST

SUP-CADRE-08

PLATEAU

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C08/71621 JAMES, WOMINYA BATURE – BARKIN LADI

2 NCS/C08/69176 ANDREW, KADIYA – BASSA

3 NCS/C08/191095 EMMANUEL, MABUNG MAREN – BOKKOS

4 NCS/C08/513721 IDRIS, SHEHU UMAR –  JOS NORTH

5 NCS/C08/807063 SIMI, ADAMSON – JOS SOUTH

6 NCS/C08/287005 MUSA, MOHAMMED – KANAM

7 NCS/C08/463627 ROTGAK, KENNETH DANPOME KANKE

8 NCS/C08/663673 NESTER, BINKAT – LANGTANG NORTH

9 NCS/C08/497297 LOHJUL, NEWTON – LANGTANG SOUTH

10 NCS/C08/4848 JOSHUA, DAFFI EDWIN – MANGU

11 NCS/C08/12429 SAMSON, DAMOS  PANKSHIN

12 NCS/C08/279791 IBRAHIM, YAHAYA ISAH – QUA’AN PAN

13 NCS/C08/266777 JIRITMWA, ELIEZER – MWATUNWA RIYOM

RIVERS

SN APPLICATION ID                           NAME                        LGA

1 NCS/C08/239730 BUDUKA, FRANK – AHOADA WEST

2 NCS/C08/91774 TONYE, ALLISON – BONNY

3 NCS/C08/331176 ECHO, HARRY-AMEH – DEGEMA

4 NCS/C08/199379 DORATHY, FRIDAY ONORWIJOR –  ELEME

5 NCS/C08/57768 NWENENDAH, ISAAC DOKUBO – EMUOHA

6 NCS/C08/343036 VICTOR, BARIBEFE LEKIE – GOKANA

7 NCS/C08/182589 SOTONYE, OBINIME-IMBU – OGU/BOLO

8 NCS/C08/152625 CHIGAEMEZU, JULIUS UKA – OMUMA

9 NCS/C08/71007 STEPHEN, ADELE – PORT HARCOURT

SUP-CADRE-08

SOKOTO

SN APPLICATION ID              NAME             LGA

1 NCS/C08/179097 M.KABIR, ALIYU –  BINJI

2 NCS/C08/12735 MANNIR A A, JEKADA DANGE – SHUNI

3 NCS/C08/33937 ABDULHAFEEZ, MUSA ALI – GORONYO

4 NCS/C08/156034 SUFYANU, ABUBAKAR – GWADABAWA

5 NCS/C08/817292 MUSA, SARKI ABDULLAHI – KWARE

6 NCS/C08/103013 HAMZA, HASSAN – RABAH

7 NCS/C08/233318 YUNUSA, HABIBU – SABON BIRNI

8 NCS/C08/519107 BELLO, AHMAD – SOKOTO SOUTH

9 NCS/C08/27280 IBRAHIM, DOGONDAJI AHMAD – TAMBUWAL

10 NCS/C08/27840 UMAR, ISAH – TANGAZA

TARABA

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C08/336703 ABDULHASIB, GADU NUHU – DONGA

2 NCS/C08/4456 SANI, BABA UMAR – GASSOL

3 NCS/C08/312426 EMMANUEL, TOGBATURI DICKSON – IBI

4 NCS/C08/277366 NEMUEL, DIMAS KARIM – LAMIDO

5 NCS/C08/7408 DAVID, DANGA –  KUMI

6 NCS/C08/16370 KINGSLEY, AARON ARTIMAS – LAU

7 NCS/C08/295526 BUHARI, SULEIMAN –  TAKUM

8 NCS/C08/401189 PAUL, YOHANNA ABOMCHI – USSA

9 NCS/C08/137690 USMAN, MAIGARI AHMED – WUKARI

10 NCS/C08/489651 JUSTINA .T. MAJOR – YORRO

SUP-CADRE-08

YOBE

SN APPLICATION ID              NAME             LGA

1 NCS/C08/86218 ADAMU, BULAMA – BURSARI

2 NCS/C08/629702 MUHAMMAD, AHMAD YAHUZA – GEIDAM

3 NCS/C08/772404 IBRAHIM, USMAN –  GUJBA

4 NCS/C08/3655 YUSUF, MUHAMMAD GULANI – GULANI

5 NCS/C08/27958 UMAR, GARBA KARAGE – JAKUSKO

6 NCS/C08/325033 ADAM, ABUBAKAR AUDU – KARASUWA

7 NCS/C08/225992 ALIYU, MOHAMMED SULEIMAN – POTISKUM

8 NCS/C08/5786 MUHAMMAD MAIDUGU, AJI – YUNUSARI

ZAMFARA

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C08/837537 JUNAIDU, ABDULKARIM – BUNGUDU

2 NCS/C08/38271 ABDULLAHI, MUHAMMAD – GUMMI

3 NCS/C08/388957 TUKUR, MUHAMMAD MUBARAK – GUSAU

4 NCS/C08/97463 MUSTAPHA MOHAMMAD, NUHU – KAURA NAMODA

5 NCS/C08/219748 JAMILU, ALIYU ABUBAKAR – MARU

6 NCS/C08/337603 ABDURRASHID, AHMAD SHEHU – SHINKAFI

7 NCS/C08/235739 NASIR, LAWAL MUHAMMAD-  TALATA MAFARA

8 NCS/C08/347159 MUHAMMAD AUWAL, YAKUBU – ZURMI

INSP-CADRE-06

ABIA

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C06/558095 ONYEKAOZURU , PROMISE ESONU- BENDE

2 NCS/C06/709152 CHIDINMA, JENNIFER EMEZURIKE JENNIFER – UKWA WEST

3 NCS/C06/22718 FRANK, IKENNA AMAIKE UMUAHIA SOUTH

ADAMAWA

SN APPLICATION ID NAME LGA

1 NCS/C06/3466 JEREMIAH JOSEPH, YAYIK – FUFURE

2 NCS/C06/886935 MARK, BENJAMIN MATHIAS – GAYUK

3 NCS/C06/724138 AUWAL, MOHAMMED – GOMBI

4 NCS/C06/60594 IBRAHIM, LIMAN MOHAMMED – GRIE

5 NCS/C06/632283 USMAN, ABDULAZIZ – JADA

6 NCS/C06/321576 SAMUEL, AUGUSTINE – MADAGALI

7 NCS/C06/222563 SULEIMAN, AHMED – MAIHA

8 NCS/C06/154165 MOHAMMED, ABUBAKAR – MAYO BELWA

9 NCS/C06/892734 MUSTAPHA, HAMIDU – MUBI NORTH

10 NCS/C06/677065 HAUWA\’U, HARUNA – MUBI SOUTH

11 NCS/C06/534794 ABDULRAZAQ, SALEH ABUBAKAR – SHELLENG

12 NCS/C06/626448 SALAHUDDEEN, IBRAHIM – SONG

13 NCS/C06/641146 UMAR, ALIYU – YOLA NORTH

14 NCS/C06/541980 ADAMU, MUHAMMAD ABUBAKAR – YOLA SOUTH

INSP-CADRE-06

AKWA-IBOM

SN APPLICATION ID                          NAME             LGA

1 NCS/C06/654381 WILLIAMS, IME LEO – ABAK

2 NCS/C06/294908 DANIEL, JOSHUA JIMMY – EKET

3 NCS/C06/844242 KUBIAT, ENO UMOH – ETIM EKPO

4 NCS/C06/327188 EMMANUEL, PETER UDOH – IBESIKPO ASUTAN

5 NCS/C06/696545 JUSTINA, SABASTINE – ECHOI IKA

6 NCS/C06/785008 IFIOK, UDO ISONG – IKOT ABASI

7 NCS/C06/136235 IMMANUEL, ENANG – MBO

8 NCS/C06/659067 OTOBONG, MONDAY BEN – NSIT-ATAI

9 NCS/C06/669787 IDARA, UMOH IBOK – NSIT UBIUM

10 NCS/C06/694296 AKAISO, ETIM OBIOSIO – OKOBO

11 NCS/C06/687139 EZEKIEL, UDUAK-OBONG EDET – URUE-OFFONG/ORUKO

12 NCS/C06/452573 MATTHIAS, TITUS EDEM – UYO

ANAMBRA

SN APPLICATION ID              NAME             LGA

1 NCS/C06/827381 DECLAN, SOLOMON – AGUATA

2 NCS/C06/28520 STANLEY, EBERENNA OBIEFUNA – ANAOCHA

3 NCS/C06/166146 KINGSLEY, SOPULU OKONKWO – AYAMELUM

4 NCS/C06/704195 UZOMA, CHRISTIANA OGBOO – DUNUKOFIA

5 NCS/C06/904002 PASCAL, TOCHUKWU IBEAZOR – IDEMILI NORTH

6 NCS/C06/458761 MIRACLE , CHIDIEBERE ELEBO – IDEMILI SOUTH

7 NCS/C06/906249 OGECHUKWU, ONYINYE ARALU – NNEWI NORTH

8 NCS/C06/693739 AFOMA, BLESSING CHIDOKWE –  OYI

INSP-CADRE-06

BAUCHI

SN APPLICATION ID NAME LGA

1 NCS/C06/389305 SAFIYANU, SALEH – BAUCHI

2 NCS/C06/533811 SADIQ, MUHAMMAD LAWAL – DAMBAN

3 NCS/C06/595310 YAKUBU, ABDULLAHI – DARAZO

4 NCS/C06/185214 UMAR, ABDULLAHI – DASS

5 NCS/C06/574325 MUHAMMAD, BELLO KABIR – GAMAWA

6 NCS/C06/114664 AHMED, ALIYU HUSSAINI – GIADE

7 NCS/C06/741853 AUWALU, BARAU UMAR – ITAS/GADAU

8 NCS/C06/769933 FAISAL, ADAMU – JAMA’ARE

9 NCS/C06/122917 ABDULRAHAMAN ALHAJI, YUSUF – KATAGUM

10 NCS/C06/224769 MUSA, GOTAL ZAYYAD – SHIRA

11 NCS/C06/905850 HASHEEM, ABDULLAHI – TAFAWA BALEWA

12 NCS/C06/825705 MUHAMMAD BASHIR, YAKUBU – ZAKI

BAYELSA

SN APPLICATION ID             NAME                         LGA

1 NCS/C06/231024 PRECIOUS, TAREIBI BAYA – EKEREMOR

2 NCS/C06/657279 RANSOM, HAWKINS ABARA – OGBIA

3 NCS/C06/286170 EBRUPHIYO , OKOKORIETA – SAGBAMA

4 NCS/C06/726690 EBIMOBOWEI, EMMANUEL EBIOWEI – SOUTHERN IJAW

5 NCS/C06/847399 PHILOMINA, PERE – YENAGOA

INSP-CADRE-06

BENUE

SN APPLICATION ID              NAME             LGA

1 NCS/C06/74762 NGBEDE , JOSEPH – APA

2 NCS/C06/801505 TERNADOO, ATERA – BURUKU

3 NCS/C06/338601 MOSES, MSOO LELE – GBOKO

4 NCS/C06/687675 MOSES, TERKAA ATEMA – GWER WEST

5 NCS/C06/821148 PHILIP, ANYIIN – KATSINA ALA

6 NCS/C06/737528 DOOM, SANDRA – IBER KWANDE

7 NCS/C06/370600 OJILIMA, ABRAHAM UJAH – OHIMINI

8 NCS/C06/802883 JOHN, AMEDU – OTURKPO

9 NCS/C06/838879 SOLOMON, MANDAKI – TARKA

10 NCS/C06/237158 SAA-AONDO, JOSHUA ANDURA – UKUM

11 NCS/C06/577684 EMMANUEL, BONIFACE – USHONGO

12 NCS/C06/153109 LUPER, JACOB TERKULA  – VANDEIKYA

INSP-CADRE-06

BORNO

SN APPLICATION ID             NAME                         LGA

1 NCS/C06/455851 GAMBO, ABBAKAKA – ABADAM

2 NCS/C06/10848 MUSA, BABAGANA ALKALI – BAMA

3 NCS/C06/745415 MUSA, M. ALI DAMBOA

4 NCS/C06/597387 ABDULRAZAK HASSAN, AHMED – DIKWA

5 NCS/C06/374673 MUSTAPHA, MOHAMMED ADAM – GUBIO

6 NCS/C06/289901 ABUBAKAR, ABDU GWOZA

7 NCS/C06/89830 LINUS, IBRAHIM HAWUL

8 NCS/C06/511937 ABDULMUMIN, TIJJANI WAHAB – JERE

9 NCS/C06/841057 ABDULLAHI KABIR, MUSA – KALA/BALGE

10 NCS/C06/156630 AHMED MUHAMMAD, BAKO – KONDUGA

11 NCS/C06/103839 HASSAN, IBRAHIM – KUKAWA

12 NCS/C06/658866 ALHASSAN, YUNUSA – MAGUMERI

13 NCS/C06/400327 YAKUBU, LAWAN MUHAMMAD – MAIDUGURI

14 NCS/C06/841568 ABUBAKAR, SALEH LAWAN – MARTE

15 NCS/C06/95003 MUSA MUSTAPHA, USMAN – MOBBAR

16 NCS/C06/429658 IBRAHIM, ALAMIN – MONGUNO

17 NCS/C06/773881 MODU KIME, ABATCHA – NGANZAI

18 NCS/C06/74331 SAIDU, ALI ALI WALAMA – SHANI

CROSS RIVER

SN APPLICATION ID             NAME                         LGA

1 NCS/C06/630830 HODO, MICHEAL SAM – ABI

2 NCS/C06/846446 EMMANUEL, UMO EDEM – AKPABUYO

3 NCS/C06/323625 ANTHONY, ANI OFFIONG – ODUKPANI

4 NCS/C06/620008 JOHN, BENEDICT ACHOR – YALA

INSP-CADRE-06

DELTA

SN APPLICATION ID                          NAME                                     LGA

1 NCS/C06/616575 AUGUSTINE, IFECHUKWUDE AMALONYE – ANIOCHA NORTH

2 NCS/C06/375995 PETER, PETER ISIAYEI – BURUTU

3 NCS/C06/667967 EFETURI, CHRIS IKIRIGBE – ETHIOPE EAST

4 NCS/C06/774169 PHILIP, AKPOMEDAYE ADIKI – ETHIOPE WEST

5 NCS/C06/872403 EMEKE, NWANZE – NDOKWA EAST

6 NCS/C06/824698 VERA, KOJORDE AKPAH – OSHIMILI NORTH

7 NCS/C06/70791 OGHENETEJIRI, ERESE – UGHELLI SOUTH

8 NCS/C06/819404 PEREMINI, EDMOND EJEMI – WARRI NORTH

9 NCS/C06/781650 FAVOUR, TSEYI TOSAN – WARRI SOUTH

EBONYI

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C06/895012 NNENNA, LINDA ONWUKA – AFIKPO NORTH

2 NCS/C06/367755 EJEM, IBIAM AGWU – AFIKPO SOUTH

3 NCS/C06/308531 OFOKE, IKECHUKWU – EBONYI

4 NCS/C06/899411 JOY, FELICIA JOSEPH – EZZA NORTH

5 NCS/C06/449601 ODINAKACHI, DIVINE EZE – EZZA SOUTH

6 NCS/C06/853335 GODWIN, OKODI UGBO – IZZI

7 NCS/C06/854304 THEOPHILUS, ADIMCHINOBI ELOM – ONICHA

EDO

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C06/837296 VOTE, IFELOJU AGBEBAKU AKOKO-EDO

2 NCS/C06/355023 MARGARET MARY OSE, OMONTUEMEN – ESAN NORTH-EAST

3 NCS/C06/790916 MARIA, IMHANSEGUAEHI ANETOR – ESAN SOUTH-EAST

4 NCS/C06/793943 RAPHAEL , OMOSEKHAFE OMOKHAGBOR – ETSAKO EAST

5 NCS/C06/578592 ILIAS, MUSAH HASSAN – ETSAKO WEST

6 NCS/C06/863378 OSAKPOLOR, IYOHA – IKPOBA OKHA

7 NCS/C06/516110 OSAHON, ODIASE – OVIA NORTH-EAST

8 NCS/C06/45044 FELIX, ULAIKERE – OWAN EAST

9 NCS/C06/674156 MICHAEL-TANSI, OHIOLE ASIKPATA – OWAN WEST

INSP-CADRE-06

EKITI

SN APPLICATION ID              NAME                                     LGA

1 NCS/C06/72131 CLEMENT, ADESOJI ADEJUWON – ADO EKITI

2 NCS/C06/666761 OLUWAFUNKE, FAVOUR KOMOLAFE – EKITI EAST

3 NCS/C06/227952 DAMILOLA, CHARLES FALURU – EKITI SOUTH-WEST

4 NCS/C06/113022 ESTHER, OMOLOLA FAMOYEGUN – EKITI WEST

5 NCS/C06/172059 OLUWAFEMI, JOHN ADETIBA – GBONYIN

6 NCS/C06/672275 ADESEWA, OYINLOLA OGUNLUSI – IKOLE

7 NCS/C06/105376 OLUWAKEMI, OLUWASEUN SALAMI – ILEJEMEJE

8 NCS/C06/155336 OJO, SAMUEL OGUNKINLE – IREPODUN/IFELODUN

9 NCS/C06/287357 OLAREWAJU, G ONILEOWO – ISE/ORUN

ENUGU

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C06/611020 OFUONYE, JONATHAN ONWUMERE – ANINRI

2 NCS/C06/219439 DANIEL, CHINAGOROM WILLIAMS – AWGU

3 NCS/C06/904039 CHIOMA, JULIET UBA – ENUGU NORTH

4 NCS/C06/118933 JOHN, ONYEBUCHI EDE – ENUGU SOUTH

5 NCS/C06/600779 VITALIS, CHINEDU ANIEKE – EZEAGU

6 NCS/C06/258344 COLLINS, SEBASTINE EKERE – IGBO EZE NORTH

7 NCS/C06/864412 AMARACHI JULIET , OKAFOR -NKANU WEST

8 NCS/C06/306797 KINGSLEY CHINONSO, NNADI – UDENU

9 NCS/C06/74654 OBINNA, UGWU – UDI

FCT

SN APPLICATION ID              NAME             LGA

1 NCS/C06/444042 SETH, PAUL     – ABAJI

2 NCS/C06/359085 SADIQ, GOMNA IBRAHIM – GWAGWALADA

3 NCS/C06/82241 BENJAMIN, PHILIP – KUJE

4 NCS/C06/225684 UMAR, MAHMUD – KWALI

INSP-CADRE-06

GOMBE

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C06/294349 ABDULBASID, ABDULFATAH – AKKO

2 NCS/C06/722601 JOSEPH, AUGUSTINE IKADE – BALANGA

3 NCS/C06/636914 JONATHAN, SANAMO – KALTUNGO

4 NCS/C06/219958 SULAIMAN, BELLO – KWAMI

5 NCS/C06/783440 ABUBAKAR DALKUS, MUHAMMAD – YAMALTU/DEBA

IMO

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C06/602749 JOSHUA , CHUKWUEZUO OLELEWE – EZINIHITTE

2 NCS/C06/173002 ABRAHAM, CHUKWUEMEKA – IKEDURU

3 NCS/C06/191285 CHIBUIKE, PETRE ADINDU-AKABUS I- ISIALA MBANO

4 NCS/C06/55134 FELIX, CHIGOZIE NDUPU – OGUTA

5 NCS/C06/773271 GOODLUCK, CHIBUIKE ESONWANNE – OHAJI/EGBEMA

6 NCS/C06/838700 BLESSING, AMARACHI OGUJIOFOR – OKIGWE

7 NCS/C06/793998 SAMUEL, OLUEBUBE NNADI-  ORSU

8 NCS/C06/570748 JULIET, CHIOMA OFFORJI – OWERRI WEST

INSP-CADRE-06

JIGAWA

SN APPLICATION ID              NAME             LGA

1 NCS/C06/136252 JIBRIN, ABDULLAHI – BIRINIWA

2 NCS/C06/107763 NASIRU, ZUBAIRU – DUTSE

3 NCS/C06/550177 MUHAMMED, ALASSAN – GAGARAWA

4 NCS/C06/661028 MUSA, SULEMAN – GUMEL

5 NCS/C06/356567 ISAH, MUHAMMAD – GWARAM

6 NCS/C06/655815 SALISU, BUHARI – GWIWA

7 NCS/C06/409027 HAFIZU, HARUNA – HADEJIA

8 NCS/C06/697759 MUSBAHU, JAHUN SANI – JAHUN

9 NCS/C06/226210 YUNUSA, YUNUSA IBRAHIM – KAZAURE

10 NCS/C06/230710 KHALID, ABDULLAHI – KIRI KASAMA

11 NCS/C06/777407 ALIYU, YAKUBU – KIYAWA

12 NCS/C06/509136 NAZIRU, SALEH – MAIGATARI

13 NCS/C06/541479 ZUBAIRU, BABA SULAIMAN – MIGA

14 NCS/C06/132807 MUHAMMAD, SHUAIBU YAKUBU – RINGIM

15 NCS/C06/444508 ISHAQ, ISAH – SULE TANKARKAR

16 NCS/C06/576110 IMAM, SALIHU BALA – TAURA

KADUNA

SN APPLICATION ID              NAME             LGA

1 NCS/C06/371990 ABDULMUMIN, YUNUSA – GIWA

2 NCS/C06/881633 MUSTAPHA, FALALU – IGABI

3 NCS/C06/909802 HENRY, LUKA HABILA – JABA

4 NCS/C06/284561 SULEIMAN, SALEH – KACHIA

5 NCS/C06/287867 HENRY, ANDREW – KAJURU

6 NCS/C06/795186 BITRUS, WILLIAMS AUDU – KAURU

7 NCS/C06/245972 NASIRU, YUSHA’U – KUDAN

8 NCS/C06/579793 ALHAMDU, KURE JOSEPH – LERE

9 NCS/C06/97664 LUKMAN, UMAR MUHAMMAD – SABON GARI

10 NCS/C06/77982 ISAAC, EMMANUEL – ZANGON KATAF

11 NCS/C06/452353 SHERIF, IBRAHIM – ZARIA

INSP-CADRE-06

KANO

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C06/130480 ISMAIL, MUHAMMAD YUSUF – AJINGI

2 NCS/C06/81832 ANAS, ISMAIL SHUAIBU – ALBASU

3 NCS/C06/217134 ABBA, SABO LAWAN – BEBEJI

4 NCS/C06/188864 ALIYU, TIJJANI ALIYU – BICHI

5 NCS/C06/341369 ABDULKADIR, AHMAD – BUNKURE

6 NCS/C06/635380 ANAS, LABARAN – DALA

7 NCS/C06/233394 SALISU, YUSIF – DAMBATTA

8 NCS/C06/194748 ALKASIM, UBA SUNUSI – DAWAKIN KUDU

9 NCS/C06/480635 ABDULAZIZ, MUSA MUHAMMAD – FAGGE

10 NCS/C06/393987 ABDULRAHMAN, SALIHU – SULAIMAN GARKO

11 NCS/C06/544318 HAMZA, GAYA UBALE – GAYA

12 NCS/C06/884298 AMINU, NUHU KHAMISU – GEZAWA

13 NCS/C06/743181 AUWAL, ABDULLAHI USMAN – GWALE

14 NCS/C06/477135 MUNNIR, TIJJANI HAMISU – GWARZO

15 NCS/C06/419326 YUSUF, MUHAMMAD YAU – KABO

16 NCS/C06/243207 MUHAMMAD, ABDULLAHI MADUGU – KANO MUNICIPAL

17 NCS/C06/444330 SULEIMAN, A IBRAHIM – KUNCHI

18 NCS/C06/147134 GAMBO, MAIKUDI ABDULLAHI – MINJIBIR

19 NCS/C06/490922 IDRIS, KABIR – NASARAWA

20 NCS/C06/51031 MUSA, SANI ABDULKARIM – RANO

21 NCS/C06/188972 AHMAD, YAHUZA YAHUZA – ROGO

22 NCS/C06/206066 ABUBAKAR, ISAH SADI – SHANONO

23 NCS/C06/740909 ABBA, INUWA SALISU – SUMAILA

24 NCS/C06/362167 YAKUBU, YUSUF HASSAN – TOFA

25 NCS/C06/775399 KABIRU, ZAKARI – TUDUN WADA

26 NCS/C06/409455 ABUBAKAR, SHUAIBU DAHIRU – UNGOGO

27 NCS/C06/53972 ABDULLAHI, MUSA YOLA – WARAWA

INSP-CADRE-06

KATSINA

SN APPLICATION ID              NAME             LGA

1 NCS/C06/28221 NASIRU, SURAJO – BAKORI

2 NCS/C06/194128 MUHAMMAD, ABDULKARIM – BATAGARAWA

3 NCS/C06/151101 ABDULRAZAK, RUMAH SHEHU – BATSARI

4 NCS/C06/2254 SANI, ABUBAKAR – BAURE

5 NCS/C06/177389 ADAM, DAUDA – BINDAWA

6 NCS/C06/836679 BASHIR, JAMO – DANJA

7 NCS/C06/180043 AUWAL, MUSA – DAURA

8 NCS/C06/216476 YUSUF, SADA NABEBE – DUTSIN MA

9 NCS/C06/838092 SAIFULLAHI, BALA – FASKARI

10 NCS/C06/874313 IBRAHIM, LAWAL – FUNTUA

11 NCS/C06/899744 AMINU, ABDULLAHI INGAWA – INGAWA

12 NCS/C06/528718 TIRMIZI, YAHAYA – JIBIA

13 NCS/C06/433230 AHMAD, SANI LAWAL – KANKIA

14 NCS/C06/211044 ABDULAZIZ, GAMBO IDRIS – KATSINA

15 NCS/C06/217060 MUSTAPHA, GARBA NASIR – KURFI

16 NCS/C06/509024 ABUBAKAR, ABBA USMAN – MALUMFASHI

17 NCS/C06/78608 ALIYU, MAGAJI DAUDA – MANI

18 NCS/C06/767016 MUHAMMAD, MAJIGIRI SALISU – MASHI

19 NCS/C06/536398 AMIRU, SA’ADU – MATAZU

20 NCS/C06/351844 ABBAS, HUSSAINI – MUSAWA

21 NCS/C06/258562 UMAR, AUWAL – RIMI

22 NCS/C06/804884 SHAMSU, YUSUF – SABUWA

23 NCS/C06/589973 JUWAIRIYYA, ALIYU USMAN – SAFANA

24 NCS/C06/269888 ABUBAKAR, MUSTAPHA – SANDAMU

25 NCS/C06/441123 HAFIZ, SALISU – ZANGO

INSP-CADRE-06

KEBBI

SN APPLICATION ID              NAME                                     LGA

1 NCS/C06/914487 IBRAHIM, ZAILANI MUHAMMAD – ALEIRO

2 NCS/C06/57809 ABDULLAHI, ALIYU AREWA – DANDI

3 NCS/C06/192972 JAMILU, ADAM MUHAMMAD –  BAGUDO

4 NCS/C06/679213 USMAN, MOHAMMED NATA’ALA – BIRNIN KEBBI

5 NCS/C06/260929 HAFIZ, MUHAMMAD – BUNZA

6 NCS/C06/193874 ISAH, GWANDU ABUBAKAR – GWANDU

7 NCS/C06/185547 FAISAL, BASHIR-  JEGA

8 NCS/C06/671785 SIRAJO, AUWAL – KOKO/BESSE

9 NCS/C06/66787 PHILEMON, DANJUMA – SAKABA

10 NCS/C06/233570 BADARU, MUHAMMAD – SHANGA

11 NCS/C06/529580 ABUBAKAR, MAINASARA – SURU

12 NCS/C06/419244 ALIYU, JIBRIN – WASAGU/DANKO

13 NCS/C06/59200 UMAR, YAURI NURADEEN – YAURI

14 NCS/C06/727079 RANGO, MOSES ANTHONY – ZURU

KOGI

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C06/619930 MUHAMMAD KABIR, ABDULLAHI – ADAVI

2 NCS/C06/157839 HAKIM, MUHAMMED – AJAOKUTA

3 NCS/C06/873844 SIMEON, AROME JOHN – ANKPA

4 NCS/C06/301657 RAHMAT, NENE ALIKALI – BASSA

5 NCS/C06/320839 ABDULKERIM, USMAN – DEKINA

6 NCS/C06/434351 JERRY, TOLU OMOJOLA – IJUMU

7 NCS/C06/735745 KHADIJAT, YAHAYA – KOGI

8 NCS/C06/274960 AMINAT, ISAH MUHAMMED – LOKOJA

9 NCS/C06/675405 ZAID, AMOTO MOHAMMED – OKENE

10 NCS/C06/864267 ELEOJO, JOHN – OLAMABORO

11 NCS/C06/228976 MOSES, ENEOJO SUNDAY – OMALA

12 NCS/C06/96882 BLESSING, OLUWATOYIN ARIYO – YAGBA EAST

INSP-CADRE-06

KWARA

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C06/363791 KAOSARA, MOYOSORE YAKUB – ASA

2 NCS/C06/810039 AKEEM, IDOWU SALIMON – IFELODUN

3 NCS/C06/667435 MOSHOOD, BOLAKALE BABATUNDE – ILORIN EAST

4 NCS/C06/40976 ISMAIL, OPEYEMI TIJANI – ILORIN SOUTH

5 NCS/C06/882727 LATIFAT, GERE SHEHU – ILORIN WEST

6 NCS/C06/354274 ADENIYI, EMMANUEL OSATUYI – IREPODUN

7 NCS/C06/582415 ISAAC OLUWABAMISE, OLABISI – ISIN

8 NCS/C06/885263 ABDULKABIRU, OPEYEMI SHITTU – MORO

9 NCS/C06/635001 ROBIAT, ADEDAMILOLA BELLO – OFFA

10 NCS/C06/64476 DANIEL, OLUWAGBENGA AJANI – OYUN

11 NCS/C06/168988 PAUL, LANDU TSADO – PATEGI

LAGOS

SN APPLICATION ID             NAME             LGA

1 NCS/C06/550532 OMOLARA, ADIJAT SALAM IBEJU-LEKKI

2 NCS/C06/65622 WASIU, AFOLABI AKINDELE IKEJA

3 NCS/C06/705481 QODRI, TEMITOPE AZEEZ IKORODU

NASARAWA

SN APPLICATION ID                          NAME             LGA

1 NCS/C06/679183 ANDREW, BULUS UBANDOMA AKWANGA

2 NCS/C06/48868 ABUBAKAR, ISYAKA OGAH DOMA

3 NCS/C06/6527 DAVID, LIPEUNIM GOWIN KARU

4 NCS/C06/467437 KASIM, N. AGYE KEANA

5 NCS/C06/128511 ISA, KANA OGELEBE KOKONA

6 NCS/C06/404305 ADAMS, FRANCIS OYIGBECHE NASARAWA

7 NCS/C06/767478 TSAKU, BARNABAS ANDREW NASARAWA EGON

8 NCS/C06/131593 IDREES, UMAR TOTO

9 NCS/C06/413775 MUHAMMAD, KABILU SALEH WAMBA

INSP-CADRE-06

NIGER

SN APPLICATION ID              NAME             LGA

1 NCS/C06/824566 MUSA, USMAN AGAIE

2 NCS/C06/598873 ABDULAZEEZ, KPETU AHMED BOSSO

3 NCS/C06/484597 YAHAYA, YAKUBU EDATI

4 NCS/C06/693208 MOHAMMED, AMINU ABUBAKAR GBAKO

5 NCS/C06/663807 ABDULRASHEED, IBRAHIM KONTAGORA

6 NCS/C06/771328 AHMAD, TANKO ALIYU LAVUN

7 NCS/C06/97566 HASHIM WANDO, UMAR MAGAMA

8 NCS/C06/291807 ABUBAKAR, BAWA MOHAMMED MARIGA

9 NCS/C06/577323 SUNDAY, HARUNA TSADO MASHEGU

10 NCS/C06/840027 ANAS, YUSUF MOYA

11 NCS/C06/267003 TASIU, DANJUMA JIGHO RAFI

12 NCS/C06/466562 ZAIYANU, LAWAL SULEJA

13 NCS/C06/729410 MUHAMMAD ISAKO, MUHAMMAD WUSHISHI

OGUN

SN APPLICATION ID                          NAME             LGA

1 NCS/C06/10810 YEMISI, OLUWAFUNKE SOWANDE ABEOKUTA NORTH

2 NCS/C06/7294 MOSES, OLUWAFEMI ADENIJI ABEOKUTA SOUTH

3 NCS/C06/875565 TOBI, ALICE RAJI ADO-ODO/OTA

4 NCS/C06/18171 OLUWASEUN, MOSES OGUNDIPE EWEKORO

5 NCS/C06/567978 AYOKUNMI, AMOS ENIOLA IFO

6 NCS/C06/19798 ABIOLA, ABIDEMI OSUNLALU IJEBU EAST

7 NCS/C06/487183 ADETOLA ABDUL-AZEEZ, FETUGA IJEBU ODE

8 NCS/C06/129351 CLEMENT, LEKAN OLAGORIOYE IPOKIA

9 NCS/C06/854487 ADEJOKE, SIMILEOLUWA 9 ADETOLA ODOGBOLU

10 NCS/C06/897803 ABDULGANIY, KAYODE OLASIMI REMO NORTH

INSP-CADRE-06

ONDO

SN APPLICATION ID                                      NAME                         LGA

1 NCS/C06/100081 ELIJAH, OLADELE SUNDAY AKOKO NORTH-WEST

2 NCS/C06/61544 JACOB, OLUWAJUWON FOLORUNSHO AKOKO SOUTH-WEST

3 NCS/C06/174899 JUSTINAH, ABISOLA OLADELE AKURE NORTH

4 NCS/C06/221252 OLUDARE, KEHINDE BIOBAKU ESE ODO

5 NCS/C06/802475 JOY, ADEYAN IDANRE

6 NCS/C06/909876 MAYOWA, SAMUEL FAJIMI IFEDORE

7 NCS/C06/75315 GODWIN, EBUN AYEMOBUWA ILAJE

8 NCS/C06/765021 IYANUOLUWA, ELIZABETH LAWSON IRELE

9 NCS/C06/42080 IFEDAYO, TOLUWASE AYODEJI ONDO WEST

10 NCS/C06/876121 DAUD, OLALEYE BALOGUN OWO

OSUN

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C06/191650 ADEYINKA, SEUN ADELEKE AIYEDAADE

2 NCS/C06/641855 ABIODUN, MUTIAT AJAYI ATAKUNMOSA EAST

3 NCS/C06/247298 MIRACLE, TOYIN ODEKUNLE ATAKUNMOSA WEST

4 NCS/C06/237758 AYOBAMI, OLAYINKA ADEBAYO BORIPE

5 NCS/C06/30532 TUNDE, FATAI OJEDOKUN EDE SOUTH

6 NCS/C06/603198 BLESSING, AYOTUNDE ELEWUDE IFE CENTRAL

7 NCS/C06/744359 OLAKUNLE, RICHARD GUREJE ILESA EAST

8 NCS/C06/779360 DENNIS, AYOMIDE OLOJO ILESA WEST

9 NCS/C06/841898 AFIS, BABATUNDE OLADIMEJI IREPODUN

10 NCS/C06/573460 OLANREWAJU, GABRIEL ELEYELE IWO

11 NCS/C06/31469 TOBI, EMMANUEL OYEGBEMI ODO OTIN

12 NCS/C06/227375 ISMAILA, BUKOLA OLATUNJI OLORUNDA

13 NCS/C06/149454 TAIWO, AZEEZ TERRIGBADE OSOGBO

INSP-CADRE-06

OYO

SN APPLICATION ID                         NAME             LGA

1 NCS/C06/475480 FAOZIYAT, ABIDEMI AZEEZ ATIBA

2 NCS/C06/30782 SOLOMON, OLUWASEYI AYANTUNDE ATIGBO

3 NCS/C06/29763 ABDULWASIU, AKINJIDE AKINLABI EGBEDA

4 NCS/C06/564326 FELICIA, ABOSEDE AKINTOLA IBARAPA EAST

5 NCS/C06/74274 ROFEEQ ADETOLA, ADEDIRAN IREPODUN

6 NCS/C06/258270 ALEEMAH, ADEDOYIN ABDULBASIT ISEYIN

7 NCS/C06/633445 DOMINIC, ADEWALE JOLASUN IWAJOWA

8 NCS/C06/150543 KAOTHARA, ABIMBOLA ISMAIL KAJOLA

9 NCS/C06/725913 JACOB, AJAYI OGBOMOSHO NORTH

10 NCS/C06/410701 MOSES, IYANUOLUWA ALADE OGBOMOSHO SOUTH

11 NCS/C06/471364 RAHMON, KOLAWOLE MUFTAU OGO OLUWA

12 NCS/C06/828740 MODUPE, OLAPEJU ALLI OLUYOLE

13 NCS/C06/5903 HAMMED, ADELANI JAMIU ORELOPE

14 NCS/C06/822796 WASIU, ISHOLA RAHMON OYO EAST

15 NCS/C06/157060 KABIR, ADEOLA AMUSAT SAKI WEST

16 NCS/C06/197523 HOSENI, OLLA SURULERE

INSP-CADRE-06

PLATEAU

SN APPLICATION ID             NAME             LGA

1 NCS/C06/912083 JOHN, BAUDA PETER – BASSA

2 NCS/C06/640174 ITIFAI, TIMOTHY MAKWAL – BOKKOS

3 NCS/C06/861057 CHOJI, LUKA JOSHUA – JOS SOUTH

4 NCS/C06/557745 SAMSON, DAUDA KAFI – KANAM

5 NCS/C06/546486 WOKGJI, SAMUEL BITRUS – KANKE

6 NCS/C06/595111 GWAKZING, WUYEP – LANGTANG NORTH

7 NCS/C06/600804 FAITH, DANLAMI KARZHI – LANGTANG SOUTH

8 NCS/C06/129057 MUBARAK, MUAZU BELLO – MANGU

9 NCS/C06/609680 DESMOND, JOHN BAKO – MIKANG

10 NCS/C06/648862 PANSHAK, STEPHEN BETMI – PANKSHIN

11 NCS/C06/497679 JOY, DAU SYLVESTER – QUA’AN PAN

12 NCS/C06/861354 AFINIKI, JONATHAN CHAKURA – RIYOM

13 NCS/C06/245241 FREDRICK, LENAAN GOEDUUT – SHENDAM

14 NCS/C06/533091 ISHAQ, MUHAMMAD LAWAL – WASE

RIVERS

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C06/891510 IBINYE, SAMANTHA HOGAN BONNY

2 NCS/C06/156099 VICTORY, ORITOM MCLEOD-HARRY DEGEMA

3 NCS/C06/472569 GLORIA, KANWI ELEME

4 NCS/C06/157470 PRINCEWILL, LAWRENCE NMEZI ETCHE

5 NCS/C06/94659 PRINCE, WORLU IKWERRE

6 NCS/C06/287109 GOSPEL, YIIBARI WAATE KHANA

7 NCS/C06/794025 PRINCEWILL, CHIZI EJEKWU OBIO/AKPOR

8 NCS/C06/262741 MACDONALD, CHARLES DIBIA OGBA/EGBEMA/NDONI

9 NCS/C06/735978 ENDWELL, WILLIAMS PORT HARCOURT

INSP-CADRE-06

SOKOTO

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C06/585755 KABIRU DINGYADI, MUHAMMAD BODINGA

2 NCS/C06/738329 MUBARAK, AMINU GWADABAWA

3 NCS/C06/209878 SHEHU, MUHAMMAD ISA

4 NCS/C06/10828 ABUBAKAR, LABARAN KEBBE

5 NCS/C06/502238 SHEHU, MUHAMMAD RABAH

6 NCS/C06/346683 ZAKARIYA, LADAN SHAGARI

7 NCS/C06/556242 ABDULRASHEED, BELLO SOKOTO NORTH

8 NCS/C06/304866 SAMAILA, MUHAMMAD TAMBUWAL

9 NCS/C06/564928 ABUBAKAR, A BELLO TURETA

10 NCS/C06/601815 HASHIMU, BELLO WAMAKO

11 NCS/C06/128131 MUSTAFA, GARBA WURNO

12 NCS/C06/527666 MUSTAPHA, SADIQ ABUBAKAR YABO

TARABA

SN APPLICATION ID                          NAME             LGA

1 NCS/C06/178264 HELDEN, PINDAR ARDO KOLA

2 NCS/C06/55462 SADIQ, UKASHA DONGA

3 NCS/C06/104550 ALIYU, DAYYIBU ABUBAKAR JALINGO

4 NCS/C06/416698 JOSIAH OBIDAH, KAFIYARO KARIM LAMIDO

5 NCS/C06/864271 VICTOR DINSHIYA, MADAKI KUMI

6 NCS/C06/79409 MENAN, BARDE BITRUS LAU

7 NCS/C06/213110 MUSA, KUFAI ABDULLAHI TAKUM

8 NCS/C06/788327 RIMAM, AMOS ANUMTEN USSA

9 NCS/C06/823737 MIRACLE LAAKASEN, ALFRED ZING

YOBE

SN APPLICATION ID                          NAME             LGA

1 NCS/C06/591354 ABDULKADIR LAWAN, AHMED – BURSARI

2 NCS/C06/365374 UMAR, BUBA SOJA – FUNE

3 NCS/C06/519168 IBRAHIM, MAIDOKI MOHAMMED – GULANI

4 NCS/C06/848552 IBRAHIM, ALWALI LAWAN – JAKUSKO

5 NCS/C06/159837 MUHAMMAD, MUSA MAIGARI – KARASUWA

6 NCS/C06/300171 YUNUSA, SHUAIBU SHEHU – POTISKUM

7 NCS/C06/192080 ADAMU, MOHAMMED MOHAMMED – YUSUFARI

ZAMFARA

SN APPLICATION ID              NAME             LGA

1 NCS/C06/353325 NABIL;, LAUWALI – ANKA

2 NCS/C06/212344 YAHYA, BIN YAHYA – BAKURA

3 NCS/C06/342606 ABDULRAHMAN, LAWAL-  GUSAU

4 NCS/C06/874414 MAHBUB, UMAR – KAURA NAMODA

5 NCS/C06/178963 SALISU, MUHAMMAD  – MARADUN

6 NCS/C06/816543 MUBARAK, MUSTAPHA – MARU

7 NCS/C06/211049 MUSTAPHA, RABIU  – TALATA MAFARA

8 NCS/C06/492094 ABDUL-A’ALA, LADAN  – ZURMI

ASS-CADRE-04

ABIA

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C04/214636 JERRY, CHUKWUEMEKA NWAUZOR ABA SOUTH

2 NCS/C04/737417 CHIMDI, JOHN KANU AROCHUKWU

3 NCS/C04/486539 ANITA, CHINOMNSO NWANKWO IKWUANO

4 NCS/C04/390158 SAMUEL, UMAH ONYEANI OHAFIA

5 NCS/C04/794907 JOSHUA, CHIAGBANWE OGWUDIRE OSISIOMA

6 NCS/C04/898639 CHIKA, JUSTICE OKORO UGWUNAGBO

7 NCS/C04/346924 MOSES, NWACHUKWU UKWA EAST

8 NCS/C04/542291 ANITA , CHIDERA FRIDAY UKWA WEST

9 NCS/C04/194027 TOCHUKWU, IROAWULA UMUAHIA SOUTH

.

ADAMAWA

SN APPLICATION ID                          NAME             LGA

1 NCS/C04/368687 WUSA, DAWI AMOS GAYUK

2 NCS/C04/729126 ABDULKADIR, ALIYU GOMBI

3 NCS/C04/664942 IBRAHIM, ABUBAKAR GRIE

4 NCS/C04/379555 IRENE, THOMAS JADA

5 NCS/C04/287286 HABIBU, MUSA MADAGALI

6 NCS/C04/578466 NURUDEEN, SAJO MAIHA

7 NCS/C04/594144 HAUZAIFA, NAPALI MOHAMMED MUBI NORTH

8 NCS/C04/681628 TAKO\’AMA, TUKURA NUMAN

9 NCS/C04/408809 RAPHAEL, PHANUEL SHELLENG

10 NCS/C04/777327 BASHIR, AUWAL SONG

11 NCS/C04/160100 ABUBAKAR, YERIMA IDRIS YOLA SOUTH

ASS-CADRE-04

AKWA-IBOM

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C04/696840 AWAJIGAK, PETER NTEILE EASTERN OBOLO

2 NCS/C04/715610 MIRIAM, UDO LAZARUS EKET

3 NCS/C04/757189 INAMETI, AUGUSTINE JOSEPH ESSIEN UDIM

4 NCS/C04/723580 IKPONKE, FELIX AMOS ETIM EKPO

5 NCS/C04/203718 DANIEL, STEPHEN EFFIONG IBENO

6 NCS/C04/532021 OTUEKONG, THOMAS LYONS IBESIKPO ASUTAN

7 NCS/C04/126595 ODUDU-ABASI, AKAN UMOH IBIONO-IBOM

8 NCS/C04/563314 IMOH, USORO SUNDAY IKONO

9 NCS/C04/31454 PETER HENRY, INYANG IKOT ABASI

10 NCS/C04/672578 NYAKNO, ANIEFIOK EKPENYONG INI

11 NCS/C04/487394 REJOICE, INNOCENT ITU

12 NCS/C04/470005 OKON, ATI ISANGEDIGHI MBO

13 NCS/C04/512194 SUNNY, EFFIONG SUNDAY NSIT-ATAI

14 NCS/C04/775605 COMFORT, ANIETIE JAMES NSIT-IBOM

15 NCS/C04/870585 JUSTIN, EDET IKOEDEM OKOBO

16 NCS/C04/237555 MFONOBONG , JOHNSON INEMESIT ONNA

17 NCS/C04/770603 NDIKPONKE, NKEREUWEM OKURE ORUK ANAM

18 NCS/C04/94218 EKEMINI, OFONIME AKPANUKO UKANAFUN

19 NCS/C04/390283 GLORY, ANIEDI UDOH URUAN

ANAMBRA

SN APPLICATION ID                                      NAME             LGA

1 NCS/C04/522630 CHINEMEREM, HILARY OJIKE AGUATA

2 NCS/C04/124397 MIKE, JUNIOR MICHAEL ANAMBRA WEST

3 NCS/C04/676491 JENNIFER , CHINWENDU BENJAMIN ANAOCHA

4 NCS/C04/771331 KANAYO, IFECHUKWU NWAGULU AWKA NORTH

5 NCS/C04/103358 MICHAEL, RAPULUCHUKWU IWEGBUNAM AYAMELUM

6 NCS/C04/112849 JOSEPH, CHUKWUKA AJEMBA IDEMILI NORTH

7 NCS/C04/47288 CHUKWUJEKWU, MICHAEL OFOMAH IDEMILI SOUTH

8 NCS/C04/417208 MIRIAM, OZIOMA OKEKE ORUMBA NORTH

9 NCS/C04/255515 KOSISOCHUKWU, KINGSLEY OLIEH OYI

ASS-CADRE-04

BAUCHI

SN APPLICATION ID              NAME             LGA

1 NCS/C04/217058 HASSAN, ALIYU ALKALERI

2 NCS/C04/81279 HUSSAINI, MUSA BAUCHI

3 NCS/C04/635506 SALMAN, ABUBAKAR ISAH DARAZO

4 NCS/C04/256149 HUZAIFA, UMAR DASS

5 NCS/C04/845122 HASSAN, ABDULLAHI GANJUWA

6 NCS/C04/787066 MUSTAPHA, IBRAHIM AMINU ITAS/GADAU

7 NCS/C04/401842 BASHIR, SHEHU JAMA’ARE

8 NCS/C04/909029 MUBARAK, DANLADI KATAGUM

9 NCS/C04/834475 HUSSAINI, DEWU YAKUBU KIRFI

10 NCS/C04/861184 ABBA, ABBA USMAN MISAU

11 NCS/C04/437869 SALIM, ABUBAKAR SULEIMAN NINGI

12 NCS/C04/422996 ABDULLAHI, MAKAMA MUSA TAFAWA BALEWA

13 NCS/C04/495785 ABDULHAMID, ZUBAIR MUHAMMAD TORO

14 NCS/C04/890380 AYUBA, SHAHORO MUAZU WARJI

15 NCS/C04/309181 ABUBAKAR, MUHAMMAD AUWAL ZAKI

BAYELSA

SN APPLICATION ID             NAME                         LGA

1 NCS/C04/672016 EBIEGBERI, INEMO OWEI BRASS

2 NCS/C04/517600 WISDOM, EBIMENE YAKUBU EKEREMOR

3 NCS/C04/352605 KRENIDIAKUMO, YOUKPARIDOU KOLOKUMA/OPOKUMA

4 NCS/C04/675499 THEOPHILUS, EBI THANKGOD OGBIA

5 NCS/C04/206869 GREAT, DIEMURAYE ADJARHO SAGBAMA

6 NCS/C04/12824 DANIEL, JAMES SORGWE YENAGOA

ASS-CADRE-04

BENUE

SN APPLICATION ID              NAME LGA

1 NCS/C04/553302 JOHN, OGABA ADO

2 NCS/C04/44852 SAMUEL, OGBOCHE EJECHABO AGATU

3 NCS/C04/258222 GIDEON, BENJAMIN APA

4 NCS/C04/706177 #N/A, JACOB NENSHI BURUKU

5 NCS/C04/538927 PATRICIA, TORKWASE KENE GBOKO

6 NCS/C04/641875 PETER, NGUSHA TYOWUA GUMA

7 NCS/C04/892203 DONATUS, MSUGHTER ADASU GWER EAST

8 NCS/C04/112471 FELIX, ODURO GWER WEST

9 NCS/C04/95293 ORFEGA, DIVINE DOMINION KATSINA-ALA

10 NCS/C04/222522 NGUTOR, RICHARD IORHEN KONSHISHA

11 NCS/C04/297177 DAVID , KATOR UBENDE KWANDE

12 NCS/C04/824742 SONSHA, INGYOLOKO LOGO

13 NCS/C04/867190 JAMES, OCHA OBI

14 NCS/C04/455374 ANNA, ENEWA ODOH OGBADIBO

15 NCS/C04/682437 SOLOMON, EHI AJEFU OHIMINI

16 NCS/C04/36510 EMMANUEL, OGIRINYE ABOYI OJU

17 NCS/C04/239248 JOHN, ODOH OKPE OKPOKWU

18 NCS/C04/748953 MERCY, ONYIMOWOH IJAMU OTURKPO

19 NCS/C04/534946 KELVIN, TAVERSHIMA YAINJOH TARKA

20 NCS/C04/776382 NGUKURAN, FAITH IORWUESE VANDEIKYA

ASS-CADRE-04

BORNO

SN APPLICATION ID              NAME             LGA

1 NCS/C04/37177 ALI, ALHAJI BUKAR ABADAM

2 NCS/C04/355459 GOODNESS, PHILEMON GADZAMA ASKIRA/UBA

3 NCS/C04/380495 BANA, BABAGANGA ALI BAMA

4 NCS/C04/635788 SAIDU, MUSA BAYO

5 NCS/C04/482769 ABUBAKAR, MOHAMMED BIU

6 NCS/C04/823165 MUHAMMAD, SHETTIMA LAWAN DAMBOA

7 NCS/C04/716171 SHERIF, HASSAN DIKWA

8 NCS/C04/496543 YAHAYA, ABDULKADIR GUBIO

9 NCS/C04/219266 DZARMA, BITRUS GWOZA

10 NCS/C04/626585 AMOS, BALAMI JOSHUA HAWUL

11 NCS/C04/295779 ABDULLAHI, EBET KHALIL JERE

12 NCS/C04/220581 LAWAN, KADAI IBRAHIM KAGA

13 NCS/C04/842700 BASHIR, AHMED KALA/BALGE

14 NCS/C04/271198 ABUBAKAR, WAZIRI ZANNAH KUKAWA

15 NCS/C04/112280 TIMOTHY AMAZA, YAWUTAMA KWAYA KUSAR

16 NCS/C04/162578 BABAKYARI YUSUF, MUAZU MAFA

17 NCS/C04/570817 IBRAHIM, MUKHTAR MAGUMERI

18 NCS/C04/214186 MOHAMMED, ALI FANNARAMBE MAIDUGURI

19 NCS/C04/367670 WADIJU, JONAH MARTE

20 NCS/C04/334356 SHERIFF, IBRAHIM KACHALLA MOBBAR

21 NCS/C04/60496 MOHAMMED, ABDULLAHI MONGUNO

22 NCS/C04/812663 AMADI, N VINCENT SHANI

ASS-CADRE-04

CROSS RIVER

SN APPLICATION ID              NAME             LGA

1 NCS/C04/687085 LINUS, OKON AJOM AKAMKPA

2 NCS/C04/746966 NELSON, ANJEH ABOKO BAKASSI

3 NCS/C04/444572 GENESIS, EGWE ODOM BIASE

4 NCS/C04/316386 ARCHIBONG, INAMETI ETIM CALABAR SOUTH

5 NCS/C04/372811 PROSPER, PROSPER EFFANG ETUNG

6 NCS/C04/693124 RUTH, BASSEY OKU ODUKPANI

7 NCS/C04/386142 LEKAM, AKPAMA LEKAM YAKUUR

DELTA

SN APPLICATION ID                          NAME             LGA

1 NCS/C04/700142 JAMES, TOBOU-SELEGHA BAYAI BURUTU

2 NCS/C04/334897 DAVID, MISA ETHIOPE WEST

3 NCS/C04/539617 EZEKIEL, OGHENRO NATHANIEL ISOKO SOUTH

4 NCS/C04/871920 TEJIRI, BRAIN SAKPOBA OKPE

5 NCS/C04/804570 SUSAN, EZINWA ANENE OSHIMILI NORTH

6 NCS/C04/575708 NKEM, UWA AKARAIWE OSHIMILI SOUTH

7 NCS/C04/44494 OCHUKO, DANIEL ESIEGBE UGHELLI NORTH

8 NCS/C04/878592 GLORY, OVOKE IKAYI UGHELLI SOUTH

9 NCS/C04/767494 MARVELLOUS, KPAROBO SAGAY UVWIE

EBONYI

SN APPLICATION ID                          NAME             LGA

1 NCS/C04/586188 AUGUSTINE, SUCCESS EGBE ABAKALIKI

2 NCS/C04/318409 RAYMOND, OTAH EWANS AFIKPO NORTH

3 NCS/C04/634297 HAPPINESS, CHIAMAKA NWAMINI EBONYI

4 NCS/C04/496279 FRIDAY, JOENEB NWAFOR EZZA NORTH

5 NCS/C04/251880 CHINEDU, JOSHUA NGWU EZZA SOUTH

6 NCS/C04/867333 CHUKWUDI, DANIEL OMAKA IKWO

7 NCS/C04/246023 PRINCE, WINNER CHUKWU IVO

8 NCS/C04/706619 CHINEMEREM, THANKGOD IGUBE IZZI

9 NCS/C04/549129 NWEZE IFEANYICHUKWU, IGA OHAOZARA

10 NCS/C04/910349 GEORGE, CHUKWUEMEKA UTO OHAUKWU

ASS-CADRE-04

EDO

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C04/643818 ABDULRAHMAN, IZIBILI ESAN CENTRAL

2 NCS/C04/583025 ERASMUS, ALUWEOGHENA ESHIEBOR ETSAKO CENTRAL

3 NCS/C04/713010 MUHAMMED , ABDULKADIRI ETSAKO WEST

4 NCS/C04/801287 KELLY, AKHERE NWAOGARAYA IGUEBEN

5 NCS/C04/884110 GODSPOWER, OMOREGIE IKPOBA OKHA

6 NCS/C04/250270 GODSTIME, ONYEBUCHI OGHOGHO ORHIONMWON

7 NCS/C04/780079 OSAZEE, ENADEGHE OVIA SOUTH-WEST

EKITI

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C04/375894 AYOKUNLE, EMMANUEL FATOKIMI ADO EKITI

2 NCS/C04/743132 AYOBAMI, BAKINDE EKITI WEST

3 NCS/C04/575156 OLUWASEGUN, SAMSON OLADIMEJI ISE/ORUN

4 NCS/C04/733324 OLUWATIMILEHIN, NELSON BOMIDE MOBA

ENUGU

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C04/487723 UCHENNA, MICHAEL CHUKWUDI AWGU

2 NCS/C04/407386 GLORIA, OGECHI MBAH ENUGU EAST

3 NCS/C04/107654 CLINTON, IKEMEFUNA CHIME ENUGU SOUTH

4 NCS/C04/836906 IBUCHUKWU JOHN, OSUM IGBO ETITI

5 NCS/C04/601374 KINGSLEY, KASIEMOBI OGBU IGBO EZE NORTH

6 NCS/C04/21036 NNAEMEKA, JOHNSON EGBARA ISI UZO

7 NCS/C04/462822 IBE, ABUCHI AGU NKANU EAST

8 NCS/C04/338309 COLLINS, CHIDOZIE NGOZICHUKWU OJI RIVER

9 NCS/C04/682153 AMAKA, CELESTINA UGWU UDENU

10 NCS/C04/1861 ONYEBUCHI, ENEJERE UZO UWANI

ASS-CADRE-04

FCT

SN APPLICATION ID                          NAME             LGA

1 NCS/C04/6254 MUBARAK MUSA, ABUBAKAR ABAJI

2 NCS/C04/366802 EMMANUEL, DANLAMI BWARI

3 NCS/C04/523518 SANI, AL-ADAM BELLO GWAGWALADA

4 NCS/C04/169258 MERCY, BULUS KUJE

5 NCS/C04/370645 BENJAMIN, MUSA MUNICIPAL AREA COUNCIL

GOMBE

SN APPLICATION ID              NAME             LGA

1 NCS/C04/80766 ALHASSAN, A. ABBATI AKKO

2 NCS/C04/539606 JAMILU, GARBA DANTATA DUKKU

3 NCS/C04/410761 SHUAIBU, IDRIS FUNAKAYE

4 NCS/C04/69160 MUHAMMAD AMINU, BARAMBU GOMBE

5 NCS/C04/49278 YAHAYA, MUHAMMAD ABDULKADIR KWAMI

IMO

SN APPLICATION ID                          NAME                                     LGA

1 NCS/C04/725609 MARYACQUINE, CHIOMA NDUKWU ABOH MBAISE

2 NCS/C04/803504 NDUBUISI, OHAEGBU EHIME MBANO

3 NCS/C04/149906 PROMISE, MMADUABUCHI EJIMNKEONYE IDEATO SOUTH

4 NCS/C04/532750 IKECHUKWU, ISAAC NDUDI IHITTE/UBOMA

5 NCS/C04/574697 GOODNEWS, CHINAEMEREM ONYEMAECHI IKEDURU

6 NCS/C04/914014 CHIKA, PRECIOUS OFOEGBU ISU

7 NCS/C04/80375 OBINNA, PETER ANUFORO NGOR OKPALA

8 NCS/C04/148482 PASCHAL, DURU NKWERRE

9 NCS/C04/703278 GINIKA, CYNTHIA OGBENNA ORLU

10 NCS/C04/697809 WINNER, CHIBOY EJIM OWERRI MUNICIPAL

11 NCS/C04/705456 ONYEKACHI, SHIPHRAH ONONIWU OWERRI NORTH

12 NCS/C04/315085 GODSWILL, IFEANYI AMADI OWERRI WEST

13 NCS/C04/57016 IFEANYI, KINGSLEY OSUMUNE UNUIMO

ASS-CADRE-04

JIGAWA

SN APPLICATION ID                          NAME             LGA

1 NCS/C04/171446 ABDULMALIK, ALIYU AUYO

2 NCS/C04/524981 ABUBAKAR, ABDULLAHI BABURA

3 NCS/C04/329467 NAZIFI, M ALIYU BUJI

4 NCS/C04/310361 HABU, BASHARI GUMEL

5 NCS/C04/796712 USMAN, ISIAKU GURI

6 NCS/C04/320734 ALI, YAU GWIWA

7 NCS/C04/453081 ISHAQ, MUHAMMAD ABDULLAHI HADEJIA

8 NCS/C04/252960 UMAR, AUWALU JAHUN

9 NCS/C04/478209 IBRAHIM, MUHAMMAD ISAH KAZAURE

10 NCS/C04/646440 AMINU, DAUDA KIRI KASAMA

11 NCS/C04/218691 SHAFIU, UBALE KIYAWA

12 NCS/C04/776710 MUBARAK, BINIYA MAIGATARI

13 NCS/C04/798311 NURA, UMAR MIGA

14 NCS/C04/352671 ABDURRAHMAN, YAHAYA AHMAD RINGIM

15 NCS/C04/828221 ABDULRAHMAN, IBRAHIM HAMISU RONI

16 NCS/C04/173461 SALE, HUSSAINI SULE TANKARKAR

17 NCS/C04/597487 ALIYU RABIU, ISAH TAURA

18 NCS/C04/653007 SURAJA, MIKO YANKWASHI

ASS-CADRE-04

KADUNA

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C04/851921 MUKHTAR, UMAR MUHAMMAD BIRNIN GWARI

2 NCS/C04/886058 ZIDYAB, ISHAKU YAKUBU CHIKUN

3 NCS/C04/413327 IBRAHIM, ABDULNAFIU GIWA

4 NCS/C04/479328 SAMUEL, KURE ADAMS JABA

5 NCS/C04/32026 OJO, MONDAY DAUDA JEMA’A

6 NCS/C04/513460 BASHIR, IBRAHIM KADUNA NORTH

7 NCS/C04/655193 DICKSON, AUDU AUTA KAGARKO

8 NCS/C04/605345 DANIEL, MAKAMA KAJURU

9 NCS/C04/166773 KEVIN, BANGO JOHN KAURU

10 NCS/C04/654842 SHITU, MAIANGUWA ISHAYA KUBAU

11 NCS/C04/151132 KAMALADDEEN, RABIU KUDAN

12 NCS/C04/668841 IBRAHIM, HASHIM MAKARFI

13 NCS/C04/775713 ABDULLAHI, LAWAL HALIDU SOBA

14 NCS/C04/820774 ABBAS, ABBAS ABDULLAHI ZARIA

ASS-CADRE-04

KANO

SN APPLICATION ID                          NAME             LGA

1 NCS/C04/585385 ABDULRAHMAN, HUSSAIN AJINGI

2 NCS/C04/803965 ABUBAKAR, SHUAIBU BAGWAI

3 NCS/C04/13032 BUHARI ALIYU, MUSA BEBEJI

4 NCS/C04/731830 BELLO, GARBA BICHI

5 NCS/C04/260047 ABDULLAHI, MAJEE ABUBAKAR BUNKURE

6 NCS/C04/119039 ABUBAKAR, MUHAMMAD YUSIF DAMBATTA

7 NCS/C04/710570 UMAR, MURTALA DAWAKIN KUDU

8 NCS/C04/451521 HALILU, YAU BALA DAWAKIN TOFA

9 NCS/C04/790775 IBRAHIM, BASHIR MASKAWA DOGUWA

10 NCS/C04/551831 ABDULLAHI, ABDULLAHI ABUBAKAR GABASAWA

11 NCS/C04/61907 ISMAIL, SALIHU UMAR GARKO

12 NCS/C04/205818 SUWAID, LAWAN ATTAHIR GARUN MALLAM

13 NCS/C04/885018 ZAHARADEEN, UBAH BADAMASI GEZAWA

14 NCS/C04/225672 ZAKARIA, MUHAMMED HALADU GWARZO

15 NCS/C04/518802 AUWAL, SALEH KABO

16 NCS/C04/128799 MUSA, LAWAN ADAM KANO MUNICIPAL

17 NCS/C04/234301 HANIFA, UMAR DIKKO KARAYE

18 NCS/C04/259389 AHMAD, MAHMUD UMAR KIBIYA

19 NCS/C04/427339 MUHAMMAD, KAMILU SANI KUMBOTSO

20 NCS/C04/222016 IBRAHIM, ABDULLAHI SANI KUNCHI

21 NCS/C04/55831 HAMZA, SANI NAMADI KURA

22 NCS/C04/215235 ABDULLAHI, ALIYU UMAR MADOBI

23 NCS/C04/218927 AMINU, HASSAN MINJIBIR

24 NCS/C04/66070 FAHAD, ABDULKADIR SAIDU NASARAWA

25 NCS/C04/15611 ALHASSAN, MUHAMMAD ROGO

26 NCS/C04/260394 AUWAL, IBRAHIM SABO SUMAILA

27 NCS/C04/463312 SULEIMAN, GARBA TAKAI

28 NCS/C04/456194 HUSSAINI, MUSTAPHA MAISHANU TOFA

29 NCS/C04/228144 MUSBAHU, AHMAD IBRAHIM TSANYAWA

30 NCS/C04/394863 ABDULLAHI, GARBA SABIU TUDUN WADA

31 NCS/C04/285116 MUAZU, BAKO WARAWA

32 NCS/C04/1537 ABDULLAHI, SANI WUDIL

KATSINA

SN APPLICATION ID              NAME             LGA

1 NCS/C04/814989 SANI, SAIDU BAKORI

2 NCS/C04/438525 SALISU, AMINU BAURE

3 NCS/C04/403438 ABDULMAJID, SULAIMAN BINDAWA

4 NCS/C04/245315 HUSSAINI, LAWAL CHARANCHI

5 NCS/C04/508021 MUSA, AMADU DAN MUSA

6 NCS/C04/156011 HAMZA, LIMAN SAIDU DANDUME

7 NCS/C04/629518 BILAL, JIBRIN ISAH DANJA

8 NCS/C04/260977 ALIYU, UMAR DAURA

9 NCS/C04/649727 AUWALU, HARUNA DUTSI

10 NCS/C04/895895 SADIQ, MAGAJI DUTSIN MA

11 NCS/C04/597014 UMAR, ABUBAKAR FUNTUA

12 NCS/C04/21291 USMAN, SANI YAYA INGAWA

13 NCS/C04/417121 HASSAN, YUSUF JIBIA

14 NCS/C04/538220 MUSA, KANKARA LAWAN KANKARA

15 NCS/C04/5834 ALIYU, MUHAMMED KANKIA

16 NCS/C04/160907 UMAR, NASIR KATSINA

17 NCS/C04/497184 FAHAT, ADAMU KURFI

18 NCS/C04/713861 KAMALUDDEEN, SULAIMAN KUSADA

19 NCS/C04/285607 MURTALA, S. FULANI MAI’ADUA

20 NCS/C04/526846 AMINU, SALISU MALUMFASHI

21 NCS/C04/794703 UMAR, BABANGIDA MANI

22 NCS/C04/699915 ISHA, UMAR ZUBAIRU MUSAWA

23 NCS/C04/645996 MUSA, LAWAL SABUWA

24 NCS/C04/157729 MUSA, IDRIS SAFANA

25 NCS/C04/276026 MUTARI, BUKARI SANDAMU

26 NCS/C04/836289 NASIR, SAADU ZANGO

ASS-CADRE-04

KEBBI

SN APPLICATION ID             NAME                         LGA

1 NCS/C04/662834 JAMILA, TANIMU AREWA DANDI

2 NCS/C04/607384 ISMAILA, ALHAJI ILLAYE AUGIE

3 NCS/C04/477423 AMINU, UMAR BAGUDO

4 NCS/C04/70744 LUKMAN, ABBDULLAHI BUNZA

5 NCS/C04/843904 DAWUDA, MODE MUHAMMAD GWANDU

6 NCS/C04/588290 NURUDEEN, JEGA YAHAYA JEGA

7 NCS/C04/509999 ABDULMALIK, BELLO KALGO

8 NCS/C04/532597 SAMAILA, HAMZA KOKO/BESSE

9 NCS/C04/771861 IBRAHIM, HARUNA MAIYAMA

10 NCS/C04/609549 MUHAMMAD, UMAR BABANGIDA NGASKI

11 NCS/C04/870512 MESHACH, AMAR AMOS SAKABA

12 NCS/C04/894929 MUBARAK, DUGU AHMAD SHANGA

13 NCS/C04/717954 ZAKARIYA, KWAIFA MUHAMMED SURU

14 NCS/C04/231031 LUKMAN, HARUNA WASAGU/DANKO

15 NCS/C04/622385 JOSEPH, GOMO RANGO ZURU

KOGI

SN APPLICATION ID                          NAME             LGA

1 NCS/C04/615184 FATIMA, OREMEYI SALIHU ADAVI

2 NCS/C04/875767 SOLOMON, BABA EMMANUEL DEKINA

3 NCS/C04/435046 AMOS , OJOTULE IBAJI

4 NCS/C04/635098 SAMUEL, ELEOJO DANJUMA IDAH

5 NCS/C04/687816 INNOCENT UTENWOJO, ETUH IGALAMELA ODOLU

6 NCS/C04/122841 ABDULLAH, GIMBA MUHAMMAD KOGI

7 NCS/C04/656880 OLUWASEGUN, DAVID MOODY MOPA MURO

8 NCS/C04/825038 ABDULRASHEED, ONIMISI SUBERU OKEHI

9 NCS/C04/59298 AISHAT, OHUNENE SULE-OTU OKENE

10 NCS/C04/345692 KENNEDY, OMALE APEH OLAMABORO

11 NCS/C04/813650 ABDULMUMINU, USMAN OMALA

ASS-CADRE-04

KWARA

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C04/325008 ABUTALIB, BALA ABUBAKAR BARUTEN

2 NCS/C04/641249 JAMES, KOLO EDU

3 NCS/C04/331219 JAMIU, TAIYE ABDULKAREEM EKITI

4 NCS/C04/28472 BABATUNDE JOHN, AYELEGE IFELODUN

5 NCS/C04/68560 SULAIMAN, NAFIU ILORIN EAST

6 NCS/C04/820714 BABATUNDE, MOHAMMED ADEBAYO ILORIN SOUTH

7 NCS/C04/197932 ABDULRASHID, OMOGBOLAHAN ADEYI ILORIN WEST

8 NCS/C04/793113 YAHAYA, IDRIS KAIAMA

9 NCS/C04/396298 RAFIAT, TEMITOPE MUSTAPHA OFFA

10 NCS/C04/901070 TOYOSI, MIRACLE AJAMU OKE ERO

11 NCS/C04/461517 PAUL, AYODEJI BODE-ASA OYUN

12 NCS/C04/776554 JOSEPH NDAWONDI, NDACE PATEGI

LAGOS

SN APPLICATION ID                         NAME                         LGA

1 NCS/C04/757206 SULAIMON, ADEOLA YUSUF AGEGE

2 NCS/C04/750413 OLALEKAN, RILWAN ADELEKE ALIMOSHO

3 NCS/C04/662021 OYINDAMOLA, IBRAHIM AMUWO-ODOFIN

4 NCS/C04/780953 BLESSING, TEMITOPE OLUWOLE APAPA

5 NCS/C04/143504 ELIJAH, AKOREDE FRANCIS BADAGRY

6 NCS/C04/658985 JOSEPH, TEMIDAYO ADENIYI EPE

7 NCS/C04/810720 RASHEED, OLALEKAN KOTUN ETI OSA

8 NCS/C04/200193 KAYODE, EMMANUEL ADESHINA IFAKO-IJAIYE

9 NCS/C04/702705 SUNDAY, EMMANUEL AKINSOLA KOSOFE

10 NCS/C04/858704 ADEOLA, VICTORIA COLE LAGOS ISLAND

11 NCS/C04/544726 OLUWATOSIN, JANET OJO LAGOS MAINLAND

12 NCS/C04/511343 WARIS, AROWOROWON MUSHIN

13 NCS/C04/8055 SALAUDEEN, ORIYOMI FAWOLE OSHODI-ISOLO

14 NCS/C04/610074 GBENGA, OLUWADAMILARE ADELEKE SURULERE

ASS-CADRE-04

NASARAWA

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C04/744948 MATTHEW, LASSA BENSON AKWANGA

2 NCS/C04/18252 JACOB, AGBO OGAH DOMA

3 NCS/C04/684789 JEREMIAH, MAILAFIYA BABIYA KOKONA

4 NCS/C04/270543 HASSAN, ABDULLAHI GARBA LAFIA

NIGER

SN APPLICATION ID                          NAME             LGA

1 NCS/C04/744056 KASIM, IBRAHIM ALFA AGAIE

2 NCS/C04/164192 MOHAMMED, BABA YAHAYA BIDA

3 NCS/C04/639785 JIBRIN, ABDULKARIM CHANCHAGA

4 NCS/C04/433393 AHMAD, SAIDU EDATI

5 NCS/C04/190172 TSADO, ABUBAKAR GBAKO

6 NCS/C04/754482 VINCENT, MAGODE GURARA

7 NCS/C04/311720 BASHAR, BAWA ISAH KONTAGORA

8 NCS/C04/31435 SULEIMAN, IDRIS LAPAI

9 NCS/C04/559719 HALIDU , ABDULLAHI ISAH LAVUN

10 NCS/C04/727953 YAKUBU, DUNIYA GAMBA MAGAMA

11 NCS/C04/549814 GODWIN, DAVID MARIGA

12 NCS/C04/641602 SANI, ISAH MASHEGU

13 NCS/C04/4151 SANI, TAYI USMAN MOKWA

14 NCS/C04/189998 MUSA, ABDULRAHMAN RAFI

15 NCS/C04/362878 USMAN, ISAH RIJAU

16 NCS/C04/611052 MUHAMMED , RABIU MUSA SHIRORO

17 NCS/C04/818011 BASHIR, MUHAMMAD TAFA

18 NCS/C04/111838 MUHAMMAD, ISAKO ABUBAKAR WUSHISHI

ASS-CADRE-04

OGUN

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C04/805227 MUSA, ADEDAYO ADEBIYI ABEOKUTA NORTH

2 NCS/C04/85028 NOAH, ADEMOLA OTTUN EGBADO NORTH

3 NCS/C04/798628 BLESSING, ADENIKE FAGBOHUN EGBADO SOUTH

4 NCS/C04/773585 LATEEF, SEGUN SHOFOWORA IKENNE

5 NCS/C04/747139 PETER, AYOMIDE AYEGBEDE IPOKIA

6 NCS/C04/839990 DANIEL, AYOBAMI ADEJARE ODEDA

7 NCS/C04/7053 MUSTAPHA OLASUBOMI, OKUNOWO ODOGBOLU

8 NCS/C04/94420 OLAMIDE, MOTUNRAYO SALAMI SHAGAMU

ONDO

SN APPLICATION ID                         NAME                         LGA

1 NCS/C04/896954 OLUSOJI, DIMIMU AYEWUMI AKOKO SOUTH-WEST

2 NCS/C04/114536 MARGARET, BUKOLA BOLUFAWI AKURE SOUTH

3 NCS/C04/443962 EBIMOBOWEI, STEPHEN EJUTUWA ESE ODO

4 NCS/C04/64583 ADEDEJI, HENRY OLADOKUN IRELE

5 NCS/C04/823108 DOYENI, AMOS OYINLOLA ONDO WEST

6 NCS/C04/698536 JOHNSON, OLUSEYE OSHO OWO

ASS-CADRE-04

OSUN

SN APPLICATION ID NAME LGA

1 NCS/C04/199057 ADEGBOYEGA, AKINLOYE ADERIBIGBE AIYEDIRE

2 NCS/C04/745380 AYOMIDE, GABRIEL ATOYEBI ATAKUNMOSA EAST

3 NCS/C04/849142 BAMIDELE, ADEMOLA OYEGUNWA ATAKUNMOSA WEST

4 NCS/C04/418219 ABIODUN, DAVID OLANBIWONNU BOLUWADURO

5 NCS/C04/281922 FARUK, OLATUNJI AKOREDE EDE NORTH

6 NCS/C04/624983 EMMANUEL, EKUNDAYO ODETOLA IFE CENTRAL

7 NCS/C04/487121 OLUWAGBEMIGA, EMMANUEL ADEYEMO IFE SOUTH

8 NCS/C04/98023 OLUSHOLA, NATHANIEL ADEBAYO IFEDAYO

9 NCS/C04/689331 RACHAEL, AANUOLUWAPO OLADIMEJI IFELODUN

10 NCS/C04/539502 OLAMINIYI, NURUDEEN AZEEZ IREPODUN

11 NCS/C04/589913 KHADIJAT, MOSUNMOLA ADIGUN IREWOLE

12 NCS/C04/766528 AWWAL, TEMIDAYO SAAFIYU ISOKAN

13 NCS/C04/645251 ADEDAPO, VICTOR ALABA OBOKUN

14 NCS/C04/903750 OLUWAFEMI, ISAAC GEGELESO OBOKUN

15 NCS/C04/403148 KOLAWOLE, JOSEPH OKEOWO OLORUNDA

OYO

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C04/79358 ADESOJI, LEKAN-BADMUS ATIBA

2 NCS/C04/491991 ABDULMALIK, IFEDAMOLA AYINDE IBADAN NORTH-WEST

3 NCS/C04/358714 MUSTAQIM, OLANREWAJU EESUOLA IBARAPA CENTRAL

4 NCS/C04/641982 OPEYEMI, GIDEON OMILEKE IBARAPA EAST

5 NCS/C04/875686 ALABA, OLUKUNLE AKINTOLA IBARAPA NORTH

6 NCS/C04/296367 MUIDEEN, SANUSI IREPODUN

7 NCS/C04/240810 ADEBIMPE, PHILIP ADENIJI IWAJOWA

8 NCS/C04/474948 OLUMIDE, OLUWAPELUMI ADEGOKE KAJOLA

9 NCS/C04/656189 LUQMAN, ADESINA ADEOYE OGO OLUWA

10 NCS/C04/906436 ENOCH, OBALOLUWA ADEGOKE ORELOPE

11 NCS/C04/9064 OLUWATOSIN, DORCAS ADELEKE OYO EAST

12 NCS/C04/663541 OLAMIDE, VICTOR OJO SAKI EAST

13 NCS/C04/489055 KADIR, TAYE ABDULRASHEED SAKI WEST

ASS-CADRE-04

PLATEAU

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C04/732121 WENG, JEREMY PAM BARKIN LADI

2 NCS/C04/778469 JONAH, MAPIS BOKKOS

3 NCS/C04/487310 AARON EZEKIEL , NYAM JOS EAST

4 NCS/C04/5465 CHOMO, NYAM MICHAEL JOS SOUTH

5 NCS/C04/350240 RAIYANU, UMAR KANAM

6 NCS/C04/147502 TONGAK, GOTEP KANKE

7 NCS/C04/754672 NANPYAL, KUDOR AUDU LANGTANG NORTH

8 NCS/C04/75006 NANVEN, YARO LANGTANG SOUTH

9 NCS/C04/468941 DANIEL, YOHANNA YAMSAR MANGU

10 NCS/C04/844128 NANPEN, KROMSING ROHVEN MIKANG

11 NCS/C04/682013 MANDHOK, GOLMUT GIDEON PANKSHIN

12 NCS/C04/349582 ANTHONY LELEDAT, HYGINUS QUA’AN PAN

13 NCS/C04/814419 JOSHUA, BAREN PAM RIYOM

14 NCS/C04/348743 ABUBAKAR, MUHAMMED IDRIS WASE

RIVERS

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C04/554557 DIUKWE, ABINAMI IPEGHAN ABUA/ODUAL

2 NCS/C04/180170 RANDY, THANKGOD ENYI AHOADA EAST

3 NCS/C04/355478 BRIDGET, ABBEY BONNY

4 NCS/C04/320722 OBELE, BROJOE ELEME

5 NCS/C04/396078 CHIBUZOR, NNADI ETCHE

6 NCS/C04/764464 PRAYER, CHUKWUDI ADIELE IKWERRE

7 NCS/C04/185641 SAHADETU, TOKUBELEME AUDU OKRIKA

8 NCS/C04/604455 KELECHI, SAMUEL AMANZE OMUMA

9 NCS/C04/340247 SALOME , UCHECHI NNAJI OYIGBO

10 NCS/C04/870839 WRIGHT, CHARLES NTOR-UE TAI

ASS-CADRE-04

SOKOTO

SN APPLICATION ID                         NAME             LGA

1 NCS/C04/915122 NURA, ABUBAKAR BINJI BINJI

2 NCS/C04/834519 BUHARI, RABIU BODINGA

3 NCS/C04/910683 ABDULRAHMAN, SADEEQ ABUBAKAR DANGE SHUNI

4 NCS/C04/165859 HASSAN, ISAH GADA

5 NCS/C04/913272 MIFTAHU, YUSUF GORONYO

6 NCS/C04/900656 ABBAS, ALIYU ISA

7 NCS/C04/322228 KABIRU, SANI RABAH

8 NCS/C04/554845 AMINU, MUSA SABON BIRNI

9 NCS/C04/546474 SADIQ, MUHAMMAD SHAGARI

10 NCS/C04/543629 ABUBAKAR, GADO SILAME

11 NCS/C04/176515 MUBARAK, MUHAMMAD BELLO SOKOTO NORTH

12 NCS/C04/158823 MUHAMMAD, SHUAIBU SHEHU SOKOTO SOUTH

13 NCS/C04/627536 ABUBAKAR, ALIYU TAMBUWAL

14 NCS/C04/229946 SANUSI, ANAS TANGAZA

15 NCS/C04/59325 ALIYU, TURETA MUHAMMAD TURETA TURETA

16 NCS/C04/288265 MUBARAK, ABDULLAHI WAMAKO

17 NCS/C04/211841 SALEEM, AHMAD WURNO WURNO

ASS-CADRE-04

TARABA

SN APPLICATION ID                          NAME             LGA

1 NCS/C04/656491 AMINU, MUSA EL-WAKIL BALI

2 NCS/C04/23286 BRIGHT, ISAAC BOYI DONGA

3 NCS/C04/747445 JOHN, MAGAJI YAKUBU GASHAKA

4 NCS/C04/909821 SAMSON, ALANI JONATHAN IBI

5 NCS/C04/680166 PHEELAH, JOHN KARIM LAMIDO

6 NCS/C04/409881 CHUANU, JAMES KUMI

7 NCS/C04/387732 RIFKATU, SUKUCHWEMIU ALIYUDA LAU

8 NCS/C04/506282 RAPHAEL, KONGKUN UMAR SARDAUNA

9 NCS/C04/420846 SUKAIRAJO, ALI TAKUM

10 NCS/C04/851635 ANDERIMAM, KITAKA AYUBA USSA

11 NCS/C04/397154 KAMIL, SALE WUKARI

12 NCS/C04/214704 HAMIDU, NAFIU IBRAHIM YORRO

13 NCS/C04/397017 SAMUEL, HABILA ZING

YOBE

SN APPLICATION ID                          NAME             LGA

1 NCS/C04/835401 MAI UMAR, MOHAMMED BADE

2 NCS/C04/447530 AUDU, JAWA ISIAYAKU BURSARI

3 NCS/C04/266422 MUHAMMED ALHAJI, MUHAMMED DAMATURU

4 NCS/C04/161984 MOHAMMED, IDRISS ALI FIKA

5 NCS/C04/648383 SHAYIBU, ABUBAKAR ZOTO FUNE

6 NCS/C04/86889 DANIEL, EZEKIEL SARKI GEIDAM

7 NCS/C04/104918 ABDULLAHI, ALI GUJBA

8 NCS/C04/198047 TIJJANI, MUHAMMAD UMAR KARASUWA

9 NCS/C04/481031 IBRAHIM, KACHALLAH MACHINA

10 NCS/C04/652881 MOHAMMED, SULEIMAN UMAR NANGERE

11 NCS/C04/805143 USMAN, USMAN POTISKUM

12 NCS/C04/270296 ABUBAKAR, SULEIMAN TARMUWA

13 NCS/C04/288169 UMAR, GONI LAWAN YUNUSARI

14 NCS/C04/706353 IBRAHIM, MOHAMMED DANI YUSUFARI

ASS-CADRE-04

ZAMFARA

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C04/761416 IBRAHIM, ABDULLAHI ANKA

2 NCS/C04/510713 ABDULLAHI, MUHAMMED BUKKUYUM

3 NCS/C04/675118 NASIR, LAWAL MUHAMMAD BUNGUDU

4 NCS/C04/707377 SHEHU, SHUAIBU CHAFE

5 NCS/C04/34266 ISMAIL, ADAMU GUMI GUMMI

6 NCS/C04/568723 MALIKI, UMAR KAURA NAMODA

7 NCS/C04/507655 MUSA, KANOMA AMIRU MARU

8 NCS/C04/326847 HASSAN, SANI HABIBU TALATA MAFARA

9 NCS/C04/841383 UWAISU, BUHARI ZURMI

ASS-CADRE-03

ABIA

SN APPLICATION ID                          NAME                                     LGA

1 NCS/C03/450673 AUGUSTINE, CHUKWUEMEKA ANTHONY IKWUANO

2 NCS/C03/583059 VICTORY, ERUGO ISIALA NGWA NORTH

3 NCS/C03/443978 PRECIOUS, AMARACHI AGOMUO ISIALA NGWA SOUTH

4 NCS/C03/712623 EZEMDI WILSON, AWUDU OSISIOMA

5 NCS/C03/65054 ANTHONY, IKENNA ONWUMA UGWUNAGBO

6 NCS/C03/374880 CHINEDU, CHIDIEBERE JAMES UKWA WEST

7 NCS/C03/117191 DESMOND, BASIL OKORIE UMU NNEOCHI

8 NCS/C03/307484 JOHN CLEMENT , ORIAKU UMUAHIA SOUTH

ADAMAWA

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C03/801633 EMMANUEL, ANTHONY DEMSA

2 NCS/C03/722210 MOHAMMED INUWA, INUWA AHMED GANYE

3 NCS/C03/439360 HARUNA, MOHAMMED GOMBI

4 NCS/C03/716623 CHRISTIAN, ERIC HONG

5 NCS/C03/126710 LINUS, JACKSON LARMURDE

6 NCS/C03/349494 SADIQ, USMAN MAYO BELWA

7 NCS/C03/272535 ABUBAKAR, ALHAJI BUBA BABAYOLA MUBI NORTH

8 NCS/C04/507002 BUHARI, ABBA SALIHU YOLA NORTH

ASS-CADRE-03

AKWA-IBOM

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C03/543261 DANIEL, NSSIEN BASSEY ESIT EKET

2 NCS/C03/720838 UMOH, KINGSLEY UMOH IKONO

3 NCS/C03/413791 PEACE, IME SAMUEL IKOT ABASI

4 NCS/C03/281711 DAVID, SUNDAY ESSIEN IKOT EKPENE

5 NCS/C03/780522 EKPE, EMMANUEL ATTEH OKOBO

6 NCS/C04/496064 DENNIS, OKOKON SAM ORON

7 NCS/C03/645047 MFONOBONG, EFFIONG UDOUMOH UKANAFUN

ANAMBRA

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C03/776580 ADA, MARYANN EKWUNIFE ANAOCHA

2 NCS/C03/739051 MARTINS, ONYEKA OKAFOR OGBARU

BAUCHI

SN APPLICATION ID                         NAME                         LGA

1 NCS/C04/541951 YAKUBU, MUHAMMAD ALKALERI

2 NCS/C03/622191 UMAR, MUHAMMED BAUCHI

3 NCS/C03/505155 IMRANA, ILIYASU GANJUWA

4 NCS/C03/76475 TASIU, KAWUWA KATAGUM

5 NCS/C04/525323 AL-AMIN, AHMAD MUHAMMAD MISAU

6 NCS/C03/322005 ABUBAKAR, BALA NINGI

BAYELSA

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C04/590482 DANIEL IBIERE, IBIERE WANATOI BRASS

2 NCS/C03/158519 ESAOBEBH, OBEIN OBEIN OGBIA

3 NCS/C03/34192 REBECCA, OYINBRAKEMI EMMORDE SAGBAMA

4 NCS/C03/297321 EMMANUEL, OYEINMOMOMI LAMBERT SOUTHERN IJAW

5 NCS/C03/8225 AYIBAPREYE, JOSHUA SESE YENAGOA

ASS-CADRE-03

BENUE

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C03/841818 TIZA, LAWRENCE GBERTYOH BURUKU

2 NCS/C03/788113 ANDREW, ZUANAH GBOKO

3 NCS/C03/239055 ORADUEN, JOSEPH IORYILA GWER EAST

4 NCS/C03/343853 SAMUEL TEROO, ORTESE GWER WEST

5 NCS/C03/506521 CALEB TERNGU, GABRIEL ASOGO KATSINA-ALA

6 NCS/C03/269099 SEFA, EPHRAIM AJIR KWANDE

7 NCS/C04/445953 MOSES MSUGHTER, UYILA LOGO

8 NCS/C03/732688 DANIEL, AONDOWASE AJOGA MAKURDI

9 NCS/C03/514012 EJEH, AMEH VINCENT OGBADIBO

10 NCS/C03/10861 MARGARET, OWOLOYI AMEH OKPOKWU

11 NCS/C03/687617 JOHN, ADIGWU ODOH OTURKPO

BORNO

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C03/552536 HYELASINI, JULDE ASKIRA/UBA

2 NCS/C03/69355 SULAIMAN, USMAN BAMA

3 NCS/C03/453063 ISHAKU, IBRAHIM BIU

4 NCS/C03/208475 ABBA, LAWAN ISA CHIBOK

5 NCS/C03/708320 ABUBAKAR, ALHAJI SULEIMAN DAMBOA

6 NCS/C03/179834 UMARA, DIKWA BUKAR DIKWA

7 NCS/C03/374566 IDRISA, IBRAHIM KUKAWA

8 NCS/C03/486834 HASSAN, BATA GIWA SHANI

CROSS RIVER

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C03/536535 SUNDAY, EKPE NKAM ABI

2 NCS/C03/197813 EDODI, ONESU IBITHAM BIASE

3 NCS/C03/796953 SAMUEL, OYO ITA OYO ITA CALABAR MUNICIPAL

4 NCS/C03/116232 PETER, MEL ABUE OGOJA

5 NCS/C03/841960 ODEY, JOSEPH OFANA YALA

ASS-CADRE-03

DELTA

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C03/358639 ROLAND, KANAYO BANYE ANIOCHA NORTH

2 NCS/C03/704554 IKECHUKWU, ELVIS OKELEKE ANIOCHA SOUTH

3 NCS/C03/97182 EMEKE, HAPPINESS ACHA IKA SOUTH

4 NCS/C03/869387 AMOS, ELOHO GODWIN ISOKO NORTH

5 NCS/C03/760135 PETER, IZEGHE ISOKO SOUTH

6 NCS/C03/77980 SIMEON, CHIOMA ESUH NDOKWA WEST

7 NCS/C03/555124 EMMANUEL, NNAMDI ODU OSHIMILI NORTH

8 NCS/C03/858948 AKPEVWE, EBRESAFE UGHELLI NORTH

9 NCS/C03/525599 IFEANYI, NZEI UKWUANI

EBONYI

SN APPLICATION ID                                      NAME                         LGA

1 NCS/C04/6375 EMMANUEL, CHIDUBEM IBERE ABAKALIKI

2 NCS/C03/525399 CELESTINE , UCHE AGHA AFIKPO NORTH

3 NCS/C03/27552 SHEDRACK, UCHENNA AWOH EZZA NORTH

4 NCS/C03/45106 CHIDERA, DANIEL CHRIS OHAOZARA

EDO

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C03/658896 CYNTHIA, TEMI-TAYO AYO AKOKO-EDO

2 NCS/C04/600350 MATHEW, ONILOTSE ALEOGWEMHE ETSAKO CENTRAL

3 NCS/C03/618308 MICHAEL, ROTIMI MATHEW ETSAKO EAST

4 NCS/C03/800513 ABOKASHO, TAOFIQ HARUNA ETSAKO WEST

5 NCS/C03/285415 IYAMU, NOSAGIEAGBON PRECIOUS ORHIONMWON

6 NCS/C03/536043 OSARIYEKEMWEN, ETIN-OSA OSAZUWA OVIA NORTH-EAST

7 NCS/C03/806832 ENDURANCE , OMOKARO OVIA SOUTH-WEST

8 NCS/C03/156293 KELVIN, OZUANJEME ABU OWAN EAST

9 NCS/C03/841913 OSAMEDE, ENABULELE UHUNMWONDE

EKITI

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C03/128629 SAMSON, OYEYEMI ILESANMI EKITI EAST

2 NCS/C03/860098 BUKOLA, BOSEDE BALOGUN GBONYIN

ASS-CADRE-03

ENUGU

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C03/557535 HYGINUS, SUNDAY ANI ANINRI

2 NCS/C03/754487 CHINELO, MARYANN ANIBUEZE EZEAGU

3 NCS/C03/662416 MAUREEN C, CHISOMNAZU MAMAH IGBO EZE NORTH

4 NCS/C03/29032 SILAS, UZODINMA NSUKKA

FCT

SN APPLICATION ID                          NAME             LGA

1 NCS/C04/276963 AKIM, IYANDA GWAGWALADA

2 NCS/C03/496955 ABDULRASHID, UMAR KUJE

3 NCS/C03/33273 ALFRED, APOLLOS AGGREY KWALI

4 NCS/C03/808457 MUSA, YUSUF MUNICIPAL AREA COUNCIL

GOMBE

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C04/179375 AYIMGA, DAVID ALBASHI BALANGA

2 NCS/C03/332128 MATHEW, LAKWAMBA BILLIRI

3 NCS/C03/447390 USMAN, SULAIMAN KWAMI

4 NCS/C03/381399 PETER, IDI SHONGOM

5 NCS/C03/576 ABDULMAJEED, ADEKUNLE ABDULRASHEED YAMALTU/DEBA

ASS-CADRE-03

IMO

SN APPLICATION ID                          NAME             LGA

1 NCS/C03/488871 ANDREW, NJOKU ABOH MBAISE

2 NCS/C03/693102 CHUKWUEBUKA, EPHRAIM NWAMUO EZINIHITTE

3 NCS/C03/765324 OSINANNA, KINGSLEY ALINONU ISIALA MBANO

4 NCS/C03/797648 MAURICE, EGBUJOR MBAITOLI

5 NCS/C03/850922 MARVELOUS, OLUMACHI NWAONU NGOR OKPALA

6 NCS/C03/484773 IJEOMA, ESTHER ONWENUKA NJABA

7 NCS/C03/874921 VICTOR, UZOUKWU NWANGELE

8 NCS/C03/576890 OBINNA, COLLINS KORIE OBOWO

9 NCS/C03/367751 DAVID , OBICHUKWU OKONKWO ORSU

10 NCS/C03/198094 MIRACLE, UGOCHUKWU EZE ORU EAST

11 NCS/C03/647804 EMMANUEL, CHINEDU NWABUGWU ORU WEST

12 NCS/C03/699130 CHIJIOKE, IHUNANYACHUKWU IHEBOM OWERRI NORTH

JIGAWA

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C03/158692 WAKIU, SALISU BABURA

2 NCS/C03/250768 JAMIU, MAIADDA ABDULKARIM BIRNIN KUDU

3 NCS/C03/225793 BUHARI, IBRAHIM DUTSE

4 NCS/C03/59374 RUMANA, MUSA GARKI

5 NCS/C03/489223 SULAIMAN, A YUSUF GWARAM

6 NCS/C04/461913 ABUBAKAR, JIBRIN GWIWA

7 NCS/C03/551168 AMINU, NASALLA SULAIMAN KAUGAMA

8 NCS/C03/461744 SAMIR, TAFIDA KAZAURE

9 NCS/C03/805985 ABDULMALIK, HASSAN KIYAWA

10 NCS/C03/10419 ALI, A HUDU MIGA

ASS-CADRE-03

KADUNA

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C03/821904 MUSTAPHA, ABDULRAUF BIRNIN GWARI

2 NCS/C03/268378 YUSUF, MUHAMMAD IKARA

3 NCS/C03/477822 EZEKIEL, JABA KACHIA

4 NCS/C03/75999 BASHIR, RABIU KADUNA NORTH

5 NCS/C03/163080 HAMZA, LADAN KADUNA SOUTH

6 NCS/C03/841599 SHARAFA, ANDREW DAVID KAURU

7 NCS/C03/813647 ABDULRAHMAN, MUHAMMAD ARSALAN KUDAN

KANO

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C03/499998 AHMAD, MUHAMMAD S FULANI ALBASU

2 NCS/C03/5520 ZAHARADEEN, YUNUSA BICHI

3 NCS/C03/585457 NAFIU, ABUBAKAR ASHIRU DALA

4 NCS/C03/142272 NAZIF, ABDULHAMID DAWAKIN KUDU

5 NCS/C03/570508 SANI, YAKUBU DAWAKIN TOFA

6 NCS/C03/167545 ZULADAINI, MUHAMMAD ADAMU GABASAWA

7 NCS/C03/723626 YUSUF, SAFE GARKO

8 NCS/C03/235391 ABUBAKAR, M KABEER KANO MUNICIPAL

9 NCS/C03/41934 SAMAILA, SANI KARAYE

10 NCS/C03/275712 KHAMISU, ABUBAKAR SALEH ABUBAKAR KIRU

11 NCS/C03/98113 MUSA LERAMA, YUNUSA KUMBOTSO

12 NCS/C03/635288 NASIRU, LAWAN MUHAMMAD NASARAWA

13 NCS/C03/489603 YUSUF, ABDULLAHI RIMIN GADO

14 NCS/C03/260654 MUBASHSHA, YUNUS MUHAMMAD SHANONO

ASS-CADRE-03

KATSINA

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C03/456096 ABUBAKAR, KABIR BATSARI

2 NCS/C03/759707 SULEIMAN, MUHAMMAD CHARANCHI

3 NCS/C03/403727 MUSTAPHA, HARUNA ABDU DAURA

4 NCS/C03/391335 ABDULLAHI YUNUS, ABUBAKAR DUTSIN MA

5 NCS/C03/267166 OTHMAN, TAJUDEEN FASKARI

6 NCS/C03/789139 AUWAL, ABUBAKAR USMAN FUNTUA

7 NCS/C03/481795 MUNTARI, ABUBAKAR INGAWA

8 NCS/C03/64339 YUSUF, A MUSTAPHA KAFUR

9 NCS/C03/902352 MUSTAPHA, DODO AHMAD KANKIA

10 NCS/C03/310939 YASIR, IBRAHIM ABDULWAHAB MALUMFASHI

11 NCS/C03/209712 ISYAKU, RABIU MANI

12 NCS/C03/422337 ABDULMUMINI, IBRAHIM MASHI

13 NCS/C03/284839 MURTALA, JAMILU MATAZU

14 NCS/C03/70596 SURAJO, ABUBAKAR USMAN SABUWA

KEBBI

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C03/905226 ABDULFATAH, KANGIWA NASIRU AREWA DANDI

2 NCS/C03/52118 MAHDI, FARUK BIRNIN KEBBI

3 NCS/C03/585685 ATIKU, HASSAN FAKAI

4 NCS/C03/802701 MUSTAPHA, BALA GWANDU

5 NCS/C03/373059 SADA, SANI JEGA

6 NCS/C03/880784 ABBAS, ALIYU KOKO/BESSE

7 NCS/C03/251610 ISAH, NGASKI AHMAD NGASKI

8 NCS/C03/141075 IBRAHIM, YARO D WASAGU/DANKO

9 NCS/C03/555785 ALIYU, TONDI GARBA YAURI

10 NCS/C03/385381 FAISAL, SANI DANZURU ZURU

ASS-CADRE-03

KOGI

SN APPLICATION ID              NAME             LGA

1 NCS/C03/46795 YAHAYA , ISMAILA ADAVI

2 NCS/C03/709144 KEBIRU, YUSUFU IDAH

3 NCS/C03/218082 BOSE, TOMI OLUPEKA IJUMU

4 NCS/C03/743455 MONDAY, APEH OFU

KWARA

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C03/150248 ABDULHAMEED, ADAMU KAIAMA

2 NCS/C03/126096 BASHIR, YEMI MUHAMMED OFFA

3 NCS/C03/631490 OLABISI, ADEOYE OYUN

LAGOS

SN APPLICATION ID                          NAME             LGA

1 NCS/C04/806686 FATAI, ADESHINA SULU IBEJU-LEKKI

2 NCS/C03/617094 GANIU, OLAMIDE KAREEM IKORODU

NASARAWA

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C03/589200 KHUZAIFA, HASSAN KEFFI

2 NCS/C03/718676 OCHOHEPO, IKWULONO USMAN NASARAWA

3 NCS/C03/909767 EZEKIEL, UMARU NASARAWA EGON

4 NCS/C03/62428 MUHAMMAD-HADI, GIMBA A TOTO

ASS-CADRE-03

NIGER

SN APPLICATION ID             NAME                         LGA

1 NCS/C03/254294 MUHAMMAD, IDRIS AGAIE

2 NCS/C03/804730 BABA AUDU, ALHAJI BIDA

3 NCS/C03/686282 MOHAMMED, ABUBAKAR LEGBO GBAKO

4 NCS/C03/124112 MUSA, YAHAYA KATCHA

5 NCS/C03/906262 MUSTAPHA, USMAN LAPAI

6 NCS/C03/180893 PETER, PAUL LAVUN

7 NCS/C04/892467 JULIUS, YERIMA MOYA

8 NCS/C03/459807 BLESSING, HASSAN SHIRORO

9 NCS/C03/13766 JABIR , SULEIMAN SULEJA

10 NCS/C03/630003 RILWAN, HAMZA SHARIFF WUSHISHI

OGUN

SN APPLICATION ID              NAME                                     LGA

1 NCS/C03/259144 AYOMIDE, ELIJAH FAMUYIWA ABEOKUTA NORTH

2 NCS/C03/768499 ADIO, AFEEZ ADEOYE ADO-ODO/OTA

3 NCS/C03/606110 SAMSON, EMMANUEL MAKINDE IFO

4 NCS/C03/197478 ADEWUSI JAMES, JAMES OLUSHOLA ODEDA

ONDO

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C03/726109 BOUSAIWEI, KARIMO ESE ODO

2 NCS/C03/816389 STELLA, ODUNAYO AYALOKUNRIN OWO

ASS-CADRE-03

OSUN

SN APPLICATION ID              NAME                                     LGA

1 NCS/C03/296347 EMMANUEL ONAOLAPO, BABALOLA AIYEDIRE

2 NCS/C03/365718 SAHEED, ORIYOMI YUSUF BORIPE

3 NCS/C03/160925 LUKMAN ADISA, OLATOKUN EDE SOUTH

4 NCS/C03/713971 AMIDU, OLUWASAYO LAWAL IFE NORTH

5 NCS/C04/878417 MUSEFIU, OLOGBENLA IFE SOUTH

6 NCS/C03/516285 ADESHINA MOSHOOD, ADETOYI IFELODUN

7 NCS/C03/227166 MUSA, OLABISI BIDMUS IREPODUN

8 NCS/C04/535918 OYINDAMOLA, EZEKIEL OLUTUNDE ISOKAN

9 NCS/C03/449075 EMMANUEL, OLUWADAMILARE AWOTAYO OROLU

OYO

SN APPLICATION ID             NAME                                    LGA

1 NCS/C03/313632 ADELEYE, TIMOTHY ADEDOKUN AFIJIO

2 NCS/C03/714172 SHERIFF, OLAMILEKAN OLAITAN AKINYELE

3 NCS/C03/217682 ABDULRAHMAN, OYEYINKA OYEYODE EGBEDA

4 NCS/C03/4134 LATEEF ORIYOMI, SHITTU IBARAPA NORTH

5 NCS/C03/814299 ADEDIJI, ADEMOLA DANIEL LAGELU

6 NCS/C03/640014 BASIRAT, ADETOKE BAKARE OGBOMOSHO NORTH

7 NCS/C03/663601 ELIZABETH, TITILAYO ALAGBE OGBOMOSHO SOUTH

8 NCS/C03/705706 OLUMIDE, PROMISE OLAIFA OLUYOLE

9 NCS/C03/98781 HUSSAINI, RABIU ORELOPE

10 NCS/C03/836027 DAVID, OLUWAGBEMIGA ADEPOJU ORI IRE

ASS-CADRE-03

PLATEAU

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C03/853066 GODSWILL, VINCENT YARBAWA BASSA

2 NCS/C03/743454 DEBORAH, HARUNA YAKUBU BOKKOS

3 NCS/C03/846320 KANGROTMWA, BULUS MWADINDANG KANKE

4 NCS/C03/776909 SAMSON, MIRI TIMOTHY LANGTANG NORTH

5 NCS/C03/233320 LONGMAN, TANIMU BIWET MANGU

6 NCS/C03/111334 SHEDRACH, NANSEL GAMDE MIKANG

7 NCS/C03/767690 MWANLONG, E. DAYIL PANKSHIN

8 NCS/C04/431562 SAMUEL, NAANPOE LONGS SHENDAM

RIVERS

SN APPLICATION ID                          NAME             LGA

1 NCS/C03/809787 MICHEAL , FAITH AKUKU-TORU

2 NCS/C03/542436 HARRY, VICTOR ASARI-TORU

3 NCS/C03/435412 FELIX, TUNDE ABRAHAM DEGEMA

4 NCS/C03/429019 FREDRICK, OPURUM ETCHE

5 NCS/C03/279499 GOTEH, NTOR-NKAH GOKANA

6 NCS/C03/759977 CHINYERUM, AMOS IKWERRE

7 NCS/C03/148731 OBEKAOMA, IFEANYI- OSOH OGBA/EGBEMA/NDONI

8 NCS/C03/654970 MERCY, IBIFAKA OGU/BOLO

9 NCS/C03/4399 GOODNEWS, HART EPELLE OPOBO/NKORO

10 NCS/C03/533887 SOPHIA, CHIZI TASIE PORT HARCOURT

11 NCS/C03/690833 QUEEN, BARIDETON EMMANUEL TAI

SOKOTO

SN APPLICATION ID              NAME                         LGA

1 NCS/C03/403547 ANAS, ABDULRAHMAN BODINGA

2 NCS/C03/756407 ISIAKA, HASHIMU SABON BIRNI

3 NCS/C03/647518 YUSUF, SAMBO SOKOTO NORTH

4 NCS/C03/607525 AYUBA, USMAN TANGAZA

ASS-CADRE-03

TARABA

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C03/473919 YAHAYA, YUNUSA YAHAYA ARDO KOLA

2 NCS/C03/749678 MARK, BENTIMA DINSHIYA BALI

3 NCS/C03/641058 RUTH, JAMES ADAMU GASSOL

4 NCS/C03/735740 SANUSI, BABAGANA JALINGO

5 NCS/C03/316641 HENRY, DANBAUCHI KARIM LAMIDO

6 NCS/C03/346961 KASIMU MUNO, YUSUF KUMI

7 NCS/C03/586292 ELISHA ABEL, FINLAK SARDAUNA

8 NCS/C03/181703 SAMAILA, HALIRU WUKARI

9 NCS/C03/812841 HIVI, TOUGH MAXWELL YORRO

YOBE

SN APPLICATION ID              NAME             LGA

1 NCS/C03/410917 AUWALU, ABUBAKAR FIKA

2 NCS/C03/48845 ISAH, ADAMU BAUSHE FUNE

3 NCS/C03/274142 MUHAMMAD, MUHAMMAD GUJBA

4 NCS/C03/259733 ABBAS, MUSA MAINA JAKUSKO

5 NCS/C03/256267 TIJJANI, ALHAJI SHITU NGURU

6 NCS/C03/179162 SULEIMAN, DAHIRU MUHAMMAD POTISKUM

ZAMFARA

SN APPLICATION ID                          NAME                         LGA

1 NCS/C03/551784 BELLO, SHUAIBU ADAMU BUNGUDU

2 NCS/C03/909811 SULEIMAN, BELLO GUSAU

3 NCS/C04/164800 ABDULLAHI, ALIYU SHUAIBU TALATA MAFARA

PLEASE NOTE:

The listed candidates are required to report to the office of the

Comptroller Establishment, Nigeria Custom Service, Old Federal

Secretariat, Area 1, Garki, Abuja from Monday 8th November to

Tuesday 7th December, 2021 for documentation.

They are to come along with the following:

1. Original Certificate

2. Indigene Letter

3. Birth Certificate/Declaration of Age

4. Four (4) photocopies each of the credentials

5. Four (4) passport photographs

Those who have not documented by 7th of December, 2021 will be

deemed to have rejected the offer.

The general public is by this advertisement also informed that Nigeria

C u s t o m S e r v i c e r e c r u i t m e n t p o r t a l,

http://www.vacancy.customs.gov.ng will be opened between Monday

13th to Friday 24th December, 2021 for supplementary recruitment

exercise.

Interested candidates are hereby invited to login and apply.

SCAM ALERT: Please note that Nigeria Customs Service recruitment

process is strictly on merit and does NOT require payment of any

kind.

Signed:

Management

PRESS STATEMENT

22 Jun 2021
PRESS STATEMENT
The Management of Nigeria Customs Service has approved appointment in acting capacities of the following senior officers.

1. Ag. Deputy Comptroller-General (DCG) Katherine Ekekezie, Excise, Free Trade Zone and Industrial Incentive (Exc, FTZ & II).
2. Ag. DCG Elton Edorhe – Enforcement, Investigation and Inspection (E,I&I).
3. Ag. ACG Kayode Olusemire – Zone C Coordinator.
4. Ag. ACG Obi Ekwealor – Human Resources & Development
5. Ag. ACG Bede Anyanwu – Strategic Research and policy (SR&P)
6. Ag. ACG Lena Oyama – Board
7. Ag. ACG Florence Inuk – TRADOC (Doctorine & Development)
8. Ag. ACG Lami Wushishi – (Exc, FTZ & II).

The following were also redeployed to different offices:

 ACG Modupe Aremu from E, FTZ & II to Zone A Headquarters
 ACG Jack Ajoku from SR&P to Zone D Headquarters
 Ag. ACG Uba Mohammed from E,I&I to Zone B Headquarters
 Ag. ACG Usman Dakingari from TRADOC (Doctrine & Development) to E,I&I.
 Comptroller Ifueko Babalola takes over Port Harcourt Oil & Gas as Area Controller, Uche Ngozi assumes duty as Controller Ondo/Ekiti, Danlami Haruna (Bauchi /Gombe), Sambo Dangaladima (MMAC) while Ag. Comptroller Enonche Ochiba takes over Western Marine Command.
 The Ag. Appointments and redeployment are with immediate effect.

The Comptroller-General of Customs, Col. Hameed Ibrahim Ali (Rtd) congratulated the newly appointed and charged all the affected Senior Officers to work hard in order to justify the confidence repose on them.

Signed:
DC, Joseph Attah
Public Relations Officer
For: Comptroller-General of Customs

PRESS STATEMENT

     17 Sep 2020

PRESS STATEMENT

Following statutory retirement of some members of Nigeria Customs Service Management, the Comptroller General of Customs, Col. Hameed Ibrahim Ali (Rtd) has appointed two (2) new acting Deputy Comptrollers General of Customs, five (5) acting Assistant Comptrollers General of Customs and effected redeployment of five (5) senior officers.

The newly appointed are:

  • Ag. DCG Abdullahi Babani – HRD
  • Ag. DCG Mohammed Boyi – NCS TRADOC
  • Ag. ACG Saidu Galadima – ICT/Modernization
  • Ag.  SM Modibbo – Zone ‘B’ HQ
  • Ag. ACG Uba Mohammed – E,I&I
  • Ag. ACG Hamza Gummi – T&T
  • Ag. ACG Usman Dakingari – Doctrine & Development (TRADOC)

Those redeployed include:

  • DCG David Chikan from TRADOC to FATS
  • Comptroller Mohammed Auwal from PHI to PHII
  • Comptroller Yusuf Garba from Kebbi to PHI
  • Comptroller Hafiz Kalla from FATS (TS) to Kebbi
  • Comptroller Bello Jibo from Bauchi/Gombe to Seme

The CGC described the appointments and redeployments as parts of the strategic steps taken to consolidate and build on the gains of the ongoing reforms in the Service.

Signed:

DC, Joseph Attah

Public Relations Officer

For: Comptroller-General of Customs

NOTIFICATION OF OPENING OF FINANCIAL BIDS FOR 2018 CAPITAL PROJECTS

The Public opening of financial bids for 2018 Capital Projects will commence as follows;

VENUE: CGC CONFERENCE ROOM, 2ND FLOOR, NIGERIA CUSTOMS SERVICE HEADQUARTERS, WUSE ZONE 3 ABUJA.

DATE:   19TH SEPTEMBER, 2019.

TIME:    11:00 AM PROMPT.

2.         Letters of invitation will be issued to qualified bidders.

SIGNED

ASSISTANT COMPTROLLER-GENERAL [BOARD]

NCSTB

2018 CAPITAL PROJECTS

In furtherance to the Public opening of Technical Bids which was held on 23rd May 2019, attached are the names of qualified, non-qualified and Disqualified Bidders.

Be guided accordingly, please.

SIGNED ……………. ASSISTANT COMPTROLLER-GENERAL BOARD (NCSTB)

LIST OF QUALIFIED BIDDERS

Lot D1Renovation of Area Office at Jimeta, Adamawa State.
1.INFINITY SOURCE SOLUTION INVESTMENT LTD
2.G-CRISTAL LTD
3.STRUCTURAL SKY LINE LTD
4.HASSANI ENGR, SERV. NIG. LTD
Lot D2Renovation of Customs Clinic at Onitsha Anambra.
1.TONIADANICZ INT’L LTD
2.LAMART SERVICES SYN. LTD
3.APZ WEST AFRICA
4.APPLE FACILITY MGT CO. LTD
5.FRED-LINK INTEGRATED SERVICES LTD
6.SULE SAGMAKK NIG. LTD
7.WINSNET NIG LIMITED
8.BRIZO CONCEPT LTD
9.AMARADADDY ENGR. SERVICES LTD
10.A.O.OHIKHENA & ASS. NIG LTD
Lot D3Construction of Perimeter Fence Government Warehouse, Yola Adamawa State
1.JEIN STALWART LTD
2.TOM-TOM INVESTMENT CO. NIG. LTD
3.SANBATH NIG. LTD
4.TRIPOD INTEGRATED SERVICES LTD
5.PERRIER LIMITED
6.SETIK DESIGNS NIG LTD
7.MULTI INTEGRAL LTD
8.IDEAL SPEED NIGERIA LTD
9.PITCH GLOBAL SERVICES LTD
10.REFINED GOLDEN ABM NIG. LTD
11.BLUE FORTUNE LTD
12.YEKCO NIG LTD
13.G.S.E.S NIG. LTD
Lot D4Renovation of Customs Office at Dutse, Jigawa State.
1.PROLIFIC YEILDS NIGERIA LTD
2.DALISHOW (NIG) LTD
3.RIVER ROCK NIG LTD
4.GOLD FINGER LINK NIG LTD
5.HARMONIOUS INTERWORLD NIG. LTD
6.NABAT GLOBAL CO. LTD
Lot D5Renovation of Kebbi Outpost Clinic.
1.HASHA NIGERIA LTD
2.TIGER AGRO ALLIED COMPANY LTD
3.KINGDOM CITY GLOBAL RESOURCES LTD
4.SOURCES PLUS NIG LTD
5.MURAL SERVICES LTD
Lot D6Renovation, Fencing of Office and Barracks at Gashua Outstation, Yobe State.
1.BLK INTERNATIONAL TECHNOLOGIES LTD
2.MICHEAL JACOBS LTD
3.BASALEH GLOBAL SERVICES LTD
4.CONSTRAD NIG LTD
5.MASON GLOBAL CONSTRUCT LTD
6.PAC AUDIO VISUAL LTD
7.MARAINIYA VENTURES LTD
8.BABANMU PETROLEUM NIG. LTD
Lot D7Renovation & Re-roofing of NCS Clinic and Junior Officers Barracks at Borno/Yobe Area Command.
1.LEADING DIAGONAL ENGINEERING NIG LTD
2.TRANS SECURE LTD
3.GENTRAX VENTURES LIMITED
4.IMANAL CONCEPT LTD
5.THAMAR ENGR. LTD
Lot D8Renovation at Area Command Clinic Adamawa.
1.CONSERVE LIMITED
2.PINNA WING NIG LTD
3.CARTEL MULTI SERVICE LTD
4.NUMORA INTEGRATED SERV. LTD
5.DAHO GLOBAL RESOURCES LTD
6.SINDWA ENGINEERING
7.PRAXIS & NEXUS LTD
Lot D9Renovation & Replacement of Mechanical Tools for Mechanical Workshop at Kano.
1.FIRST QUALITY CONSTRUCTION PROJECT LTD
2.HARDCORE PROJECTS NIG LTD
3.ABBYSIA INST. LTD
4.AL-MABIL INTEGRATED SERV.
5.SAHAD INVESTMENT LTD
Lot D10Renovation of Baggage Hall at Kaduna/ Katsina Area Command Katsina State.
1.DULAN RESOURCES NIG LTD
2.URBANCRIBS LTD
3.OBEID CASENA LTD
4.ZAMPOLES NIG LIMITED
5.HSC CONSTRUCTION NIG LTD
6.HALLERLUSEE NIG. LTD
7.MASSIVE STRUCTURE LTD
8.EL-BUK ENGR NIG LTD
9.IMTAZ NIG. LTD
10.MUHAL GLOBAL CONCEPT LIMITED
11.BETHEL IMPACT LINK RESOURCES LTD
12.SULE SAGMAKK NIG. LTD
Lot E1Renovation of Baggage Hall at Kaduna/ Katsina Area Command Katsina State.
1.MW GLOBAL SERVICES LTD
2.PITCH GLOBAL SERVICES LTD
3.NABAT GLOBAL CONCEPT LTD
4.AUSTEX & SONS INT’L LTD
5.FOXTRON ENGINEERING
6.AKOFLUX NIG. LTD
7.ESINOS RESOURCES
8.BRIZO CONCEPT
9.WINSNET NIG LIMITED
Lot E2Renovation of 3 Nos. 30 Man Rank & File Ijikodu Barracks Oyo/Osun Command.
1.LAMART SERVICES SYNERGY LTD
2.M.G.K. GLOBAL SERVICES LTD
3.SETIK DESIGN NIG. LTD
4.BIRCH GROVE LTD
5.MC GLOBAL LTD
6.S.E.A. KEN INT’L LTD
Lot E3Renovation of 10 Nos. 2 Bedroom Bungalow DC’s Quarters at Seme Area Command Lagos State.
1.STABLE EPC NIG LTD
2.REINHARDT LTD
3.SARB &GLENMAN NIG. LTD
Lot E4Renovation of 3Nos. 12 Rooms at Katsina Road Barracks Kano State.
1.IDEAL SPEED NIG. LTD
2.RAMUSSAL INTERNATIONAL LTD
3.NAHORO CONSTRUCTION LTD
4.FALWA NIGERIA LTD
5.MUBALI INT’L NIGERIA LTD
6.MUHAL GLOBAL CONCEPT LTD
7.FAIS INVESTMENT LTD
8.PERRIER LIMITED
9.INTEGRATED RESOURCES LTD
10.JUSCO INTEGRATED SERVICES LTD
Lot E5Renovation and Re-Roofing of 30 Nos. 2 Bedroom Flats at Karmo.
1.HAZDOKAS LTD
2.ABBYSIA INV. LTD
3.MULTI INTEGRAL LTD
4.ARCHIVISIUAL SOLUTIONS LTD
5.RICHARD VAL ENT. NIGERIA LTD
6.EMGREAT REALITIES RESC. LTD
7.SABA INTEGRATED RESOURCES LTD
Lot E6Renovation of 1 No. 3-Bedroom Flat at Ilorin, Kwara State.
1.SAMUIKY GLOBAL
2.SIDIKAT INT. CONCEPT
3.URBANCRIBS LTD
4.TWO-4 SEVEN MODERNIZE LTD
5.GENESIS IMPRESSION GLOBAL INV. LTD
6.GUY-US SAFETY ENVT. ENGR. LTD
7.BASALA WORLDWIDE INTERBIZ
8.OCARION CONSTRUCTION NIG. LTD
Lot E7Renovation of 1 No. 30 Man Rank and File at Adamawa/Taraba Area Command.
1.SHAMS CONSULTANTS LTD
2.SANBATH NIG LTD
3.ESMOT INT’L LTD
4.STABLE EPC NIG. LTD
5.ROYAL STONE GLOBAL INVST. NIG LTD
6.MUBALI INT’L NIG. LTD
7.GODONNA PETROLEUM & ENERGY SERV. LTD
Lot F1Borehole drilling & Construction of Ground Overhead Water Tank at Oroki Estate Outstation Oshogbo Osun State.
1.MIEKEMI SERVICES NIG LTD
2.BUKAR & BOUNTY LTD
3.PATIBON SERVICES LTD
4.FRANKDIOWO NIG. LTD
5.ADAKHAT NIG. LTD
Lot F2Drilling of Borehole and Construction of Ground & Overhead Water Tank at Chikanda Outstation Chikanda, Kwara State.
1.SHAMS CONSULT. LTD
2.BIRCH GROVE LTD
3.BUKAR & BOUNTY LTD
4.WAZIMAR GLOBAL SYN.
Lot F3Drilling of Borehole and Construction of Ground and Overhead Water Tank at Senior Staff Quarters Abeokuta Ogun State.
1.T.K TECH MULTI GLOBAL LTD
2.ELDOV TRANSNATIONAL SERV. LTD
3.OJIM 1 INT’L LTD
Lot F4Drilling of Borehole and Construction of Ground and Overhead Water Tank at Katsina Road Barracks, Kano State.
1.GESBI ENGR. LTD
2.REINHARDT NIG. LTD
3.SEAMFACE GLOBAL SOLUTIONS LTD
4.BUNDEE NIGERIA LTD
5.AL-MABIL INTEGRATED SERV.
6.GUY-US SAFETY ENVT. ENGR. LTD
Lot F5Drilling of Borehole and Construction of Ground and Overhead Water Tank for Junior Officers Quarters at Seme Area Command.
1.BASALEH GLOBAL SERV. LTD
2.MAC-WOMS NIG. LTD
3.NATH VENTURES LTD
4.ADAKHAT NIG. LTD
Lot F6Drilling of Borehole and Construction of Ground and Overhead Water Tank at Senior Residence, Tunga Low Cost Minna Niger State.
1.SAMUIKY GLOBAL LTD
2.TELEDARG CONSULT LTD
3.SABA INTEGRATED RESOURCES LTD
4.WOOD HOUSE LTD
5.NATH VENTURES LTD
6.HKM ENGINEERING LTD
Lot F7Drilling of Borehole and Construction of Ground and Overhead Water Tank at Plot 11, Road 62 Egbeada Housing Estate Owerri Imo State.
1.JAMI SERVICES & SONS CO. LTD
2.WARDGREEN UNIQUE ENV. SERV. LTD
3.G.S.E.S NIG. LTD
4.FIRST CLASS RESOURCES LTD
5.ELED-ILANN TIZIMO LTD
6.SEAMFACE GLOBAL SOLUTIONS LTD
7.S & K ENTERPRISES NIG. LTD
8.FRITZ COMM. LTD
9.RICHARD VAL ENT. NIG. LTD
10.CEL KONCEPT SERVICES NIG. LTD
11.PRIMEVALS NIG. LTD
Lot F8Drilling of Borehole and Construction of Ground and Overhead Water Tank at Kofare, Adamawa.
1.ELM ENGR. SERVICES LTD
Lot G3Purchase of One (1) No. 60 KVA Soundproof Perkins Generator at Bosso Estate Minna Niger State.
1.MUAK INT’L NIG. LTD
2.MAC-WOMS NIG. LTD
Lot G5Purchase of One (1) No. 60 KVA Soundproof Perkins Generator at Bosso Estate Minna Niger State.
1.ZOMAX WEST AFRICA LTD
Lot G9Purchase of One (1) No. 60 KVA Soundproof Perkins Generator at Bosso Estate Minna Niger State.
1.ZOHA INTERNTIONAL VENT. LTD
Lot G12Purchase of One (1) No. 60 KVA Soundproof Perkins Generator at Bosso Estate Minna Niger State.
1.S.E.A. KEN INT’L LTD

LIST OF UNQUALIFIED BIDDERS

Lot A1 Construction of Customs Processing Centre at Minna, Niger State.
1. CHIOMEX INV. NIG. LTD
2. BUSSDOR & CO. LTD
3. JAMEC WEST AFRICA LTD
4. A.B ENTERPRISES LTD
5. DEROACO INT’L LTD
6. VIC-PHRANC NIG LTD
7. BONNY ROSE INVESTMENT & SUPPLY  CO. LTD
8. TUNNEL END INVST. CO. LTD
Lot A2 Construction of Customs Processing Centre at Jos, Plateau State.
1. ENZO INTEGRATED
2. ZARCO GLOBAL CONTRACTING NIG. LTD
3. SIFANA TRANS. & LOGISTICS
4. FRANKCHIGO ENTERPRISES LTD
5. DEREKSON LIMITED
6. SAHAR CONTINENTAL LTD
7. DONMOR CONSTR. NIGERIA LTD
8. SIMIDIA S&I INTERNATIONAL CO. LTD
9. HYDRO SOURCE TECHNICAL SERVICES LTD
10. TARAI GLOBAL SYNERGY LTD
11. RELEVANT TECH SYSTEM LTD
Lot A3 Construction of Customs Processing Centre at Akure, Ondo State.
1. TELMAC ENGR. SERV. LTD
2. WORKSTEAD CONSORT LTD
3. TOP-OLAX NIGERIA LTD
4. SLEDGE CONSULTING LTD
5. TADAM ENGR. SERVICES
6. LIKMAT CONSULT LTD
7. VACRAM HARDING LTD
8. VERTMANCE ENGR. & CO
9 FORTUNA ENGR. LTD
10 ETSOLA NIG. LTD
11. RHESTON INT. SERV. LTD
12. MOSRA ENERJI LTD
13. PROCON ENERGIE
14. ZYBASH VENTURES
15. TOMFIK INTEGRATED RESOURCES LTD
Lot B1 Completion/Conversion of 16nos Cowa Primary School to 16 Nos. Self Contain Accommodation at Seme Lagos.
1. JRB CONSTRUCTION CO. LTD
2. PA-ETOS LTD
3. DAVLEX VENTURES
4. MOSRA ENERJI LTD
5. AL-FREJEMS NIG LTD
6. FIRST FOUNTAIN GATE CONST. LTD
Lot C1 Construction of Perimeter Fence at Osogbo, Osun State.
1. ELED-ILANN TIZIMO LTD
2. JANNYLEK NIG. LTD
3. ERSKINE GLOBAL SYSTEM LTD
4. BEACHSTONE LTD
5. PAYCHEX INT’L MARKETING LTD
6. WORKSTEAD CONSORT LTD
7. ULASBREY & CO. LTD
8. IBIRONKE TECH. LTD
9. BLUENILE ASSOCIATES
10. BRAINTREE ENGR. CO. LTD
11 SLEDGE CONSULTING LTD
12. ABDUL AHMED ENTR. LTD
13. ISKAT DESIGN LTD
Lot C2 Construction of Perimeter Fence at Osogbo, Osun State.
1. NABENA GAS LTD
2. TY TRAS-GLOBAL NIG. LTD
3. COSCO ENGR. CONCEPT CO. LTD
4. STYLBRID NIG. LTD
5. MUMTAZ COMMUNICATION NIG. LTD
6. TECH. SONS INGETRATED SERV.  LTD
7. SIX WAYS INT’L CONCEPT LTD
8. JOETEX STANDARD CO. NIG LTD
9. FELIU HI-TECH LTD
Lot C3 Construction of Perimeter Fence at Government Warehouse, Yola Adamawa State.
1. DAHAMMACCA INT’L NIG. LTD
2. G-TWICE INTEGRITY LTD
3. DESEO CONSTR. LTD
4. MUSTY ONE INNOVATIONS LTD
5. ROMONTA ENGR. CO.NIG. LTD
6. MAGABAT INTERNATIONAL LTD
7. SYNERGY HMS LIMITED
8. JADCOM LIMITED
9. DAHO GLOBAL  RESOURCES
10. EDDYMENCO NIG. LTD
11. D.A.A INTERGLOBAL SERV. LTD
12. INFINITY  SOURCE SOLUTION INVESTMENT LTD
13. MASSIVE STRUCTURE NIG. LTD
14 TOLE DO ENGINEERING LTD
Lot C4 Completion of Perimeter Fence, Construction of Gate House and Drainage at Customs Land Seme Badagry, Lagos.
1. ABIGRANT LIMITED
2. JOSHUEL  GLOBAL VENTURES LTD
3. BIDMUSDRUHILL NIG.LTD
4. DANSOMILL & CO LTD
5.. AD BOTONG INT’L LTD
6. MINDS LINES LIMITED
7. DC ENGINEERING LTD
8. M & E ENGINEERING LTD
9. ZUBIXTEL PROPERTIES & AUCTIONS
10. DAVLEX VENT. CONST
11. MNM CONSTRUCTION & ENGR
12. UZO NWOSU NIG. LTD
Lot C5 Construction of Fence, Retaining Wall and Provision of Borehole for Mile One Barracks, Port Harcourt Rivers State.
1. EDUMBIA INVST. NIG LTD
2. ZARCO GLOBAL CONTRACTING (NIG) LTD
3. STALLION INTEGRATED RESC. LTD
4. ROGOJI INVST. NIG. LTD
5. NEL-HOLDMAN NIG. LTD
6. FRED LINK INTEGRATED SERV. LTD
7. NORTHERN OILFEILD SUPPLIERS & SERV. LTD
Lot D1 Renovation of Area Office at Jimeta, Adamawa State.
1. FALWA NIGERIA LIMITED
2. HESAAB ENIGNEERS & CONSULTANTS LTD
3. HILAL ENGINEERING NIG. LTD
4. FIRST FOUNTAIN GATE
5. MULTIPLE WORKS NIG LTD
6. IAD NIG LIMITED
7. ZEN ENGINEERING NIG LTD
8. ABILELE PROJECT NIG LTD
9. DECH NIGERIA LTD
10. VIVID RBD PARTNERSHIP LTD
11. SIDIKAT INT. CON. LTD
12. MUBARAK REAL SOLID LTD
13. IBAD INTEGRATED SERV. LTD
14. RISKUDO INVESTMENT LTD
15. BS MULTY-PROJECT LTD
16. SO CHICK INTEGRATED LTD
17. DAHAMMACCA INT’L NIG. LTD
18. MZ DIAMOND CO. LTD
Lot D2 Renovation of Customs Clinic at Onitsha Anambra.
Lot D2 Renovation of Customs Clinic at Onitsha Anambra.
1. JAMOKWET INV LTD
2. WINTERBELL NIG. LTD
3. POWER EVOLUTION ENERGY LTD
4. TOP CLASS INTERIOR & GENERAL CON. LTD
5. DATATECH PROFILE CO. LTD
6. TOWER TOP NIGERIA LTD
7. TELMAC ENGR. SERV. LTD
8. EL-SUNMIC INTEGRATED RESOURCES LTD
9. OSLO INTEGRATED SERV.
10. EDDY-MENCO NIG. LTD
Lot D3 Construction of Perimeter Fence at Government Warehouse, Yola Adamawa State
1. APD VENTURES NIG. LTD
2. NAPHIL GLOBAL SERV. NIG LTD
3. PA-ETOS LIMITED
4. CONNECT 4 NIG LTD
5. FITS INTERBIZ CONCEPT LTD
6. BENGIN  ASSOCIATES LTD
7. JAMI SERVICES & SONS CO. LTD
8. BLUEWAVES LTD
9. ZYBASH VENTURES LTD
Lot D4 Renovation of Customs Office at Dutse, Jigawa State.
1. MUTUAL TRUST SYNERGY INTERNATIONAL LTD
2. PHILKO LTD
3. ANCHOR NUEL RESOURCES LTD
4. MAXIGENESIS CIVIL CONSTR CONCEPT LTD
5. H & R PROJECTS LTD
6. TYLER MOORE SYNERGY PROJECT
7. AL-FREJEMS NIG. LTD
8. SURE DELIVERY NIG. LTD
9. KINGS SCIENCEWARES NIG. LTD
Lot D5 Renovation of Kebbi Outpost Clinic.  
1. WINDLIZ PRESS NIG LTD  
2. FIRST SAH NIG LTD  
3. SYNERGY HMS LTD  
4. LAPIDEO MULTI SERVICES LTD  
5. SIFAWA DYNASTY LTD  
6. SANHS GLOBAL INV. NIG. LTD  
7. SAMBIK GLOBAL SERV. LTD  
8. H R PROJECTS LTD
9. SIMIDIA S&I INTERNATIONAL CO. LTD
10. TOWERTOP NIG LTD
Lot D6 Renovation & Fencing of Office and Barracks at Gashua Outstation, Yobe State.
1. SPINAL ENGINEERING SERVICES LTD
2. DANYAYA INTEGRATED VENTURES LTD
3. DON-GREG INTERNATIONAL LTD
4. ABSHAT ENGINEERING
5. MENTOR ELECTRICALS INV. LTD
6. D’CITADELZ SERV. LTD
7. SUPERIOR CONSTRUCTION & CO. LTD
8. DECENCY ASSOCIATED LTD
Lot D7 Renovation & Re-roofing of NCS Clinic and Junior Officers Barracks at Borno/Yobe Area Command.
1. DODO PROJECT CONSULTANT
2. MURSHE BASE LTD
3. QUMEC NIGERIA LTD
4. GREENVILE ATLANTIZ SERV. LTD
5. ZIK PROPERTIES LTD
6. SANHS CONTINENTAL  LTD
7. SAHAR CONTINENTAL LTD
8. CRATONS & CRUST LTD
9. ANDODO MULTI-CONCEPT LTD
Lot D8 Renovation at Area Command Clinic Adamawa.
1. OBET – OBET NIGERIA LTD
2. SOLNAY GLOBAL CONCEPT LTD
3. STERLING DESIGN & ASSOCIATES
4. DONMOR CONSTR. NIG. LTD
5. BUILD ROCK CONSTRUCTION LTD
Lot D9 Renovation & Replacement of Mechanical Tools for Mechanical Workshop at Kano.
1. ABIGRANT LIMITED
2. ALLESTREET VENTURES
3. GOLDEN SERVICES NIG LTD
Lot D10 Renovation of Baggage Hall at Kaduna/ Katsina Area Command Katsina State.
1. EOCENE HYDROCARBON RESOURCE LTD
2. DANNY WEST COMPUTER LTD
3. MAGABAT INT. LTD
4. BARS CONST. NIG LTD
5. XCREST 360 NIG. LTD
6. DANBASHE GLOBAL CONST. LTD
Lot E1 Renovation of Baggage Hall at Kaduna/ Katsina Area Command Katsina State.
1. EL-SUNNIC INTEGRATED RESOURCES LTD
2. M.E. UDUEZUE & SONS ENT. LTD
3. MONROE GLOBAL CONCEPT LTD
4. UWAMABOGU LEGACY LTD
5. SUNTOTAL SOLAR TECH NIG. LTD
6. SHEKINA GOLD RESOURCES LTD
7. FRANK TECH GLOBAL
8. VENTHCLOE VENT. LTD
9. BEQUEL VENTURES LTD      
10. ZUBIXEL PROPERTIES & AUCTIONS
11. JUDY BAKO LTD
12. ABDUL AHMED ENTR. LTD
13. ANCHOR NUEL RESOURCES LTD
14. BASNA LINK NIG. LTD
15. FATUB ENGR NIG LTD
16. TYLER MOORE SYNERGY PROJECT
17. ONYEBROS STANDARD VISION LTD
18. TOWERTOP NIG. LTD
Lot E2 Renovation of 3 Nos. 30 Man Rank & File Ijikodu Barracks Oyo/Osun Command.
1. SUBSTANTIA CONSTRUCTION COMPANY LTD
2. DC ENGINEERING LTD
3. PEJODAF ENGINEERING SERV. LTD
4. BENCOV CONSTR. CO. LTD
5. ON-LIGHT INVESTMENT CO. LTD
6. BETHEL IMPACT LINK
7. FIBOW PETR. & ENV. ENGR CONSULTANTS
8. MINDS  LINES LTD
9. PEJODAF ENGINEERING SERV. LTD
10. MUTUAL TRUST SYNERGY INT’L LTD
11. HASSANI ENGR SERV NIG LTD
12. TOPP IT CONSULT. LTD
13. APZ WEST AFRICA LTD
14. MICHEAL JACOBS LTD
15. PROPORTION CONST. WORKS NIG. LTD
16. AUSTEX & SONS INT’L LTD
17. GENCK ENGINEERING LTD
18. ROYAL STONE GLOBAL INVST. NIG. LTD
19. ADEK ENGINEERING LTD
20. BIOSECUREONE LTD
Lot E3 Renovation of 10 Nos. 2 Bedroom Bungalow DC’s Quarters at Seme Area Command Lagos State.
1. AMAFAK CONSULT & ASS LTD
2. EMGREAT REALITIES RESC. LTD
3. ELDOV TRANSNATIONAL SERV. LTD
4. MAXIGENESIS CIVIL CONST. CO. LTD
5. GENTRAX VENTURES LIMITED
6. A&B GEN. CONST. WORKS LTD
7. BUSSDOR & CO. LTD
8. BILIJOE + BERGER NIG. LTD
9. STRUCTURAL SKY LINE LTD
10. SLOBAJ ENGR. CONSTR. CO. LTD
11. UZO NWOSU NIG. LTD
Lot E4 Renovation of 3Nos. 12 Rooms at Katsina Road Barracks Kano State.  
1. TAWA SALAM INT’L CO. LTD  
2. AHRAM GLOBAL RESOURCES LTD  
3. ZIK PROPERTIES LIMITED  
4. GAREWA INVESTMENT NIG. LTD  
5. BLK INTERNATIONAL TECH. LTD  
6. OVIVI  VENTURES LTD  
7. BUILDING EFFECT LTD  
8. A.B.D.K ASH-HAB LINK LTD  
9. MIRABEL GLOBAL RESOURCES NIG. LTD  
10. QUMECS NIG. LTD  
11. M &D HOLDINGS LTD
12. ABILELE PROJECTS NIG LTD
13. ANDEX PRESS & ALLIED SERVICES LTD
14. BRICKS INT’L CO. LTD
15. ULASBREY & CO. LTD
16. MINDS & LINES LTD
17. GREEN-DEV ENG. KONSULTANTS LTD
18. A4 VENTURES LTD
19. DANBASHE GLOBAL CONST. LTD
20. GOLDEN SERVICES NIG LTD
21. KUDAMACO NIG. LTD
Lot E5 Renovation and Re-Roofing of 30 Nos. 2 Bedroom Flats at Karmo.  
1. APZ WEST AFRICA LIMITED  
2. FATUB ENGR NIG LTD  
3. VIC-PHRANC NIG LTD  
4. FRAMELINK NIG LTD  
5. FIRST QUALITY CONSTRUCTION PROJECT LTD  
6. VIVID RBD PARTNERSHIP LTD  
7. SUNSPLASH BUSINESS SYS. LTD  
8. PHILKO LTD  
9. ENPAQ INT’L LTD  
10. MZ DIAMOND COMPANY LTD  
11. DATATECH PROFILE CO. LTD  
12. KALANDA INV. LTD  
13. JARO & SONS RESOURCES LTD  
14. OLUBUCK CONSTRUCT. NIG. LTD  
15. HIKAM ENGR. & CONSULT. LTD  
16. POWER HILL NIGERIA LTD  
17. TUNNEL END INVST. CO. LTD  
18. FA’ASH INT’L LTD
19. WOOD HOUSE LIMITED
20. PROPORTION CONST. WORKS NIG. LTD
21. ALL WORKS COMM. CO. LTD
22. PRIMEPART INTEGRATED NIG. LTD
Lot E6 Renovation of 1 No. 3-Bedroom Flat at Ilorin, Kwara State.
1. GEOCRYSTAL NIG LIMITED
2. HAMMDES NIG. LTD
3. DANDY JOE REALITY SERVICES LTD
4. HALLERLUSEE NIG. LTD
5. BUILD ROCK CONSTR. LTD
6. PEAK PROPERTIES & INV. LTD
7. ETSOLA NIG. LTD
8. ITTFAQUE NIG. LTD
9. SUPERIOR CONST. CO. LTD
10. PROJECT SERVICES GLOBAL LINK LTD
11. UNIQUE DWELLING & SHELTER LTD
Lot E7 Renovation of 1 No. 30 Man Rank and File at Adamawa/Taraba Area Command.
1. TECHNO-KAT GLOBAL
2. OCCOA CONSTRUCT LTD
3. MANDIVAR CORPORATE GLOBAL CONCEPT LTD
4. P&P LIFE AUTO LIMITED
5. DECENCY ASSOCIATES LTD
6. ZEN ENGINEERING NIG. LTD
7. E.A.E CONSTR. LTD
8. THAMAR ENGR. LTD
Lot E7 Renovation of 1 No. 30 Man Rank and File at Adamawa/Taraba Area Command.
1. TECHNO-KAT GLOBAL  
2. OCCOA CONSTRUCT LTD  
3. MANDIVAR CORPORATE GLOBAL CONCEPT LTD  
4. P&P LIFE AUTO LIMITED  
5. DECENCY ASSOCIATES LTD  
6. ZEN ENGINEERING NIG. LTD  
7. E.A.E CONSTR. LTD  
8. THAMAR ENGR. LTD  
9. SADHUSZAH GLOBAL NIG LTD  
10. LDE NIGERIA LTD  
11. RIGON INT’L LTD  
12. 2B UNIVERSAL ASSOC. LTD  
13. BLUEWAVES LTD  
14. DEREKSON LTD  
15. IAD NIG LIMITED  
16. SUFALA GLOBAL CONCEPT LTD  


Lot F1 Drilling of Borehole & Construction of Ground and Overhead Water Tank at Oroki Estate Customs Outstation Oshogbo Osun State.
1. NORTHERN OILFEILD SUPPLIERS & SERV. LTD
2. FRED LINK INTEGRATED SERV. LTD
3. NEL-HOLDMAN NIG. LTD
4. ROGOJI INVST. NIG. LTD
5. STALLION INTEGRATED RESC. LTD
6. ZARCO GLOBAL CONTRACTING (NIG) LTD
7. EDUMBIA INVST. NIG LTD
Lot F2 Drilling of Borehole and Construction of Ground & Overhead Water Tank at Chikanda Outstation Chikanda, Kwara State.
1. GALUMMA INVESTMENTS NIG. LTD
2. TY TRAS-GLOBAL NIG. LTD
3. ANI (NIG) MULTILINK SYS LTD
4. UNIQUE DWELLING SHELTERS LTD
5. MULTI-DIMENSION CONCEPT & TECH LTD
6. CORONA CONSTRUCTION
7. HAMMERSMITH GROUP OF COMPANIES LTD
8. TOLE DO ENGR. LTD
9. EL-SUNNIC INTEGRATED RESOURCES LTD
Lot F3 Drilling of Borehole and Construction of Ground and Overhead Water Tank at Senior Staff Quarters Abeokuta Ogun State.
1. MERIT KAY NIGERIA LTD
2. MARTEX INT. CON LTD
3. EDDY OLUWASEYI VENT. LTD
4. LOGIC VANTAGE & TRUST
5. TIPA  ENERGY SERV. LTD
6. ITTFAQUE NIG LTD
7. EMERALD MEDALS NIG. LTD
Lot F4 Drilling of Borehole and Construction of Ground and Overhead Water Tank at Katsina Road Barracks, Kano State.  
1. MAIFEZ NIGERIA LTD  
2. GOLDFINGER LINK NIG. LTD  
3. SYNERGY HMS LTD  
4. GEOCRYSTAL NIG. LTD  
5. KADFOREX INTEGRATED SERV. LTD  
6. DEROACO INT’L LTD  
7. NAWANI KALFARI LTD  
8. RELIQUA STRUCTURES LTD
9. AHRAM GLOBAL RESC. LTD
10. GENCK ENG. LTD
11. ADATECH INTEGRATED SERVICE LTD
12. JADCOM LTD BLD. CIVIL & ELECT ENGR.
13. BRICKS INT’L CO. LTD
14. A.B.D.K AS-HAB LINK LTD
15. ADAMS & BRIDGES NIG. LTD
16. DON-GREG INT’L LTD
17. ABSHAT ENGINEERING
Lot F5 Drilling of Borehole and Construction of Ground and Overhead Water Tank for Junior Officers Quarters at Seme Area Command.
1. CELESONIC NIG. LTD
Lot F6 Drilling of Borehole and Construction of Ground and Overhead Water Tank at Senior Residence, Tunga Low Cost Minna Niger State.  
1. RELEVANT TECH. SYST. LTD  
2. FIRST SAH NIG. LTD  
3. GREENVILE ATLANTIC SERV. LTD  
4. SUNTOTAL SOLAR TECH NIG LTD  
5. KINGS SCIENCEWARES NIG. LTD  
6. SIMDIA S & I INT’L CO. LTD  
7. DAJUSTA NIGERIA LTD  
8. TINO UNIQUE GLOBAL CONCEPTS NIG. LTD  
9. TATU INTEGRATED SERVICES LTD  
10. H R PROJECTS LTD  
11. LIKMAT CONSULT LTD  
12. MENTOR ELECT. INVESTMENT
13. MASTER DESIGN NIG. LTD
14. WATER SPRING INV NIG LTD
15. WINDLIZ PRESS NIG. LTD
16. TEEDARG CONSULT LTD
17. VACRAM HARDING LTD
Lot F7 Drilling of Borehole and Construction of Ground and Overhead Water Tank at Plot 11, Road 62 Egbeada Housing Estate Owerri Imo State.
1. PHOENIX INFO. TECH CONSULTANT GEN. SERV. LTD
2. HI-MANSION ALLIED SERV. LTD
3. BETHLAND INV. LTD
4. ICON BUSINESS CO. LTD
5. L & T HYDROGEO ENGR CO NIG LTD
6. EDDY-MENCO NIG. LTD
7. FRANKCHIGO ENTERPRISES LTD
8. PRIFCO INFRASTRUCTURE TECHNOLOGY & SERVICES LTD
9. FELIU HI-TECH LTD
Lot F8 Drilling of Borehole and Construction of Ground and Overhead Water Tank at Kofare, Adamawa.
1. FA’ASH INT’L LTD
2. OFORTEX ELECTRICAL ENGR CO. LTD
3. PINNA WING NIG. LTD
4. ROMONTA ENGR. CO.NIG. LTD
5. TECHNO-KAT GLOBAL CONSTRUCT LTD
6. CRATONS & CRUST LTD
7. THINK ENGINEERING LTD
Lot G1 Supply and Installation of 250 KVA Soundproof Perkins Generator at Hadejia Road Barracks, Kano State.
1. A4 VENTURES LTD
2. UNTER LIMITED
3. AFO.B OIL & GAS LTD
4. TEEDARG CONSULT LTD
5. LEMMY FAITH & PARTNERS LTD
6. BEACHSTONE LTD
7. G-CRISTAL LTD
8. MAGNOS PROJECT PRO LTD
9. RONA EV LTD
10. KADFOREX INTEGRATED SERV. LTD
Lot G2 Supply and Installation of 50 KVA Soundproof Perkins Generator at Maigatari, Jigawa State.
1. PRIFCO INFRASTRUCTURE TECHNOLOGY & SERVICES LTD
2. BONTEE TRADING & COMMERCIAL VENT.
3. GAREWA INVESTMENT NIG. LTD
Lot G3 Purchase of One (1) No. 60 KVA Soundproof Perkins Generator at Bosso Estate Minna Niger State.
1. AMAYARO ASS. LTD
2. NICHOBA RESOURCES LTD
3. KWARBATA MULTI CONCEPT LTD
4. OFORTEX ELECTRICAL ENGR CO. LTD
5. MULTIBASE INVESTMENT LTD
6. STYLBRID NIG LTD
7. SAMEDAY PROCUREMENT SERV.
8. ISKAT DESIGN LTD
9. MURAL SERVICES LTD
Lot G4 Supply and Installation of 1No 250KVA Perkins Generator at Seme Area Command.
1. PRIMEPART INTEGRATED NIG. LTD
2. PIN LIMITED
3. SYGNITE POWER & ENERGY SOLUTIONS LTD
4. OVIVI VENTURES LTD
5. FRITZ COMMUNICATION
6. UNIVERSAL POWER SYSTEM
7. SUBSTANTIA CONSTRUCTION COMPANY LTD
8. ZAIFA NIG LTD
Lot G5 Purchase of One (1) No. 60 KVA Soundproof Perkins Generator at Bosso Estate Minna Niger State.
1. TECH & SONS NIG. LTD
2. HALLIE & SHUBY NIG. LTD
3. JUDYK VENTURES
4. SERITAT GLOBAL CONCEPT LTD
5. NORTHERN OILFEILD SUPPLIERS & SERV. LTD
6. FOSTA DYNAMICS RESOURCES LTD
Lot G6 Supply and Installation of 27KVA Soundproof Perkins Generator at Ifonhitedo, Ogun State.
1. VENTHCLOE LTD
2. AMEC CONSULT LTD
3. ESINOS RESOURCES INT’L LTD
Lot G7 Supply and Installation of 30KVA Soundproof Perkins Generator at Mai’adua Katsina State.
1. GGB NOYCEE NIG. LTD
2. DOTNET TECHNOLOGIES LTD
Lot G8 Supply and Installation of 30KVA Soundproof Perkins Generator at CAC’s Residence New GRA Bauchi State.
1. FIRST CLASS RESOURCES LTD
2. KALANDA INVESTMENT LTD
Lot G9 Purchase of One (1) No. 60 KVA Soundproof Perkins Generator at Bosso Estate Minna Niger State.
1. PHOENIX INFO. TECH CONSULT.
2. SUPERIOR CONSTRUCTION CO. LTD
3. ALL WORKS COMMERCIAL CO. LTD
4. TINO UNIQUE CONCEPTS NIG. LTD
5. NAPHIL GLOBAL SERV. NIG LTD
Lot G10 Supply and Installation of 100KVA Soundproof Perkins Generator at Customs Area Command, Adamawa State.
1. TARAI GLOBAL SYNERGY LTD
2. MASON GLOBAL CONSTRUCT LTD
3. AFO.B OIL & GAS LTD
Lot G11 Supply and Installation of 13.5KVA Soundproof Perkins Generator at DC’s Jalingo Residence.
1. ELM ENGR. SERV. LTD
2. FORMAT -ONE LTD
Lot G12 Purchase of One (1) No. 60 KVA Soundproof Perkins Generator at Bosso Estate Minna Niger State.
1. GLOTEM GLOBAL SOLUTIONS LTD
2. CLEANLOGICS SERVICES LTD
3. BEQUEL VENTURES LTD
4. HAMMERSMITH GROUP OF COMPANIES
5. ECSTASY GLOBAL NIG. LTD
6. KSD GROEP INTERNATIONAL LTD ABUJA
Lot G13 Supply and Installation of 30KVA Soundproof Perkins Generator at Jibia Maje, Katsina State.
1. GLOBAL GREEN ENVT SERV. LTD
2. SWIFT CHAMI INV. LTD
3. MACHONCHAEL NIG. LTD
4. RIVER ROCK NIG LTD
5. HARMONIOUS INTERWORLD NIG. LTD
6. ATIKA GLOBAL INVST. NIG LTD
7. ORAL NIG. LTD

LIST OF DISQUALIFIED BIDDERS

1. SAILISAWA VENTURES NIG. LTD
2. STALCHEM LIMITED
3. TURAKI HERITAGE NIG. LTD
4. SKY TECHNICAL & CONSTR. CO. LTD
5. LASHTAN NIG. LTD

CURRENCY SEIZURE AT NNAMDI AZIKIWE INTERNATIONAL AIRPORT, ABUJA.

Customs in Nnamdi Azikwe International Airport with the support of NDLEA officials arrested two passengers with USD $371,403, €20,000 Euros, 2 Shekels and USD $318,000 respectively. 

Already, suspects and money have been handed over to EFCC for further investigation and possible prosecution. 

The Customs Area Controller of FCT Command, Mrs Dinatu Umaru expresses the determination of her men to always work in synergy with sister agencies to stamp-out currency trafficking through the airport. 

CONFIRMATION OF NCS MANAGEMENT

Following the confirmation of seven members of Nigeria Customs Service management who have been on acting capacity by the NCS board today, the Comptroller General of Customs, Col, Hameed Ibrahim Ali (Rtd) decorated the senior Officers with their new ranks. 
They are : 
1. DCG, Sanusi Umar (Human Resource Development) 
2. ACG, Musa Jibrin (FATS) 
3. ACG, Emmanuel Udo-aka (SR&P) 
4. ACG, Abdullahi Babani (T&T) 
5. ACG, Modupe Aremu (E,FTZ&II) 
6. ACG, Chris Odibu (Zone B) 
7. ACG, Bashir Abubakar (Secretary NCS BOARD)

While congratulating them, the CGC charged them to bring their experiences to bear in the discharge of their new responsibilities. 
He said, moving the country to the next level requires selfless service especially from an organisation like NCS whose functions are crucial to economic and security well being of the nation.

Webb Fontaine Group. All rights reserved.